Čas mrtvých

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24. století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21. století. Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě místního agenta se Vláda obrátí proti Patejlovi. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1059/cas-mrtvychn-divoci-a-zli-i-1059.jpg 4.5714

Divocí a zlí (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Klub Julese Vernea

Kniha Čas mrtvých

RemiBlack

2019/2
Jakože, výborná literatura, ale oproti ostatním knihám od Kulhánka mě tolik nechytla. Začátek boží (stalo se to dávno, asi za 300 let!), ale minulost nebyla tak extra.

Metla
20.09.2018

V době prvního vydání jsem byla akcechtivé mládě a Kulhánkovy knihy dokázaly spolehlivě ukojit mé touhy po nezničitelných hrdinech, co se brodí v krvi nepřátel a přitom sarkasticky hláškují. Uběhlo více než osmnáct let a já zjišťuji, že něco z toho krvežíznivého cucáka ve mně zůstalo - ještě pořád mě dokáže zaujmout smršť přepálené, bezhlavé akce, pokud v ní nechybí humorný nadhled. Tedy neplácala jsem se do stehen v záchvatech smíchu, ovšem v průběhu četby mě skoro neopouštěl vnitřní úsměv, který mi občas dokonce pohnul mimickými svaly. Zkrátka jsem se poklesle bavila a pravděpodobně brzy sáhnu po dalším dílu, kdyby jen ze zvědavosti, jestli se do zvuků střelby, výbuchů, hučících plamenů, praskajících kostí a šplouchajících vnitřností vrátí (SPOILER ALERT!) Elvira, Hnusák a pées. A jestli někdo konečně oddělá Veroniku.

NemmamSlov
12.09.2018

Tak tomu vravim teda narez. Neviem o tom, ze by som sa u nejakej Kulhankovej knihe nudil. Od sameho zaciatku po zaverecnu bodku hotovy trhak. Plna kniha vtipnych hlasok, olova a krvi. Najviac ma zaujala pasaz s cestovanim casom, nieco nove s cim som sa este nestretol, aj ked mi to trosku pripominalo Battlestar galacticu, aspon co sa tyka skokov vo vesmire. Kulhanek ukazuje svoju originalitu a dokaze neustale prekvapit skvelou myslienkou. Este ze som si zohnal vsetky casti tejto serie.

slawa.cap
10.07.2018

Moje druhé setkání s Patejlem - první bylo v "je 7:00..."
Akční jízda stejně jako v "Nočním klubu" nebo "Vládcích strachu" na které nepřímo navazuje. Tentokrát ale ne z pohledu upírů, i když Patejl si s nimi v ničem nezadá.

tlllk
08.07.2018

prišlo mi to viac pritiahnuté za vlasy ako inokedy, snáď to zachránia a vysvetlia ďalšie časti, lebo ako samostatné dielo by to boli iba 3* ...

Lethania
02.07.2018

Další čistokrevná zábava, kterou na Kulhánkovi miluji, stejně jako černý humor a akce prakticky na každé stránce. Kulhánek se s tím prostě nemazlí, a proto je Mistrem tohoto žánru a stylu psaní, u kterého máte po celou dobu úsměv na tváři. Doporučuji všem, kterým nejde o příběh, ale o relaxaci.

TERRORDROME
24.06.2018

Kulhánek opäť za päť, lebo je to zbesilý megazáhul kde sa deje všetko a nikto nevie prečo. Hrdinom je nejaký technoposilovačmi nadupaný motorkár Patejl a jeho spoločníci, štvorruký albín zvaný Hnusák pre ktorého je každý neger a ultravražedná babička Elvíra. Táto svojrázna úderka bojuje v budúcnosti ( kde žerú iba legendárne nechutné superjedlo Tatrgel ) s emzákmi, sú z nejakého dôvodu zradený a vyhostený späť časom, tam zasa zradený, prenasledovaný extra vypečenými mafiánskymi zombíkmi, kyberkentaurom, plechovým križiakom, efbíáj a vôbec všetkými. Prečo sa deje to čo sa deje a kto alebo čo sú všetci tí záporáci netušia hrdinovia, čitateľ ani divá srnka, ale furt sa to tam melie, strieľa, vybuchuje a porcuje, potom zasa skáče časom do 9 storočia a rube, seká mláti a porcuje. Proste intenzívny megaguláš ktorý ma absolútne bavil. A dokonca dôjde aj na veľkého švédskeho upíra. Jediné čoho sa trochu obávam sú prípadné odpovede na všetky tie položené otázky

ludek.n
23.01.2018

První kniha série Divocí a zlí se s tím rozhodně nijak nemazlí, akce střídá akci a děj se žene rychlostí stíhacího letounu, jak je ostatně Kulhánkovým zvykem. Bohužel na rozdíl třeba od skvělé Vyhlídky na věčnost nebo Nočního klubu mi tady vadí jakási rozháranost a nedotaženost jednotlivých nápadů. Z 24. století skáčeme do 21. století, pak dáme mezihru ve vesmíru a hop zpátky na Zemi, ovšem pro změnu zase do 9. století. K naší smůle nikde nezůstaneme natolik dlouho, aby to dohromady dávalo nějaký smysl. Bezuzdné vraždění, potoky krve a hromady mrtvol tak vyznívají malinko do prázdna. Přiznávám knize strhující tempo a čtivost na jediný nádech, ale neuchvátilo mě to tolik, jako jiná autorova díla.