Hardcore

Církev zářícího Spasitele se pokouší o vládu nad světem, aby svému živému bohu připravila cestu. Živí umírají, mrtví ožívají. Patejl nestřelí dítě do zad a upíři nejsou tak sympatičtí, jak bývali. Jinak Patejl střelí kohokoli kamkoli. Jako vždy ...

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1060/hardcore-SGm-1060.png 4.5737

Kniha Hardcore

Maud22

V prvním díle jsme Patejla opustili coby zajatce krále Alfréda, kterému pomohl proti Dánům. Zajatý je naoko, protože král potřebuje Patejlovu pomoc. Na konec čeká zazděný, aby se mohl probudit v 21. století. Když se probere, dostává se do soukolí dějin, které sám změnil tím, že v přechozím díle "skočil" do 9. století. Nyní se na celém světě dostává k moci Církev Zářícího Spasitele. A Patejl je holt Temný Prorok, jejich nepřítel. Patejl prchá z Anglie na lodi pašeráků, již se zpočátku jeví jako dobří staří braši. Dostane se sice do Ameriky, ale i Amerika je pod vládou Církve a on upadne do spárů těch, které již kdysi před tím zabil. Jako mrtví se však nechovají. Au. ("Hajzlů na Zemi bylo vždycky dost a kde jednoho nakopeš, stojí dva další a na zadku mají chrániče.") Stále neví, do čí moci se dostal, ale je mu jasné, že jde o jeho "loď" fungující na pravděpodobnostním principu, které říká šlupka. Je brutálně mučen, ale naštěstí není, jak sám říká, člověk. Podaří se mu dostat do šlupky, ale octne se tam i Zářící Spasitel, jenže ji neumí ovládat. Zářící vyhrožuje Patejlovi smrtí (mnoha smrtmi) - "Neví, že já si ty smrti představovat nemusím. Že už jsem jich většinu viděl. A způsobil." Zatím jsem se fakt nenudila. Hlášky jako že průjezd ucpaným Londýnem je levostranná noční můra nebo, že „za plamenometem bývá tma nejhustší“ jsou opravu trefné. Citaci z králova dopisu: "...slova ženského však naštěstí nikdo nedbá...“ suše charakterizuje „Tohle, kdyby si troufl napsat jakýkoli člověk - neřkuli politik - ve Veroničině Čase, zbytek života by strávil u soudu." No zcela v souladu s dnešní dobou obzvlášť. Takže se těším na další díl.

Gordonlord
04.05.2020

Trochu jsem měl obavu, že násilná změna děje a vyškrtnutí několika hlavních hrdinů, na které jsem si v první knize tak zvykl a zde se s niki už nesetkal, dost pohřbí hezky budovanou atmosféru.nestalo se tak - i přes odvážný krok hodit děj do úplně jiné linky a představit hafo jiných, úplně nových postav, kvalita knihy neutrpěla.

Pořád zde zuří vysokooktanová splatter gore akce v hodně over the top vydání a děj srší nápady stejně jako v prvním díle.

MichalPuchovsky
31.12.2019

Šialenstvo pokračuje, kvalita oproti jednotke stúpla. Patejl skáče z jednej bizarnej situácie do druhej akčnej, Kulhánkova fantázia a cynizmus nepoznaj hraníc. Cirkev Zářícího Spasitele je geniálne vymyslená a záver knihy a jej dialógy vo mne vyvolali lavíny smiechu.

Tms636
21.11.2019

Klasika českého splatteru.

protokol
23.06.2019

no ale že to bola jízda.
náš "kladný hrdina " je idiot alebo najivka ale čo sa húževnatosti týka musím uznať načo ruky načo nohi a ešte aj napichnutie na hák ako slanina všetko jedno . len škoda že občas je to dost divné keď mu vadí namidlené telo pod kombynézov a amputácie sú ok :-)

ale aj tak bolo to skvelé no ale troccha my tam chýbal dolfi peees škoda že skončil v 1 dieli ono si čllovek moc neužil hrdinov zo začiatku

ale aj tak ide sa ďalej nažhavíme rakev naserieme
svatého a hup do dalšej knihy

RemiBlack
27.01.2019

2019/3
Lepší, než první díl, ale pořád tomu něco trochu chybělo. Nevím, Noční klub to není... Nářez, to jo. Ale tady jsme prostě lezli v krvi bez té správné dávky humoru. A krev bez sarkasmu, to není ono. Navíc furt ten začátek v minulosti! Ale zato Zářící a jeho banda, to už je něco jinýho. ;)

Metla
20.09.2018

Druhý díl série zahájí Patejl v přívětivém prostředí středověké hladomorny, následně přeleze a do značné míry sám vyrobí celá pohoří mrtvol, zaplave si, absolvuje hodiny anatomie a do třetího dílu na čtenáře počká v rakvi. Tím jsem v podstatě shrnula děj, hledat smysl v neustálém burácení střelby a čvachtání vnitřností by byl... no, nesmysl. Zkrátka další bitva mezi Zlem a Zlem o tu naši malou modrou planetu, ve které hlavní hrdina, ten Hodný, morduje po tuctech zejména policisty (pan Kulhánek je zjevně vůbec nemá v oblibě). Fanatická sekta, Nemrtví, pašeráci, Kyberkentaur, záhadná holčička a ještě víc, to vše v náležitě jateční úpravě. Ovšem tentokrát mě tahle one man show nezničitelného svatého Peytla příliš nebavila, brodila jsem se krví jen s občasným pousmáním a bez většího zájmu.

NemmamSlov
16.09.2018

Druhy diel pokracuje v krvavom tempe a sv. Patejl sa vracia spat do buducnosti, kde si nemohol povsinut mensich zmien ktore zapricinila jeho cesta v case. Za prve po jeho prebudeni ho prenasleduje kopa nezvycajnych nahod, ktore si sam nevie vysvetlit, po druhe buducnost po navrate sla trochu svojou cestou a po tretie zmena vizaze nasho hrdinu nie je celkom na spravnim mieste, este ze jeho modny vkus nezavrhol motorkarsku kozenu bundu. Trosku mi v pribehu chybal stvornohy priatel s prveho dielu a nejaky ten zensky element, aj ked Patejl ma problemou az, az a nie to este za sebou tahat nejaku reporterku. Kulhanek nadalej prekvapuje svojou kreativitou a originalitou svojich diel.