Vampýrská akademie (komplet)

Vampýrská akademie (komplet) https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63279/bmid_vampyrska-akademie-komplet-BXT-63279.jpeg 5 410 62

Vampýrská akademie: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat… Vampýrská akademie 2 – Mrazivý polibek: Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian... Vampýrská akademie 3 – Stínem políbená: Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc… Vampýrská akademie 4 – Krvavý slib: Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? Vampýrská akademie 5 – Spoutáni magií: Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu… Vampýrská akademie 6 – Poslední oběť: Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy: The Complete Edition , 2010

LucyDvorska
24.08.2017 5 z 5

Úžasná série. Každá kniha se čte jedním dechem. Děj Vás úplně pohltí a vše prožíváte společně s Rose. Její úspěchy i problémy. Jako bych žila život Rose, jako bych tam opravdu byla, tak jsem se cítila. Rozhodně doporučuji a i přes svůj věk (20 let) se mi celá série náramně líbila. Takže pokud jsi fanda nadpřirozena a líbí se Ti Nástroje smrti, Stmívání, Sukuba a podobně, je tohle přesně série pro TEBE! :)

Lucka1355
08.08.2017 5 z 5

Nejlepší série, kterou jsem kdy četla. Dlouho na ni nezapomenu

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Dobře napsaná sága. Možná zbytečně rozsáhlá. Knihy se dobře četly, měly spád.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Skvělá vampýrská sága. Rozhodně drží příběhem než pitím krve. Sice romantika taky lítá ve vzduchu, ale důležitá je akce, příběh a hlavně zvraty, u kterých se bavíte i děsíte. Rozhodně doporučuji, protože Rose dá všem na ...za vyučenou ;-)

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Co víc říct upíři,skvělá tajuplná atmosféra,láska,dvě nerozlučné kamarádky,vždy originální zápletka se zajímavým koncem.
A Rose a Dimitri prostě navždy.

HannaFuchs
13.02.2016 5 z 5

Tyto knihy mi doporučila kamarádka. Přečetla jsem první díl a od té doby jsem se nemohla od této série odtrhnout. :) Jako vždy knihy super, film hrůza!
Jediné co vytknu jsou přebaly knížek. Nelíbí se mi ten návrh.

ewi
31.01.2016 5 z 5

musim sa priznat, ze som nepocitala s tym, ze ma seria natolko zaujme, ze ju precitam celu :) zaujimavy namet, sympaticke postavy, pribeh ma spad, velmi ctive :) povazujem ju za jednu z tych lepsich young adult serii :)

k_domeska
25.01.2016 5 z 5

Vampýrská akademie je moje srdcovka. Ještě se mi nestalo, že bych četla nějakou knihu vícekrát, tahle série je však výjimkou. Po čtyřech letech se k ní vracím a po zhltnutí všech šesti dílů za pár dní se cítím zase stejně smutně z toho, že už to nemá pokračování (spin off pokrevní pouta nepočítám), jako když jsem ji četla poprvé. Autorka nastavila laťku hodně vysoko a milovníci fantasy si jistě přijdou na své. Příběh je napínavý do poslední věty, nečekané zvraty, úžasné postavy, ... Rozhodně neváhejte a čtěte!

Tezz74
02.11.2015 5 z 5

Celá série se mi hodně líbila do všech knih sem se rychle zacetla a celou sérii se mi podařilo přečíst asi za týden :-D bylo to skvělé, Rose je tak odvážná a celej ten dej je prostě..no, musíte si to přečíst a prožít sami :-)

mamradaslaninu
26.10.2015

"spoiler"
Tuto sérii jsem si vybrala jako lehčí čtení na večer, což odpovídalo. Je to sice druh knížky, kdy musíte číst dál, abyste věděli, jak co dopadne, takže najednou jsou třeba 4 hodiny ráno, ale spousta věcí mi tam vadila. Vše bylo super, jak se přeměnil Dimitri ve strigoje? Paráda!!! Líbilo se mi, jak ho pak Rose hledala po Rusku, líbila se mi část, kdy jí chtěl proměnit...ale tak trochu sem doufala, že buď spolu budou zlí oba nebo že se přijde na to,že strigojové můžou být i hodní, když mají silnou vůli nebo že nenávist ke srigojům je jen lobbying morojů. Šlo to prostě propracovat víc do hloubky, i když se mi líbila spolupráce s Viktorem a jeho bratrem, aby mohli Dimitriho přivést zpět. Pak mě ale štvalo chování Dimitroho, nelíbilo se mi, že si všechno ti dva nevyříkali, zajímal by mě zpětně pohled a pocity Dimitrije ve strigojím těle atd. A ten konec? Měli se vzepřít když padlo pouto a jít třeba učit na akademii nebo jít spolu vraždit strigoje a ne si hřát prdel v paláci s Lissou.
Závěrem - série se mi líbila, ale dala by se víc propracovat. Film mě asi bavil víc jak kniha, protože tam Rose nebyla taková pipka jako v knížce a taky mi sedli herci, Dimitri je luxusní.

maca1245
13.09.2015 5 z 5

Tak dočteno nebudu to vypisovat ke každé knize zvlášť :)
Tato serie je opravdu suprová a to příběhem nápadam a hlavně zase jiné zobrazení upírů.
Nemám slov všem doporučuji

Karolína18
01.09.2015 5 z 5

Tato vampýrská série je zkrátka bezvadná! Nechybí zde napětí, humor ani romantika. Rose a Dimitrijovi musíte hned od začátku držet palce. Na jedné straně vtipná, chytrá a učenlivá studentka a na druhé rozumný a božský bojovník. K tomu propracované detaily, vedlejší příběhy a perfektní zápletky. Autorka prostě ví, co dělá! Rozhodně stojí za přečtení.

maca1245
13.08.2015 5 z 5

JSem zatím u 4 dílu a musím říct že už teď má u mě spisovatelka velký obdiv.

Babsie
24.07.2015 5 z 5

Snad nejlepší série, jakou jsem kdy četla. Autorka píše skvěle, je to napínavé i vtipné, postavy sympatické, spousta nečekaných zvratů. :)

Jaaanule
24.07.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Skvělá série!

Beatrice98
09.07.2015 5 z 5

Během týdne přečtená celá série :3 Úplně jsem žasla nad tím, jak spisovatelka vymyslela tak skvělé vztahy mezi hrdiny. Dimitrij a Rose do toho Mason, kterého mi bylo líto :( Když se objevil Adrian jenom jsem čekala jestli mu dá šanci :D Lisa s Christian TOP :) fakt nejlepší knihy , co jsem kdy přečetla. Výborně se to čte, nevěřila jsem, že se dá u knihy tak pěkně brečet :) Totálně jsem to s hrdiny celý děj prožívala. A všechno dopadlo přesně jak jsem chtěla :) Doporučuju všem :)

Marshmallounek
09.06.2015 5 z 5

Nejlepší knižní série,kterou jsem kdy četla.Knihy od Richelle Mead se moc dobře čtou.

Lestate
11.05.2015 5 z 5

Do této série jsem se pustila spíše z nudy, prvně jsem viděla film, který jsem přešla s úsměvem jako pohádku pro náctileté, avšak zaujal mě vztah Dimitriho a Rose a chtěla jsem aspoň nakouknout, jak to s nimi dopadne. A bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí - už po přečtení prvního dílu (od kterého jsem po filmu věru moc nečekala), mě tato série chytla a nepustila, dokud jsem neotočila na poslední stránku šestého dílu - děj, který má spád ve všech šesti knihách, vtipné i vážné dialogy (vždy na tom správném místě) i popisy, které Vám sice přiblíží, jak prostředí kolem hrdinů vypadá, avšak nechá i dost prostoru pro vlastní fantazii. Opravdu vřele doporučuji, konečně po dlouhé době autorka, která umí vystihnout osudovou lásku bez až nebezpečně dlouhých popisů emocí či postelových scén.

Mirule
15.03.2015 5 z 5

Skvělé knihy s poutavým příběhem a trošku jiným náhledem na upíry (líbí se mi rozdělení na 3 různé druhy). Všechny díly jsem přečetla jedním dechem a ve velice krátké době. Doporučuji, tento svět je úžasný a rychle jsem si ho zamilovala =)

sarka4699
13.11.2014 5 z 5

Musím se přidat k mnoha obdivovatelům, tato série mě neskutečně chytila, musím říct, že je to asi jedna z nejlepších co jsem četla. Napínavé, že čtete do rána a nemůžete jít spát jak už někdo psal. Rozhodně 5*!