Čas mrtvých

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24. století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21. století. Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě místního agenta se Vláda obrátí proti Patejlovi. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1059/cas-mrtvychn-divoci-a-zli-i-1059.jpg 4.5775

Divocí a zlí 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Klub Julese Vernea

Kniha Čas mrtvých

Hzjena

Patejl, nedávno přijal nové klanové jméno Krvavý Patejl. Šílený doktor na Plutu mu za plného vědomí implantoval pseudometalické posilovače, díky kterým se stal bytostí... Jeden z mála Pilotů, kteří dobívali Protivnické základny za pomocí pravděpodobnostní singularity, též známé jako Slupky. Se svojí manželkou Ingrid, která jediná s ním dokázala spolupracovat.

,,Patejli, musíš ho odrazit. Jestli to nedokážeš, ani ty nejsi Pán Času a zemřeš v tomto jedenadvacátém století."
-Merlin

,,Kdyby mi někdo v mém čase řekl, že existují cesty časem, maximálně bych mu ustřelil hlavu, že tak nebetyčně lže..."
-Patejl

Myslím, že při této jízdě se Mistr musel neskutečně bavit. Ne že by to bylo jeho nejlepší dílo, ale já jsem se bavil královsky. První díl byl (pro mě) možná nejlepší. Hnusák a Elvíra jsou bytosti nezanedbatelné a přeci jen skok do minulosti musí ovlivnit budoucnost (ale kterou?).

Cynický ,,kyborg,, se musí smířit s tím, že je uvězněn v jedenadvacátém století. Nebo ne? Možná se musí účastnit dějin a tím nepřímo ovlivnit budouctnost a ne jen ji. Co si budem povídat, ale na Elfridu, pramáti alchemistů někdo musel vložit ruku, aby vznikla druhá rasa (ano lovci). Tudíž máme možnost polédnout na druhou stranu. Stranu o které by vám Tobiáš mohl vyprávět (ale to zase jindy).

Gordonlord

Vynikající akční béčková sci-fi jízda, plná gejzírů krve a rozstřílených mozků. Nechybí občasný humor a odlehčení. Děj jede kupředu jak splašená klisna. Nevím co víc k tomu dodat - tohle je fakt jednoduchá, přímočará "brainwashingová" a zábavná jízda.

Žel, něco navíc, ta jiskra vyjímečnosti a geniality chybí a navíc kniha nemá konec a je zásadní pořídit si i druhý díl. Jinak nemám co vytknout, od čtení jsem se vážně nemohl odtrhnout !

jiri3453

Možné lehoučké spoilery:

a) O čem to je?
b) Je to o nabušenym hrdinoj co má zlozvyk cestovat do minulosti a rotačním kulometem porcovat dánský vikingy. Má za kámoše babku co běhá rychle jako Flash, rasistickýho čtyřrukýho mutanta co pistolí sestřeluje stíhačky a psa co má napalmovej plamenomet v tlamě.
No a jde po něm partička ruskejch zobmíků jo a taky kyberkentaur a robokřižák z budoucnosti, ale s těma mu trochu píchne Merlin se svejma pekelnejma jednorožcema. Se super upírem mu už ale moc nepomůže. Jo a k tomu po něm jdou ještě všichni policajti a vojáci na planetě.
Sekunduje mu taky uječená moderátorka, ale ta se uklidní jakmile začne poskakovat po Plutu.
a) Ty woe cože?!
b) Přesně! Je to pecka! a teď neruš jdu na druhej díl :-D

Tms636
21.11.2019

Klasika českého splatteru.

MichalPuchovsky
16.10.2019

Prvý diel Kulhánkovej tetralógie ide v šľapajách Vládcov Strachu a Cesty Krve. Akcia, divné dejová zvraty, krv, céckovosť až po strop. Dokonca aj protagonista Času Mrtvých Patejl akoby z oka vypadol predchádzajúcim autorovým hlavným hrdinom. Zo začiatku ma kniha veľmi chytila a nevedel som ju pustiť z ruky. Avšak v strede (časť v USA) ma začala pri dlhých popisoch akčných scén nudiť. Všade bum-bum-bum, ale dej sa hýbal dopredu ako retardovaný mravec. Avšak (SPOILER) teleportácia do inej časovej reality dodala knihe gule a stal sa z nej pravý úlet.
Aj preto sa moje hodnotenie zastavilo len tesne nad absolutóriom.

LiberX
07.09.2019

Hoďte do mixéru hrst geneticky modifikovaných superlidí, stroj času, tři zombie, dva mimozemšťany, robopsa a nechte nasekat nahrubo. Výsledkem je přepálená bezhlavá akce, která snad ani nemá dávat smysl. Jen je to trochu nuda, když všechny postavy jsou ploché jak čerstvě vylitá stěrka a hlavní hrdina je nezničitelný stroj na zabíjení, o který se nebojí ani jeho vlastní máma.

3* za humor a neopakovatelné hlášky.

protokol
21.06.2019

Ako nenito nič vav ale dé sa
je to vtipné je to akčné a na konci trocha nudné babička samuraj si moc nezahrala a pan hnusák bude chíbať ale najlepší bol pees

RemiBlack
27.01.2019

2019/2
Jakože, výborná literatura, ale oproti ostatním knihám od Kulhánka mě tolik nechytla. Začátek boží (stalo se to dávno, asi za 300 let!), ale minulost nebyla tak extra.

Dům o tisíci patrech
Dům o tisíci patrech