Vampýrská akademie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/big_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4.42190
Série:

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino
Originální název:

Vampire Academy, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (302)

Kniha Vampýrská akademie

PhoebePollard
10. října

Vcelku poklidný rozjezd, kniha je prakticky hned přečtená, ovšem žádnou hlubokomyslnou ságu nečekejte. Jednoduchá příjemná oddechovka.

ElizPetrova
14. září

Knihu jsem měla poměrně rychle přečtenou, takže nemohu říct, že by mě nebavila. Příběh byl zajímavý a upíří prostředí mám ráda, tady je to bráno zase z trochu jiného úhlu pohledu a je to zasazeno do jiného prostředí, než se kterým jsem se v rámci upírských příběhů setkala, což je určitě plus navíc. Na druhou stranu mi přišlo, že celý příběh hrozně rychle utekl, aniž by se stala nějaká větší akce. Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl ze série, tak počítám, že se to dále rozjede. Určitě budu pokračovat ve čtení dál a jsem zvědavá, co se z toho vyklube. :)


Týna24
05. srpna

Film jsem viděla první a je skvělý, ale knížka, je určitě lepší (jak už to tak bývá). Příjde mi moc zajímavá vampýrka Lissa. Myslím že by bylo hezčí kdyby to bylo z pohledu Liss.

RoseJP
16. července

Sérii jsem začala číst jako mladší, po 10 letech jsem se k ní vrátila a uznávám, že knížka je určená mladším čtenářkám, ale i přes to se mi moc líbila. Stále miluju Dimitrije stejně jako před tím :D

Tialexa
21. června

Kniha byla super. Byla o mnoho lepší než film, který byl také super.

ElessaRiverbow
16. června

Kniha by se mi do rukou pravděpodobně nedostala, kdybych ji nečetla v rámci štafety. Ze začátku to nebylo nic moc, nemohla jsem se začíst, ale pak se to zlepšilo. Rose je jako hlavní hrdinka naprosto skvělá - byla mi sympatická, líbil se mi její sarkasmus a taky to, že si nenechala nic líbit. Oproti tomu Lissa za mě nic moc. Romantická linka mezi Rose a Dimitrijem byla pěkná a určitě chci vědět, jak to mezi nimi bude v dalších dílech. Další plus má za mě vybudovaný svět, hlavně druhy upírů, používání živlové magie a věci o svatém Vladimirovi a Anně. Doufám, že si přečtu i další díly a podívám se na film.

Tess.96
22. května

Při čtení první půlky jsem si říkala, že kniha rozhodně není pro mě. Nebavilo mě to, přišlo mi to komplikované a zmatené. Druhá polovina je o dost lepší, akčnější a napínavější. Nicméně vím, že další díly si kupovat nebudu, ale jelikož bych nemohla nechat rozečtenou sérii, tak další díly mi půjčí kamarádka. Věřím tomu, že před pár lety by se mi to asi líbilo více, ale uvidíme do budoucna, jak se mi budou líbit další díly.

Karciina
12. května

Upíři v posledních letech moc nefrčí. Už dávno pominul obří boom ohledně Stmívání nebo TVD, proto jsem ráda, že je na trhu něco dalšího, i když trochu staršího. Protože tahle série, a hlavní hrdinka Rose, je boží.
Téma upírů je tu neotřelé, smíchané s magií živlů. Začátek může být trochu zdlouhavější, ale obecně má kniha spád i akci. Hlavní hrdinka Rose je sarkastická, nebojí se říct svůj názor nebo něco udělat, zároveň je vtipná, díky tomu není nouze o vtipné scény. Její přátelství s Lisou je opravdu bezpodmínečné, s Dimitrijem má naopak skvělou dynamiku a špičkování.
Tuhle sérii můžu s klidem doporučit jako oddych, i jako změnu od všech víl a pohádkových retellingů.

Trigger warnings: deprese, sebepoškozování, romantika studentka-učitel. .

1 ...