Zapomenuté dívky z Paříže

Zapomenuté dívky z Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445845/bmid_zapomenute-divky-z-parize-iKq-445845.jpg 4 99 42

Úchvatný, emotivní příběh o odvaze, přátelství, zradě a především velké síle žen přežít i za těch nejtěžších okolností – inspirovaný skutečnými událostmi - od autorky mezinárodních bestsellerů Pam Jenoff Smyšlený příběh inspirovaný osudem Very Atkinsové a žen, které pod jejím vedením za druhé světové války sloužily jako agentky britského Oddělení pro zvláštní operace (SOE), se odehrává v průběhu tří různých období, v pěti různých zemích. Grace je Američanka žijící v New Yorku a během války přišla o manžela. Jednoho rána uvidí na nádraží pod lavicí opuštěný kufr. Ze zvědavosti ho otevře a najde uvnitř dvanáct fotografií různých žen. Impulsivně si je zastrčí do kapsy, a tím začíná velkolepé pátrání po osudech Eleanor a Marie, které za války pracovaly ve Francii pro SOE.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Lost Girls of Paris , 2019

gabriela8049
13.07.2021 3 z 5

Kniha sa citala dobre, niekedy to bolo zaujimave. Ale su lepsie knihy o 2. svetovej vojne. Niekedy fakt prisli strasne bludy, hlavne granat bol asi najvacsi.

VenPokorna
09.07.2021 2 z 5

Nechci tvrdit, že je kniha špatná, nicméně upřednostňuji o něco více realistické příběhy. Myslím, že jsem již četla poutavější knihy s podobným tématem.

knihovnička007
03.07.2021 4 z 5

Opět krásné čtení od mé oblíbené autorky.
Více v recenzi nebo na FB stránkách Tučňákův knižní svět.

putpuda
02.05.2021 4 z 5

Moc pěkná kniha, inspirovaná skutečností. První kniha od této autorky. Dobře se četla. Jen jsem hodně srovnávala se Slavíkem, ta se mi líbila víc.
Určitě sáhnu po dalších knihách autorky.

ANDY28
26.04.2021 5 z 5

Skvělá Pam Jenoff jako vždy

veronika0382
28.02.2021 5 z 5

Velmi emotivní příběh z období druhé světové války, inspirovaný skutečnými událostmi…
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

rozvera
16.02.2021 5 z 5

Autorka zvolila zajímavý námět a to z prostředí britského Oddělení pro zvláštní operace za druhé světové války, v době přípravy spojenců na vylodění v Normandii, kdy bylo zapotřebí agentů radistů, kurýrů a spojek pro tajnou činnost v okupované Francii. Příběh začíná v roce 1946 náhodným nálezem fotografií několika mladých žen bez identity, což se stane začátkem pátrání po jejich ztotožnění. Celý fiktivní román, inspirovaný skutečnými událostmi, probíhá střídavě ve dvou rovinách a to v roce po skončení války a retrospektivně v roce 1944, kde se odvíjí příběh dvou agentek od doby výcviku kdesi na skotské vysočině až po reálné nasazení ve Francii, po zradu a její kruté následky. Je to čtení, které od poklidného začátku graduje, přes kruté mučení v německém zajetí, až do smířlivého konce a je poctou těm, na něž historie zapomněla.

Kuci12
14.02.2021 4 z 5

"Nejsmutnější na zradě, není samotná zrada. Ale fakt, že nikdy nepřichází od nepřátel, ale od člověka, od kterého by jste to nikdy nečekali." Příběh sám o sobě, má pár mezer a hluchých míst. Některé činny jsou dost nelogické a něco je omíláno pořád dokola, ale i když jde o fiktivní příběh, díky za něj, neboť si opět připomene, že hrdinové nebyli jen muži v přední linii, ale i ženy a civilisté, kteří se nebáli postavit zlu.

lupo
30.12.2020 5 z 5

Doporučuji, válečný příběh s ženskými hrdinkami.

Laviedete
29.12.2020 5 z 5

Druhá kniha autorky a opět nelituji. Skvělý, napínavý román, od kterého jsem jen těžko odcházela. Krásně strávený čas s touto knihou.

bookcase
09.12.2020 5 z 5

Výborné, dojemné i plné napětí.

cornetka
16.11.2020 5 z 5

Vyprávění Grace, Eleanor a Marie mě bavilo. Je napsané velmi čtivě. Kniha je inspirována skutečnými událostmi, postavy jsou ale vymyšlené. Je to o odvaze dívek stát se radistkami a následně nasadit svůj život, ale také o touze o odplatě.

HanulkaK.
25.10.2020 4 z 5

Nečetla se úplně lehce.

Šánka
04.10.2020 4 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže je válečný román, ve kterém se autorka inspirovala skutečností. Je o odvaze mnoha bezejmenných a zapomenutých žen, které působily jako agentky pro SOE. Příběh je vyprávěný ve dvou časových rovinách, střídají se tři vypravěčky a čte se lehce.
Za sebe ale musím říct, že mě tento příběh chytil až tak za půlkou, kdy děj získává na dramatičnosti. Možná, kdybych nesrovnávala s podobnými příběhy, (např. Alicina síť, Slavík....), knihu bych ocenila více.

zuzana2599
30.09.2020 5 z 5

I když jsem s výběrem této knihy váhala, dnes nelituji. Jméno autorky Pam Jenoff mi nebylo neznámé. Její Světla zimní noci se mi moc líbily, také proto jsem sáhla po Zapomenutých dívkách z Paříže. A opět to bylo vynikající čtení.
Příběh se velmi dobře četl, byl velmi emotivní, dojemný a byl inspirovaný skutečnými událostmi. Věřím, že tak nějak se to všechno tehdy stalo, věřím, že se podobné hrůzy nebudou opakovat. Posílám pozdrav všem těm dívkám do nebe, nezapomeneme na vás !

PéEm
30.08.2020 4 z 5

Námět dobrý, hezky se to četlo. Dávám hvězdičku dolů za pro mě příliš velké náhody. Hrdinové vždy znali toho správného člověka, získali přístup, kam potřebovali a našli, co je posunulo dál. Taky jsem se musela trochu pousmát u romantické linky jedné z hrdinek, přišlo mi to moc jako z červené knihovny. Ale jinak příjemná knížka, zapřečtení stojí.

Hedviga
29.08.2020 3 z 5

Mohla to byť výborná kniha. Tak som sa tešila na tie odvážne a statočné ženy, ktoré vo vojne riskovali svoje životy. Námet bol dobrý aj rozdelenie knihy na časové úseky z pohľadu troch žien fajn. Najviac ma bavila Eleanor a jej až detektívne pátranie. Čo mi na knihe vadí sú neuveriteľné náhody a nezmysly, ktoré sa tu v hojnej miere vyskytujú.
SPOILER! napr. Eleanor pri sebe neustále nosí informácie o súkromnom pátraní po dievčatách a svet sa div, ono ich v príhodnej chvíli bude treba vytiahnuť.
Josie skrýva počas celého väznenia granát, aby ho taktiež v správnom čase použila.
Kriegler sa za pár minút Eleanor prizná k vražde Juliana, aj keď to z neho skúsený Lovca nacistov doposiaľ nevytiahol. Navyše ma pri sebe kľúč od schránky vo Švajčiarsku, ktorý sa mu nejakým záhadnym spôsobom podarilo pred väzniteľmi ukryť.
Proste bludy.
Ale celkovo sa kniha čítala dobre a bola svižná.
Komu nevadia rozprávky, tak odporúčam.

alexis818
22.08.2020 5 z 5

Opět kvalitní dílo od mé oblíbené autorky.Moc hezké a obohacující čtení.Byla to hrozná doba,budme rádi,že ji nemusíme žít.A těm ženám,které nasazovaly své životy v odboji ,patří dík.

LukBook
16.08.2020 5 z 5

Za mě krásný příběh o hrdinství žen, které za války nasazovaly vlastní život, aby pomohly spojencům k vítězství. Dvě zajímavé dějové linie, které poukazují nejen na špionáž během války, ale i souzení nacistů krátce po jejím konci. Sice fiktivní román, ale inspirovaný skutečnými osudy několika agentek.

Knižní střípky
08.08.2020 4 z 5

ZAPOMENUTÉ DÍVKY Z PAŘÍŽE jsou dalším úchvatným románem z druhé světové války. Je vyprávěn ve dvou časových liniích, každá kapitola je o jiné ženě, máme zde Američanku Grace, a Angličanky Eleanor a Marii, díky tomu se čtenář bez problémů orientuje v ději. Obě dvě dějové linie byly skvělé, napínavé, měly spád. Celkově je kniha velice čtivá, těžko se mi od ní odcházelo, kapitoly o Marii byly pro mě mnohdy nervy drásající
a četla jsem je se zatajeným dechem a s obavami, co bude následovat.

V této knize hrály stěžejní roli ženy, což se přiznám, že mi bylo velice sympatické, obzvláště když jsem věděla, že kniha je sice fikcí, ale je založená na reálných skutečnostech, ženy agentky pro SOE skutečně pracovaly a odvedly svůj díl práce v boji za svobodu. Byly neuvěřitelně statečné, číst o jejich skutcích bylo opravdu dechberoucím zážitkem. Pokud tedy máte rádi romány z druhé světové války, tato kniha by neměla ujít Vaší pozornosti.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Pam Jenoff
americká