Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/vampyrska-akademie-zBX-24194.jpg 4.42090

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Domino

Vampire Academy, 2007

Kniha Vampýrská akademie

Alnima
06. listopadu

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).

RadussK

Jedna z prvních knížek, do které jsem se ponořila a moc mě bavila. Četla jsem ji, když mi bylo asi 15 let, těžko říct, kdybych ji četla teď, jestli mě zaujme stejně :)

Lucynkaaa

Nevím, jestli někdo z vás viděl film. Já ho viděla dřív, než sem četla knihy a myslím, že by pásku s ním měli spálit.
Od knih mě to odrazovalo ale nakonec po shlédnutí kometářů tady a vysokém hodnocení, jsem tomu dala šanci. A nelitovala jsem ani minutu! Knihy jsou napínavé, vtipné, hlavní hrdinka drsná a sympatická a přirozená svému věku. Opravdu mě moc bavila celá série a všem říkám směle do toho - jen si nikdy nepouštějte film!

Nel-ly

Moje nejoblíbenější YA série s ženskou hrdinkou (do YA patří HP a to je jiná liga). A to... překvapivě... právě kvůli hrdince, která je totálně badass a ne jen uťáplá nána, která bezdůvodně leveluje a je nejsilnější na světě.
Rose spousta lidí nemá rádo, já jí beru jako nejlepší hrdinku young adult fantasy (v YA obecně má málo konkurence - Katniss, Jude, kde jste?). Ačkoliv je tenhle díl slabší a série mohla být za mě klidně kratší (ideálně všech pět knih nacpat do trilogie), je to úvod do absolutně skvělé série.

ydnac

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)

JanaO118

Velice pěkný příběh, a přestože už dávno nejsem v pubertě, vůbec mi to nevadilo a kniha mě moc bavila.

Jája92

V době, kdy jsem knihu četla, jsem moc od této série neočekávala, proto mě potěšilo, že je děj tak dobře napsaný a bavilo mě knížku číst.

vladka16

Co dodat,líbilo se mi to.

Útok z podzemí
Útok z podzemí