Druhá stříbrná kniha snů

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207148/big_silber-druha-stribrna-kniha-snu-UMz-207148.jpg 4.4872

Stříbrná kniha snů / Strieborná kniha snov 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Silber: Das zweite Buch der Träume, 2014

Kniha Druhá stříbrná kniha snů

Lucius30

Na tuhle knihu jsem těšila tak moc, že jsem si ji snad sama tímto přehnaným nadšením zkazila. Proto jí bohužel musím udělit pouze 4 hvězdy.
Příběh byl oproštěn od většiny mysteriózních prvků, které mě bavily v prvním díle. Místo toho tu bylo více romantiky, což není špatné, ale na konci jsem měla Henryho a té jeho ležérnosti plné zuby.
Snový svět mi přišel méně zajímavý než v prvním díle, nedozvěděli jsme se o něm skoro žádné nové informace... A tak se stalo, že mě daleko víc bavil skutečný svět a drama v rodině Spencerů. Okrb je něco jako Umbridgeová, prostě leze na nervy už jen ze stránky knihy. Ostatní postavy byly - až na pár výjimek - opět super.
Příběh byl ale pořád velmi čtivý, napínavý, plný humoru a poznámek pod čarou. Moc se těším na další díl, ale tentokrát to budu trochu krotit, abych zase nebyla zklamaná. :D

vercatko20

Tak tohle byla zase jízda, od které se nedalo odtrhnout, takže za den a čtvrt přečteno!
Děj se zase o dost pohnul, nové zápletky a tajemství, že už pomalu ani já sama nevím, komu v knize věřit.. Anabel a Arthurovi asi spíš ne! :D
A už se těším na poslední díl, protože musím vědět, kdo je Secrecy!

Jajus

Stejně jako předchozí, i tento díl se četl pěkně, jen občas se něco táhlo.

lucifree91

(+ SPOILER) První díl mě bavil o něco víc, než tento, ale i tak mě kniha přímo pohltila a přečetla jsem ji za dvě odpoledne.
"Finále" bylo podle mě trochu moc rychle vyřešené (stejně jako v prvním díle), tak doufám, že to autorka napraví ve třetím díle. Potom mě taky štvala Emily, kterou nesnáším více než hlavní záporačku Anabel.
Jinak jsem se u knížky několikrát zasmála a dějová linka s Arthurem a Miou mě neskutečně bavila. Plusové body také za to, že události v knize jsou většinou nepředvídatelné.
Už se moc těším na třetí a poslední díl, až se dozvím jak to celé skončí a konečně přijdu na to, kdo je Secrecy (doufám, že je můj tip správný :D)

ELLISAMEG

Tahle kniha mě přímo uchvátila. Četla se moc pěkně.

picris

Po prvním dílu jsem se nemohla dočkat druhého (krásně zpracované fantasy a romantika v jednom), ale bohužel jsem zklamaná. Když nepočítám chyby, které byly ostatně i v první knize, absolutně mi nesedly dialogy mezi postavami, působilo to někdy až velmi dětsky. V podstatě nešlo o žádný zajímavý příběh, nic velkého se zde neudálo. Když už nic, očekávala jsem alespoň to romantické tokání mezi Henrym a Liv, které však bylo snad ještě méně elektřinou nabité, než v díle prvním. I když se kniha četla rychle a děj ubíhal, příběh byl nemastný-neslaný. Třetí díl si určitě přečtu, ale tak nějak už od něj moc neočekávám.

kirsten6214

Dvě hvězdy uděluji za to, že jsem při čtení nemusela přemýšlet. Téměř jako sledovat Ulici po náročném dni. Nic důležitého se nestalo, postavy přicházely a odcházely a když jste se ztratili, o nic jste nepřišli.

lucakuca

Zase cvrlikaní holoubků. :( do snů si chodili spíše pokecat a opusinkovat než akčnit a bojovat. První díl byl mnohem zajímavější.