Lethania Lethania komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha mě zpočátku nudila, ale pak se to rozjelo jako kdyby autorka chytila druhý dech. Velmi povedená fantasy, která je jedna z těch lepších v poslední době. Postavy sympatické. Někdy mi vadilo rozhodnutí některých postav, ale tak už to bývá. Doporučuji.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Těšila jsem se na další díl, který mě opět nezklamal. Pan Bryndza se neustále zlepšuje. Doporučuji.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další případ opět nezklamal. Robert Bryndza píše velmi čtivě, takže se kniha čte skoro sama. A o napětí rozhodně není nouze. Vyhlížím dalsí díl.

07.06.2018

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pokračování úspěné Dívky v ledu mě nezklamalo. Ale první díl byl lepší. Tady to bylo ale zase napínavé. Oceňuji postupný vývoj postav. Mohu jen doporučit.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velice kvalitní detektivka. Erika Fosterová je mi velmi sympatická. Kniha se četla sama. I kratší kapitoly, které nejsou tak běžné, jsem ocenila. Příběh uvěřitelný. Autor píše svižně a o napětí není nouze. Rozhodně doporučuji.

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Nápad by to byl dobrý, ale provedení pokulhávalo. Kniha byla nudná, chování postav naivní. Hodně se podobá knize Sníh nebo popel a nebo Ledová jako sníh, kde šlo prakticky o totéž. Jedná se spíše o literaturu pro mladistvé. Mě osobně se nelíbila - asi už na takové fantasy prostě nejsem.

07.06.2018 3 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Kniha byla brilantně napsaná, líbila se mi melancholická a smutná atmosféra, postavy se chovali logicky (někteří naivně, ale tak to někdy bývá), ale to mi tak moc nevadilo. Žádná kniha se neobejte bez chybiček (kromě Silmarillionu, samozřejmě). Ze začátku jsem se trochu nudila, ale děj nabýval napětí až to vyústilo v perfektní závěr, kde si člověk jako vždy pomyslí, co by se stalo, kdyby... Kniha rozhodně stojí za přečtení.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Prvotina Shari Lapeny mě moc nenadchla. První část knihy mě vyloženě nudila, děj předvídatelný, postavy nesympatické a jako vždy šlo jen o peníze. Jak hluboko někdo může tak klesnout?

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Další kniha od autorky knihy Manželé od vedle byla stejně nudná a předvídatelná. Příběh postrádal napětí, takže o nějaký 'bestsellerový' thriller rozhodně nešlo. Závěrečný zvrat ale překvapil.

Špecialistka Špecialistka Stephenie Meyer

Od Stephanie Meyerové jsem čekala mnohem víc. Aby se to mohlo nazvat thrillerem, muselo by tam být víc napětí a akce. Každou chvíli se objevovalo do očí bijící klišé. Ale jinak slušná 'akčňárna'.

Hořké sousto Hořké sousto Chloe Neill

Trochu slabší díl než předešlé knihy, ale Merit a Ethan mě neskutečně baví. A o napětí není nouze.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Musím se přiznat, že jsem se trochu přemáhala k přečtení, protože nemám dobré zkušenosti s českými spisovateli. Ale když už jsem jednou začala číst, nemohla jsem přestat, protože příběh je neuvěřitelně poutavý, nápad originální a hlavní hrdinka se mi hodně líbí (i kapitán). Jedná se o jednu z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy přečetla. Mohu jen doporučit.

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování Naslouchače bylo fantastické. Autorka udržela tempo z minulého dílu a postavy mi byli ještě víc sympatičtější - hlavně kapitán (i když spáchal zločin) se mi neskutečně líbil. Konec mě dostal. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Na útěku Na útěku Lenka Dostálová

Zas tak nadšená z toho nejsem. První díl byl o 75% lepší. Nechávat se neustále chytat a pak nějakým zázračným způsobem utéct, je trochu podivné a nepravděpodobné. Aspoň se to rychle četlo a další díl si přečtu už jen proto, že jsem se sérií začala. Jinak je to spíš určeno patnáckám.

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Od úplného začátku se objevilo napětí a prakticky po celou dobu to tak zůstalo. Konec mile překvapil, i když jsem to čekala. Doporučuji.

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Nuda. Beze smyslu. To jediné mě napadá, když se nad knížkou pořádně zamyslím. Postavy nesympatické a jejich chováni místy zvláštní a naivní. Příběh o ničem. Jeden z horších thrillerů.

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Kniha byla nudná, místy až nechutná (jíst vlasy a moč sestry?). Příběh byl prakticky o ničem. Sestry mi byly nesympatické a jejich chování zvláštní. Jeden z nejhorších thrillerů, které jsem kdy četla.

06.06.2018 2 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Nápad určitě skvělý, ale provedení už podstatně horší. Nevím proč, ale místy mě to nudilo, protože se to furt opakovalo. Z darebáků by určitě šlo vitěžit víc. Zkusím i další díl (jestli vyjde).

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Kniha si udržela tempo z předchozí knihy. Některé situace proběhly snad až příliš rychle.
Postavy se však zhoršili, hlavně ukňučený Mal. Alina se vůbec nezměnila, její chování mi někdy přišlo nelogické.
Ale sérii už dočtu.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Další nová fantasy série na mě udělala dojem. Nebo spíše autorčina fantazie. Je pravda, že těchto nových sérií se v poslední době vynořilo hodně, ale tato je výrazně lepší než většina. Četlo se mi rychle, chování postav bylo uvěřitelné a námět byl originální (schopnosti). Vyhlížím další díl.