Zapomenuté dívky z Paříže

Zapomenuté dívky z Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445845/bmid_zapomenute-divky-z-parize-iKq-445845.jpg 4 99 42

Úchvatný, emotivní příběh o odvaze, přátelství, zradě a především velké síle žen přežít i za těch nejtěžších okolností – inspirovaný skutečnými událostmi - od autorky mezinárodních bestsellerů Pam Jenoff Smyšlený příběh inspirovaný osudem Very Atkinsové a žen, které pod jejím vedením za druhé světové války sloužily jako agentky britského Oddělení pro zvláštní operace (SOE), se odehrává v průběhu tří různých období, v pěti různých zemích. Grace je Američanka žijící v New Yorku a během války přišla o manžela. Jednoho rána uvidí na nádraží pod lavicí opuštěný kufr. Ze zvědavosti ho otevře a najde uvnitř dvanáct fotografií různých žen. Impulsivně si je zastrčí do kapsy, a tím začíná velkolepé pátrání po osudech Eleanor a Marie, které za války pracovaly ve Francii pro SOE.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Lost Girls of Paris , 2019

okeey
05.08.2020 5 z 5

Jedná se o válečný román, o agentky Soe a jejich velitelce. Kniha je ve dvou časových rovinách, rok 1944 a 1946. Každá kapitola je psána z pohledu jedné z postav, což mi vyhovuje, přijde mi to přehlednější a člověk se potom v ději tolik neztrácí. Příběh se mi strašně líbil, ta odvaha, se kterou se agenty vrhaly do svých misí, byla neuvěřitelná. Příběh je sice fiktivní, ale je inspirován skutečnými příběhy, chytl mě od první strany a jen těžko se mi od knihy odtrhávalo, druhá polovina knihy byla tak napínavá, že jsem ji musela dočíst, i když jsem četla do noci, přestože jsem vstávala brzy do práce. Je to má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Rozhodně doporučuji, je to jeden z nejlepších románů z 2. světové války co jsem četla.

deniska2
02.08.2020 5 z 5

Opět skvělý emotivní román od téhle autorky . Přečtený jedním dechem.Vsechny její knížky jsou skvělé a doporučuji všem nebudete se u toho nudit.Za mně opět 5 hvězdiček.

Pam Jenoff
americká