Lethania Lethania komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Asi nikdo už nedokáže pochopit, proč se takové věci staly, proč se z tolika lidí stali bezohledná monstra s vygumovaným mozkem. Proč se chovali tak hrozně k jiným lidem, proč je nenapadlo, že dělají něco špatného. Taková je historie. A to se snaží autorka této knihy popsat. Příběh byl velmi silný a smutný. Asi nejlepší postava byla maminka - silná a obětavá žena, která pro své děti chtěla to nejlepší. Kniha je napsaná velmi čtivě, nemohla jsem ji odložit, a zároveň chtěla, protože jsem se bála, co se stane dál. Všem doporučuji. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Pokračovaní prvního dílu mě opět nadchlo. Myslela jsem si, že nedosáhne takových kvalit jako první díl, ale spletla jsem se. Opět. Asi jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četla. Druhý díl se prostě povedl na jedničku. Měl víc všeho. Víc akce a romantiky, napětí a zvratů. A hlavně propracovaných postav. Fantastický příběh, který jsem četla s otevřenou pusou. Teď už jen přečíst další díl.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Další úžasná série od zkušené Sarah J. Maas mě dostala do kolen. Původně jsem si myslela, že půjde o napodobeninu slavné Krásky a zvíře, ale tohle bylo mnohem, mnohem lepší. Vyrovná se to i Skleněnému trůnu. Kniha obsahuje vše, co od ní očekávám - akci, napětí, romantiku a zvraty, kterých bylo víc než dost. Prostě pecka! Všem doporučuji.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Zas taková paráda to nebyla. Možná už jsem vyrostla z těchto naivních knih pro mládež. Příběh byl nudný, chování hlavní postavy místo nelogické. Trocha napětí tam byla, ale ani to knihu nezachránilo. Za mě promrhaný čas.

02.07.2018 2 z 5

Machinace Machinace Hayley Stone

Za mě celkem kvalitní sci-fi záležitost. Mělo to dostatek akce a napětí, dobrého nepřítele a drsnou hlavní hrdinku. Kniha obsahovala vše, co od sci-fi očekávám. Chtělo by to víc podobných děl.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Další klasické dílo z povinné četby úspěšně za mnou. Kniha se mi do ruky dostala zcela náhodou, ale nelituji toho. Autorka skvěle popsala hlavní postavy z psychologického hlediska a jejich pohnutky. Dílo je na můj vkus moc dlouhé, kratší pasáže by knize neuškodily. Rozhodně to nebyla ztráta času.

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Další čistokrevná zábava, kterou na Kulhánkovi miluji, stejně jako černý humor a akce prakticky na každé stránce. Kulhánek se s tím prostě nemazlí, a proto je Mistrem tohoto žánru a stylu psaní, u kterého máte po celou dobu úsměv na tváři. Doporučuji všem, kterým nejde o příběh, ale o relaxaci.

02.07.2018 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Druhá kniha od Remarqua mě opět nezklamala. Vylíčení osudů lidí, kterých se dotkla válka, a kteří ji nemohou uniknout. Nesmírně pravdivý a velmi lidský příběh.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jeden z nejlepších psychologických románů, který jsem kdy četla. Neskutečně propracové postavy. Když spácháte zločin, tak za něj musíte nést odpovědnost. To je v dnešní době jeden z největších problému lidstva. Nadčasový román, který je právem v povinné četbě.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zajímavý naturalistický román, kde je alkohol největším nepřítelem člověka. Pokud mu propadnete, už nikdy se z toho nedostanete. Ale kniha mě celou dobu nudila. Takové vláčné, ale v povinné četbě je právem.

02.07.2018 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Podobně jako román 1984 od George Orwella zde Ray Bradbury skvěle popisuje antiutopickou společnost, kde knihy a vlastní názor nejsou tolerovány. Ale když si někdo přečte jedinou knížku, tak na ni už nikdy nezapomene, protože ji nosí v hlavě, podobně jako hlavní hrdina. Nadčasové vykreslení budoucnosti, ke které směřujeme.

02.07.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečně mrazivé vykresní totalitní společnosti, ve které se nesmíte lišit od druhých, jinak byste byli zabiti. Ve společnosti, kde nemůžete mít vlastní názor a jste neustále sledováni na každém kroku, takže není úniku. Po dočtení mě přepadla silná úzkost, protože kniha je skutečně nadčasová. Naše společnost k této budoucnosti pomalu směřuje...

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Dlouho mi trvalo se začíst. Příběh byl nijaký, postavy nesympatické. Taková průměrná teenagerovská fantasy knížka, která nenadchne, ale ani neurazí. Další díl číst nebudu.

02.07.2018 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Velice povedené dílo, které si budu pamatovat ještě dlouho po jejím přečtení. Příběh, odehrávající se v psychiatrické léčebně, je originální a uvěřitelný. A po smutném konci jsem měla pořádnou depku. Určitě zkouknu i film od Formana.

02.07.2018 4 z 5

Úžasná knížka, která popisuje sadistické nacistické Němce a utrpení židovských obyvatel. Knihu jsem měla za pár hodin přečtenou. Autorka skutečně vykresluje brutalitu Němců vůči Židům, kdy si člověk říká, proč se to vlastně dělo a jestli jsou lidská monstra skutečná. Doporučuji.

02.07.2018 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělý válečný román, který si nebral servítky. Otevřená brutalita některých pasáží byla až moc opravdová. Ale takhle to nepochybně v zákopech bylo. Neuvěřitelně čtivá a plná napětí. Nemohla jsem přestat číst a zároveň jsem nechtěla pokračovat, protože jsem věděla, kam to směřuje. Všem doporučuji.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tak tohle bylo opravdu šlápnutí vedle. Knihu jsem přečetla v domnění, že to bude další jednoduchá a nenáročná 'knížka' k maturitě, ale po jejím přečtení jsem měla nutkání ji spálit a tvářit se, že jsem ji nikdy nečetla. Nikomu ji rozhodně nedoporučím.

02.07.2018 2 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Konec mě úplně zničil... Další pokračování se nese ve stejném duchu jako předchozí dva díly - takové ticho před bouří. A bouře v závěru knihy skutečně nastala. Knihu jsem nedokázala pustit z ruky a měla jsem ji za den přečtenou. I kdyby nastala apokalypsa, tak bych stále četla. Tak podmanivá kniha je. Všem doporučuji. Jsem zvědavá na poslední dva díly, jestli si udrží tempo z předchozích dílů.

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Asi nejlepší díl z celé série, u kterého jsem četla s otevřenou pusou. Neuvěřitelná čtivost, spousta akce, i romantických a smutných pasáží - to všechno kniha obsahuje. A mnohem, mnohem víc.

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Pokračování předchozích dvou dílů se opět povedlo. Sarah J. Maas se kazdou napsanou stránkou zlepšuje a vždy mě dokáže něčím překvapit. A taky píše i skvělé smutné scény, u kterých mám slzy na krajíčku. Prostě paráda.