Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24194/vampyrska-akademie-zBX-24194.jpg 4.41942

Vampýrská akademie / Upírska akadémia (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino

Vampire Academy (2007)

Kniha Vampýrská akademie

Adyx-chan

Do knihy jsem se začetla a musím říct, že nelituji toho, že jsem ji vůbec vzala do ruky.

Lalina3

Mead prostě umí psát! Série Sukuba byla boží a tak jsem se nechala zlákat na tuhle sérii a jsem ráda! Opět čtivé tak, že jsem knihu tahala všude s sebou a snažila se ukořistit každou vteřinu, abych si mohla přečíst další větu. Samozřejmě jsem si zamilovala Rose a Dimitrije, Lissa mi nevím proč úplně sympatická není, ale dojem z knihy mi to ani v nejmenším nekazí.
Takže za mě 5* a hned se pouštím do dalšího dílu :))

Ciarra

Kniha super, ale za žádných okolností se nedívejte na film. Děs běs, kdybych nečetla knihu, byla bych totálně ztracená. Tady víc než kde jinde platí, že kniha je lepší než film.

Ameeiz

Opravdu super serie do které se člověk vžije a hlavně se k ní vrací :) Četla jsem ji asi 5x :)

Hankah265

Hezké čtení na dlouhé večery.... :)

Kristý1909

Miluji tuhle sérii. Nejvíc teda první, druhý a třetí díl. Četla jsem jedním dechem a autorka píše velmi čtivě

Ivka14

Bavilo mě to. Bylo to zajímavé se dostat do takového světa. Rose jsem si oblíbila a už se těším na další pokračování.

veg.petka

Pravděpodobně kniha, která mě ke čtení opravdu přivedla. Za to jsem jí neskutečně vděčná a nikdy se jí nevzdám a vždy si ji budu pamatovat a milovat její příběh. Celou skvělou sérii i s pokrevními pouty a ostatními knihami od Richelle Mead.