První stříbrná kniha snů

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202397/prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4.41036

Stříbrná kniha snů/Strieborná kniha snov (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume (2013)

Kniha První stříbrná kniha snů

dragondracarys

Kniha je obravdu dobrá, přečetla jsem jí během jednoho večera. Je vtipná a líbí se mi, že tam autorka přirovnává některé věci k některým věcem (dává to smysl?) z Evropy,tudíž tomu více rozumíte a dokážete se do té knihy vážně zažrat. Kniha je vtipná, oddechová, řekla bych. Doporučuji koupit všechny 3 v boxu, vyplatí se to. Chystám se na druhý díl!

viki77

Kniha je čtiva vtipná a otevřený konec pro pokračování. Druhý díl si určitě přečtu.Akorát ze začátku mě kniha moc nezaujala proto jedna hvězdička dolů.Ale doporučuji vytrvat.Konec je napínavý.

charlizee

Ještě nedávno by mě ani nenapadlo, že tuto knížku přečtu :) Celou trilogii jsme minulý rok koupili kolegyni z práce, která miluje její autorku. Zpočátku nám trochu vytýkala, že toto už jsme tedy fakt přehnali, protože je to určeno úplně mladým čtenářům, o to větší bylo moje překvapení, když se jednoho dne knížky objevily na mém stole, že si je mám přečíst. Moje knihomolství je pověstné... :)) Knížky ležely rok na komodě v mé kanceláři a já jsem pořád přemýšlela, s jakou výmluvou je vrátit. No a pak se najednou stalo, že jsem chtěla úplně vypnout a tak mi první díl přišel vhod. Na autorech typu Kerstin Gier obdivuji skutečnost, že ze své "dospělácké" pozice dokáží napsat poutavý příběh pro malé/mladé čtenáře. Hrdinka příběhu působila věrohodně, jako by jej skutečně vyprávěla 15letá dívka. Čtení je svižné, příjemné a nijak fantasticky přehnané - démoni jsou nakonec v podstatě popřeni a zaměněni za okultismu chtivou, šílenou teenagerku :D
P.S.: Druhý díl jsem přemístila z kanceláře domů na hromádku s knihami "k přečtení". :))

zinon

Kniha je pro mladší čtenáře určitě skvělá. Já už se sem neřadím, tak ji hodnotím jako čtivou, vtipnou, záhadnou a vhodnou na odreagování, ale nadšení už u mě nevyvolává.

Knihomolka582

Okamžitě jsem se zamilovala do této trilogie. Moc se mi líbil nápad lucidních snů. Bylo to naprosto skvělý.

merrynka812

Kniha mile překvapila. Podle obalu a zařazení v knihovně (byla zařazená v oddělení pro děti), bych čekala, že bude pro mladší čtenáře. Kniha byla vtipná, hlavní hrdinka velmi sympatická a děj rychle plynul. Za mě určitě ano :) už se těším na čtení dalších dvou dílů.

Horselen

Tak tohle jsem vůbec nečekala!
Kniha, kterou jsem původně vůbec neměla v plánu číst, mě opravdu překvapila.
Je to neskutečně milý, lehce strašidelný a místy až moc přeslazený příběh. Ale já jsem si ho neuvěřitelně užila.
Rozhodně hodlám zjistit všechna Henryho tajemství i identitu Secrecy.
Jediné co mě mrzí, jsou ty překlepy v textu.

whiolet

Jsem na rozpacích. Kniha se mi místy líbila a místy mi to přišlo jako slátanina všeho možného.
Hlášky Liviiny sestry Mii neměly chybu, naopak vsuvka s Třesky Plesky mi přišlo jako,kdyby autorka vykradla Super drbnu...
Rozhodla jsem se tomu dát tři hvězdičky a nejspíš si přečtu i druhý díl.