Lethania Online Lethania komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Další díl úžasné fantasy série Skleněný trůn, který neztrácí na čtivosti. Co víc - je ještě lepší než předchozí díl. Hodně napětí a akce. Postavy se postupně vyvíjejí a každý má své tajemství, pro které jsou ochotni zabíjet. Doporučuji.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem měla tu čest dostat do ruky - a nepustit ji. Hlavní hrdinka Celeana se mi oblíbila hned na začátku knihy. Také vyprávění z pohledu jiných postav bylo pro knihu přínosné. Příběh pěkně plyne, kdy čtete a čtete a najednou jste na konci knihy a zíráte s otevřenou pusou a ani nevíte, jak k tomu vlastně došlo. Perfektní kniha z pera - teď už - oblíbené Sarah J. Maas.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Já prostě nedokážu docenit poezii českých básníků. Kniha mě nenadchla, kousala jsem se nudou (podobně jako u Máje). Někomu se to holt libí a někomu zase ne. Možná si ji ještě jednou přečtu až budu starší a moudřejší.

02.07.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kouzelný příběh malého hrdiny, který mě naprosto uhranul. Před pár lety jsem ji přečetla jako knihu do povinné četby a myslela jsem si, že zase půjde o přeceňovaného spisovatele, ale zmýlila jsem se. Kniha mě zahřála u srdce a určitě se k ní ještě jednou vrátím. Všem doporučuji.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poprvé přečteno před šesti lety jako povinná četba k maturitě - a nelíbilo se mi to. Podruhé přečteno před rokem - a stále se mi to nelíbí. Prostě mě to neoslovilo. Nudila jsem se po celou dobu. Nejsem odborník na poezii, takže možná nedokážu knihu docenit, narozdíl od některých. Znovu ji číst nebudu.

02.07.2018 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Erebos byla má úplně první kniha od Ursuly Poznanski, která rozhodla o tom, že budu číst další knihy od této autorky. Příběh byl velmi povedený a vtáhl mě do fantanstického světa her v době, kdy jsem ještě jako teenagerka hrála počítačové hry. Takže to pro mě byl opravdu skvělý zážitek. Knihu jsem nechtěla odložit a dokonce se mi o ní zdálo. Hodně se podobá knize Ready player one, která je však mnohem lepší, ale i tak... Doporučuji.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak tohle byla jízda od úplného začátku až po skvělý závěr! Kniha se četla velmi rychle a napětí se co stránku stupňovalo. Závěrečné odhalení bylo fantastické a uvěřitelné. Jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala k četbě této trilogie. Rozhodně jsem nečekala, že z toho bude taková pecka, jak se prezentuje. Kniha bude u mě zaujímat jedno z předních míst mého osobníhu žebříčku nejlepších knih, co jsem kdy přečetla. Všem doporučuji a už se chystám na druhý díl.

30.06.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Velmi povedený psychothriller. Kniha se četla prakticky sama, takže jsem ji měla přečtenou za den, což samo o sobě odpovídá tomu, že je kniha napsaná opravdu dobře. Nemohla jsem přestat číst, 2/3 knihy jsem nevěděla, o co vlastně jde, takže jsem si pořád lámala hlavu, jak tento příběh skončí.
Někteří jsou asi zklamaní z konce, protože se thriller přehoupl do nadpřirozena, ale proč ne... Rozhodně to bylo nečekané. Doporučuji.

29.06.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Další fantasy pecka, tentokrát od zkušené Leigh Bardugo. Griša byla něco jako zkušební trilogie, ale Šest vran je jiná záležitost. První polovina knihy byla trochu chaotická, ale v dobrém smyslu, protože jsem si musela zvyknou na rozsáhlou směsici postav. Ale pak už to byla prvotřídní jízda novou originální fantasy sérii. Hodně akce, napětí a zvratů, takže člověk netuší, co přijde dál. Prostě parádní prožitek. Doporučuji.

28.06.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Velmi povedená detektivka, u které jsem nemohla knihu odložit. Chytlavý styl psaní mi vyhovoval. O napětí nebylo nouze. Knihu bych přirovnala ke knihám Roberta Bryndzy a Ursuly Poznanski. Určitě stojí za přečtení.

25.06.2018

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Nuda. Musela jsem se vyloženě nutit do čtení. Bylo to trochu chaotické. Spíš víc než míň. Postavy mi byli nesympatické a jejich chování bylo mnohdy naivní. Jeden z horších thrillerů.

25.06.2018 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Já to prostě miluju. Všechny postavy se mi neskutečně líbí a druhý díl neztrácí humor. Spíš naopak. Doporučuji.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Naprosto brilantní záležitost. Kulhánkův styl psaní se mi hodně líbí - asi jeden z nejlepších chytlavých stylů. Tato kniha není určená pro nějaké milovníky smysluplných příběhů, ale pro ty, kteří mají rádi čistokrevnou zábavu a černý humor. Kdybych mohla dát deset hvězd, tak by ji ode mě stoprocentně dostala.

Lež Lež C. L. Taylor

Velmi čtivé. Kniha se četla prakticky sama, takže jsem ji měla za den zmáknutou. Autorčin styl psaní mi vyhovuje. Děj byl místy trochu nesmyslný, ale o napětí nebylo nouze.

Síla Síla Siri Pettersen

Vyvrcholení celé trilogie mě mile překvapilo. Děj plynule odcejpal, takže jsem knihu měla přečtenou za den. Celou sérii Havraních kruhů doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy i těm, které tohle moc nebere.

Siréna Siréna Kiera Cass

Pěkný romantický příběh. Styl psaní mi vyhovoval a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě stojí za přečtení, ale kniha je spíš určena pro teenagery.

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Druhý díl byl trochu slabší, ale pořád jde o parádní fantasy. Hlavní hrdinové jsou mi velmi sympatiční. Už se těším na závěrečný díl.

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Konečně nějaká nová fantasy kniha, která se povedla a byla na 90% originální. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale to bylo nejspíš způsobeno velkou dávkou informací. Kapitoly by mohly být kratší, ale pro zkušeného čtenáře je to pohodička. Za mě plný počet. Rozhodně stojí za přečtení. Další díl si určitě přečtu.

Koruna Koruna Kiera Cass

Skvělé zakončení celé Selekce. Taková romanticky laděná pohádka a lehká oddechovka - za pár hodin přečtené. Stojí za přečtení.

Dcera Dcera Kiera Cass

Pokračování trilogie Selekce se povedlo. Kniha byla podobná jako třetí díl (První). Stále stejná romantika a minimum napětí. Ale jinak pěkná pohádka.

25.06.2018