Trápení

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63281/sukuba-trapeni-gYp-63281.jpg 4.1833

Sukuba 1.

Romány, Pro ženy, Fantasy
Vydáno, Domino

Succubus Blues, 2007

Kniha Trápení

havrmoni

Tohle jsem začala číst na základě komentu pod jinou sérií o sukubách. Prý tohle je o moc lepší. Tak po prvním díle musím říci, že ne. Čekala jsem něco akčnějšího a zkušenější sukubu, no tohle se táhne. Kdybych nebyla zvědavà jak to všechno dopadne, tak další díly nečtu.

Malinali

Taková oddechovka, ale nějak mě to úplně nepohltilo a do dalších dílů se mi nechce.

Purple7

Richelle Mead je zárukou návykového čtení a lék na těžkou čtecí krizi. Její Sukuba je oproti Vampýrské akademii a Pokrevním poutům čtení úplně jiné čtení, ale vlastně stále stejné - skvělé, oddechové a opět zdůrazňuji návykové. Jen tentokrát pro dospělejší čtenářky. ;)

Cleo De Nile

"Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek." No řeknětě, holky, nezná to lákavě? Jenže ono to má samozřejmě háček... :-D Po "dětské" Vampýrské akademii jsem se obávala, jak se mi bude tahle série číst, ale strachovala jsem se zbytečně. Hned mě to vtáhlo do děje, Georginu jsem si okamžitě oblíbila, a to, že pracuje v knihkupectví spojeném s kavárnou, je velký bonus. Popis erotických scén je v pohodě, není to přehnané ani směšné, jak tomu často v některých knihách bývá.

Damonka12

Kniha je naprosto skvělá. Čtu ji už po několikáté a pokaždé jsem z ní stejně nadšená. Mám ráda erotiku v knihách a tady je je tak akorát. Líbí se, že má kniha i vtipné scény. Za mě jedna z nejlepších knih, ale na pokrevní pouta to nemá.

makynka911

Je sice krásné jak mohou spolupracovat anděl s démonem aniž by si šli po krku, ale nic z těch vazeb v knize ji asi nezachránilo. Když si odmyslím různé druhy osob, od skřeta, přes sukubu, ke člověku, tak mi zůstane spíš takový průměrný román o ženské, co má pech na chlapy.
Četla jsem pár dní, ne že by se četlo nějak moc špatně, jen mě to prostě nelákalo teď jít a teď číst, jako u mnoha jiných knih. Mohlo tam být více situací s Carterem, ten se mi v knize líbil nejvíc. Ale na relax a nenáročné čtení je to dobrá četba.
Za mě horší 3 * : )

Okoslav
25.12.2018

Myslela jsem, že jdu číst young adult... a nakonec z toho byla spíš jen "adult" (což se asi dá očekávat od něčeho, co se jmenuje Sukuba, já vím, já vím) :-)

Je tam hodně sexu, hodně různých chlapů a hodně citů a pocitů, takže ve výsledku jsou všichni ti démoni, andělé, skřeti a vampýři spíš jen kulisou pro vztahový román. Vlastně to ale ničemu nevadí. Richelle Mead znovu ukazuje (poprvé ve Věku X), že dospělejší postavy jí literárně svědčí víc než středoškolačky, její Georgina je dobře vykreslená, uvěřitelná postava a nakonec se přistihnete u toho, že téhle sukubě, která smrtelníky odsuzuje k zatracení, vlastně fandíte.

Zirvith
23.12.2018

Sukuba je první sérií, která se ke mně od této autorky dostala, takže nemohu srovnávat s předchozími sériemi, ale první díl Sukuby se mi docela líbil. Souhlasím s tím, že má místy nudnější části, ale často jsem nemohla přestat číst :) Někdy byla kniha i docela napínavá. Rozhodně se to četlo o dost lépe jak třeba Upíří deníky, které mi Sukuba trochu připomíná. I tou ich formou, ze které jsem moc nadšená sice nebyla, ale nakonec jsem si na ni zvykla :) A co se týče postav, tak jsem si kupodivu docela oblíbila Romana :-) Víc jak Setha... Ale ten taky nebyl špatný. A ještě Carter byl fajn :)