Třetí stříbrná kniha snů

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Arthur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Ann a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy... Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260495/big_treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4.3599

Stříbrná kniha snů / Strieborná kniha snov 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Silber: Das dritte Buch der Träume, 2015

Kniha Třetí stříbrná kniha snů

Bekynóza

Ve třetím díle se příběh Liv ještě více zamotá, nebezpečí dosahuje ještě mnohem vyšší míry a člověk prostě musí hlavním postavám držet palce.

Třetí díl byl neskutečně napínavý stejně jako předchozí díly. Nemohla jsem knížku odložit, dokud jsem ji nedočetla. Na druhou stranu konec mi nějak nevyhovoval, měla jsem trošku jiné očekávání, čekala jsem možná něco více dramatického. Osobně si myslím, že první díl má mnohem zajímavější a strašidelnější konec, než tento díl, který je finální. Přišlo mi to až moc jednoduché (SPOILER) přeci jen Arthur byl takový skoro génius a že by si nechal ujít takovou šanci? To samé náhlý obrat Anabel byl takový jako lusknutím prstu, nějak mi to nesedělo (KONEC SPOILERU). Na druhou stranu si myslím, že téma snového světa je docela náročné a při představě všech možností, jak by to mohlo skončit, je těžké se zavděčit všem čtenářům.
Abych ale jen nekritizovala, musím říct, že celou knihu jsem byla jak na trních, jak to vlastně dopadne. Snová říše je prostě úžasná, celý koncept je skvělý a je mi líto, že už to tímto dílem končí. Hrozně se mi líbila pravidla ve snovém světě a všechny nové možnosti, které hlavní postavy objevily. Nad některým chováním Liv jsem sice musela kroutit hlavou, nicméně v jejím věku bych na to nahlížela stejným způsobem. Ve finále ale zvítězila loajalita a společná pomoc a to se mi na těchto YA knihách moc líbí. I když mne osobně konec třetího dílu tak nenadchl, jako konce předchozích knih, musím říct, že vůbec nelituji toho, že jsem sérii začala číst. Je to naprosto úžasná série a pokud máte rádi YA knihy, magii a hlavně sny, je to určitě četba pro vás. Kniha nepozbývá humoru, lásky, kamarádství ani tajemnem a já tuto sérii opravdu mohu jen doporučit.

Jo, a až odhalíte své snové dveře, nezapomeňte, že na temné chodbě pravděpodobně nejste sami ;).

Butterfly340

Skvělé zakončení série, až je mi i líto, že jsem Stříbrné knihy snů dočetla :)

Začátek byl trochu pomalejší, text působil tak nějak strojeně. Nevím, čím to bylo, ale po pár stránkách se to zlepšilo.
Celkově mi však tento díl přijde jako ten nejslabší ze série, přestože s koncem a rozuzlením zápletek jsem byla spokojená. Prostě, první dva díly byly top, tenhle byl taky dobrý, ale na ty první dva neměl... I tak jsem si ale čtení užila a vřele doporučuji.

Lucius30
24.06.2021

Příběh Třetí knihy snů ubíhal svižně a obsahoval hodně vtipných situací propletených s tajemnými událostmi na chodbě snů. Ve třetím díle se vrátily zpět ty temnější podtóny, které mi scházely ve druhém díle. Myslím, že sérii dělají výjimečnější a čtivější. Knihu jsem si užila, ale nenadchla mě tolik jako jednička (ale bavila mě více než dvojka).
Vytkla bych snad jen jednu věc a to, že konec mi přišel takový useknutý. Těšila jsem se, že ve finální kapitole bude popsána velká svatba, kde se všechny postavy sejdou a celý příběh se nějak uzavře... ale nakonec byla svatba jen zmíněna v postu Secrecy.
Celá série byla naprosto parádní a neuvěřitelně čtivá (a taky se krásně vyjímá v knihovně). Autorka v ní vytvořila originální svět plný možností a fantazie doplněný o skvělý humor a postavy. Stříbrné knihy snů bych doporučila všem, kdo hledají nenáročnou oddychovku.

lucygreen
16.05.2021

Rereading a bylo to super! Už dlouho jsem se tolik nenasmála u knihy, všechny postavy jsou naprosto skvěle vykreslené a děj je taky zajímavý, plný upečených dobrot, skvělých vztahů mezi postavami a super atmosféry. Nelituji, že jsem si dala rereading celé série po pár letech, 2. díl byl trochu slabší, ale ne zas tak moc. Určitě doporučuji! Hodnocení: něco mezi 4 a 5 hvězdičkami.

Jajus
08.04.2021

Není tajemstvím, že miluju Kerstiinu sérii Drahokamů. Takže pro mě její další série byla jen samozřejmá - sice trochu pozdě, ale přece. A - strašně mě to chytlo. Koncept snění dává knize nový rozměr, ve snech můžete přece všechno! Takže... Ze srdce doporučuju. Fakt.

ELLISAMEG
06.04.2021

Tahle knika mě naprosto uchvátila. Bylo to jako bych vyřešila jedno tajemství.

picris
14.03.2021

První díl super, druhý nudný (vlastně si z něj téměř nic nepamatuji) a třetí na rozmezí mezi těmito dvěma. Děj plynul, na konci zajímavé příjemné vyústění, ale na druhou stranu tak trochu víte, že takhle to asi nějak dopadne už od druhého dílu. Když už autorka nutně potřebovala napsat díly tři, měla se lépe zaměřit na nové fantazijní prvky, protože se omílalo stále to samé dokola. Jak už někdo přede mnou napsal, vše by se vešlo do jedné knížky. Škoda, po přečtení První Stříbrné jsem se na další díly nemohla dočkat, ale nakonec jsem byla nadšena akorát z těch úžasných obálek.

Charloteen
21.01.2021

Celá trilogie byla strašně miloučká :) V tomto díle bych ale ocenila více akce. Stále jsem čekala na zvrat a on přišel až na posledních stránkách. Celá řada určitě stojí na přečtení! A konec byl nečekaný, takže jsem usoudila, že čekání na zvrat se vyplatilo.