Lethania - Příspěvky

Písečný mužPísečný mužL. Kepler

Myslela jsem si, že Svědkyni ohně už nic nepřekoná, ale to jsem se spletla. Písečný muž je o hvězdu lepší. Napínavý děj od začátku až po závěr, mě nenechal vydechnout - musela jsem stále číst. Velmi kvalitní detektivka.

30. listopadu

Svědkyně ohněSvědkyně ohněL. Kepler

Tak to byla neskutečná jízda. I když jsem od půlky tušila, kdo to asi bude, stále jsem četla se zatajeným dechem, jak to všechno skončí. Napětí se co stránku stupňovalo. A závěr? Další díl si určo přečtu!

28. listopadu

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaL. Kepler

Mnohem lepší díl než ten první. Tentokrát jsem se začetla už na prvních stránkách a nemohla jsem přestat číst, jak napínavé to bylo. Pravda, žádné velké odhalení se tu neobjevilo, ale i tak se jedná o kvalitní detektivku. Další díl si určitě přečtu.

27. listopadu

HypnotizérHypnotizérL. Kepler

Zpočátku jsem se nemohla pořádně začíst, měla jsem problém si zvyknou na způsob psaní těchto autorů, ale od poloviny se to obrátilo k lepšímu, dokonce jsem se i těšila na to, jak příběh skončí. Příběh byl docela dobře vymyšlený, akorát mě trochu překvapilo, že se na vraha Josefa trochu pozapomnělo. Další díl učitě zkusím.

25. listopadu

Bez slitováníBez slitováníT. Weaver

Knihu jsem tentokrát četla déle než předchozí díly, protože jsem se nemohla pořádně začíst, takže jsem prvních 300 stránek doslova protrpěla. První část byla až moc zdlouhavá a nudná. Kdyby Tim Weaver vypustil tak 200 stránek, udělal by dobře. Takhle to bylo zbytečně natahované a celou zápletku jsem v půlce už odhadla, kromě jedné. A opět jsme se dočkali "nesmrtelného" Davida. Za mě další slabší díl, tak uvidím, co na mě čeká v díle přístím.

24. listopadu

Není cesty zpětNení cesty zpětT. Weaver

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě David vtáhnul do děje tak, že jsem knihu přečetla za jediný den, což se jen tak nestává. Na druhou stranu se autor nevyhnul "nesmrtelnému" Davidovi, který se dokáže dostat z jakékoli nebezpečné situace živý (přesně jako v prvním díle). Příběh se místy táhnul a byl nudný. Asi by neuškodilo míň stránek. Zatím nejhorší díl. Doufám, že mě další dobrodružství s Davidem nezklame.

20. listopadu

ZtracenýZtracenýT. Weaver

Další parádní kniha o Davidu Rakerovi, která mi přišla trochu zdlouhavá, ale ne nudná. Příběh byl uvěřitelný a konečné odhalení mě překvapilo. Za mě 4,5*.

19. listopadu

Údolí mrtvýchÚdolí mrtvýchT. Weaver

Lepší díl než ten první, jednak proto, že se v tomto příběhu nevyskytovalo tolik akcí přitažených za vlasy, kdy se David dostal do problému a neustále unikal smrti, jak tomu bylo v díle předešlém. David si mě získal a autora zařadím mezi mé oblíbené spisovatele detektivek. Další díl mě určitě nemine!

18. listopadu

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoT. Weaver

Parádní detektivka, kterou jsem měla přečtenou za jediné odpoledne. Příběh mě pohltil a než jsem se nadála, tak přišel konec. Napětí se dalo krájet. Jasně, některé pasáže byly trochu přitažené za vlasy, kdy David přežil všechny pokusy o zabítí - to mě trošku mrzelo. Ale aspoň to bylo akční, narozdíl od některých jiných knih. Ich forma mi vyhovuje. Určitě se vrhnu i na další díl.

17. listopadu

Tiché lžiTiché lžiS. Pinborough

Ne, tak tohle se mi nelíbilo. Byla jsem hodně natěšená na další knihu od této spisovatelky, která napsala skvělý thriller Ví o tobě - mnohem lepší kniha než tato. První polovinu se nic zajímavého nedělo, pořád se jen na něco neurčitě vzpomínalo, na něco šokujícího, ale když jsem se konečně dozvěděla celý příběh, vůbec mě to nepřekvapilo. Čekala jsem mnohem víc, než se mi dostalo. Doufám, že příští kniha bude lepší.

16. listopadu

KříďákKříďákC. J. Tudor

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale určitě bych ji nenazvala debutem roku. To patří úplně jiným knihám. Dvě časové linie nejsou už takovou novinkou jako kdysi, přesto se mi toto rozdělení dítě/dospělý celkem zamlouval. Příběh se někdy vyslověně táhnul, nic pořádných se nedělo, jenom samé upovídané pasáže. Ale na konci přece jen došlo k překvapivému odhalení. Takový průměr tohoto žánru.

15. listopadu

ChladnokrevněChladnokrevněR. Bryndza

Další parádní díl, který se četl jedním dechem - knihu jsem zhltla za jediné odpoledne. Robert Bryndza přichází s novým stylem psaní, který se mi zamlouvá. Příběh byl originální, napětí bylo hmatatelné a konec mě přesvědčil, že pan Bryndza je jedním z nejlepších spisovatulů píšících detektivky. Tak snad mu to vydrží. Mohu jen doporučit!

13. listopadu

Nejtemnější polibekNejtemnější polibekK. Arthur

Slabší díl než díly předchozí. Vtipné pasáže se mi zdály umělé jako by je tam autorka na poslední chvíli napsala. Konec ale zachránil celkový dojem. Další díl mě určitě nemine.

11. listopadu

Jasným plamenemJasným plamenemP. Briggs

Asi nejslabší díl, ale přesto se mi líbil. Sice jsem se v první části trochu nudila, ale konec mi to vynahradil. Charles a Anna jsou jedni z mých nejoblíbenějších knižních páru, takže se těším na další díl.

09. listopadu

Rázová vlnaRázová vlnaF. Kotleta (pseudonym)

Slabší díl než předchozí dva, ale stejně jsem se při čtení potutelně usmívala. Už aspoň víme, kdo nás v budoucnosti zachrání - zas*anej hrdina z Istanbulu! Konec mě dorazil!

08. listopadu

Jen 27 dnůJen 27 dnůA. Gervais

Kniha se mi celkem líbila, i když je spíš určená pro mladší čtenáře a já se k této skupině už neřadím. Příběh byl originální a trochu naivní, ale to už to tak v tomto žánru bývá. Kniha se četla velmi rychle, měla jsem ji přečtenou za několik odpoledních hodin. Příjemná oddechovka.

08. listopadu

Vzpomínka na ZemiVzpomínka na ZemiL. Cch'-sin

Naprosto parádní závěr této téměř 1800 stránkové hard scfi-fi série, která mě přesvědčila, že vědecko-fantastické knihy ještě nevymřely, ba naopak - chytily druhý dech. Liou Cch'sin vytvořil zcela nový směr, kam se asi budoucí lidské pokolení bude ubírat. Dokonale sepsané úvahy a technologické pasáže dělají z díla ještě lepší než už je (dokonce ani série o Honor Harringtonové od Davida Webera neobsahuje tolik vědeckých pasáží). Hlavní hrdinové se nechovají naivně, jak už to tak u některých knih chodí. Konec mě dorazil! Doporučuji všem sci-fi fanouškům!

07. listopadu

Jantarové očiJantarové očiV. Kadlečková

Nebylo to zas tak špatné, ale chyběl mi tam nějaký děj (který se objevil až v druhé polovině), aspoň trochu akce a napětí. Jsem zvyklá na jiná sci-fi díla (asi mě taky ovlivnila kniha Problém tří těles, kterou jsem nedávno četla, a která byla mnohem lepší). O knize však nemohu říct, že nebyla dobrá, spíš takový průměr. Ještě se rozmyslím, jestli budu číst i další díly.

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Knihu jsem si koupila kvůli vysokému hodnocení zde na databázi a dobře jsem udělala! První část byla sice trochu pomalejší, ale v těch dalších už se to rozjelo, že jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout. Děj byl sice předvídatelný, ale o tom to moc nebylo. Důležité byly skvělé úvahy o někom, kdo může kosit jiné lidi bez postihu a o tom, jak si s tím Smrtky poradí. Důraz je kladen na rozum a cit, vnitřní morálku a trochu té lásky. Mohu jen doporučit!

ŠelmaŠelmaA. Mayne

Skvělá propracovaná detektivka, kterou jsem měla přečtenou za jediné odpoledne, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak celý příběh skončí. Napětí se co stránku stupňovalo, bavilo mě sledovat Theovi úvahy, jak postupně odkrývá, kdo je vlastně ta "Šelma". A závěr neskutečný, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Opravdu parádní kniha, kterou doporučuji.

Chlapec na mostěChlapec na mostěM. Carey (pseudonym)

Velmi povedený prequel, který mě naprosto ohromil tak, že jsem po přečtení zůstala v šoku, jak rychle jsem knihu přelouskala. Dokonale vykreslený svět po zombie apokalypse se nese v duchu hledání léku, který by zachránil lidstvo před vyhynutím. Doporučuji všem fanouškům zombie tématiky.

Není únikuNení únikuT. Adams

Naprosto dokonalý psychothriller, který vás nenechá odejít, dokud ho nedočtete. Od začátku až po konec - to byla jedna dlouhá napínavá jízda s uvěřitelnými postavami a zajímavým příběhem, který se odehrává jen několik hodin, a přesto se v tom krátkém čase příhodí spoustu věcí. Někdy jsem věděla, co se stane, ale někdy ne, takže vás čeká spousta překvapení. Doporučuji.

Stíny nad zálivemStíny nad zálivemL. Clarke

První polovina knihy byla taková utahaná, už jsem si myslela, že to tak bude pokračovat, ale to se naštěstí nestalo. Ve druhé polovině už se to rozjelo a bylo zajímavé, jak jsme se postupně ponořovali hluboko do příběhu, a kdo koho podezírá a kdo je skutečným viníkem. Konec mě překvapil. Jeden z lepších thrillerů.

Temný lesTemný lesL. Cch'-sin

Pokračování hard sci-fi série Vzpomínka na Zemi opět nezklamalo. Autor má vše dokonale promyšlené a vše do sebe zapadá. Trochu mi však vadily některé pasáže, které jsou pro neznalce příliš těžký oříšek, ale to je spíš má vina, než autorova. Přeci jen to napsal tak, jak chtěl. Doporučuji a už se těším na závěr celé série!

Problém tří tělesProblém tří tělesL. Cch'-sin

Liou Cch'-sin je kapacita ve svém oboru. Ať už se to týká filozofie nebo vědy, dokáže mistrně využít těchto dvou směrů v knize tak, aby se příběh sám četl. Chválihodné je i to, že používá skutečných historických pramenů, co se Číny týče. Jedná se o můj první román od čínského spisovatele, který mě přesvědčil, abych dala šanci i jiným neznámým spisovatelům, ne jen pořád číst knihy od amerických či britských autorů.
Velmi kvalitní hard sci-fi kniha, která mě velmi bavila - měla jsem ji přečtenou za jeden den. Některé pasáže jsou pro mou úroveň vědy poněkud komplikované, ale zvládla jsem to a dozvěděla jsem se i něco nového z historie Číny a vědy. Doporučiji a určitě si přečtu i druhý díl.

3001: Poslední vesmírná odysea3001: Poslední vesmírná odyseaA. C. Clarke

Poslední vemírná Odyssea mě zklamala. Doufala jsem v nějakou dobrou zápletku, té jsme se ale nedočkali. Možná až na konci, kdy se lidstvo opět setkává s Davem Bowmanem a s Halem - to by šlo, ale mohlo by to začít už od poloviny knihy a ne na posledních stránkách. Začátek byl zajímavý, co se všechno za tisíc let změnilo, ale postupně to začala být nuda a jen jsem čekala, až se ke slovu dostane akce - to se ale nestalo. Závěr celé Odyssey mě teda moc nenadchnul, ale ani neurazil.

2061: Třetí vesmírná odysea2061: Třetí vesmírná odyseaA. C. Clarke

Třetí vesmírná Odyssea byla z předchozích dvou dílů jednoznačně nejslabší. Kniha obsahovala několik zbytečných a nesmyslných pasáží, které kazily celkový dojem (pro mě nesmyslné byly, nevím jak pro ostatní). Každopádně děj nebyl vyloženě špatný, ale neobjevilo se nějaké pořádné překvapení, které by mě dostalo do kolen. Kniha je ale napsaná čtivě, děj plynule odcejpá. I přes veškerou negativitu si určitě přečtu i poslední díl.

2010: Druhá vesmírná odysea2010: Druhá vesmírná odyseaA. C. Clarke

Pokračování úspěšné 2001: Vesmírné Odyssey nedosahuje takových kvalit jako díl první. Ale špatné to rozhodně nebylo. Napětí se sice poněkud vypařilo, ale styl psaní to vynahradil. Vtáhne vás do děje velmi rychle, že si ani neuvědomíte, že jste se dostali na úplný konec celé knihy. Některé vědecké pasáže jsem moc nepochopila, ale snažila jsem se. Pro milovníky sci-fi je druhý díl povinností.

2001: Vesmírná odysea2001: Vesmírná odyseaA. C. Clarke

Zajímavá teorie od slavného spisovatele Arthura C. Clarka, která by mohla být pravdivá - nebo taky ne. Kdo to vlastně ví? Kniha se četla naprosto sama, vtáhla mě do děje a já jsem společně s hlavními hrdiny prožívala jejich strasti a objevy. Naprosto dokonalá sci-fi kniha o "mimozemšťanech", jaká kdy byla napsaná. Doporučuji všem milovníkům sci-fi.

ArmadaArmadaE. Cline

Jaké jsou mé dojmy? To je snadné. Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se pořádně začetla, ale od poloviny knihy jsem nedokázala přestat číst a knihu jsem zhltla za pár hodin. Tak napínavé a akční to bylo. Jasně, nevyrovná se to autorově nejlepší sci-fi knize (alespoň pro mě) Ready Player One, ale tato kniha má přeci jen něco do sebe. Hlavní hrdina není žádný zbabělec a do záchrany světa se vrhá bez nejmenších pochybností. Parádní záčitek, který jistě potěší všechny fandy sci-fi.

1 2 3 4 5 6