Stínem políbená

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36025/big_stinem-polibena-TWv-36025.jpg 4.61773

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Shadow Kiss, 2008

Kniha Stínem políbená

Ethys
25.12.2021

Nejlepší dil z celé serie. Kniha mě úplně pohltila.

PhoebePollard
10.10.2021

Děj je průhledný, předvídatelný a konec mě docela štval, především tedy Lisa, která se už od počátku nechovala jako moc dobrá kamarádka a tady akorát dokázala, že je to namyšlená sobecká Morojka, která myslí vždycky jenom na sebe.

RoseJP
26.09.2021

(+ SPOILER) Třetí díl byl za mě slabší, než druhý. Z dob, kdy jsem sérii u této knížky dočetla jsem si pamatovala jak končila, tak mě konec nepřekvapil, ale spíš lehce naštval - to opravdu Rose nemohla počkat, až odmaturuje? A co Lisa! Bylo mi jí tak líto. Kdyby počkala, mohla jít s ní.
Neskutečně se těším na pokračování, myslím si, že se Lisy a Rosiny cesty ještě potkají.

ElizPetrova
19.09.2021

Zatím nejnapínavější díl z celé série.. příběh se zajímavě rozvětvuje a vyvíjí. Celou knihu jsem nemohla přijít na kloub věcem, které se děly, i když jsem nějaké tušení měla. Nakonec to dávalo perfektní smysl a vše do sebe zapadlo. Rose jako hlavní hrdinka je prostě skvělá a závěr knihy ani nemusím komentovat.

Tialexa
21.06.2021

Trojka byla napínavá až do konce. Byla skvělá. Stojí za přečtení.

Karoli282
20.02.2021

Pokračování opět nezklamalo a navnadilo mě na další díly. Kniha je velmi čtivá, stejně jako předchozí díly lze přečíst za den. Jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Postava Adriana se zajímavě vyvíjí, objevuje se zde hodně nových dějových zvratů. Také vztah Dimitrije a Rose jde dopředu. Konec je napínavý.

Joymg
02.02.2021

Začnu klasicky tím, jak je ta obálka hrozná. A kniha opět skvělá.
Tento díl mě bavil, ale nemám ráda, když se lidi v knihách/filmech nesvěří s důležitou informací minimálně těm nejbližším. Rozhodnutí mlčet bylo Rose dlouho řešeno a nakonec vysvětlováno, ono se jí to taky úplně nevyplatilo, když to nakonec řekla.
Akce jsou častější, i když občas jenom cvičné, děj odsýpá, Dimitrij už jen těžce odolává.
Skvělou částí je výlet na královský dvůr, opět nové postavy, nové záhady, přestože nejsou servírovány jako klasické záhady. Skvělé.
Konec samozřejmě srdcervoucí. Nemohla jsem tomu uvěřit.

Suzanne07
13.01.2021

Jediné co mi na tomhle díle trochu vadilo, byl milostný trojúhelník. Vůbec se mi tam nehodil a zdál se mi umělý. Ale jinak je tahle série prostě skvělá, a jediné, co mě mrzí, je, že jsem se k ní nedostala dřív. Ten konec mě úplně rozsekal. Co se to dějee? Trošku se bojím, co bude dál. Ale samozřejmě jdu číst čtvrtý díl!