Čas mrtvých

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24. století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21. století. Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě místního agenta se Vláda obrátí proti Patejlovi. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1059/big_cas-mrtvych-ewT-1059.png 4.5835

Kniha Čas mrtvých

daudurhundur

Kdysi mi to přišlo jednoznačně na 5 hvězdiček... po 20ti letech i v rámci žánru musím jednu ubrat. Ale pořád je to klasika, i když další díly jsou o fous lepší :D

Aliii

Ideální čtivo na vypnutí mozku - při všech těch potocích krve, urvaných končetinách a rozstříklých mozcích nemusí člověk vůbec přemýšlet, co je a co není možné nebo pravděpodobné. Je to prostě akční jízda okořeněná autorovými hláškami a humorem. Překvapivě mě nejvíc bavila "historická" část, ač dějepis není moje silná stránka a historické knihy nevyhledávám.

Maud22

V krátkých kapitolách jsou představeny tři hlavní postavy a pées, co vypadá jako pes, ale funguje jako plamenomet. Brzy je nám jasné, že schopnosti Krvavého Patelja, Hnusáka a Stínové Elvíry se vymykají běžným představám, ačkoli na to nevypadají (no kdo by řekl, že nenápadná stařenka zlikviduje teroristy jen to hvízdne), a že nejsou z tohoto času. Zabíjet se naučili už kdysi dávno, v bojích, které začnou tak za dvě stě osmdesát let. A tam se jich začali bát a chtěli se jich zbavit. Trošku se to nepovedlo, jelikož místo prostoru se pohnuli v čase. Aby se mohli vrátit zpátky, potřebují peníze a fungují jako "konzultační skupina pro zvláštní úkoly". Hlavní stan mají v Praze. A pak už to jde ráz na ráz, pronásledují je kyberstroje z budoucnosti a zároveň nezničitelní mstitelé ruských mafiánů. Věděli jste, že náboj označený zeleným proužkem je v podstatě ekologický? ("Z vojáků zbylo krmivo pro rybičky. Akvarijní. Jak říkám, ekologický obsah." ) Bojují, prchají, ujíždějí, ulétají... Patejl s neodbytnou novinářkou dokonce skáče v prostoru a taky v čase... Hm, chtěla bych mít takové kamarády. Nebo aspoň to věrné pées...

Hzjena
05.06.2020

Patejl, nedávno přijal nové klanové jméno Krvavý Patejl. Šílený doktor na Plutu mu za plného vědomí implantoval pseudometalické posilovače, díky kterým se stal bytostí... Jeden z mála Pilotů, kteří dobívali Protivnické základny za pomocí pravděpodobnostní singularity, též známé jako Slupky. Se svojí manželkou Ingrid, která jediná s ním dokázala spolupracovat.

,,Patejli, musíš ho odrazit. Jestli to nedokážeš, ani ty nejsi Pán Času a zemřeš v tomto jedenadvacátém století."
-Merlin

,,Kdyby mi někdo v mém čase řekl, že existují cesty časem, maximálně bych mu ustřelil hlavu, že tak nebetyčně lže..."
-Patejl

Myslím, že při této jízdě se Mistr musel neskutečně bavit. Ne že by to bylo jeho nejlepší dílo, ale já jsem se bavil královsky. První díl byl (pro mě) možná nejlepší. Hnusák a Elvíra jsou bytosti nezanedbatelné a přeci jen skok do minulosti musí ovlivnit budoucnost (ale kterou?).

Cynický ,,kyborg,, se musí smířit s tím, že je uvězněn v jedenadvacátém století. Nebo ne? Možná se musí účastnit dějin a tím nepřímo ovlivnit budouctnost a ne jen ji. Co si budem povídat, ale na Elfridu, pramáti alchemistů někdo musel vložit ruku, aby vznikla druhá rasa (ano lovci). Tudíž máme možnost polédnout na druhou stranu. Stranu o které by vám Tobiáš mohl vyprávět (ale to zase jindy).

Gordonlord
27.04.2020

Vynikající akční béčková sci-fi jízda, plná gejzírů krve a rozstřílených mozků. Nechybí občasný humor a odlehčení. Děj jede kupředu jak splašená klisna. Nevím co víc k tomu dodat - tohle je fakt jednoduchá, přímočará "brainwashingová" a zábavná jízda.

Žel, něco navíc, ta jiskra vyjímečnosti a geniality chybí a navíc kniha nemá konec a je zásadní pořídit si i druhý díl. Jinak nemám co vytknout, od čtení jsem se vážně nemohl odtrhnout !

jiri3453
13.02.2020

Možné lehoučké spoilery:

a) O čem to je?
b) Je to o nabušenym hrdinoj co má zlozvyk cestovat do minulosti a rotačním kulometem porcovat dánský vikingy. Má za kámoše babku co běhá rychle jako Flash, rasistickýho čtyřrukýho mutanta co pistolí sestřeluje stíhačky a psa co má napalmovej plamenomet v tlamě.
No a jde po něm partička ruskejch zobmíků jo a taky kyberkentaur a robokřižák z budoucnosti, ale s těma mu trochu píchne Merlin se svejma pekelnejma jednorožcema. Se super upírem mu už ale moc nepomůže. Jo a k tomu po něm jdou ještě všichni policajti a vojáci na planetě.
Sekunduje mu taky uječená moderátorka, ale ta se uklidní jakmile začne poskakovat po Plutu.
a) Ty woe cože?!
b) Přesně! Je to pecka! a teď neruš jdu na druhej díl :-D

Tms636
21.11.2019

Klasika českého splatteru.

MichalPuchovsky
16.10.2019

Prvý diel Kulhánkovej tetralógie ide v šľapajách Vládcov Strachu a Cesty Krve. Akcia, divné dejová zvraty, krv, céckovosť až po strop. Dokonca aj protagonista Času Mrtvých Patejl akoby z oka vypadol predchádzajúcim autorovým hlavným hrdinom. Zo začiatku ma kniha veľmi chytila a nevedel som ju pustiť z ruky. Avšak v strede (časť v USA) ma začala pri dlhých popisoch akčných scén nudiť. Všade bum-bum-bum, ale dej sa hýbal dopredu ako retardovaný mravec. Avšak (SPOILER) teleportácia do inej časovej reality dodala knihe gule a stal sa z nej pravý úlet.
Aj preto sa moje hodnotenie zastavilo len tesne nad absolutóriom.