Vampýrská akademie – komplet

Vampýrská akademie: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat… Vampýrská akademie 2 – Mrazivý polibek: Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian... Vampýrská akademie 3 – Stínem políbená: Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc… Vampýrská akademie 4 – Krvavý slib: Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? Vampýrská akademie 5 – Spoutáni magií: Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu… Vampýrská akademie 6 – Poslední oběť: Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63279/vampyrska-akademie-komplet-RX2-63279.jpg 4.8361

Vampýrská akademie / Upírska akadémia

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Domino

Vampire Academy — The Complet · 2010

Kniha Vampýrská akademie – komplet

nikiss76

Celou sérii bych ohodnotila podprůměrně. První díl byl fajn, potom už to bylo každý díl horší a horší. Knihy jsem dočetla ze zvědavosti, abych věděla, jak se celý příběh uzavře. Bohužel Rose mi byla vyloženě nesympatická a nelíbilo se mi, jak to dopadlo s ní a s Adrianem, kterému jsem happy end přála. Žádná z postav mě více neoslovila, což považuji za největší mínus a snad ještě u žádné knihy se mi to nestalo. Nejvíc mi však na knize vadil fakt, že v každém díle se až příliš do podrobna vracelo k objasnění základních rolí, toho co se stalo v předchozích dílech a opakovaně se popisovaly vztahy a pravidla morojů a dhampýrů. Děj se hodně táhnul a musela jsem se hodně přemáhat, abych se k četbě vrátila. Knihy mě nalákali pozitivním hodnocením, ovšem toto bylo hodně slabé fantasy.

Twinkie

Ke knihám od Richelle se vždy ráda vracím. Celá série VA je pro mě zkrátka srdcová záležitost, a když mám chuť, jsem schopná celou sérii přečíst během pár dní. Je to velmi oddechové čtení a stylu, jakým autorka píše, nemám co vytknout.

Nika320

Co říct.. prostě bomba

Kukicka
25.08.2018

Bohuzel musim rict, ze po tak vysokem hodnoceni jsem cekala neco vic. Saga je opravdu spise pro nactilete... Jelikoz jsem ale zvedava, jak to dopadne s Jill, Adrianem a Sydney, tak si asi nekdy prectu i Pokrevni pouta, ale uz do toho nepujdu tak s velkym ocekavanim

Gabux
17.06.2018

Tuto sérii jsem četla už před několika lety, ale stále si vzpomínám, jak příjemné čtení to bylo. Jedna z těch povedených upířích sérií :)

Erzulik
06.03.2018

Jedna z naprosto nejlepších knižních sérií, které jsem četla, jen tak neomrzí.

Szekynka
22.02.2018

celá série se krásně četla. Knihy mě pohltily, dějové linie se mi líbily, nechyběly zvraty a napětí.

Leona91
07.11.2017

Miluji tuto sérii knih, tým Romitri je úžasný. Celou sérii jsem si přečetla dvakrát po sobě. V průběhu roku jsem se stále ke knihám vracela. Tyto knihy me nikdy neomrzí. Nepamatuji si, že bych nějakému příběhu někdy propadla tak jako VA. Pro mě je to srdcová záležitost a všem celou sérii vřele doporučuji ke čtení

TIP: Máte rádi Databázi knih?

upíři pro dívky přátelství magie nebezpečí

Richelle Mead
americká, 1976