Nebezpečná laskavost

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA, SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ. JENOM JEDNO NE… Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi. Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná. Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán? ZNÁ VŠECHNA VAŠE TAJEMSTVÍ... A PROTO MŮŽE BÝT NEBEZPEČNÁ "Mimořádně sugestivní thriller s překvapivým závěrem. Dejte si pozor, komu se svěřujete!" – NEW YORK JOURNAL OF BOOKS "Napínavý příběh plný malých špinavých lží, manipulací a tajemství." – LIBRARY JOURNAL "Přitažlivý, zneklidňující thriller... Děj nabývá čím dál zlověstnějších dimenzí a záhadný, podivný příběh poskytuje maximum napětí." – TORONTO STAR "Debutující autorka bravurně stupňuje napětí v příběhu, jehož epizody následují jedna za druhou stejně nevyhnutelně, jako nám při čtení tuhne krev v žilách." – BOOKLIST...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366764/nebezpecna-laskavost-7Wu-366764.jpg 3.3170

A Simple Favor (2017)

Detektivky, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Leda

Kniha Nebezpečná laskavost

Liduka

Začátek byla vážně nuda a až v polovině se to rozjelo. Nicméně mě strašně štvaly hlavní postavy. SPOILER: Emily byla megera, které všechno procházelo, Sean slaboch, který si nechal od své ženy diktovat a Stephanie naivní blbka. Jako kdyby po mě někdo chtěl (hlavně poté, co by mi vyhrožoval, že mě i moje dítě zabije a poté co si nahrával naše důvěrné rozhovory, aby je mohl proti mě někdy použít) , abych mu pomohla zahladit stopy po vraždě a navíc abych přinesla hřeben jeho partnera, tak by mě určitě napadlo, že z toho kouká pěknej průser a navíc nějaká bouda. Taky mě dost namíchlo, že konec není vlastně uzavřený, takže se jenom můžeme domnívat, kdo půjde sedět. Podle mě, kdyby se autorka více zaměřila na vyšetřování policie místo na románek mezi Seanem a Stephanii, tak by udělala mnohem lépe a možná bychom se dočkali i uzavřeného konce. Mimochodem to vyšetřování policie taky muselo stát za houby, když ani nepoznaly, že dotyčné chybí zub a přitom by neměl. No nic. Za mě tedy pouze 3 hvězdičky.

zdendula31

Do půlky knihy jsem se prokousávala a moc mě nebavila.
Potom nabrala trochu spád,ale žádný šlágr to nebyl.

Ticiana

Bohužel nemuzu jinak než 3 hvězdy. První třetina byla fakt nuda. Postavy nesympaticke, dej se dal docela dobre uhodnout. A ty otisky? To myslela autorka vážně? Dam šanci jeste filmu.

Hope80

Dobrý psychothriller

Samii

Za mě rozhodně super kniha. Akorát s těmi otisky prstů to fakt nedomyslela.

Misute603

Kdybych před nějakým časem nečetla Zmizelou,tak bych řekla bomba.takhle jsem už od začátku tušila,jakým směrem se bude dej odebírat...slevu tak mi kniha bavila,i když žádná z postav se mi charakterově nelibila.za mě mohu doporučit

Zuzka12627

Ke knize jsem se dostala až po filmovém zpracování a velké zklamání.. Kniha se čte rychle, ale to je tak vše. Film je opravdu i co se týká děje lepší a to nerada hodnotím knihy a filmy dohromady, ale zde je to tak.

Janinka.V

Taková knížka, která nenadchne, ale ani neurazí. Jen ke konci už mi to přišli dosti překombinované.