Hardcore

Církev zářícího Spasitele se pokouší o vládu nad světem, aby svému živému bohu připravila cestu. Živí umírají, mrtví ožívají. Patejl nestřelí dítě do zad a upíři nejsou tak sympatičtí, jak bývali. Jinak Patejl střelí kohokoli kamkoli. Jako vždy ...

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1060/big_hardcore-SGm-1060.png 4.5794

Kniha Hardcore

finka

Vychutnala jsem si každou pikosekundu čtení - a že jich tam bylo!
Ne, přiznám se, detailní popisy bojů jsem přelétla - nejsem chlap.
Je to osvěžující číst inteligentního autora tohoto žánru. Mám ráda Kulhánkova vymazlená, vtipná a přitom nedbale elegantně použitá slovní spojení a trefné komentáře... a oceňuji lidi, kteří nejsou stádní dobroserové.

IHT
19.11.2021

(zkopirovano z hodnoceni jednicky) Tetralogii Divoci a zli jsem precetl na jeden zatah. Kulhanka jsem neznal, ale obcas nekdo v komentarich na Kotletovy knihy psal, ze Kotleta je napodobovac a slaby odvar promakaneho Kulhanka... Nu, Kotletu mam rad, tak to bych se mel seznamit i s "predlohou", ze jo?
Ruku na srdce, kdyby mi nekdo rekl, ze v teto saze vystupuji mimozemstani, cestovani casem, stari bohove, zombici, upiri, mysteriozni Merlin, superhrdinove, pirati a mafie, tak jsem do toho asi nesel. Chybely snad uz jen ninja zelvy (aha, Hnusak je vlastne mutant!), takze jen ti ninjove... Ve finale dost sileny gulas, ktery teda podle me v celku az tak skvely nebyl... :(

Hodnoceni druheho dilu: Tento dil je z cele tetralogie nejzabavnejsi (asi to dela ten historicky kontext, o kterem hlavni hrdina nema ani paru, coz vede k zabavnym situacim). Popisy bitev prima, zneklidnujici Merlin ponekud nasilny, ale budiz. Alfred vykreslen docela pekne (srovnavam s "Poslednim kralovstvim" na Netflixu - charakter postavy pasuje :))

Ladys
27.10.2021

Hardcore!
Slovo, které bohužel přesně vystihuje druhý díl.
Mrtvoly jsou úplně všude! I pod hladinou řeky. A kde nejsou, tam budou.
Střeva létají vzduchem skoro neustále a už je to moc.
V ději je sice pár zajímavých posunů, ale jinak je to celý díl plný boje a krve.
Škoda, že těch posunů a zvratů není v ději víc.
A chybí mi tu nějaká ženská a rozhodně Pees.
Pro mě trošku zklamání po vynikajícím prvním dílu, takže dávám průměr a jdu na třetí díl.

denniys
24.10.2021

Tohle byl první Kulhánek, u kterého mi něco chybělo.. Hlavně humoru mohlo být více.. nicméně závěr byl skvělý, tak snad další díl zase potěší

Maud22
14.04.2021

V prvním díle jsme Patejla opustili coby zajatce krále Alfréda, kterému pomohl proti Dánům. Zajatý je naoko, protože král potřebuje Patejlovu pomoc. Na konec čeká zazděný, aby se mohl probudit v 21. století. Když se probere, dostává se do soukolí dějin, které sám změnil tím, že v přechozím díle "skočil" do 9. století. Nyní se na celém světě dostává k moci Církev Zářícího Spasitele. A Patejl je holt Temný Prorok, jejich nepřítel. Patejl prchá z Anglie na lodi pašeráků, již se zpočátku jeví jako dobří staří braši. Dostane se sice do Ameriky, ale i Amerika je pod vládou Církve a on upadne do spárů těch, které již kdysi před tím zabil. Jako mrtví se však nechovají. Au. ("Hajzlů na Zemi bylo vždycky dost a kde jednoho nakopeš, stojí dva další a na zadku mají chrániče.") Stále neví, do čí moci se dostal, ale je mu jasné, že jde o jeho "loď" fungující na pravděpodobnostním principu, které říká šlupka. Je brutálně mučen, ale naštěstí není, jak sám říká, člověk. Podaří se mu dostat do šlupky, ale octne se tam i Zářící Spasitel, jenže ji neumí ovládat. Zářící vyhrožuje Patejlovi smrtí (mnoha smrtmi) - "Neví, že já si ty smrti představovat nemusím. Že už jsem jich většinu viděl. A způsobil." Zatím jsem se fakt nenudila. Hlášky jako že průjezd ucpaným Londýnem je levostranná noční můra nebo, že „za plamenometem bývá tma nejhustší“ jsou opravu trefné. Citaci z králova dopisu: "...slova ženského však naštěstí nikdo nedbá...“ suše charakterizuje „Tohle, kdyby si troufl napsat jakýkoli člověk - neřkuli politik - ve Veroničině Čase, zbytek života by strávil u soudu." No zcela v souladu s dnešní dobou obzvlášť. Takže se těším na další díl.

Gordonlord
04.05.2020

Trochu jsem měl obavu, že násilná změna děje a vyškrtnutí několika hlavních hrdinů, na které jsem si v první knize tak zvykl a zde se s niki už nesetkal, dost pohřbí hezky budovanou atmosféru.nestalo se tak - i přes odvážný krok hodit děj do úplně jiné linky a představit hafo jiných, úplně nových postav, kvalita knihy neutrpěla.

Pořád zde zuří vysokooktanová splatter gore akce v hodně over the top vydání a děj srší nápady stejně jako v prvním díle.

MichalPuchovsky
31.12.2019

Šialenstvo pokračuje, kvalita oproti jednotke stúpla. Patejl skáče z jednej bizarnej situácie do druhej akčnej, Kulhánkova fantázia a cynizmus nepoznaj hraníc. Cirkev Zářícího Spasitele je geniálne vymyslená a záver knihy a jej dialógy vo mne vyvolali lavíny smiechu.

Tms636
21.11.2019