Druhá stříbrná kniha snů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207148/big_silber-druha-stribrna-kniha-snu-UMz-207148.jpg 4.3954
Série:

Stříbrná kniha snů / Strieborná kniha snov 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Silber: Das zweite Buch der Träume, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (154)

Kniha Druhá stříbrná kniha snů

majavcelicka
11.11.2022

Jo tak tohle byla bomba, četlo se to ze začátku pomalu, ale ten konec za to stál. Fakt tleskám, výborné! Už se těším na třetí díl.

jitka_dankova
13.08.2022

Sérii Stříbrných knih snů hodnotím celou velmi vysoko, protože ve svém žánru jsou knihy opravdu na vynikající úrovni. I když já sama se k nim vracet už nebudu. Jde o spletitý příběh, ve kterém středoškoláci odhalují jednu velkou záhadu ze svých životů a snaží se rozklíčovat jeden spletitý záhadný svět. Obvykle se těžko věří tomu, že by děti bez pomoci mohly takto něco řešit a vyšetřovat, ale tady je to krásně podané. Prostě v tom podivném snovém světě to dává dokonale smysl. Kdo by tomu taky z dospělých věřil... Samotný způsob psaní z pohledu hlavní hrdinky je takový, no, dost ukecaný. Řekne všechno, co má na jazyku a co ji k tomu napadne. Text dost bobtná, člověk zjistí i to, co nechce, ale je to svým způsobem roztomilé a je to prostě jasný rukopis té postavy a odhaluje se tím její osobnost.
Proč už se ke knize nebudu vracet? Reálně jsem se fakt bála. A to jsem mamka od dětí. Prostě knížka je fakt strašidelná, nenápadně, ale je. A taky mi vůbec nevyhovovala romantická linka v knize - ta nedorozumění, ta nejistota, to jak chtěli budovat ten vztah, její pocity. Prostě toto mne po stránce dívčího románku zrovna neoslovilo.


Kaila146
02.07.2022

Horší než první díl. Henry je vážně divný.

MollyCornelia
24.03.2022

I týden po dočtení stále nevím, co si o knize myslet. Rudá jako rubín byla mojí čtvrtou nejlepší knihou za minulý rok a první díl této série mě nadchl, takže jsem si Kerstin Gierovou zamilovala. Ale Druhá s. k. snů pro mě byla lehkým zklamáním.
Asi jsem čekala něco víc. Ano, četlo se to dobře, odpočinula jsem si u příběhu, ale vcelku se toho zase tolik nestalo. Liv i Henry mě často štvali, většinu knihy mě téměř nezajímalo a nebavilo veškeré dění ve snech a celou romantickou linku bych klidně vynechala. Na druhou stranu mě bavily vylomeniny proti Okrb, ta si zasloužila trochu srazit hřebínek.

karolina_kop
16.03.2022

Druhý díl mě osobně bavil stejně jako první. Henry a jeho jednání mě sice neskutečně frustrovalo a doufám, že se v posledním díle dozvím, proč se choval takhle.

Autorka příběh napsala čtivě a po přečtení druhého dílu mohu říci, že se mi tahle série přeci jen líbí víc, než série drahokamů.

Butterfly340
13.02.2022

Krásná kniha!

Už jen ten přebal je naprosto úžasný. A přesně jako on, i kniha má takový pohádkový nádech. Řekla bych, že Stříbrné knihy snů jsou takové pohádky pro větší :)

Jako první díl, i ten druhý je velmi čtivý.
Člověk se začte na první stránce a rázem už otáčí poslední stránky...

Co se týče postav, tak ty, které mají být sympatické, tak i sympatické skutečně jsou. A naopak. Aneb Liv Silberovou prostě nejde nemilovat. To stejné její sestru Miu, se kterou jsou perfektní sehraná dvojka.
I Henryho (na kterého je tady dost kritiky) jsem si velmi oblíbila. Takže jsem vcelku zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah Liv-Henry. A jak to nakonec mezi nimi skončí.

Taky už mám tip ohledně toho, kdo je Secrecy. Tak doufám, že se nepletu :)

knihomolka27
10.02.2022

(+ SPOILER) Upřímně druhý díl nenabízí nic moc nového, děj příliš neposouvá a něco dít se začne až 20 stránek před koncem. Pořád čtete a čtete, ale ve výsledku ten děj je vlastně o ničem...o postavách se nic moc nového nedozvíme, nemá to žádný kompaktní děj...jen takové menší epizody...zavraždění pana Tulínka..což byla jedna z těch nejvtipnějších částí, potom taky Ernstova oslava, ale jinak jsem se po celou knihu moc nebavila.

Henry mě strašně štve, jako postava je totálně nezajímavý a afektovaný, to jeho rebelské opírání o zdi nebo náhlé zjevení v rozhodujících situacích na mě působí hrozně nahraně a nesympaticky. Grayson je podle mě daleko lepší postava. Vztah Henryho a Liv teda vůbec neprožívám a vůbec by mi nevadilo kdyby spolu nakonec nebyli, spíš naopak. Celkově mi dvojka přijde horší než jednička a trochu to působí jako by autorka víc vařila z vody a vlastně nevěděla o čem dvojka má být.... a přitom dvojka to má všechno nastartovat a to co se tam stane vás má úplně odstřelit abyste co nejdřív šáhli po závěrečném dílu. Dvojka je méně svižná, méně vtipná a s daleko méně nápady...což je škoda, jelikož v knize, která je o snech ve kterých se meze nekladou a možné může být cokoli byste čekali asi o trochu víc kreativity, na ten vcelku velký počet stránek. Krom pár výjimek jako nepodařený pokus Liv proměnit se v leoparda, prominte jaguára, scéna s kočkami co prší z nebe...ale je jich tam prostě docela pomálu, a opět mám pocit, že potenciál této série se někam rozplývá. Navíc mi přijde, že by této sérii prospělo, kdyby byla mířená na starší věkovou skupinu jako byly třeba Drahokamy...jelikož by se ten snový potenciál dal využít daleko epičtěji a klidně i hororověji...ŠKODA

Lucius30
18.06.2021

Na tuhle knihu jsem těšila tak moc, že jsem si ji snad sama tímto přehnaným nadšením zkazila. Proto jí bohužel musím udělit pouze 4 hvězdy.
Příběh byl oproštěn od většiny mysteriózních prvků, které mě bavily v prvním díle. Místo toho tu bylo více romantiky, což není špatné, ale na konci jsem měla Henryho a té jeho ležérnosti plné zuby.
Snový svět mi přišel méně zajímavý než v prvním díle, nedozvěděli jsme se o něm skoro žádné nové informace... A tak se stalo, že mě daleko víc bavil skutečný svět a drama v rodině Spencerů. Okrb je něco jako Umbridgeová, prostě leze na nervy už jen ze stránky knihy. Ostatní postavy byly - až na pár výjimek - opět super.
Příběh byl ale pořád velmi čtivý, napínavý, plný humoru a poznámek pod čarou. Moc se těším na další díl, ale tentokrát to budu trochu krotit, abych zase nebyla zklamaná. :D

1 ...