První stříbrná kniha snů

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/big_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4.41290

Stříbrná kniha snů / Strieborná kniha snov 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume, 2013

Kniha První stříbrná kniha snů

Lucius30

Kerstin Gierová umí psát neuvěřitelně poutavě a její knihy se čtou samy. Také bych řekla, že dokážou zaujmout už jen svými obálkami.
Co se týče První stříbrné knihy snů, tak můžu jen doporučit. Nápad je jedinečný, mimoto napínavý, romantický a hlavně má pořádnou dávku tajemna. Ale nebojte, ta tajemnost je vyvážená skvělým Liviným humorem - Liv je mimochodem parádní hlavní hrdinka. I většina ostatních postav mi přirostla k srdci (nejvíce Mia, Livina mladší ségra s jazykem jako ostříž).
Snový svět byl neskutečně zajímavý a nejlepší na něm je, že nemá žádné meze. Opravdu se tam může stát cokoliv, a to dalo autorce volnou ruku v tom, aby napsala i ty největší blázniviny, které by se v našem světě nikdy nemohly odehrát.
Já jsem nadmíru spokojená a, jak už jsem jednou psala, knihu moc doporučuji!!!

lenkaBajza

Děj je dle mého strašně natáhlý. A ke konci, kdy se už začíná něco dít, autorka příběh pro změnu osekala na úplné minimum.
I přes tuto výtku hodnotím kladně, pro YA dobrý příběh-čte se svižně, je tam napětí, je tam magično, je tam láska… je tam vše. Dokonce si budu muset přečíst i daľší díly (zajímá mě, kdo je Sercery, k mé smůle to autorka prozradí zrovna až v posledním díle:D)

veru1367

Zábavná oddechovka!

Jajus

Skvělý první díl poutavé trilogie. Prvky Gossip Girl smíchané s astrálním cestováním.

MiLiška

Výborná oddechovka! Zbývající díly už mám objednané, snad budou stejně vtipné a napínavé! A prosím bez tolika překlepů!!!

jennefer

Kniha by se dostala i na 4* nebýt toho konce - vážně nás autorka tak připravuje a napíná, aby velké finále zvládla v pár větách?!? Jako fakt? A zrovna takhle? Hmpf. Tak jen 3* za příjemný zbytek knihy. Četlo se to ale příjemně, druhému dílu dám šanci.

ELLISAMEG

Tuhle knihu jsem doslova vdechla . Trochu jsem se bála ji číst ,ale je opravdu skvělá jedna z mých nejoblíbenějších.

Alíša236

Ach, mě to tak baví, si jednou za čas odpočinout u knížek tohoto typu a tato je opravdu milá