První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1454 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

jitka_dankova
12.12.2021 5 z 5

Sérii Stříbrných knih snů hodnotím celou velmi vysoko, protože ve svém žánru jsou knihy opravdu na vynikající úrovni. I když já sama se k nim vracet už nebudu. Jde o spletitý příběh, ve kterém středoškoláci odhalují jednu velkou záhadu ze svých životů a snaží se rozklíčovat jeden spletitý záhadný svět. Obvykle se těžko věří tomu, že by děti bez pomoci mohly takto něco řešit a vyšetřovat, ale tady je to krásně podané. Prostě v tom podivném snovém světě to dává dokonale smysl. Kdo by tomu taky z dospělých věřil... Samotný způsob psaní z pohledu hlavní hrdinky je takový, no, dost ukecaný. Řekne všechno, co má na jazyku a co ji k tomu napadne. Text dost bobtná, člověk zjistí i to, co nechce, ale je to svým způsobem roztomilé a je to prostě jasný rukopis té postavy a odhaluje se tím její osobnost.
Proč už se ke knize nebudu vracet? Reálně jsem se fakt bála. A to jsem mamka od dětí. Prostě knížka je fakt strašidelná, nenápadně, ale je. A taky mi vůbec nevyhovovala romantická linka v knize - ta nedorozumění, ta nejistota, to jak chtěli budovat ten vztah, její pocity. Prostě toto mne po stránce dívčího románku zrovna neoslovilo.

Lucius30
18.06.2021 5 z 5

Kerstin Gierová umí psát neuvěřitelně poutavě a její knihy se čtou samy. Také bych řekla, že dokážou zaujmout už jen svými obálkami.
Co se týče První stříbrné knihy snů, tak můžu jen doporučit. Nápad je jedinečný, mimoto napínavý, romantický a hlavně má pořádnou dávku tajemna. Ale nebojte, ta tajemnost je vyvážená skvělým Liviným humorem - Liv je mimochodem parádní hlavní hrdinka. I většina ostatních postav mi přirostla k srdci (nejvíce Mia, Livina mladší ségra s jazykem jako ostříž).
Snový svět byl neskutečně zajímavý a nejlepší na něm je, že nemá žádné meze. Opravdu se tam může stát cokoliv, a to dalo autorce volnou ruku v tom, aby napsala i ty největší blázniviny, které by se v našem světě nikdy nemohly odehrát.
Já jsem nadmíru spokojená a, jak už jsem jednou psala, knihu moc doporučuji!!!

lenkaBajza
15.06.2021 4 z 5

Děj je dle mého strašně natáhlý. A ke konci, kdy se už začíná něco dít, autorka příběh pro změnu osekala na úplné minimum.
I přes tuto výtku hodnotím kladně, pro YA dobrý příběh-čte se svižně, je tam napětí, je tam magično, je tam láska… je tam vše. Dokonce si budu muset přečíst i daľší díly (zajímá mě, kdo je Sercery, k mé smůle to autorka prozradí zrovna až v posledním díle:D)

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Zábavná oddechovka!

Jajus
18.03.2021 5 z 5

Skvělý první díl poutavé trilogie. Prvky Gossip Girl smíchané s astrálním cestováním.

MiLiška
09.03.2021 5 z 5

Výborná oddechovka! Zbývající díly už mám objednané, snad budou stejně vtipné a napínavé! A prosím bez tolika překlepů!!!

jennefer
01.03.2021 3 z 5

Kniha by se dostala i na 4* nebýt toho konce - vážně nás autorka tak připravuje a napíná, aby velké finále zvládla v pár větách?!? Jako fakt? A zrovna takhle? Hmpf. Tak jen 3* za příjemný zbytek knihy. Četlo se to ale příjemně, druhému dílu dám šanci.

ELLISAMEG
17.02.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem doslova vdechla . Trochu jsem se bála ji číst ,ale je opravdu skvělá jedna z mých nejoblíbenějších.

Alíša236
10.01.2021 5 z 5

Ach, mě to tak baví, si jednou za čas odpočinout u knížek tohoto typu a tato je opravdu milá

loty13
09.01.2021 5 z 5

Skvělí. Knížka se četla dobře. Děj byl taky skvělý. Od spisovatelky mám už přečtený drahokamy.

lucifree91
09.01.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem za dva dny. Postavy mi byly všechny sympatické, dějová linka byla nepředvídatelná a napínavá a kniha celkově úžasně napsaná

sydneysage04
06.01.2021 5 z 5

Tato kniha mě strašně bavila, přečetla jsem ji během dvou dnů. Je napínavá, čtivá, záležitost se sny mi přijde jako skvělý a originální námět, Liv, Mia, Henry, Grayson i ostatní postavy jsou sympatické. Mám ráda knihy, u kterých se děj odehrává v reálném světě, ale objevuje se tam nadpřirozeno. Člověku pak skoro připadá (a tajně doufá), že až příště usne, uvidí své snové dveře :)

Jája92
28.12.2020 4 z 5

Přesto, že nepatřím do věkové kategorie, pro které je kniha určená, čtení mě bavilo. Liv jsem si oblíbila ihned od začátku a téma snového světa mi přišlo zajímavé. Normálně bych si už na tuto knihu připadala stará, ale hodila se mi do ČV :-) a kniha mě mile překvapila.

adela8321
26.12.2020 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, ačkoliv už nejsem přímo cílová skupina. Přečteno za jedno odpoledne a hned jdu na další díl. Celkově jsem tam nenašla nejspíš žádné hluché místo, které by mě nějak nudilo. Příběh měl nápad a i potenciál. Není co bych vytkla.

janadibelkova
03.12.2020 4 z 5

Zasněte se v jakémkoli věku, popřemýšlejte o svých snech a jejich významech...kniha je čtivá, milá, příjemná, jen těch chyb v překladu by mohlo být míň.. vždycky to strašně ruší..

Bajuli
05.11.2020 5 z 5

Páni, tak to byla asi nejnapínavější kniha, kterou jsem kdy četla. A jedna z mála do které jsem se dokázala úplně vžít a nejen hlavou... Vše jsem prožívala s Liv a Henryho jsem nemusela ani vidět a už jsem si ho zamilovala.. Moc nádherná knížka, rozhodně doporučuji za přečtení opravdu to stojí zato ať si říká kdo chce co chce..♥️

Damonka12
27.10.2020 4 z 5

Spíše pro mladší čtenáře, ale moc hezký příběh.

vanilka36
13.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha vypráví o patnáctileté Liv, která se už po několikáté stěhuje. Tentokrát se stěhují do Londýna, protože tam její matka dostala práci na univerzitě. S její mladší sestrou doufají, že budou bydlet v nějakém malém domku za městem, který bude plný záhad a dobrodružství. Když ale přijedou do Londýna, čeká je tam nemilé překvapení. Jejich matka si totiž našla nového přítele, takže se nastěhují k němu a jeho dětem Graysonovi a Florence. Liv je velmi zklamaná, ale to ještě neví, co za dobrodružství ji čeká. Jednou ve snu se dostane do dlouhé chodby plné dveří a každé z nich vedou k někomu do snu. V tu samou chvíli se v chodbě ocitne i Grayson a Liv ho sleduje do jeho snu. Tam potká ještě další kluky, se kterými Grayson vyvolává nějakého démona a Liv je rozhodnutá tomuhle snu přijít na kloub. Zjistí Liv, co to bylo za sen? Jak se možné, že ty kluky ze snu potká další den ve škole?
Tato kniha se mi moc líbila, byla hodně napínavá a krásně a lehce se mi četla. Děj byl pěkně napsaný a rychle ubíhal.

Scheila
22.09.2020 3 z 5

Děj rychle ubíhá. Milé postavy, celý ten příběh je takový milý.
Četla jsem od autorky drahokamy, ty se mi popravdě líbili mnohem více. Zde byla jedna dějová linka, které se to drželo celou dobu a pak šmitec a konec.
Klidně bych tu sérii první knihou ukončila. Takto zakončený příběh se mi celkem líbí, i to jak se to vše vyřešilo. Autorka si ale pro nás připravila další tajemství a záhady. Tak uvidíme co z toho vyleze a snad to nebude propadák.
Svět snů se mi, ale moc líbí, to jak můžeš s někým snít společně a druhý den si to člověk pamatuje. Také jak je to promyšlený, že pokud nás sám člověk nepozve do svých snů tak bez jeho osobní věci nemůžeš do nich vstoupit. Za toto je jeden velký bod!
Doopravdy bych dala hodnocení 3,5* z 5*

Terezka05
06.09.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno, svým věkem jsem se dokázala vcítit do hlavní postavy. Kniha mě bavila! Nikdy jsem se nemohla dočkat dalšího dne a dozvědět se další věci ze života Liv a jejich snů.
Určitě se ke knize opět někdy vrátím. Jen doufám, že nevyrostu natolik, že moje první přečtená kniha mě již nebude tématem tolik zajímat. Byla by to škoda. Pěkný dívčí román.