První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1454 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Okamžitě jsem se zamilovala do této trilogie. Moc se mi líbil nápad lucidních snů. Bylo to naprosto skvělý.

merrynka812
24.02.2019 5 z 5

Kniha mile překvapila. Podle obalu a zařazení v knihovně (byla zařazená v oddělení pro děti), bych čekala, že bude pro mladší čtenáře. Kniha byla vtipná, hlavní hrdinka velmi sympatická a děj rychle plynul. Za mě určitě ano :) už se těším na čtení dalších dvou dílů.

Horselen
06.02.2019 5 z 5

Tak tohle jsem vůbec nečekala!
Kniha, kterou jsem původně vůbec neměla v plánu číst, mě opravdu překvapila.
Je to neskutečně milý, lehce strašidelný a místy až moc přeslazený příběh. Ale já jsem si ho neuvěřitelně užila.
Rozhodně hodlám zjistit všechna Henryho tajemství i identitu Secrecy.
Jediné co mě mrzí, jsou ty překlepy v textu.

whiolet
02.02.2019 3 z 5

Jsem na rozpacích. Kniha se mi místy líbila a místy mi to přišlo jako slátanina všeho možného.
Hlášky Liviiny sestry Mii neměly chybu, naopak vsuvka s Třesky Plesky mi přišlo jako,kdyby autorka vykradla Super drbnu...
Rozhodla jsem se tomu dát tři hvězdičky a nejspíš si přečtu i druhý díl.

pipa36
02.02.2019 5 z 5

Jak to tak bývá, když nemáte co číst - zkusíte něco, co vás zaujme třeba obálkou, což byl můj případ. Nic jsem od této knihy neočekávala a šla do toho s čistou hlavou, vůbec jsem netušila, co mě čeká. Sice nejsem cílová skupina, ale jednou za čas si dát takovou oddechovku je pro mě spíše přínosem.
Moc se mi líbil nápad snového světa - ve spojení s velice dobře popsanými postavami a jejich vztahy hodnotím jako velmi příjemnou knížku, po jejímž dočtení hned sáhnete po dalším dílu. Za mě plný počet hvězd.

SladkaK
30.01.2019 3 z 5

Tak já nevím, jestli nejsem na takovou knihu už trochu stará. Jelikož byla ale čtivá, vyhodnocuji tuto literaturu vhodnou jako "Záchodové čtivo", a možná dokonce jako "Pár stránek před spaním".

barakara
30.01.2019 3 z 5

Milé, vtipné, k přečtení mě přiměl obal a ani pro dospělého není špatné se občas vrátit do snů a období náct.

Libušš
25.01.2019 2 z 5

Nápad originální, vcelku i dobře vykreslený. To je ale celé. Otřepaná příběhová linka mě neoslovila, ale věřím, že na cílovou skupinu to zapůsobí.
Další díly nemám v úmyslu zakoupit, obávám se, že děj by byl stejně mdlý, jen se změnil ten "nápad" autorky.

sd1992
13.01.2019 3 z 5

Tak pro mě tohle bylo hodně slabý... :-/ Četlo se to sice rychle, ale vesměs to bylo o ničem. A to zrovna já fakt nejsem nějaký knižní kritik. Série Drahokamy měla úplně jinou šťávu.. :-)

Baubau
09.01.2019 5 z 5

První polovina knihy nás spíše seznamuje s hrdiny, až v druhé polovině se začíná děj vybarvovat a napětí stoupá. Stejně jako Drahokamy je i tato série velmi čtivá, chytla mě a vtáhla do děje už od prvních slov, co jsem knihu otevřela. Stále musíte přemýšlet, jak vše dopadne, až jste si pomalu jistí, kdo za vším vězí, autorka vás vyvede z omylu a musíte bádat zase od začátku. Zbožňuji její styl psaní, nikdy se nenudím, i když už mám své roky. :D Všem dobrodružným duším doporučuji tuhle sérii, zvlášť pokud vás chytla za srdce série Drahokamy! :)

Dominika_a
03.01.2019 5 z 5

Je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla. V knihovně jsem ji měla už dlouho, ale stále se mi do knihy nechtělo. Až teď , kdy jsem ji mohla zahrnout do Čtenářské výzvy! Kniha je naprosto úžasná, děj Vás pohltí a nemůžete se od knihy odtrhnout. Žádné odbíhání od příběhu, hlavní postavy byli víc než sympatické. No. Nemám co vytknout! :) Určitě sáhnu po dalších knihách od této autorky. Mohu jen doporučit!

zuzana4291
25.12.2018 3 z 5

Jako první jsem od této autorky četla sérii Drahokamy. A byla jsem z ní nadšená. Nyní jsem sáhla po této sérii, a i když se tato série čte moc dobře, tak mě strašně zklamal děj. Čekala jsem trochu podobnost s drahokamy, ale tady je to hlavně o vztazích teenagerů. I když trochu tajemno se snaží autorka dát do návštěvy snů , ale to je tak vše.

alzbeta7728
27.11.2018 4 z 5

Příjemná kniha - dobře se četla konec byl trochu podivně překotný. Ženské postavy sympatické, mužské trochu schmeatické. Určitě zkusím druhý díl. Knihu bych ale klidně dala jako dárek holkám od 12 výše.

Kasandra109
15.11.2018 4 z 5

Nápad skvělý, ale zpracování hodně pokulhává. Knihu nehodnotím jako průměrnou jen kvůli tomu tématu o které se zajímám. Jinak další klišé kniha ze střední, která je jen trošku zajímavě okořeněná.

Silmarien
27.10.2018 4 z 5

Začala som to čítať v knižnici len tak a potom mi napadlo, že to mám v češtine aj v čítačke, kúpila som si celú sériu kedysi v akcii.
A bolo to naozaj dobré. Anotácie tu už sú, tak nejdem písať k deju, ale je to milé, teenagerské, ľahké čítanie, ktoré ma zabavilo. Nebolo to bezduché, ani príliš hlúpe, bolo tam trochu nadsadenia, hlavne v tých zamilovaných častiach, ale tak, aby to akurát nevadilo. Malo to vtip, naozaj mi to v tieto dni dobre padlo.

Hneď som zhltla aj obe pokračovania.

nela8157
20.10.2018 5 z 5

Za mě moc povedená kniha, taková směs všeho..romantická, strašidelná, vtipná, ale hlavně napínavá od první až do poslední stránky. Je výjimečná taktéž tím, že jsem netušila jak se s každou kapitolou bude příběh vyvíjet a jak nakonec dopadne, což je dnes opravdu vzácné, protože vždy tuším jak příběh dopadne, ale tady ne. Moc zajímavá kniha, rozhodně doporučuji????

Peta1607
16.10.2018 5 z 5

Kerstin Gier opět nezklamala. Skvělé, pohodové čtení, u kterého člověk nemusí nad ničím moc přemýšlet a může jen relaxovat.

Aquagirl
07.10.2018 5 z 5

Při čtení jsem už necítila takovou euforii, jako u Drahokamů, těm se zkrátka v mých očích asi nevyrovná nic. Ale přesto, další výborná věc od Kerstin. Těším se na další díly.

ame
05.10.2018 5 z 5

Asi jsem se zamilovala, tato autorka nikdy nesklame. Kdo by si ji nezamiloval. Hlavní hrdinka není dokonalá, ale je odvážná a tvrdohlavá, to úplně stačí. Miluju, miluju, miluju

A.K.A.R.
22.09.2018

Liv se mi hned zalíbila a snový svět mne uchvátil.To jak se Kerstin Gierová vypořádala se světem snů je fantazie.Knížku jsem tolikrát viděla a jejím přečtením nelituji.Už se těším až si přečtu Rudá jako rubín a další díly ze série drahokamů.