Čas mrtvých

Čas mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1059/bmid_cas-mrtvych-ewT-1059.png 4 970 61

Divocí a zlí série

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24. století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21. století. Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě místního agenta se Vláda obrátí proti Patejlovi. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít...... celý text

martin9072
martin9072
04.12.2023 4 z 5

Ten otevřený začátek jsem chvilku nechápal, než mi došlo, že se navazuje na povídku "7:00". Pak mi to docvaklo a v tradiční kulhánkovské brakovce jsem se začal cítit celkem fajn. Jen mi přišlo dost odfláknuté kašlat na nějaký detailnější popis postav, takže mi unikaly motivy a pohnutky. Nicméně jako lineární koridorovka s téměř nesmrtelným hrdinou to funguje až do kapku WTF raného středověku, tam autor ztrácí dech. No a kvůli cliffhangeru je nutno mít po ruce další díly a plynule přeskočit.

Michaeles
Michaeles
27.06.2022 5 z 5

Skvělý začatek série. Hodne akce, skvěle se to četlo.

IHT
IHT
19.11.2021 4 z 5

Tetralogii Divoci a zli jsem precetl na jeden zatah. Kulhanka jsem neznal, ale obcas nekdo v komentarich na Kotletovy knihy psal, ze Kotleta je napodobovac a slaby odvar promakaneho Kulhanka... Nu, Kotletu mam rad, tak to bych se mel seznamit i s "predlohou", ze jo?
Ruku na srdce, kdyby mi nekdo rekl, ze v teto saze vystupuji mimozemstani, cestovani casem, stari bohove, zombici, upiri, mysteriozni Merlin, superhrdinove, pirati a mafie, tak jsem do toho asi nesel. Chybely snad uz jen ninja zelvy (aha, Hnusak je vlastne mutant!), takze jen ti ninjove... Ve finale dost sileny gulas, ktery teda podle me v celku az tak skvely nebyl... :(

Hodnoceni prvniho dilu: Docela slibny zacatek, bohuzel to je natolik otevrene, ze je jasne, ze dalsi dily jsou naprostou nezbytnosti k pochopeni a orientaci. 4 hvezdy

SedllY
SedllY
05.11.2021 3 z 5

Po skvělém Nočním klubu jsem se vrhl na sérii Divocí a zlí a 1.díl mě teda moc nebavil. Neustálá přehnaná akce, často se autor ani neobtěžuje s vyprávěním smrti protivníků, děje k uzoufání málo a postavy téměř nesmrtelné. Jak kdybych četl nějaký z jednodušších komiksů od Marvelu. Občasné vtípky potěšily, ale že bych si nějaké vyloženě zapamatoval? Ne.

Pawel973
Pawel973
02.11.2021 3 z 5

za mě teda velké zklamání

Ladys
Ladys
22.10.2021 5 z 5

Zaspal jsem dobu a tak Divocí a zlí jsou mojí první přečtenou knihou od Kulhánka.
A byl to mazec, to vám povídám.
Od první do poslední stránky zábavná věc, kde akce střídá akci, dějové zvraty jsou taky super a geniálně vymyšlené postavy jsou jedna lepší, než druhá.
Ještě že jsem si půjčil všechny díly naráz, protože konec prvního dílu je useknutý a čekat na další díl, když jednomu vadí, že neumí číst rychleji a ještě rychleji, by nebylo na místě.
Za mě jasných pět a hurá na druhý díl!

denniys
denniys
13.10.2021 5 z 5

Prostě Kulhánek.. co jiného říct? Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - hooodně krve, hodně nechutných popisů různých masakrů a skvělýho hlavního hrdinu.. začátek knížky je nejlepší a poslední třetina knihy mu šlape na paty..

daudurhundur
daudurhundur
02.07.2021 4 z 5

Kdysi mi to přišlo jednoznačně na 5 hvězdiček... po 20ti letech i v rámci žánru musím jednu ubrat. Ale pořád je to klasika, i když další díly jsou o fous lepší :D

Aliii
Aliii
30.06.2021 3 z 5

Ideální čtivo na vypnutí mozku - při všech těch potocích krve, urvaných končetinách a rozstříklých mozcích nemusí člověk vůbec přemýšlet, co je a co není možné nebo pravděpodobné. Je to prostě akční jízda okořeněná autorovými hláškami a humorem. Překvapivě mě nejvíc bavila "historická" část, ač dějepis není moje silná stránka a historické knihy nevyhledávám.

Maud22
Maud22
11.04.2021 5 z 5

V krátkých kapitolách jsou představeny tři hlavní postavy a pées, co vypadá jako pes, ale funguje jako plamenomet. Brzy je nám jasné, že schopnosti Krvavého Patelja, Hnusáka a Stínové Elvíry se vymykají běžným představám, ačkoli na to nevypadají (no kdo by řekl, že nenápadná stařenka zlikviduje teroristy jen to hvízdne), a že nejsou z tohoto času. Zabíjet se naučili už kdysi dávno, v bojích, které začnou tak za dvě stě osmdesát let. A tam se jich začali bát a chtěli se jich zbavit. Trošku se to nepovedlo, jelikož místo prostoru se pohnuli v čase. Aby se mohli vrátit zpátky, potřebují peníze a fungují jako "konzultační skupina pro zvláštní úkoly". Hlavní stan mají v Praze. A pak už to jde ráz na ráz, pronásledují je kyberstroje z budoucnosti a zároveň nezničitelní mstitelé ruských mafiánů. Věděli jste, že náboj označený zeleným proužkem je v podstatě ekologický? ("Z vojáků zbylo krmivo pro rybičky. Akvarijní. Jak říkám, ekologický obsah." ) Bojují, prchají, ujíždějí, ulétají... Patejl s neodbytnou novinářkou dokonce skáče v prostoru a taky v čase... Hm, chtěla bych mít takové kamarády. Nebo aspoň to věrné pées...

Hzjena
Hzjena
05.06.2020 4 z 5

Patejl, nedávno přijal nové klanové jméno Krvavý Patejl. Šílený doktor na Plutu mu za plného vědomí implantoval pseudometalické posilovače, díky kterým se stal bytostí... Jeden z mála Pilotů, kteří dobývali Protivnické základny za pomocí pravděpodobnostní singularity, též známé jako Slupky. Se svojí manželkou Ingrid, která jediná s ním dokázala spolupracovat.

,,Patejli, musíš ho odrazit. Jestli to nedokážeš, ani ty nejsi Pán Času a zemřeš v tomto jedenadvacátém století."
-Merlin

,,Kdyby mi někdo v mém čase řekl, že existují cesty časem, maximálně bych mu ustřelil hlavu, že tak nebetyčně lže..."
-Patejl

Myslím, že při této jízdě se Mistr musel neskutečně bavit. Ne že by to bylo jeho nejlepší dílo, ale já jsem se bavil královsky. První díl byl (pro mě) možná nejlepší. Hnusák a Elvíra jsou bytosti nezanedbatelné a přeci jen skok do minulosti musí ovlivnit budoucnost (ale kterou?).

Cynický ,,kyborg,, se musí smířit s tím, že je uvězněn v jedenadvacátém století. Nebo ne? Možná se musí účastnit dějin a tím nepřímo ovlivnit budoucnost a ne jen ji. Co si budem povídat, ale na Elfridu, pramáti alchemistů někdo musel vložit ruku, aby vznikla druhá rasa (ano lovci). Tudíž máme možnost pohlédnout na druhou stranu. Stranu o které by vám Tobiáš mohl vyprávět (ale to zase jindy).

Gordonlord
Gordonlord
27.04.2020 4 z 5

Vynikající akční béčková sci-fi jízda, plná gejzírů krve a rozstřílených mozků. Nechybí občasný humor a odlehčení. Děj jede kupředu jak splašená klisna. Nevím co víc k tomu dodat - tohle je fakt jednoduchá, přímočará "brainwashingová" a zábavná jízda.

Žel, něco navíc, ta jiskra vyjímečnosti a geniality chybí a navíc kniha nemá konec a je zásadní pořídit si i druhý díl. Jinak nemám co vytknout, od čtení jsem se vážně nemohl odtrhnout !

jiri3453
jiri3453
13.02.2020 3 z 5

Možné lehoučké spoilery:

a) O čem to je?
b) Je to o nabušenym hrdinoj co má zlozvyk cestovat do minulosti a rotačním kulometem porcovat dánský vikingy. Má za kámoše babku co běhá rychle jako Flash, rasistickýho čtyřrukýho mutanta co pistolí sestřeluje stíhačky a psa co má napalmovej plamenomet v tlamě.
No a jde po něm partička ruskejch zobmíků jo a taky kyberkentaur a robokřižák z budoucnosti, ale s těma mu trochu píchne Merlin se svejma pekelnejma jednorožcema. Se super upírem mu už ale moc nepomůže. Jo a k tomu po něm jdou ještě všichni policajti a vojáci na planetě.
Sekunduje mu taky uječená moderátorka, ale ta se uklidní jakmile začne poskakovat po Plutu.
a) Ty woe cože?!

Klasika českého splatteru.

MichalPuchovsky
MichalPuchovsky
16.10.2019 4 z 5

Prvý diel Kulhánkovej tetralógie ide v šľapajách Vládcov Strachu a Cesty Krve. Akcia, divné dejová zvraty, krv, céckovosť až po strop. Dokonca aj protagonista Času Mrtvých Patejl akoby z oka vypadol predchádzajúcim autorovým hlavným hrdinom. Zo začiatku ma kniha veľmi chytila a nevedel som ju pustiť z ruky. Avšak v strede (časť v USA) ma začala pri dlhých popisoch akčných scén nudiť. Všade bum-bum-bum, ale dej sa hýbal dopredu ako retardovaný mravec. Avšak (SPOILER) teleportácia do inej časovej reality dodala knihe gule a stal sa z nej pravý úlet.
Aj preto sa moje hodnotenie zastavilo len tesne nad absolutóriom.

LiberX
LiberX
07.09.2019 3 z 5

Hoďte do mixéru hrst geneticky modifikovaných superlidí, stroj času, tři zombie, dva mimozemšťany, robopsa a nechte nasekat nahrubo. Výsledkem je přepálená bezhlavá akce, která snad ani nemá dávat smysl. Jen je to trochu nuda, když všechny postavy jsou ploché jak čerstvě vylitá stěrka a hlavní hrdina je nezničitelný stroj na zabíjení, o který se nebojí ani jeho vlastní máma.

3* za humor a neopakovatelné hlášky.

protokol
protokol
21.06.2019 2 z 5

Ako nenito nič vav ale dé sa
je to vtipné je to akčné a na konci trocha nudné babička samuraj si moc nezahrala a pan hnusák bude chíbať ale najlepší bol pees

RemiBlack
RemiBlack
27.01.2019 3 z 5

2019/2
Jakože, výborná literatura, ale oproti ostatním knihám od Kulhánka mě tolik nechytla. Začátek boží (stalo se to dávno, asi za 300 let!), ale minulost nebyla tak extra.

Metla
Metla
20.09.2018 4 z 5

V době prvního vydání jsem byla akcechtivé mládě a Kulhánkovy knihy dokázaly spolehlivě ukojit mé touhy po nezničitelných hrdinech, co se brodí v krvi nepřátel a přitom sarkasticky hláškují. Uběhlo více než osmnáct let a já zjišťuji, že něco z toho krvežíznivého cucáka ve mně zůstalo - ještě pořád mě dokáže zaujmout smršť přepálené, bezhlavé akce, pokud v ní nechybí humorný nadhled. Tedy neplácala jsem se do stehen v záchvatech smíchu, ovšem v průběhu četby mě skoro neopouštěl vnitřní úsměv, který mi občas dokonce pohnul mimickými svaly. Zkrátka jsem se poklesle bavila a pravděpodobně brzy sáhnu po dalším dílu, kdyby jen ze zvědavosti, jestli se do zvuků střelby, výbuchů, hučících plamenů, praskajících kostí a šplouchajících vnitřností vrátí (SPOILER ALERT!) Elvira, Hnusák a pées. A jestli někdo konečně oddělá Veroniku.

NemmamSlov
NemmamSlov
12.09.2018 5 z 5

Tak tomu vravim teda narez. Neviem o tom, ze by som sa u nejakej Kulhankovej knihe nudil. Od sameho zaciatku po zaverecnu bodku hotovy trhak. Plna kniha vtipnych hlasok, olova a krvi. Najviac ma zaujala pasaz s cestovanim casom, nieco nove s cim som sa este nestretol, aj ked mi to trosku pripominalo Battlestar galacticu, aspon co sa tyka skokov vo vesmire. Kulhanek ukazuje svoju originalitu a dokaze neustale prekvapit skvelou myslienkou. Este ze som si zohnal vsetky casti tejto serie.