Zapomenuté dívky z Paříže

Úchvatný, emotivní příběh o odvaze, přátelství, zradě a především velké síle žen přežít i za těch nejtěžších okolností – inspirovaný skutečnými událostmi - od autorky mezinárodních bestsellerů Pam Jenoff Smyšlený příběh inspirovaný osudem Very Atkinsové a žen, které pod jejím vedením za druhé světové války sloužily jako agentky britského Oddělení pro zvláštní operace (SOE), se odehrává v průběhu tří různých období, v pěti různých zemích. Grace je Američanka žijící v New Yorku a během války přišla o manžela. Jednoho rána uvidí na nádraží pod lavicí opuštěný kufr. Ze zvědavosti ho otevře a najde uvnitř dvanáct fotografií různých žen. Impulsivně si je zastrčí do kapsy, a tím začíná velkolepé pátrání po osudech Eleanor a Marie, které za války pracovaly ve Francii pro SOE....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445845/big_zapomenute-divky-z-parize-iKq-445845.jpg 4.458
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Lost Girls of Paris, 2019

Kniha Zapomenuté dívky z Paříže

Szilvia1

Knížka byla krásná.Myslím,že autorka pěkně vystihla dobu válečnou,i když nešla až do většich detailu,ale podle mně tady byl záměr psát hlavně o dívkách ve službě vlády,a pak i k tomu připsát i nějakou lásku.Určitě si přečtu i další knížku od téhle autorky,píše dost zajímavě.

Lucciella_L

Zajímavá knížka. Zkraje jsem měla problém s orientací v postavách, ale potom byla kniha velice čtivá.

gabriela8049

Kniha sa citala dobre, niekedy to bolo zaujimave. Ale su lepsie knihy o 2. svetovej vojne. Niekedy fakt prisli strasne bludy, hlavne granat bol asi najvacsi.

VenPokorna

Nechci tvrdit, že je kniha špatná, nicméně upřednostňuji o něco více realistické příběhy. Myslím, že jsem již četla poutavější knihy s podobným tématem.

knihovnička007

Opět krásné čtení od mé oblíbené autorky.
Více v recenzi nebo na FB stránkách Tučňákův knižní svět.

putpuda

Moc pěkná kniha, inspirovaná skutečností. První kniha od této autorky. Dobře se četla. Jen jsem hodně srovnávala se Slavíkem, ta se mi líbila víc.
Určitě sáhnu po dalších knihách autorky.

ANDY28

Skvělá Pam Jenoff jako vždy

veronika0382

Velmi emotivní příběh z období druhé světové války, inspirovaný skutečnými událostmi…
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách