Hardcore

Církev zářícího Spasitele se pokouší o vládu nad světem, aby svému živému bohu připravila cestu. Živí umírají, mrtví ožívají. Patejl nestřelí dítě do zad a upíři nejsou tak sympatičtí, jak bývali. Jinak Patejl střelí kohokoli kamkoli. Jako vždy ...

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1060/hardcore-divoci-a-zli-ii-1060.jpg 4.5533
Série:

Divocí a zlí (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Přidat komentář
palec
12. srpna

Nemám výtek,skvělé pokračování.

PeterSmith
31. května

Začátek celkem dobrý, pak chaos a přehnané scény. Temný prorok snad bude lepší.

olle3
25. května

Některé otázky jsou zodpovězeny, další vyvstávají. Sotva si je však - ve vší té zběsilé jízdě - kdo stíhá klást. Proti Patejlovi je celý svět, vesmír i samotný Bůh a on se jim všem směje do ksichtu :)

trudoš
16. dubna

Divocí a zlí jsou v pořadí třetím románem Jiřího Kulhánka a z celkového pohledu také románem nejdelším. Koncepčně však nejméně vděčným, především pro zběsilý děj, který i přes vynikající spád a zábavné prvky postrádá to nejpodstatnější - vnitřní logiku. Ač první kniha tetralogii výborně nakopne a tempo neztrácí ani druhý a třetí díl, každý jeden z nich pouze klade otázky „co, kdo, proč a jak?“ a pokud možno ještě více zamotávají už tak komplikovaný vývoj událostí. Závěrečné Kříže pak sice předvedou makabrózní finále, ovšem nejasností vysvětlí jen minimum. A to zamrzí.
Na druhou stranu, celá ta krvavá odysea se čte jedním dechem, přičemž morbidní humor a šílená akce nepovolí stisk na čtenářově srdci po víc jak tisíc stran textu. Nemá smysl v tom pátrat po nějaké nadstavbě, nebo životním poselství, protože tohle se zde prostě nenachází. Ale jako velkolepě pojatá oddechovka, plná gejzírů krve, mozků a vnitřností všech možných národů a entit, to funguje skvěle. Inu, i muži mají své dny.

Meybe-
26.11.2016

Kult Kulhánek s velkým K... Divocí a zlí je série světového formátu. Napsat tohle někdo za oceánem tak je to už dávno zfilmované. Žádná stránka není zbytečná a celek je prostě strašná zábava. Jirka probral české Sci-fi z letargie a stal se králem pražského podsvětí a autorem jedné generace, která hledá v zákoutích antikvariátů jeho dílo, protože se stalo nedostatkovým zbožím a to prosím v době konzumu. Kult Kulhánek s velkým K...

BLeeCraleek
25.05.2016

Ještě nikdy jsem nepřečetla tolik střev v jedné knížce :-D

Jennkie
16.04.2016

Po prvním dílu už všechno moc opakuje a některé pasáže s nekonečnými boji jsem začala přeskakovat. Ale zápletka je stále zajímavá a ještě více se zamotala.

Covenant
13.01.2016

Prostředí, které jsem si oblíbil ke konci prvního dílu, je zde opuštěno již na začátku. I když mnozí zde v komentářích nešetří superlativy, pro mě osobně je druhý díl o dost slabší, i když pro mě první nebyl bůhvíjak silný. Co se mi líbí, je obsaženo v detailech. Co se příběhu týče, kdyby se vynechali zdouhavé honičky, nemusel bych se tak nutit ke čtení. Přeskakování těchto scén, by vše vyřešilo, ale to já prostě nedělám. Z vypětím všech sil (a "odbíháním" k jiným titulům), jsem se dobabral ke konci, na který si samozřejmě Kulhánek nechal všechna esa v rukávu. Nevím, jestli mám pokračovat ve čtení dalšího dílu, abych zjistil, co se bude dít s Patejlem, nebo udělám vyjímku a prostě se jen podívám na začátek a konec...

Phorbo
17.12.2015

Sám nevím jeslti je hodnocení 4* moc nebo málo. Z Hardcore mám hodně divný pocity. Začátek se mě líbil, ale pak se to začalo strašně zamotávat. tech 270 stránek je hrozně zamotaných a složitých mě příjde. Motá se to víc a víc,vysvětlenýho je míň a míň... Pořád to má ale tu Kulhánkovskou nadsázku hlavního hrdiny... ale nevím kdy budu pokračovat dál....

Patapuf
25.08.2015

Pokaždé když už to vypadá, že se to trochu rozmotá, tak se to zamotá ještě trochu víc.... Patejl se stává vyzrálejším...

Terva
19.04.2015

Krev, akce, zombi, upíři, Bohové, láska a smrt. To vše v jednom příběhu.
Příběh druhý - HARDCORE
Malá ochutnávka:
Taková zatrolená lapálie!
Včera jsem sám (skoro sám) převálcoval armádu prince Erika, přežil upálení,
a obrátil Dány na křesťanství.....
Prostě úspěch na úspěch.
A dnes?
Banda středověkých troubů na koních mě chytne do sítě jako nějakého motýla!
Na zbraně nedosáhnu,
bojové rychlosti sotva na dvacet vteřin....
Ale ukázal bych jim i ručně - nebýt v té proklété síti.
Jak říkám: zatrolená lapálie.
A ke všemu se dalo do deště.

MGT
31.03.2015

Fajn čtení, v ději se neztrácím, ale té akce je tam už tak moc, že chvílema občas opravdu nevíte kdo se mu to zrovna chystá zhasnout jeho duhovězlaté oči.
Chvílema je to nepřehledné

dobroslav9182
19.01.2015

Oh ano, Patejl přináší zkázu a zákon i do minulosti. Nenechá se omezovat časem ani prostorem a řádí, kde může. Ani Pées se nedrží zkrátka :-)

mitko
06.11.2014

O trocha slabšie ako prvý diel (ale stále to má na 5 hviezdičiek), ubudlo akcie a sústredí sa tu skorej na príbeh. Sú tu asi 3 kratšie trvajúce boje, ale zato čo sa týka zamotanosti deja tak tu Kulhánek exceluje, pribudla tu hromada nových otázok ale odpoveď sme nedostali doslova na žiadnu z nich :D . A tak len človek číta a drži Patejlovi palce. Taktiež cestovanie v čase a novodobá cirkev tu bola dobre vykreslená. Hor sa na tretí diel.

vlkodlaq
15.07.2014

Přečetl jsem vše od Kulhánka a nechce se mi psát koment ke každé knize zvlášť, tím spíš, že by byl veskrze stejný: nejen vynikající čitelnost a spád, ale i zajímavý děj, nečekané zvraty a sranda. Ve srovnání s jinými autory nemůžu jinak, než všem jeho knihám, povídkám i fejetonům dát plný počet, není z jeho tvorby nic, co by si zasloužilo o hvězdu méně. Jen by snad mohl tvořit více a častěji umožnit přetisky a dotisky, některé jeho knihy už čtu potřetí.

pobijecmuch
25.06.2014

Ano, zde pochopíte význam slova "hardcore".

3DD!3
04.06.2014

Strmě vzhůru. Kulhánek ještě dupe na plyn. Zvraty jsou šílenější, zápletka zamotanější a pořád mám pocit, že vlastně nevím vůbec nic. Chudák Hnusák, chudák Patejl, chudák Zářící spasitel. Sem s dalším dílem, bejby!

wally
10.04.2014

Po prvním dílul jsem si myslel, že zamotanější to již být nemůže....o ou...může a pěkně..a navíc ve stylu Kulhánka je to prostě nářez!!

BaSiNi
08.09.2013

Prostě nářez !!!!!!

Ocas
07.09.2013

Nejlepší ze série......

Fuksinka
25.02.2013

Není co dodat, název to řekl za mě: Hardcore

xxiixxi
22.07.2012

Tento díl se mi líbil více než ten předchozí. Mám ráda období středověku, proto se mi líbil hlavně začátek knihy. Série se začíná opravdu zamotávat...

B U B U
03.01.2012

je síce zvláštna, ale nasmiala som sa pri nej dosť :) fantázia pracuje na plné obrátky, mne sa kniha páči :)

Pirkaf
31.10.2011

mutace: To je sice pravda, ale baví naprosto skvěle.. ;-)

mutace
29.04.2011

Je to jedna z knih, které v celku pobaví, ale za rok už netušíte o čem byla