První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1454 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

martinkaLLL
11.03.2018 5 z 5

Hned od první stránky to začalo být napínavé a vtipné. Rozhodně Kerstin Gierová nezklamala. Už se těším na druhý díl.

NymphMaeve
09.03.2018 4 z 5

Mě se to nakonec líbilo, prvních sto stran jsem si říkala, že jestli to bude takhle celé, tak potěš koště :D Ale nakonec se to docela rychle rozjelo a prostředí takovýchto snů mi přirostlo. Od mala jsem měla hodně živé sny a jednu dobu jsem je zvládala dokonce vytvářet, ovlivňovat a dávat jim směr, který jsem vědomě chtěla. Knižní příběh nakonec vygradoval tak, že jsem to prostě musela dočíst na jeden zátah. Už se těším, až si půjčím druhý díl :)

JitulHa
05.03.2018 4 z 5

Téhle knihy jsem se nemohla dočkat, protože právě Kerstin Gier napsala úžasnou sérii Drahokamy. Stříbrná je jiná a stejná zároveň. Příběh je čtivý a zábavný, dění zpestřují poznámky hlavních hrdinů (hlavně ty Jasperovy), a zaměření na snový svět je, od předešlého cestování časem, zase něčím novým. Je tu opravdu hodně zapeklitá zápletka, díky tomu všemu je děj originální, neobvyklý a trochu více tajemný. To vše dohromady tvoří dohromady skvělý mix, jaký dokáže namíchat jedině tahle autorka.

dancav28
27.02.2018 5 z 5

Od knihy jsem měla velké očekávání a jsem moc ráda, že mě kniha nezklamala. Kniha vás vtáhne do děje a čte se sama. Příběh je napínavý a hezky napsaný. Určitě doporučuji :)

Onceuponthetime
17.02.2018 5 z 5

Dostala jsem jí k Vánocům a přečetla ji hned 25. prosince. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Autorka knihu vypráví s vtipem jí vlastním. Dokáže vás vtáhnout do děje. Co víc bych mohla chtít, než utéct do říše snů? Navíc kdybych je uměla ovládat.

nelaargi
06.02.2018 5 z 5

Kamarádka mi knihu doporučila, ale nebyla jsme si jistá, že to je úplně kniha pro mně, ale po nějakém čase jsme se rozhodla si ji od ní půjčim. Ještě nějakou dobu, mi doma ležela v knihovně, ale za pár dnů jsem se rozhodla , že si ji zkusím přečíst. A vůbec toho nelituji! Kniha je moc krásně napsaná. Všem vřele doporučuji.

DancerJaneBooks
04.02.2018 5 z 5

Už na první pohled vypadá knížka moc poutavě a zajímavě. A taková taky je. Líbí se mi na ní, že je hodně napínavá a je vyprávěná tou Liv, takže i vím co si o té situaci myslí atd. Tahle kniha se mi hodně líbila i proto, protože ta Liv je podobná jako já a v knize je to moje nejoblíbenější postava. Mám hlavně taky ráda snění a sny a to je na té knize to nejlepší.

Petass
30.01.2018 4 z 5

I když už mi není 16, ani 20, ani 25 :D přečetla jsem ji jedním dechem a pak ještě jednou... Hezká oddechovka, která vás nepustí. Jak píše Makaja... jednoduché tisíckrát popsané klišé střední školy, ale bravurně napsané :) Někdy určitě zkusím i pokračování.

OakLeaf
26.01.2018 4 z 5

Poměrně čtivá, zábavná a možná lehce tajemná knížka. I když to není úplně můj šálek kávy, přečetl jsem ji během dvou dnů.

SmallSue30
24.01.2018 5 z 5

Moc hezká knížka, momentálně čtu. Věci o snění, lucidním snění apod. mě vždycky zajímali.

Ajda300
16.01.2018 4 z 5

Doopravdy zábavná kniha i když předchozí série byla o malinko lepší. Do knihy se začtete a už vás od ní nikdo neodtrhne. Moc jsem si oblíbila Miu, která chce pořád něco řešit. A Secrecy... Napínavé od začátku až do konce.

Eduarda
09.01.2018 4 z 5

Dlouho po dočtení jsem obraz té chodby nemohla vyhnat z hlavy. V pozitivním slova smyslu. Tenhle nápad je na knížce to nejlepší!

Denisa153
09.01.2018 4 z 5

Autorka má neuvěřitelní talent psát v podstatě o ničem. Nevím jestli jsem sama, ale přišlo mi, že v knize se prostě nic moc nedělo. Jen Liv běhala ve snu po chodbě... (nechce spoilerovat). I přes to, že by se podle mě kniha dala skrouhnout asi tak na polovinu, musím říct, že to bylo hrozně čtivé. Děj nebyl zbytečně natahovaný jen prostě o ničem - autorka to prostě umí podat. Co bych také měla asi zmínit je to, že se mi líbí postavy. Líbili se mi jejich charaktery a přišli mi dobře propracované. Rozhodně si přečtu druhý díl.

Makaja
08.01.2018 4 z 5

V podstatě blbost, ale bravurně napsaná. Znovu obdivuju autorčinu fantazii, možná víc než v drahokamech. Člověk se jen těžko může odtrhnout, já přečetla za 3,5 hodiny. Děj vtáhne a nepustí.
A něco pro zasmání, jakmile se ocitla Liv ve vypůjčené mikině ve snu, vybavil se mi okamžitě seriál Křeček v noční košili.

Magdyla.8
03.01.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha s plynulým dějem. Postavy jsou sympatické a některé i vtipné a autorka vás vtáhne do skrytu příběhu jakoby nic. Napínavé je to až do samého konce a já se nemůžu dočkat na další díl!

Dakarianna
30.12.2017 5 z 5

Drahokamy nastavily laťku pěkně vysoko, ale tato kniha i tak předčila má očekávání. Skvělý nápad, konečně opravdu sympatická hlavní hrdinka, božská čtivost a jako třešnička na dortu nádherná obálka. Už se nemůžu dočkat až se dostanu ke druhému dílu.

Leanis
21.12.2017 5 z 5

Kerstin Gier nas opět překvapila novou sérii. Nenechte se ošálit, možná to nesahá předchozím Drahokamům ani po kotníky, ovšem, stále je to kniha kterou zhltnete za pár hodin. Prostě se od ní neodtrhnete! Kniha má úžasný a zajímavý námět založený opravdu na jistých vědeckých faktech, ovšem, samozřejmě je zde kupa fantastična :)
Jsem jediná, kdo si tak zamiloval Henryho a Graysona?

Lussi2345
06.12.2017 5 z 5

Za mě super...

brzda.
30.11.2017 5 z 5

úžasná kniha

romika
23.11.2017 4 z 5

Na to,ze je urcena pro jinou vekovou kategorii,jsem ji zhltla a libila se mi.