Ledové sestry

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/ledove-sestry-fFM-353791.jpg 3.6693
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Motto

The Ice Twins, 2015

Kniha Ledové sestry

Sixtinka144

Po dlouhé době, jsem se opět pustila do thrilleru, a páni! O téhle knize jsem nic nevěděla, dokud jsem ji nezačala číst a jsem s ní naprosto spokojená. Příběh je napsaný tak, že po každé stránce jste víc a víc napjatí, potřebujete číst dál, abyste zjistili to tajemnsví, co děsí celou rodinu. Tento thriller je originální v tom, že nehádáte žádného vraha, jen se snažíte zjistit podrobnosti-proč a hlavně jak. Nejvíc se mi na této knize líbí její atmosféra. Takhle mrazivý příběh jsem něčetla snad nikdy, a to krimi a thrillery čtu docela často. Po dočtení knihy jsem se bála jít spát, což se mi předtím taky nikdy nestalo :D Bohužel musím strhnout půl hvězdy za konec, který mi přišel až moc přetažený za vlasy. Nemám moc ráda míchání paranormálních jevů do "normálních" knih. Jinak to ale bylo fakt dobré, a určitě vám to mohu doporučit. Možná bych to nečetla úplně večer, ale to už nechám na vás.

Venny345

Výborná gradace! Opravdu musím vypíchnout autorův smysl pro gradaci a tajemno. Ač se zdá příběh těžko uvěřitelný, jisté prvky, na nichž byl vystavěn, jsou podle mě naprosto reálné.
Doporučuji knihu na večery, obzvláště ty temnější, které parádně doplní atmosféru.

Ninushka

Je tam přesně tolik napětí, kolik člověk unese. Chytře vystavěný příběh, který nenudí.

mazlak

Mírně děsivý, napínavý a opravdu čtivý příběh. Kniha mne velice zaujala jak svým tajemnem tak i tím, že byla napínavá do posledních stránek. Takřka se mi nechtělo knihu odkládat a takové knihy mám rád. Sice tento žánr nevyhledávám, ale určitě se k tomuto autorovy ještě vrátím.

KatkaHutyrová

Za mě super! Velice čtivé, skvěle vykreslená a opravdu tísnivá atmosféra. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé dopadne.
Pokud máte rádi duchařiny, tak doporučuju. Knížka se čte jedním dechem, a i když jsem měla v rukávu hned několik verzí toho, co se tak asi mohlo stát, neodhalila jsem to.
Přečtu si určitě i DÍTĚ OHNĚ a moc se na to těším.

sgjoli

Toto byl velmi solidní a velmi dobře napsaný thriller se skvělým námětem a velmi mrazivou atmosférou. Ta atmosféra se mi líbila hodně! Temná, hutná, děsivá a místy opravdu mrazivá. Celkově tomu dopomohla i neutěšená situace mezi postavami a také drsné poměry rozervané skotské přírody, odlehlého ostrova, divokých vln moře.
Samotná zápletka byla taky skvěle vymyšlená. Autor si se čtenáři umí skvěle hrát a zamotat jim hlavu. Ač se přiznám, že v poslední čtvrtině jsem byla možná zamotaná až dost a trochu hůř se mi sledovalo, co zrovna čtu. (I když uznávám, že to mohlo být dáno i mojí nemocí, že jsem se na čtení špatně soustředila?)
Každopádně tahle kniha je dost psycho. Nejen tím tématem, které kniha řeší, ale také tím, jak poškozené jsou jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi. Ty toxické vztahy lidí k sobě samým i k druhým tu jsou skvěle vykreslené - normálně mi z toho bylo místy úzko. Což beru jako znak toho, že si autor v tomto ohledu vedl dobře, protože to zvládl popsat výborně a realisticky.
Solidní 4 hvězdy a zasloužené. Na tom konci bylo něco, co mi úplně nedovoluje hodnotit naplno. Asi to neumím zcela přesně popsat, ale byla jsem lehce při čtení zmatená a nesoustředěná. Nevím, jestli to bylo mnou, nebo knihou (spíš asi mnou). Každopádně i tak si kniha zaslouží pozornost.

Roseblood

kvalitně vystavěná tajemná atmosféra
‌co se přesně stalo dvojčeti, které zahynulo, byla to NEHODA nebo ne?

‌rodiče, kteří sami skrývají spoustu tajemství a navzájem si nevěří a podezírají se

‌proč přeživší dvojče tvrdí, že není ta, za kterou ji mají

‌vynikající psychologické drama/duchařina
‌bavily mě postavy a rozkrývání pravdy
‌i jak do příběhu krásně pronikala duchařina bylo výborné

‌líbil se mi i vysvětlený konec s kterým jsem byla opravdu spokojená

‌úžasně vystavěný příběh zoufalých rodičů, stižených rodinnou tragédií, nešťastného dvojčete a tajuplného, strašidelného ostrova

‌zajímavé tísnivé prostředí ještě více podporovalo tu správnou atmosféru

5/5*

lancelot
26.12.2020

Příběh mě moc nenadchl. Čím více jsem knihu četl, přišel mě zvláštní a ne moc reálný. Konec také takový nedotažený.