Lethania Lethania komentáře u knih

První První Kiera Cass

Konečně došlo k nějakému zlepšení hlavně ke konci knihy. Ale stále šlo jen o romantiku a nic víc. Jedna etapa uzavřená, tak uvidím, co přinese Dcera.

25.06.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Pokračování Selekce se neslo ve stejném duchu jako první díl. Romantika byla prakticky na každé druhé stránce a napětí opět chybělo, ale na to jsem si už zvykla. Chování postav (hlavně Ameriky) bylo naivní a iritující. Prostě taková pohádková Miss Ameriky. Další díl si přečtu jen proto, že mě zajímá, jak to bude pokračovat.

25.06.2018 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Pěkná romantická pohádka. Ale to je asi tak všechno. Nezapojovat akci do děje bylo asi úmyslné, ale já bych o něco víc napětí nepohrdla. Byly tam náznaky, ale dál se nedostaly. Za mě povedená romantika. Další díl si určitě přečtu.

25.06.2018 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Kniha se mi líbila a četla se skoro sama. Některé pasáže sice trochu drhly a kazily celkový dojem z knihy, ale velká část příběhu byla zajímavá a originální. Napsat o něčem tak náročným jako jsou psychózy a další závažná onemocnění není jednoduché, ale Ursula Poznanski se s tím skvěle vypořádala. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

23.06.2018 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Dávám 'jen' tři hvězdy, ale z toho důvodu, že prostě nevím, jestli se mi kniha líbí nebo ne. Možná je mé rozhodnutí zkreslené filmem, který jsem viděla jako první. Možná, že něco, co by mělo mít jen sto stran, je zbytečně natahované k 'epickému' závěru, který by taky zasloužil urychlit. Každopádně mě kniha nezaujala, postavy byli nesympatické a celý příběh uměle prodloužený.

10.06.2018 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Zajímavý nápad. Kniha se mi četla velmi dobře, příběh nebyl vůbec špatný. Styl psaní se mi taky hodně líbil. Pěkný romantický příběh.

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Asi jsem od anotace očekávala lepší thriller. Kniha byla moc zdlouhavá a místy až nudá. Konec moc nepřekvapil.

09.06.2018 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Mně se to nelíbilo. Podobné jako Ledová jako sníh nebo Ohnivá krev. Nezaujalo.

09.06.2018 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Docela dobré sci-fi. Já jsem sice zvyklá na komplikovanější sci-fi knihy, ale příběh se mi hodně líbil. Snad další díl bude stejně dobrý jako první.

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Snad nejlepší díl z celé série. Kate a Curran mě neskutečně baví. Už se těším na závěrečný (už desátý) díl.

09.06.2018 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Dávám 'jen' dvě hvězdy, a to jsem ještě hodná. Po celou dobu čtení jsem měla nutkání ji odložit. Možná jsem očekávala víc nebo snad lepší příběh, to už nevím. Všechno bylo uspěchané, akce nijaké. Knihu nedoporučuji.

09.06.2018 2 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Lepší díl než předchozí, hlavně díky akci, která se objevila po první polovině knihy. Začátek byl nudný, měla jsem nutkání knihu odložit. Mare se však trochu vyvinula. Další (závěrečný) díl si přečtu.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Druhý díl značně pokulhával za prvním. Chování hlavní postavy (Mare) mě neskutečně dráždilo. Její neustálé kňourání se mi hodně zprotivilo. Konec se mi ale líbil, přesto dávam 'jen' tři hvězdy.

09.06.2018 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Konečně po dlouhé době něco originálního. Svět Rudých a Stříbrných má skutečný potenciál, který by se dal využít. Kniha byla čtivá, ale chování některých postav bylo zvláštní, ba dokonce naivní. Hlavní hrdinka mě však zaujala svou bojovností. Příběh povedený. Snad autorka udrží tempo do dalšího dílu.

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha nezaujala. Nápad by byl originální, ale provedení pokulhávalo. Další díl číst nebudu.

08.06.2018 2 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Ale jo, mně se to to líbilo. A hodně. Styl psaní formou zápisů do notebooku se mi zamlouval. Nápad se zombie apokalypsou nezklamal. Bylo to čtivé a napětí se stupňovalo. Určitě si přečtu i další díl.

08.06.2018 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Vůbec netuším, co jsem od toho čekala? Asi víc všeho. Víc akce, víc emocí, víc propracovaných postav, ale romantiky bylo dost (to tak většinou bývá). Přišlo mi to takové mdlé, příběh se posunoval příliš rychle, ale čtitové to bylo. Takže aspoň nějaké plusové bodíky ode mě tato kniha dostane. Spíš pro teenagery.

08.06.2018 3 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Silmarillion není jen tak nějaká dobrá kniha, stejně jako pan Tolkien není jen tak nějaký dobrý spisovatel. Chce to brilantní mysl, aby vymyslela svět tak uvěřitelný a jedinečný.
Kniha je pro mě velmi osobní záležitost, která mi změnila pohled na literaturu objektivně i subjektivně.
Styl psaní je nenapodobitelný - archaické vyprávění se nedá k ničemu přirovnat. Vše k sobě pasuje dohromady jako kdyby to tak už mělo být.
Nezapomenutelný zážitek, který všem doporučuji (i těm, kteří fantasy moc nemusí).

08.06.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha se mi líbila. Námět byl skvělý - dvojčata a to jak jsou spolu propojení je i ve skutečném světě velice zajímavá. Příběh se nemusí líbit všem, ale pro mě to byl mimořádný zážitek a konec velmi povedený. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

07.06.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Autorka udržela tempo z prvního dílu, což se moc často nestává. Postavy se průběžně vyvíjejí, ale někdy se zachovají naivně. Tak mi asi nezbývá nic jiného než se vrhnout na další díl.

07.06.2018 4 z 5