Lež

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275133/lez-PPz-275133.jpg 4.1307
Orig. název:

The Lie (2015)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Lež

Přidat komentář
Bee240
14. května

Knihu jsem přečetla za tři dny a za mě prostě paráda , to byla pecka . Jsem opravdu nadšená a rozhodně si přečtu další knihy od této skvělé autorky. Příběh byl napínavý a prostě psyho , tolik zmanipulovaných lidí na jednom místě. Skvělá kniha která stojí za přečtení.

baida
15. dubna

A mě se to líbilo, správná dávka napětí, abych se těšila pokaždé, az si zase budu moct číst... Těším se na další knížky

Januli
28. března

Příběh neuvěřitelný, plný manipulace, postavy nesympaticke, jednání absurdní, ale nic to nemění na čtivosti.

biairicia
19. března

Toto bylo dosti přitažené za vlasy a ujeté.....ale proč ne. Bylo to čtivé a napínavé. A ve výsledku celkem fajn. Neotřelé téma a fakt docela psycho :)

Šárka5875
25. února

Námět této knihy je vskutku velice zajímavý a neotřelý. Neumím si představit, že bych se někdy dostala do podobné skupiny lidí a prožívala to, co se tam dělo, a vydávalo se za meditaci a duševní očistu. Autorka skvěle vykreslila psychologii postav, jejich charaktery, někdy jsem měla pocit, že se úplně dokážu vžít do pocitů Emmy/Jane.
Knížka je napínavá od začátku do konce, děj má spád, rozhodně vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Lež považuji za jednu z nejlepších knih autorky. Přečetla jsem všechny a Lež má moje veliké doporučení.

Pisquosus
17. února

Kniha, kterou jsem si náhodou koupila na služebce. Ještě ten den jsem ji začala číst a nemohla se odtrhnout. Strhující děj, zajímavá zápletka, výborné střídání náhledů do minulosti a vyprávění ze současnosti. Při čtení jsem občas knihu odkládala, protože jsem se příjemně bála.

KrisV.
30. ledna

Kniha velmi čtivá od začátku až do konce - líbilo se mi, že současnost byla vždy jen krátce popsaná, jelikož jsem se vždy těšila až přijde opět minulost.

pavčape
25. ledna

Jak uz bylo řečeno níže, knížka se dobře čte. Proč ale holky odjely kamsi do neznáma mezi prapodivnou společnost, odevzdaly tam pasy i letenky? Dost nechápu. Navíc každá z těch čtyř kamarádek byla svým způsobem nesympatická, až divná. Kdybych mohla číst na jeden zátah, bylo by to lepší.


Štítky

Nepál přátelství thrillery psychologické thrillery

Autor a jeho další knihy

C.L. Taylor

C.L. Taylor
britská, 1973

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Lež je:

v Právě čtených2x
v Přečtených387x
v Čtenářské výzvě29x
v Doporučených15x
v Knihotéce159x
v Chystám se číst262x
v Chci si koupit68x
v dalších seznamech3x