Vampýrská akademie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/vampyrska-akademie-zBX-24194.jpg 4.42090
Série

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Domino
Orig. název

Vampire Academy, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (288)

Kniha Vampýrská akademie

Přidat komentář
Alnima
06. listopadu

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).

RadussK
24. října

Jedna z prvních knížek, do které jsem se ponořila a moc mě bavila. Četla jsem ji, když mi bylo asi 15 let, těžko říct, kdybych ji četla teď, jestli mě zaujme stejně :)


Lucynkaaa
06. října

Nevím, jestli někdo z vás viděl film. Já ho viděla dřív, než sem četla knihy a myslím, že by pásku s ním měli spálit.
Od knih mě to odrazovalo ale nakonec po shlédnutí kometářů tady a vysokém hodnocení, jsem tomu dala šanci. A nelitovala jsem ani minutu! Knihy jsou napínavé, vtipné, hlavní hrdinka drsná a sympatická a přirozená svému věku. Opravdu mě moc bavila celá série a všem říkám směle do toho - jen si nikdy nepouštějte film!

Nel-ly
15. září

Moje nejoblíbenější YA série s ženskou hrdinkou (do YA patří HP a to je jiná liga). A to... překvapivě... právě kvůli hrdince, která je totálně badass a ne jen uťáplá nána, která bezdůvodně leveluje a je nejsilnější na světě.
Rose spousta lidí nemá rádo, já jí beru jako nejlepší hrdinku young adult fantasy (v YA obecně má málo konkurence - Katniss, Jude, kde jste?). Ačkoliv je tenhle díl slabší a série mohla být za mě klidně kratší (ideálně všech pět knih nacpat do trilogie), je to úvod do absolutně skvělé série.

ydnac
07. září

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)

JanaO118
23. srpna

Velice pěkný příběh, a přestože už dávno nejsem v pubertě, vůbec mi to nevadilo a kniha mě moc bavila.

Jája92
21. července

V době, kdy jsem knihu četla, jsem moc od této série neočekávala, proto mě potěšilo, že je děj tak dobře napsaný a bavilo mě knížku číst.

vladka16
20. června

Co dodat,líbilo se mi to.

1 ...

Doporučujeme

Útok z podzemí
Útok z podzemí
Temné a osamělé prokletí
Temné a osamělé prokletí
Setkání s duchem
Setkání s duchem
Opalin podraz
Opalin podraz