Lethania Online Lethania komentáře u knih

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další skvěle napsaná detektivka. Tato kniha má vlastně dva případy, keré se prolínají a Kim je chycena v pavučeně her a experimentů jednoho člověka, který využívá smutnou a děsivou minulost Kim. Přesto však 'ďábelského hráče' dopadne. Moc se mi líbily psychologické hrátky a proto je kniha lepší než Němý křik. Za mě parádních 5*.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Setkání s detektivem Kim Stoneové bylo více než uspokojivé. Kim je mi velmi sympatická, její touha po spravedlnosti je minořádná, ale někdy pro ni nebezpečná, protože chce za každou cenu dopadnout vraha. Příběh měl rychlý spád a o napětí nebylo nouze. Za mě velká spokojenost a knihu doporučuji.

04.06.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se mi četla rychle, ale pořád to bylo o tom samém. Měla jsem tušení, které se nakonec potvrdilo. Ale mnohem slabší kniha než ta první.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem se odhodlávala, abych si ji přečetla. Jednak proto, že já moc nečtu příběhy o koncentračních táborech a na druhou stranu jsem měla obavy, protože čeští (ne fantasy) spisovatelé mě zklamávají. Nakonec jsem dala na vysoké hodnocení zde na databázi.
Kniha mě velmi silně zasáhla, autorka to napsala svižně. Bylo zajímavé, co si která postava myslela a udělala. Protože, 'kdyby' mi hlavou proběhlo tolikrát, až jsem si říkala, že to musel být osud. Autorka píše velmi procítěně a u některých pasáží jsem měla na krajíčku. Velmi silný příběh. Doporučuji.

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Další Beatricie Kaspary mě zklamala. Nápad nebyl špatný, ale autorka nevyužila potenciál. Pořád se zajímala o to samé. Polovina knihy byla velmi nudná až jsem měla chuť ji odhodit (poezie mě moc nebere) . Závěr však zachránil celkový dojem z knihy.

04.06.2018 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Skvělá detektivka. Nápad s geocachingem byl velmi originální a aspoň jsen se dozvěděla něco víc o této zálibě. Styl psaní výborný. Pořád se něco dělo, pachatel si s nimi hrál jak na kočku a myš. Pachatel byl nejméně očekávaný (tedy aspoň u mě). Parádní příběh se stupňujícím se napětím. Hlavní hrdinka se mi opravdu líbí. Doporučuji.

Sílící bouře Sílící bouře David Weber

Další Honor, která mě opravdu bavila. Sice tu bylo méně bitev a více politikaření, ale to mi vůbec nevadilo. Toho jsme si užili v minulém díle. Mě se styl psaní Davida Weber prostě líbí, ale chtělo by to více takových děl.

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Už druhé setkání s autorkou, jejíž styl psaní se mi hodně líbí. Překvapilý pachatel. Vůbec by mě to nenapadlo. Doporučuji.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Má první Agatha Christie.
Detektivka měla rychlý spád. Někdy už jsem si byla jistá, kdo ho zabil, ale pak se to zkomplikovalo, objevily se nové důkazy a pak jsem už ani nevěděla kdo je kdo. Odhalení vraha bylo překvapivé.
Styl psaní se mi líbil, ale Hercula Poirota moc nemusím, ačkoli je to hlavní představitel autorčiných detektivek. Nicméně doporučuji.

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Asi nejhorší kniha od Mary Kubicové. Celý příběh se neskutečně táhl. Po půlce knihy se to trochu zlepšilo, objevilo se i nějaké to napětí, ale pořád to bylo jaksi nudné. Konec předvídatelný. Jeden z horších thrillerů, který se teď na trhu objevilo mraky. Ale další knihu si určitě přečtu.

04.06.2018 3 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Mé první setkání s touto spisovatelkou, kterou mi doporučila sestra, bylo překvapující.
Autorka skvěla vyvážila případ vraždy a životy hlavních hrdinů mezi kterými to místy velmi jiskřilo. Erika a Patrik prostě patří k sobě.
Pachatel těžko uhádnutelný. Akorát bych nepohrdla většímu napětí. Chystám se i na další díl, tak uvidíme, jestli autorka udržela tempo. Můžu jedině doporučit.