Lež

Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od p... celý text

Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé.
Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275133/lez-PPz-275133.jpg 4.1179

The Lie (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Jitulle

Nic moc, zdlouhavé. Na Nehodu to rozhodně nemá.

Klarinecka

Docela o nicem. A konec uplne trapny.

Astarothh

Jedním slovem: trapárna. Musela jsem otáčet stránky silou vůle. Od první až do poslední stránky žádná akce, jen plytké dialogy trapných postav, žádné napětí, u některých pasáží jsem se přistihla, že je vlastně ani nevnímám. Dávám jednu hvězdu za obal, víc si kniha nezaslouží.

terkamucka

Kniha, která se četla jedním hltem. Některé pasáže však mírně zdlouhavé. Určitě doporučuji!

kikies

Čtení napínavé, prostředí více než zajímavé, myšlenka atraktivní a i ta psychosložka je dobře zvládnutá. Navzdory několika nelogickým detailům a podezřele přehnaným situacím se to čte jedním dechem.

Hana62

Zajímavě pojaté. Všechny postavy jsou "uvěřitelné", i zápletka nepůsobí vykonstruovaně, i když není vůbec typická. Dobře se to čte, koupila jsem si další díly...

rybizka

Výborně napsaný a napínavý psycholothriller. Bavilo mě jak se střídaly dějové linie a jak jsem postupně odhalovala pravdu.Zajímavé bylo pro mě sledovat intriky a manipulace a vyvíjející se vztahy mezi kamarádkami,které byly dobře vykresleny. Náhled do sekty byl taky pozoruhodný,vyvolalo to ve mě otázky a přimělo mě to se nad tím více zamyslet. Do poslední chvíle jsem netušila kudy se děj bude ubírat a kdo za tím vším je a že jsem podezřívala kde koho.

vnimat_Krasu

Já vlastně od thrilleru víc nechci.

Chci akci. Ta tady je.
Chci formu, od který se neodtrhnete. Taky splněno.
Chci se bavit. A Lež baví.

Asi bych moh strhávat hvězdičky za hlavní hrdinku, co se od začátku chová trochu na pěst, ale v tomhle případě prostě odpouštím ledascos. Ten spád by totiž Taylorová mohla vyučovat.

Maanna

Nemohu si pomocí, ale kniha pro mě dost postrádala logiku. Možná je chyba ve mně, protože jsem nikdy nepochopila ony typy, které tráví čas na večírcích balením různých protějšku a které jinak moc neví, co se životem... Ale neumím si představit, co by takové dívky lákalo na dovolené v duchovní komunitě v Nepálu. Sama komunita je také záhadou. Jak se o ní lidé dozvídali a co je na ní tak lákalo? Pokud tam přijeli s nějakými duchovními cíli, opravdu by hned po shlédnutí reality nezdrhli? Isaac se vždy věnoval jedné vybrané a co ty ostatní? V krajně nelogickém chování pak hrdinka pokračovala i v dějí ze současnosti... Bylo to pro mě celé tak neuvěřitelné, ze bát jsem se opravdu nemohla.

margoj

Kniha byla velmi čtivá, to ano, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla jsem ráda, že jak minulost, tak i současnost byla napínavá. Přeci jsem byla trochu zklamaná. Myslela jsem, že když je na obálce napsáno Psychothriller, také to tak bude. Nepřipadalo mi to zase až tak děsivé, necítila jsem mrazení na zádech. (SPOILER) A snad nejnudnější část byla bitka Daisy, Al a Emmy při útěku, při kterém ji Al shodila ze skály. Čekala jsem u toho víc. Také při požáru útulku jsem čekala, že Leanne alespoň zakřičí na Emmu něco hnusného, trocha okořenění děje. A nic..
Každopádně bylo to hezké, a jak už jsem řekla na začátku, četlo se to dobře, ale psychothrillerem bych to opravdu nenazývala, tak dávám 4 hvězdičky.

motolka

Velmi vydařený thriller. I minulost i budoucnost byla plná napětí. Těším se už na další díl "Nehoda".

ailleen

Nuda. Absolutne bez napeti, hloupe nikam nevedouci dialogy. Usetrete cas a radeji jdete na prochazku nez cist tuhle prumernou knihu.

vyvodka

Jsem z knížky tak trochu rozpačitá. V průběhu čtení bych asi dala jen dvě hvězdičky. Opakující se plytké rozhovory čtyř kamarádek, kdy jsem se ztrácela, která je která… Každopádně poslední část knížky napínavá byla a dostalo to spád. Myslím, že téma sekty a zneužívání osob, které jí podlehnou, je zajímavé. Je to pravděpodobně i reálné. Ovšem snaha okořenit děj násilím (třeba ta sekera) mi připadala zbytečná. Celkově mi ale děj připadal takový roztříštěný a rozuzlení nudné. Prostě Lež neurazila, ale ani nenadchla.

bookcase

Tak to byla naprostá pecka, u které nevíte, komu věřit. Jak snadno lze člověka zmanipulovat, je až k neuvěření.

Gabrinela

Dějová linka se mi líbila, jen jsem nepochopila podstatu kamarádství těch kamarádek a to mě tam celou dobu rušilo a rozčilovalo. Oceňuji netradiční zajímavé prostředí, nevadily by mi další podrobnosti. Celkově mám konfrontaci vždy raději slovní než fyzickou, takže střety a zápletky by se mi líbily trošku jinak. Dávám 3 hvězdičky.

JustWomen

Nesympatické postavy, intriky, manipulace, nezáživné konverzace, závěr nepřekvapil. Nuda.

Liduka

Skvělá kniha, kterou jsem hltala od začátku do konce. Moc se mi líbilo, jak autorka zachytila postupně se měnící povahy jednotlivých postav.

JitkaHambi

Tomu říkám psycho :-).Úžasná napínavá kniha, chvilkama jsem se I bála :-)Kdyby byla možnost dát 10 hvězd, určitě bych je knize dala.Doporučuji.

michaela7087

Hodně dobrý příběh, moc mně bavilo prolínání současnosti s minulostí. Za mě 5.

ŠtěpánkaB.

Přečetla jsem za jeden večer, ale nenadchlo mě to. Všechny postavy jsou nesympatické, děj se posouvá v podstatě jen díky tomu, jak "kamarádky" neustále intrikují a vzájemně manipulují jednu proti druhé. Postavy jsou málo propracované, stejně tak příběh, zejména v závěru, kde autorka najednou napětí budované na mnoha stránkách najednou rozbije v pár větách bez hlubšího vysvětlení.
Výrazněji mi utkvěla jediná pasáž - pozor trochu SPOILER - kde se Emma sbližuje s Isaacem a on jí vysvětluje, že její přátelství s Daisy nemá ve skutečnosti žádnou hodnotu. Konečně si toho někdo všiml :)

PetraBery

Podařený příběh, kdy střípky minulosti střídají současnost. Jane/Emma se dostává do situace, kdy na minulost musí myslet, i když by ji raději nechala spát. Protože je tady někdo, kdo se chce pomstít. Kniha o výpravě čtyř kamarádek do Nepálu, kde v určité komunitě zažívají ne pro každou hezké chvíle. A důsledky tohoto pobytu si přeživší nesou sebou. Dobře se mi kniha četla.

ber

Kniha mě doslova pohltila, děj měl spád a napětí. Prolínání minulostí a přítomností bylo úžasně zpracováno tak, že jsem chtěla vědět, co bude dál. O tématu vymývání mozků a minulosti, která vás vždy dohoní, bylo napsáno spoustu knih, ale tady se to opravdu povedlo.

kiwi88

Zajímavý nápad, který nutí k zamyšlení - ano, sekty jsou špatné. A ano, někde na světě se něco takového možná právě teď děje. Ale na můj vkus byl děj moc předvídatelný. Konec mě nijak nepřekvapil. Postavy byly naivní, až hloupé a neusté dohady mezi 4 mladými ženami mě fakt nebavily.

Bohužel pro mě trochu zklamání...

mirunda

Moc mne bavilo prolínání minulosti a současnosti. Kniha měla úžasný spád a přečetla jsem ji za dva dny. Napínavá od začátku do konce

maxx

Musím říct,že mě kniha uchvátila a přečetl jsem ji jedním dechem.......

OndřejMergl

Kniha se pohybuje na pomezí "Podívejte se, jak to chodí u nás v sektě" a "Mám tajemství z minulosti, které před světem skrývám". Ani jedno však nedokázala popsat tak, aby mě to uchvátilo.

HaPa

Tak tahle kniha mě fakt chytla! Za mě pět hvězdiček.

Listicka3253

Velice ctive a jako spravna knizka vas nuti pridat jeste jednu kapitolu, i kdyz uz jste davno chteli skoncit. Stridani dvou casovych rovin je velice povedene. Za me super!

limetka2008
14.12.2016

Knížka, kterou není těžké schroustnout za den (nebo za noc :). Velmi čtivé, nesmíte se v tom moc vrtat, nakolik je zápletka pravděpodobná a uvěřitelná.

jana3099
12.12.2016

Zajímé čtení, o životě, vztazích, výletu, nenávisti, závisti........moc dobře se mi četla, je to zase něco jiného než Nehoda, kterou už mám přečtenou, určitě doporučuji ;-)

Nepál přátelství thrillery

C. L. Taylor