Čas mrtvých

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24. století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21. století. Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované v... celý text

Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě místního agenta se Vláda obrátí proti Patejlovi. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1059/cas-mrtvychn-divoci-a-zli-i-1059.jpg 4.5587

Divocí a zlí (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Klub Julese Vernea

palec

Kulhánek,ten je prostě jen jeden.Sice píše brak,ale špičkový brak.Totální oddechovka.Jdu na druhý díl,doufám,že se vrátí pées.

olle3

Po x letech jsem se do toho pustil znovu. Už to není takový mega kick-ass nářez, kvůli kterému jsem se vůbec ke knihám dostal, a který mě zcela užaslého vhodil do světa fantasie, ale nářez je to pořád a pořád se to čte tak, že se od toho nedá odtrhnout.

PeterSmith

Kniha celkem ujde, ale čekal jsem víc. Pokračuji na Hardcore.

Cryptkeeper

Kulhánkova klasika. Precizní dílo,parádně vykreslené postavy,drsné a špinavé ulice,zkorumpovanost...Takové české SIN CITY;)

trudoš

Divocí a zlí jsou v pořadí třetím románem Jiřího Kulhánka a z celkového pohledu také románem nejdelším. Koncepčně však nejméně vděčným, především pro zběsilý děj, který i přes vynikající spád a zábavné prvky postrádá to nejpodstatnější - vnitřní logiku. Ač první kniha tetralogii výborně nakopne a tempo neztrácí ani druhý a třetí díl, každý jeden z nich pouze klade otázky „co, kdo, proč a jak?“ a pokud možno ještě více zamotávají už tak komplikovaný vývoj událostí. Závěrečné Kříže pak sice předvedou makabrózní finále, ovšem nejasností vysvětlí jen minimum. A to zamrzí.
Na druhou stranu, celá ta krvavá odysea se čte jedním dechem, přičemž morbidní humor a šílená akce nepovolí stisk na čtenářově srdci po víc jak tisíc stran textu. Nemá smysl v tom pátrat po nějaké nadstavbě, nebo životním poselství, protože tohle se zde prostě nenachází. Ale jako velkolepě pojatá oddechovka, plná gejzírů krve, mozků a vnitřností všech možných národů a entit, to funguje skvěle. Inu, i muži mají své dny.

Meybe-
26.11.2016

Kult Kulhánek s velkým K... Divocí a zlí je série světového formátu. Napsat tohle někdo za oceánem tak je to už dávno zfilmované. Žádná stránka není zbytečná a celek je prostě strašná zábava. Jirka probral české Sci-fi z letargie a stal se králem pražského podsvětí a autorem jedné generace, která hledá v zákoutích antikvariátů jeho dílo, protože se stalo nedostatkovým zbožím a to prosím v době konzumu. Kult Kulhánek s velkým K...

nefernefer
29.08.2016

Tak tohle je pro mě totální relax. Šíleně mě to baví. Takhle skvěle píše málokdo. Tam není hluché místo. Celou dobu jste napjatí jak struna a vadí vám, že nedokážete číst rychleji, protože potřebujete vědět, jak to je dál. A do toho ty neuvěřitelné hlášky, které vás prostě odbourají :o)

„V horách, už hluboko ve Vermontu, byl další zátaras, u kterého na mne čekalo FBI. Mám pocit, že celé.“

Cipi
17.04.2016

Takže Kulhánek velmistr české scény. Na popud kolegů z práce jsem se do toho pustil. Nejdřív ochutnal povídku jak Patejl vůbec přišel k implantátům. Paráda. Tak jsem si půjčil první díl z Patejlovi série. Abych pravdu řekl četlo se to parádně a odsejpalo to. Vtipné hlášky. Ani mi nevadily ty hektolitry krve a tisíce mrtvol s rozcákanými mozky, protože to celé bylo podané s nadsázkou. Ale čeho je moc toho je příliš. Zamhouřil jsem očka nad ultrarychlou babičkou mávající kolem sebe katanou doplňujíc energii bonbonama. Čtyř rukej Goro co skvěle střílí...ok je to sci-fi. Patejl, kožená bunda, harley, cyborg, inspirace nejspíš v Terminátorovi. Ale Terminátory mám rád, takže mi to ani nevadilo. Ale ta akce. Ta akce byla na začátku parádní. Na 125 stránkách+ nepřetržité akce jsem knihu zaklapnul a už ji asi nedočtu. Po počátečním akčním údivu se efekt obrátil na "Už zase??" :-( De fakto když se podívam zpět tak si pamatuju pár scén a zbytek mi ani neutkvěl v paměti, protože to zabředlo do takového stereotypu, že vlastně nic z toho nebylo vyjímečný. Po 120 stránkách jsem si uvědomil že mi žene kupředu jen to že se to dobře čte, ale žádná zvědavost, žádné napětí, žádné překvapení, žádná myšlenka, žádný ten "WoW" pocit, prostě nic. Občas člověk narazil na divné věty, ale když jsem si přečetl větu:" Vzápětí jsem dostal tři rány do zad a jednu velkou do zátylku, a vzápětí mi tlak vzduchu vyrazil rozpraskané přední sklo do obličeje." řekl jsem si že to je asi překlep. Po pěti řádkách byla napsána věta:" Navíc jsem byl obalený sklem, a navíc nemohl pustit zmítající se volant.". Takže schrnuty a podtrženy dojmy mé. Ukamenujte mě. Od největšího borce české scény jsem čekal trošku víc. Možná jsem začal špatným dílem a měl raději zkusit NC. Hodně mi láká Cesta krve, ale pan Kulhánek prý hrdě zakázal dotisk takže se k tomu s největší pravděpodobností nedostanu, což mi mrzí:-(

Jennkie
16.04.2016

Děj knihy se moc zajímavě zapletl, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hodně se tam bojuje a samozřejmě se nešetří mrtvými, s těmi autor očividně nemá problém v jakékoliv podobě.

Phorbo
17.12.2015

Na doporučení kolegy jsem s Kulhánkem začal u D&Z místo u Nočního klubu. Kdo ví proč, když NK má lepší reference. Už v polovině knihy jsem trošku litoval, že jsem se do toho vůbec poustěl... ale ono to jen tak nepustí. Ostatně jako kterákoliv jiná kniha. Jenže ono se to pak zlepší. Od té půlky, kde je akce na akci a styl krve střev projektilů a všeho stereotypního začne docela sranda. Neustálé unikání Patejla je občas opravdu přehnané a pochybuju že i on by se dostal až tak daleko (nemluvě o Plutu, ale chápu, že to je jeho schopnost). Ve středověku to aspoň vypadá zábavně. Černý humor jde Kulhánkovi velmi dobře a zvážím přečtení i dalších dílů v blízké době.... tak zváženo. Jdu na to

Covenant
15.12.2015

Vím, že bych měl být už zvyklý na Kulhánkovo chorou mysl, ale tohle je vážně brak. Superbába, která bojuje katanou a je tak rychlá, že nepostřehnete, když se vám najednou objeví za zády. Goro co má v každý ruce zbraň a každou se trefí přesně a nakonec typický, nezničitelný motorkář Lobo, co se kulky od něj odrážejí, rozdává rány, co drtí kosti a jeho mazlíček je robotí pes, chrlící napalm. To si myslím už v základu je nějaký špatně přepsaný komiks. Akce je tolik, že už se časem zajídá. Navíc se nemáte proč bát, protože víte, že Lobo je věčný. Honičky, výbuchy, střelba, honičky..... ALE pak konečně, tak ve druhé třetině to zvolní, když se dva jedinci (nebudu uvádět o koho jde) dostanou, řekněme někam jinam. Tam ač to je pořád ujeté, se vedou dialogy, poněkud obsáhlejší a posléze je akce zajímavější. Skončí to samozřejmě otevřeně a tak co mi zbývá, že ano? Nechápu, jak může někdo Kulhánkovi tyhle slátaniny žrát a nechápu, že se toho dobrovolně účastním.

Patapuf
25.08.2015

Absolutní zábava :) Slušný hlášky od hodného hocha Patejla :)

adam0773
20.07.2015

V čechách mají jedno pořekadlo: "Neser Boha," už vím proč :-D :-D :-D

Pokud pominu Noční klub, tak tato kniha (celá série) je asbolutní špička, která si drží napětí, tempo i úroveň až do samého konce.

PS: Je dobrý nápad pustit si "Kingdom of Condom" v teokratickém, totalitním státě? :-D

Targa Dall
10.07.2015

Drží vysokou kvalitu :)
Doporučuji a hned jdu číst 2. díl :)

koubin007
10.07.2015

Tak nevím, nějak mě to nenadchlo. U legendární Cesty krve mě dost bavila ta post-apo atmosféra, tajemno a záhadno, ale tady je to jen samé cucky, maso, zabíjení a jakoby hlubší smysl mě uniká. Možná jsem jen nebyl správně naladěn. Je tady až moc "přeakčněno" na můj vkus.

Terva
19.04.2015

Krev, akce, zombi, upíři, Bohové, láska a smrt. To vše v jednom příběhu.
Malá ochutnávka:
Příběh první - ČAS MRTVÝCH
Říkal mi komandér Horak, že nejsem dvakrát sympatický člověk.
Má pravdu - nejsem člověk.
A jsem na to pyšný.
Patejl

DagonCZ
25.02.2015

Kulhánek tady vypsal tuny nápadů své choré mysli, která mě dostala do kolen. Takovou černou komedii jsem dlouho nečetl, skvělý nápad, úžasná fantasie, hektolitry krve a tisíce kusů lidských mrtvol. Kulhánek je pro mě svými díly prostě pán spisovatel, protože co on napíše, je přímo na ejakulaci každého milovníka morbidity.

Slooki
01.02.2015

Chvály na toto dílo je tu až až, tedy nemusím nic víc dodávat.

dobroslav9182
19.01.2015

Ahhhh, jaký to příjemný a osvěžující pulp... a v podstatě už i kult :-)

-edie
19.12.2014

Pan Kulhánek je rozhodně nějak narušený, ale krásně narušený. Takto ryzí akci by nikdo „normální“ napsat nemohl. Proto si ho jako spisovatele vážím. Na druhou stranu bych s ním do sklepa či tmavé uličky nevlezl ani za všechno knižní zlato světa.

kočičí anus
24.11.2014

Tato kniha by se dala shrnout takto: akce, akce, hodně akce, ku*evsky hodně akce, rozhovor, zase akce. První část knihy byla naprosto akčně přepálená, ale místy vtipná. Druhá část se mi četla líp. Sršelo to vtipem a povedeným dialogy. Konec epický, narážka na upíry geniální. Měl jsem ji z knihovny, kde zbyl už jen jeden výtisk. Kdo ho šlohne, nechť shoří v pekle.

mitko
31.10.2014

Čas mrtvých radím medzi najlepšie diela Kulhánkovej tvorby. Prvá kniha je nabitá toľkou akcie, ktorú som v žiadnej inej knihe ešte nečítal. Hrdina sa dostáva z jednej nebezpečnej situácie do druhej a kniha vám nedá vydýchnuť. V druhej polke tempo padá hlavne kvôli príbehu, čo nepokladám za zlé, stále to bolo zaujímavé a končí to opäť potokmi krvi :). Kulhánek ani tu nemení štruktúru svojich diel, antihrdina s nadľudskými schopnosťami ktorého prenasledujú nepriatelia ešte s nadľudskejšími schopnosťami, predierajúc sa cez potoky krvi nevinných a nezabúda tu samozrejme ani na nežnejšie pohlavie. Jediné čo by som trocha mohol vytknúť sú okamihy, kedy sa hlavný protagonista vždy veľkou náhodou alebo šťastím dostane zo zlej situácie ( a tých tu je), v iných dielach býva autor zväčša kreatívnejší. Ale aj tak je to pecka a pokračujem hneď na ďalší diel.

tanuki
06.09.2014

Jedna akce stíhá druhou, nelze si na chvíli vydechnout...

pobijecmuch
25.06.2014

Výborná kniha, která je napsaná výborným českým spisovatelem. Nechybí tomu humor, který je chvílemi až takový kousavý. Nikoho nechci urazit, ale knihy mistra Kulhánka jsou opravdu pro literárního fajnšmekra a obyčejný čtenář, ať si raději přečte něco o zamilovaných upírech.

3DD!3
20.05.2014

Sci-fi/fantasy brutalita, která snad nemá v naší republice obdoby. Měl jsem zpočátku problém se zorientovat v popkulturních citacích 90-tých let, ale s přibývajícími stránkami a blíže pravděpodobnostní šlupce začne příběh gradovat a je opravdová radost ho číst. Zakončení je otevřené jako zlomenina a nezbývá než sáhnout po Hardcore.

wally
06.04.2014

Po Cestě krve jsem k tomuto prvnímu dílu přistupoval trošku opatrně....zbytečně....je cítit, že jde již o vyspělejší dílo a docela dobře jsem se bavil, navzdory tomu, že je to neskutečný maglajz...ale v tom dobrém. Trošku mne mrzí, že jako trojce (Patejl, Elvíra a pan Stonožka) jim to dlouho nevydrželo, ale o to více doufám, že se spojí v těch dalších dílech a tak jdu na ně....

BaSiNi
08.09.2013

Skvělé a vydatné čtení, co víc od p. Kulhánka čekat a Patejl to je prostě borec!!!!!

Ocas
07.09.2013

Začátek mě dostal, a už nepustil. Představovačka hlavních protagonistů úplně perfektní. Kniha je svižná a akční. Možná malinko zamotaná ale tak to má byt. Palec nahoru.

Fuksinka
20.02.2013

Juchů, skvělý začátek série. Napínavý, plný akce s perfektním (anti)hrdinou, který je něco mezi posledním skautem a Wolverinem. Elvíra a Hnusák skvěle doplňují.
Kyberkentaur, Pohřbení, Merlin.....bojim se, aby to nezačalo být trošku přeplácané. No snad se bojím zbytečně.
Ještě přemýšlím jestli by byl lepší Kocour, nebo pées.

xxiixxi
02.07.2012

Typický kulhánkovský nářez, trošku méně ironie a cynizmu než jsem od Kulhánka zvyklá, navíc mi tématika strojů a bytostí z budoucnosti není tak milá jako upířina, ale rozjíždí se to pěkně, 90 %