Carrie

Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1130/big_carrie-ena-1130.jpg 4.13614
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Carrie, 1974

Kniha Carrie

Laf

Povedená kniha. Líbilo se mi, jakým stylem byla napsaná. Četlo se to skoro samo. Carrie mi bylo líto, že ji spolužáci tak šikanovali a doma to neměla o nic lepší. Nakonec tahle kniha vede i k zamyšlení, co by se stalo, kdyby něco bylo jinak. Za přečtení kniha rozhodně stojí :)

CarolC

Čekala jsem nějakou klasickou hororovku, ale nakonec tomu tak nebylo a vlastně mě to vůbec nemrzí. Carrie mi bylo vlastně celou dobu líto. Ani mi vlastně celý příběh nepřijde úplně mimo. Je o šikaně na střední škole, o nešťastné holce s vyšinutou matkou a o tom, co způsobuje šikana a co by ještě způsobit mohla, kdyby měl někdo takovou moc. Jsem tedy vlastně příjemně překvapená. Líbily se mi i výňatky z výslechů a články z novin. Dodalo to tomu hezký nádech, bohužel tak skvělé, jako třeba Christina to za mě furt není.

mskamila

Velmi zajímavý příběh o šikaně a fanaticky náboženské výchově. Moc se mi líbil způsob barvitého vyprávění i výslechy konkrétních osob.

sharik

Kingův brilantní a krvavý (v mnohém smyslu) románový debut o šikaně, pomstě, nespravedlnosti nebo náboženském fanatismu. Ale také o křehkosti a zranitelnosti lidské duše. Ne nadarmo se stal bestsellerem a klasikou. Autor je skvělý vypravěč s úžasným smyslem pro psychologii postav, pozorovacím talentem a s citem reflektovat zákoutí lidské duše jednotlivců i celé společnosti.

orangerose

klasika od Stephena Kinga, je akční, bylo mi líto Carrie, jak se k ní chovali , že byli potrestáni Carrie, líbila se mi, určitě půjdu do dalších Kingovek :)

Susan94

V případě Kingovi klasicky jsem čekala něco více temného, než pohnutého a zvráceného.
Kniha se četla rychle, zajímavé byly články okolo oné události.

capricorn__

Ke "Carrie" jsem se dostal úplnou náhodou, kdy jsem na internetu zhlédl nějaké krátké video ze stejnojmenného filmu ze sedmdesátých let, a protože u filmů moc nevydržím, samozřejmě jsem dal přednost knize. Četl jsem i Kingův autobiografický román, kde psal o tom, že "Carrie" je jeho prvotinou, která je inspirovaná dívkou, která s ním chodila na střední školu, proto jsem už na nic nečekal. Musím říct, že na to, že jde o prvotinu, je velmi kvalitní a propracovaná, psychologie postav je skvělá, a na Carrie člověk jen tak nezapomene. Děj je předvídatelný, to ano, ale zato se mi moc líbí hlavní myšlenka a celkový koktejl nálad, který si ze čtení odnáším. ("Carrie" mě třeba vyděsila víc než "Řbitov zviřátek".) Za sebe doporučuju. Jediné, za co strhávám hvězdičku, je převis odborných článků, který mě začal ke konci už rozčilovat.

Blaufik

Carrie je románem, jehož čtení si jistě náležitě užijete a vyvolá ve vás spoustu pocitů, které celý vjem ještě umocní.
I když se nejedná o autorovo nejlepší dílo - jak by také mohlo, když měl tou dobou před sebou pecky jako Dallas 63, Nezbytné věci nebo Osvícení, - jedná se o příběh, který si zaslouží být čtený a hlavně je ideální volbou pro ty, kteří by autorovu tvorbu chtěli vyzkoušet, ale neví, kterou knihou začít.