Ledové sestry

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/big_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 3.6764
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Motto

The Ice Twins, 2015

Kniha Ledové sestry

Čmeláček

Za mě spokojenost. Je to výborné a napínavé. Mám rád knihy, které se odehrávají na ostrově, odkud není úniku :).

lachtan77

upřímně jsem si myslel, že příběh bude víc mrazivý, strašidelný a tak podobně. Začátek nebo spíš první polovina knihy o ničem. Doufal jsem, že se aspoň na tom ostrově něco nečekaného stane a děj bude mít spád a přinutí mě číst dál. Stalo se tak napůl. Řekl bych, že se povedl až závěr.

kazatell

Kniha i dej mě naprosto pohltili. Nevím jestli jsem nebyl trochu ovlivněný tím, že mám dvojče a moje manželka taky, ale všechna ta moudra co se na toto téma v knize objevovali, jsem hned hledal a také porovnával.
Popis míst byl také úžasný a vždy mě vtáhl do děje, přímo na ostrov do té hrozné zimy, že i s čajem a pod délkou mi šla z úst pára.
Jediné co mi nakonec trochu vadilo, ale ne na tolik, abych hodnotil o hvězdu méně, bylo vyprávění z úhlu různých osob mezi kapitolami vždy mi chvilku trvalo, než jsem si uvědomil že najednou je klíčová jiná postava než o stránku předtím

WaN635

Zamotané, překvapující, tajemné. Při čtení jsem byla pořád ve střehu a říkala jsem si, kdo asi lže.
Prostředí se mi líbilo, skotská drsná krajina, ale za sebe můžu říct, že mě by tam nikdo bydlet nedostal.
Vlastně jsem nepochopila jak to bylo s přeživším dvojčetem a celkem vzato duchařské knihy nejsou zrovna můj šálek čaje.
Co se týče konce, Gusovi otázky na konci knihy jsem chápala a sama bych na ně chtěla znát odpověď. Každopádně za mě, tato kniha mi stačila přečíst jednou a zcela jistě se k ní nevrátím.

kristie

Já mám tyhle thrillery vlastně celkem ráda. Většinou si je pouštím jako audio při pracovních cestách a Ledové sestry nebyly výjimkou. Navíc děj na pozadí drsné skotské přírody byl jen další bonus. Autor zvládl jak napětí, tak mě poměrně dlouho dokázal vodit za nos. Mísí se tu duchařina a psychologický thriller. A dlouho člověk neví, čemu má vlastně věřit a kdo z nich je ten nejvíc vyšinutý.

Kniha se mi četla velice dobře. Napínavý příběh. Určitě se k ní ješte někdy vrátím.

Majulle

Oddychovka, vcelku napínavá, dobře se četla. Akorát jsem nepochopila některé věci a přišlo mi to spíše chvilkama jako duchařina.

Amitiel76

Psychologický thriller o jednom z nejbolestnějších témat, a to o ztrátě dítěte. O tragédii, kterou nechce projít žádný z rodičů.
Mladý manželský pár Angus a Sarah Moorcroftovi se těší ze dvou krásných holčiček, jednovaječných dvojčat. Jejich manželství si prošlo těžkou krizí, ale zdá se, že ji úspěšně zvládli. Pak však přichází pro ně ta nejtěžší rána. Jedno z děvčátek umírá při tragické nehodě. Zbylá dcerka nese ztrátu svého dvojčete obzvlášť zle. Rodiče se topí v depresích a sebeobviňování. Celá rodina se tedy rozhodne pro velkou změnu. Odstěhují se do Skotska, na malý ostrov, kde Angus zdědil po své babičce starý dům s majákem. Doufají, že změna zahojí rány a zaplaší bolestné vzpomínky. Že začnou znovu a že je to stmelí dohromady. Ale nic není takové, jak si plánovali. Naopak. Zdá se, že je to opuštěné místo úplně rozložilo. Napovrch vyplouvají staré křivdy, lži a podezírání. A do toho všeho zmatku náhle dcera prohlásí, že vlastně není tou za kterou ji považují. Že ona je ta druhá. Že ji nazývají jménem její mrtvé sestry.....
Knihu jsem četla se zatajeným dechem, a musím říct, že jsem vlastně do poslední chvíle netušila, jak to vlastně s dvojčaty je. A ten konec, jsem opravdu nečekala.
Druhá kniha od autora, a opět šťastná volba.