První stříbrná kniha snů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/big_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4.41403
Série:

Stříbrná kniha snů / Strieborná kniha snov 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Silber: Das erste Buch der Träume, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (313)

Kniha První stříbrná kniha snů

Kerriova
11. května

Tuhle knížku bych si za normálních okolností nejspíš nikdy nepřečetla, přece jen je dost mimo moje běžné okruhy, ale náhodou jsem na ni narazila, když jsem do knižní výzvy hledala autora o 22 let staršího, než jsem já. Předpokládala jsem, že se budu děsivě nudit, očekávala jsem nějakou plytkou blbůstku pro dorost. Opak byl pravdou nejen že jsem Knihu snů spolkla za dva dny, ale měla hlavu a patu a vážně mě bavila. Svět snů se autorce podařil zpracovat velice pěkně, mojí bujné fantazii skvěle vyhovoval. Kupodivu mi nevadila ani romantická linka, která se v ději objevuje. Děj si drží svižnější tempo, nenudí, nemá hluchá místa. Hlavní hrdinka má navíc příjemný decentně načernalý ironický smysl pro humor. Pokud se mi naskytne dostatek času, možná si přečtu i zbylé dva díly, ráda bych věděla, co se bude s hrdiny dít dál. Závěr prvního dílu byl celkem napínavý a nějak mi nedá spát. Není to žádný hlubokomyslný kousek, ale jako zábavná a nápaditá jednohubka na odlehčení po něčem hůře stravitelném nebo tip pro teenagery poslouží dobře.

MollyCornelia
29. ledna

Hodnocení celé série.
(Bez spoilerů, hlavně pro lidi, co váhají, zda se do trilogie pustit.)
První díl: Otevření série, seznámení s postavami a zápletkou. Objevují se nadpřirozeno, tak trochu detektivní problémy, pečení, vztahové problémy a začínající romantická linka.
Druhý díl: Lehce vycpávkový, řeší se hlavně romantika a vztahy. Komplikace ústřední záležitosti děje, nové postavy a řešení reálných rodinných věcí.
Třetí díl: Trilogie vrcholí a na konci se nám pěkně uzavírá. Některé dějové linky jsou otevřené, ale hlavní záležitosti mají vysvětlení.
(Za mě První 4*/5*, Druhá 3*/5* a Třetí stříbrná kniha snů 4*/5*. )
Doporučuji trilogii pro začínající čtenáře fantasy, milovníky romantiky spojené s nadpřirozenem, holky a kluky od cca 13 let a dospělým jako oddechovku :).


mnohoknih
24.12.2022

To bylo rychlé počteníčko. Nápad s dveřmi super, sestry super, rozkošná čtyřka plná překvapenī.

zirafinec
04.11.2022

Kniha mě bavila od začátku do konce, miluju snové prostředí a Secrecy.

majavcelicka
07.10.2022

Musím říct, že po dlouhé době kniha, kterou jsem bleskurychle přečetla, jak mě bavila. Ale pořád jsem čekala něco víc. Něco víc zákeřného. Hlavně, když tam bylo zmíněno, že se každý může za někoho "převtělit", čekala jsem, kdo se z koho vyklube a jak bude intrikovat a nic takového se nedělo. Přiznám se, že kdybych doma už další díl neměla, tak asi už bych ho ani nečetla. Ale uvidíme, třeba se to teprve pořádně rozjede. ️

Emcqq
15.09.2022

Kniha mě velmi mile překvapila. Zrovna jsem měla takové to období, kdy se Vám vůbec, ale vůbec do ničeho nechce, jenže to se po přečtení prvních dvou stran změnilo. Každá věta, skrývající se za záhadným obalem této knihy, mě zahřála u srdce. Už se nemohu dočkat, až se pustím do pokračování. Jednalo se o směs dvou žánrů, které naprosto miluji a těmi jsou fantasy a romantika. V jednu chvíli jste spolu s hlavními hrdiny pozorovali skvostný západ Slunce, ale hned na to jste s nimi utíkali ze spárů nočních můr. Ano, hlavním tématem jsou totiž sny. ,,Sny dokáží ulevit i tomu nejsmutnějšímu člověku na světě. Můžete díky nim snadno utéct od reality, jen se v nich nesmíte ztratit a hlavně musíte umět rozeznat, co je pravé a co ne." Tak nějak se to říká? Nebo ne? Nevím kdo s touto myšlenkou přišel, avšak musím mu dát za pravdu a myslím, že autorka této knihy Kerstin Gier by tak udělala také. Hlavní hrdinkou je mladá Liv Silberová, která mi svým sněním dosti připomíná mě samotnou. Má rozvedené rodiče, mladší sestru Miu, psa Bettynku a milovanou chůvu Lottie. Lottie byla odmalička něco jako Livina a Miina druhá máma. Upřímně, někdy mi připadalo, jakoby se o ně starala stokrát lépe, jak jejich vlastní matka. (vsadím se, že mezi čtenáři nebudu jediná, co to takto vidí) Na začátku knihy, se Liv s rodinou přestěhují do Londýna. Jiní by dali cokoliv za to, aby zde mohli strávit alespoň týden, avšak naše mladá slečna a její sestra Mia to vidí úplně jinak. Místo klidného života na venkově, který jim jejich matka slibovala, se ocitnou ve středu velkoměsta. Musejí na novou školu, kde to až na pár otravných holek z vyšších ročníků... (vůbec teď nemám na mysli Persephonu ehm ehm) vypadá docela klidně. Tedy dokud se Liv blíže neseznámí s partou oblíbených (samozřejmě i hodně hezkých) kluků. Potom, co se tak stane, se v jejím životě začíná objevovat jedno tajemství za druhým. Většinu z nich odhalí docela rychle, ale na některá z nich neexistují žádná logická vysvětlení. Navíc se jí začíná až podezřele moc líbit úsměv Henryho Harpera, roztomilého kluka z té záhadné partičky. Stane se z ní také jedna z těch zamilovaných holek, co tak často vídáme ve filmech? Jaké záhady na ní ještě čekají? Odpověď si přečtěte sami! Pokud si myslíte, že jste na knihu už moc staří, tak nenene zklamu Vás! Z mého pohledu je toto čtení vhodné pro jakoukoli věkovou kategorii. Nejvíc se bude zamlouvat asi dospívajícím, co toužebně hledají svou pravou lásku. (Nebojte se chápu Vás) Já sama jsem si při knížce uvědomila, jak moc si přeji mít někoho, kdo mě bude mít rád stejně, jako já jeho. Každý z nás potřebuje nebo chce být milován. Doufám, že si jednou také najdu svého ,,Henryho" a Vám všem samozřejmě taky držím palečky. Hodně štěstí při vaší cestě za láskou, ale nezapomínejte, cesta nemusí být vždy krátká.

Yuuki24
16.06.2022

Již jsem od autorky četla ságu drahokamů a byla naprosto úžasná. Moje první myšlenka se týkala toho, že tato sága nebude rozhodně dobrá jako ta první, občas to bývá běžné u některých autorů tohoto typu žánru, ale autorka mě opravdu mile překvapila ne-li úplně oslnila originálním námětem ze světa snů a snad i trochu toho okultismu. Perfektní hlavní hrdinka. Sympatická, odvážná, ale tak nějak přesto obyčejná i neobyčejná. Napínavé a neočekávané zvraty vůbec nechyběly. Rozhodně hodlám číst další pokračování, která jsou již nyní součástí mé nemalé knihovny️

Bekynóza
05.04.2022

Mně kniha totálně pohltila. Téma snů je pro mě strašně atraktivní a v knize se s ním pracuje skvěle. Bylo úžasné sledovat, jak se Liv snaží dostat věcem na kloub...a že toho zjistí opravdu dost! Konec byl úžasný, četla jsem ho bez dechu a nemohla odložit knížku, dokud jsem neotočila na poslední stránku. Určitě po této knize sáhněte, pokud milujete young adult literaturu, magii a hlavně sny!
A nezapomeňte, že na temné chodbě pravděpodobně nejste sami ;)!

1 ...