Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24194/vampyrska-akademie-zBX-24194.jpg 4.41964

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Domino

Vampire Academy, 2007

Kniha Vampýrská akademie

Nika320
22. listopadu

Dobrodružné, vtipné, skvělé, bomba. Moje srdcová záležitost. Rose je prostě sympatická. Pro mě druhá super postava je Adrian. Dimitri jako fajn, ale Adrian je borec

Kacennnka
03. listopadu

Meadová má poměrně zvláštní a originální pojetí upírů, ke kterým nechybí ani pořádné politické zázemí a organizeca. Postavy jsou fajn, děj má spád, prostředí střední školy není nijak kýčovité ani klišoidní. Vztahy fungují, akce fuguje, styl psaní je super a Dimka by chtěla sbalit kdejaká holka. Za zkoušku stojí, bude se to líbit.

Lucka1355

Kniha Vampýrská akademie je moje první a zároveň nejoblíbenější kniha od autorky Richelle Mead. Knihu jsem si hned zamilovala, měla jsem jí přečtenou asi za dva dny , jelikož jsem se nemohla od ní odtrhnout. V knize nechybělo napětí, zvraty, akce a romance. Navíc v tomto vydání nechybí ani fotografie z natáčení stejnojmenného filmu. Který byl taky dobrý, ale na knihu neměl.
Rozhodně doporučuji všem těm kteří mají rádi upíří tématiku.

verka5083

Tohle není zrovna typ knihy, který bych četla. Ale musím uznat, že kniha mě zaujala a hltala jsem každou kapitolu, abych se dozvěděla, jak celý dej dopadne.

Audrina

Skvělá oddechovka, není od věci si čas od času přečíst něco odpočinkového a vrátit se tak o pár let zpátky.

marianna7090

Povedala som to už pred rokmi a poviem to znovu - Najlepšia. Upírska. Séria. Navždy. Aj som zabudla ako veľmi zbožňujem Dimitriho.

Adyx-chan

Do knihy jsem se začetla a musím říct, že nelituji toho, že jsem ji vůbec vzala do ruky.

Lalina3

Mead prostě umí psát! Série Sukuba byla boží a tak jsem se nechala zlákat na tuhle sérii a jsem ráda! Opět čtivé tak, že jsem knihu tahala všude s sebou a snažila se ukořistit každou vteřinu, abych si mohla přečíst další větu. Samozřejmě jsem si zamilovala Rose a Dimitrije, Lissa mi nevím proč úplně sympatická není, ale dojem z knihy mi to ani v nejmenším nekazí.
Takže za mě 5* a hned se pouštím do dalšího dílu :))