Ledové sestry

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353791/ledove-sestry-fFM-353791.jpg 3.6487
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Motto

The Ice Twins (2015)

Kniha Ledové sestry

Opatov

Identicka dvojcata, tragedie v rodine. Desiva atmosfera ostrova hezky doplnuje depresivni stavy matky. Je normalni matka nebo otec? Tim jsem si nebyla jista az do konce knihy. Od autorky se mi ale libila vice kniha Dite ohne.

aginecka

Nevím, jestli je tak špatný překlad, nebo autor… Vnitřním pochodům traumatizované matky jsem nevěřila ani na vteřinu. Přechody z euforie do deprese během jediné věty byly trochu moc. Pokud to měla být snaha o větší dramatičnost, nevyšla. Škoda toho zpracování, téma je vážně zajímavé.

PetraBery

Psychothriller o rodině, která přišla o dceru – o jednu z dvojčat. Opravdu zemřela Lydia nebo došlo k omylu a byla to Kirstie? A co tragické události předcházelo? Dobře napsané, výborně vykreslená ponutr atmosféra ostrova, kam se rodina vydala začít nový život. Nepochopení, tajnosti i lži rodičů a zmatenost druhé dcerky. Ledové čtení, stejně jako název knihy.

Léňa2510

Celkom dobre, kniha sa rychlo číta, ale je napsana tak "jednoducho"....

micha-ella

Je to podobné autorovo knize Dítě ohně. Protože sama jsem matka identických dvojčat, tak mě ten příběh hodně zaujal, líbily se mi výstižné popisy krajiny a počasí a vůbec celkové atmosféry, ale vadila mi ta literárně zbytečně vybičovaná dramatičnost. Bylo to přece hrozný samo o sobě, ne? Vytkla bych i chyby ve věku postav nebo sem tam v logičnosti děje. Zase mi chybí větší rozsah možnosti hodnotit, v diskuzi nazvané Pár nápadů na vylepšení webu bych ráda navrhla změnit hodnocení knih na deset hvězdiček, ovšem tam už raději kvůli jisté agresivní osobě nevstoupím.

Ryorka

Za mě 100%. I když bych to až tak úplně nenazvala thillerem. Taková temnější psychologická sonda s trochou mysteriozního nádechu. Váhala jsem jestli číst, jelikož některé komentáře byly hodně ostré, ale ne nadarmo se říká 100 lidí 100 chutí. Je vyčítáno hlavním postavám, že dělají nebo naopak nedělají tohle nebo tamhleto, ale kolik z nás jsou vystudovaní psychologové, aby mohli hodnotit? Kolik z nás prožilo to, co Sarah a Angus? Kolika z nás by z toho hráblo? A konec podle mě dopadl nejlépe, jak dopadnout mohl, i když se happyend nekonal.

cori

Celá rodina byla případem pro psychiatra už před nehodou, vzájemná obviňování, která oba manželé dusili jen v sobě, ale druhému do očí neřekli, rodinné peklo jen stupňovala. Zápletka s jakoby duchem na konci tam ani nemusela být. Za mě průměr.

Doubravka1975

Skvělé, ledové čtení, chvílemi přímo mrazivé, tajemné i trochu zmatené. Na to jak jsem soucítila s matkou a fandila jí, tak jsem byla koncem opět překvapená. Ostrov Torran krásný a skutečně existuje, ale jít tam bydlet a hlavně po takové rodinné tragédii, to by mě ani ve snu nenapadlo.