Lethania Lethania komentáře u knih

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Pokračování úspěšné 2001: Vesmírné Odyssey nedosahuje takových kvalit jako díl první. Ale špatné to rozhodně nebylo. Napětí se sice poněkud vypařilo, ale styl psaní to vynahradil. Vtáhne vás do děje velmi rychle, že si ani neuvědomíte, že jste se dostali na úplný konec celé knihy. Některé vědecké pasáže jsem moc nepochopila, ale snažila jsem se. Pro milovníky sci-fi je druhý díl povinností.

12.09.2018 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Zajímavá teorie od slavného spisovatele Arthura C. Clarka, která by mohla být pravdivá - nebo taky ne. Kdo to vlastně ví? Kniha se četla naprosto sama, vtáhla mě do děje a já jsem společně s hlavními hrdiny prožívala jejich strasti a objevy. Naprosto dokonalá sci-fi kniha o "mimozemšťanech", jaká kdy byla napsaná. Doporučuji všem milovníkům sci-fi.

10.09.2018 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Jaké jsou mé dojmy? To je snadné. Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se pořádně začetla, ale od poloviny knihy jsem nedokázala přestat číst a knihu jsem zhltla za pár hodin. Tak napínavé a akční to bylo. Jasně, nevyrovná se to autorově nejlepší sci-fi knize (alespoň pro mě) Ready Player One, ale tato kniha má přeci jen něco do sebe. Hlavní hrdina není žádný zbabělec a do záchrany světa se vrhá bez nejmenších pochybností. Parádní záčitek, který jistě potěší všechny fandy sci-fi.

09.09.2018 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Skvěle napsané a dobře vysvětlené severské mýty a báje. Musím se přiznat, že jsem zrovna nedávno četla Severskou mytologii od Neila Gaimana a ta mě donutila k tomu, abych se víc zajímala o tuto mytologii. A nemůžu se rozhodnout, která kniha je ta lepší. Ale asi jsou na tom stejně. Paní Kadečková napsala velmi zájímavou knihu, u které jsem se vžívala do každé postavy a prožívala s nimi jejich dobrodružství. Určitě si přečtu další knihu o severské mytologii (škoda, že je jich tak málo). Doporučuji.

08.09.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Byla jsem dost zvědavá na tuto knihu z pera slavného Gaimana a pokukovala jsem po ní už dlouho. A dostala jsem to, co jsem chtěla. Dozvěděla jsem víc o severských bozích, o Ódinovi, Tórovi a Lokim. Jednotlivé příběhy byly napsány čtivě, ale mohlo jich být víc. Za mě povedená a dobře vysvětlená severská mytologie.

05.09.2018 4 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Ano, ano, ano... Pátý a předposlední díl neztrácí na čtivosti, co víc, pořád se zlepšuje. Postavy se během dílů postupně vyvíjejí a je slast o nich číst.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Rose a Dimitrij - miluji tenhle romantický pár - jsou si prostě souzeni. Další díl je povinnost.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Další úžasné pokračování série, kterou miluji a troufám si tvrdit, že je jednou z nejlepších fantasy sériích, které jsem kdy četla.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Pokračování Vampýrské akademie je snad ještě lepší než první díl. Trochu akce, trochu romantiky, trochu všeho.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Báječný začátek série o vampírech. Povinnost pro každého, kdo miluje upíry s trochou romantiky. Doporučuji!

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Naprosto dokonalá série o dhampírech, kterou byla radost číst. Rose a Dimitrij jsou jedni z nejlepších knižních párů ze všech knih, které jsem kdy četla. Možná úplně nejlepší. Lisa konečně vyspěla do královny. Adrian se zamiloval do dívky, která mu holt nebyla souzena (ale to ještě neví, na koho narazí v Pokrevních poutech). Všechny díly se četly samy. Celou sérii jsem přečetla už několikrát (asi 4x) a nepřestává mě bavit. Doporučuji!

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pořád se opakuje děj z prvního a druhého dílu. Něco se změnilo, ale prozac a ořechovice ne. Za dvě hodiny nebylo co řešit.

01.09.2018 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Kniha byla stejně zábavná jako první díl, ale pořád se řešila stejná věc - jak si víc vydělat z prohlídek + neskončit jako bezdomovci + prozac + ořechovka + "umírající" pan Spock + šílená Deniska + princezna Diana + Helenka Vondráčková + atd. Styl psaní mi vyhovuje - knihu jsem měla přečtenou za pár hodin. Jinak příjemná oddechovka.

01.09.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi dobrá oddechovka. U některých pasáží jsem se i zasmála (naposledy jsem se potutelně usmívala u knih pana Kulhánka a pana Žambocha), což je u mě šokující. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den, pan Boček píše čtivě. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu o rodině Kostkových.

29.08.2018 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Závěr trilogie o griších a obyčejných lidí byl skvělý, předvídatelný, ale jinak dobrý. V knize nechybělo napětí a nečekané odhalení. Autorka píše svižně, od posledních stránek jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem chtěla vědět, jak to všechno skončí.
Velmi povedená fantasy série. Teď se vrhnu na další knížky od této skvělé spisovatelky.

26.08.2018 4 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

Slabší díl, který mě i bez nějakého většího překvapení, docela bavil. Hlavně se mi líbilo i japonské prostředí a kultura.

21.08.2018 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Má první kniha od tohoto autora a hned úspěch. Zajímavý námět o někom, kdo je zcela rozhodnut spáchat sebevraždu, která ho nakonec dostane do blázince. Otázky o životě a smrti byly patrné na každé stránce a nad každou z nich jsem se pořádně zamyslela. Naprosto dokonalé úvahy. Další kniha mě určitě nemine.

01.08.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Autorka opět nezklamala. Rychle jsem se začetla do děje a najednou jsem zjistila, že čtu poslední stránku. Psychologický boj s Alex, která se objevila v minulých dílech, byl neskutečně propracovaný a Kim je více než skvělá protivnice. Už vyhlížím další díl.

28.07.2018 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

"Prezident v kampani slíbil snížit daně všem, odstranit státní dluh a navýšit výdaje na sociální politiku i obranu. Tyto sliby jsou navzájem v rozporu. Je to stejné jako říct, že z kurníku vezmu vejce, uvařím je natvrdro a naservíruju manželce, současně je usmažím a nakrmím jím děti, pak je slepici vrátím nerozbité a budu se dívat, jak se klube kuře."

Asi tak nějak to vystihuje naši demokratickou zem. Kniha byla plná zajímavých úvah, jsem ráda, že se autor zmínil i o ČSR. Jediný problém byl v tom, že se autor nechoval objektivně a evidentně vyzdvihoval americkou demokracii a kritizoval Rusko. Ale za mě příjemná oddechovka, ze které aspoň něco mám.

25.07.2018 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

"S Lisbeth Salanderovou si nic nezačínejte. Její postoj k okolnímu světu je takový, že pokud ji někdo bude ohrožovat pistolí, pořídí si Lisbeth ještě větší bouchačku."

Další parádní pokračování prvního dílu, který neztrácí na čtivosti. Pokud si první díl zasloužil 5*, tak druhý díl si zaslouží 6*. Příběh postupně graduje k famóznímu zakončení, které mě dost překvapilo. Za mě jedna z nejlepší knih.

18.07.2018 5 z 5