Mrazivý polibek

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31457/big_mrazivy-polibek-uuG-31457.jpg 4.51858

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Frostbite, 2008

Kniha Mrazivý polibek

PhoebePollard
10.10.2021

Asi můj nejoblíbenější děj, protože naše drahá hlavní hrdinka Rosemarie - která mě osobně dost štve - se konečně projeví jako hrdinka, místo toho aby to o sobě jenom pořád tvrdila. Přesto se ale po většinu knihy chová jako uražené malé děcko, až se jeden Dmitrijovi diví, že to vydrží.

ElizPetrova
16.09.2021

Druhý díl za mě rozhodně lepší než první. Byl napínavější, měl větší spád, četl se velmi rychle. Příběh se odehrával i v jiném prostředí, takže tím byl také určitě zajímavější. Pořád nevím, co si myslet o Adrianovi. :D Nicméně určitá událost ke konci knihy mě dostala, to jsem vůbec nečekala, že bude takto drsný. Jsem napjatá na další díly.

RoseJP
29.07.2021

Za mě druhý díl lepší, než první. Možná i proto, že jsem si ho nepamatovala z doby, kdy jsem sérii už četla :D
Tak moc fandím Dimitrijovi a Rose, sama jsem do postavy zamilovaná, po tomhle díle snad ještě víc.
Na knížce se mi i líbí, že ne všechno skončí happy endem, ale zároveň tak, aby to úplně nerušilo.
Mám strach z třetího dílu, protože si matně vybavuju co se stane, ale stejně už se nemůžu dočkat!

Tialexa
21.06.2021

Druhý díl byl super. Byl napínavý i velice čtivý. Doporučuji všem kterým se líbil první díl.

Karoli282
20.02.2021

Skvělé pokračování. Přibylo pár nových postav, děj se slibně rozvíjí. Objevuje se zde i nové prostředí. Rose dospívá a její vztah s Dimitrijem je na dobré cestě. Postavy jsem si oblíbila, nejvíc Dimitrije a Adriana. Tuto sérii čtu už poněkolikáté a stále mě baví. Určitě všem doporučuji.

Joymg
02.02.2021

Stejně špatná obálka jako u prvního dílu, ovšem stejně skvělá kniha, možná i lepší.
Dějově je napínavější a změna prostředí (horská chata) člověka nadchne. Objevují se tak nejen nové prostory, ale i postavy, nová pravidla, nové zážitky.
U Rose jde vidět pomalý proces dospívání, pomalu si věci uvědomuje bez dětské naivity, hrozně se mi líbí, že v každém díle vidět její růst. Lissa mě nikdy nebavila, tady byla ještě docela v pohodě. Nová postava Adriana, ač vypadá na obálce děsivě a slizce, se mi líbí, přestože je jasné, že Rose nedostane, ta jeho společenská neurvalost je zajímavá. Člověka nutí přemýšlet, co asi přijde, co je důvodem toho, že dostává taková postava tolik prostoru.
Zakončení se mi líbilo v tom, že přestože Rose všem dokázala, jak je schopná, sama se za hrdinku nepovažovala, naopak trochu dospěla a zvážněla.

Suzanne07
14.01.2021

Druhý díl rozhodně nebyl vycpávkový, jak to tak v některých sériích bývá. Právě naopak, líbil se mi o trochu víc než ten první. Moc doporučuji celou sérii ❤

Luc.i
13.12.2020

První díl byl super rozjezd. Knížky se vlastně strašně lehko a rychle čtou, ehm ehm přečetla jsem ji za jeden den. Druhý díl mě bavil víc než první,už tam bylo trochu víc akce a jak znám postavy tak je to pro mě snazší. Oceňuji prolog, protože ikdyž jsem předchozí díl četla nedávno malá rekapitulace neškodí. Rose je pořád stejně dobrá hlavní hrdinka jako v prvním dílu,mám ji fakt ráda. Lissa mi tady vadila už o trochu míň takže super, ehm ehm vůbec to asi nebylo tím že tam nebyla tak často. Dimitrij je pořád moje láska a obávám se Adrian nemá šanci na tom nic změnit. Super čtení,těším se na další díl. Celkem 4,5/5*