Mrazivý polibek

Mrazivý polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31457/bmid_mrazivy-polibek-uuG-31457.jpg 5 1990 160

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Frostbite , 2008

BarkaS
11.10.2016 3 z 5

"Holčičí" čtení, které neurazí, ale výrazně nezaujme. Ale když člověk nečeká víc, není to špatný.

eva4036
08.10.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila o trochu méně než předešlý díl, ale i přes to se k ní mile ráda vracím.

evca7271
20.08.2016 5 z 5

Vyborna kniha a ke konci jsem i uronila slzu.

Leome
20.08.2016 4 z 5

Druhý díl série byl určitě mnohem lepší než první. Jazyková úroveň už není tak hrozná jako v prvním díle a autorka už umí čtenáře více překvapit - například smrt Masona mě docela překvapila, očekávala jsem spíše, že se něco stane Rose nebo že tam hrdinsky přijde Dimitrij a bude 100% happy end :-). Nicméně, kniha je čtivá, napínavá a zábavná, takže za mě doporučuji.

Adele02
19.08.2016 4 z 5

Poprvé čteno - 27. 8. 2013 - 30. 8. 2013
Re-reading - 16. 8. 2016 - 19. 8. 2016

To vždycky vobrečim...
Je to slabší než jednička, ale pořád boží. A je tam Adrian. 4,5*.

Edona
30.07.2016 5 z 5

U prvního dílu Vampýrské akademie mě zklamala jazyková úroveň, ale jinak se mi příběh moc líbil. Druhý díl dokazuje, že se autorka s psaním opravdu zlepšuje. Velmi obdivuji hlavní hrdinku Rose, která je netypická, ale velmi reálná. Jak lehce se vrhá bez výčitek do problémů, reaguje popuzeně, někdy je možná, až trochu moc agresivní, to vše mě na ní strašně baví. Samotný příběh byl mnohem více strhující a napínavý, za mě určitě jasných pět hvězdiček. Nejvíce fandím Rose a Dimitrijovi.

KacenkaS
22.07.2016 5 z 5

Tenhle díl mi přišel slabší než 1, ale i tak to bylo super, hlavně ten konec. Do komentáře k prvnímu dílu jsem napsala, že si zamiluju někoho jiného než Dimitrije... je to Adrian Ivaškov. To je největší borec a mám ho nejvíc ráda.

baru.p
17.07.2016 3 z 5

Zatím mě série nenadchla tak, jako ostatní okolo mě, stran by tam mohlo být daleko míň, protože zápletka byla.pouze na konci a zbytek mě nudil, ale nevzdám to

Laputika_3
11.07.2016 5 z 5

Když jsem ji četla, bála jsem se že v tomhle díle vůbec o nic nepůjde, žádná zápletka ani nic takového. Nakonec se tam objevila, ale až ke konci. Zato úžasně vymyšlená. Vážně, tahle se povedla. Jediné co jsem doposud nepochopila je to, že rebelská sebevědomá Rose je stále tak věrná Morojům. Že je přesvědčená že tu jde hlavně o ně. Že oni jsou ti víc. Vrtá mi hlavou, jakej kouzelník jí to tam navrtal :D

Veeria
09.07.2016 5 z 5

Dimko, Dimko, Dimko....jedna z nejúžasnějších mužských postav, se kterými jsem doposud měla čest....celkově jsem si oblíbila i ostatní mužské - Adrian, Christian....každý je osobitý svým svérázným způsobem a to mě hodně baví.:) Tento díl byl lepší jak první a cítím, že tato kniha bude na žebříčku mých nej nej. Filmové zpracování by si tento příběh rozhodně zasloužil, úplně jej vidím před očima.:) No, naděje umírá poslední. Za mě palec nahoru a vřele doporučuji všem!!

zuzanagelnarova
22.06.2016 5 z 5

Úžasné knižní pokračování :)))!

Baraliska
19.06.2016 5 z 5

Nádherný druhý díl téhle úžasné série:)

Aríka
19.05.2016 5 z 5

Opět jsem se do čtení ponořila a skončila na konci. Jsem zvědavá jak se děj bude dál vyvíjet. Jsem ráda, že už hlavním středobodem není Lisa. Je mi trochu líto Masona, ale neměl tam chodit :/ JInak je to klasická Rose.

Sofi_123
11.05.2016 5 z 5

Knižka byla docela super. Líbila se mi, ale trochu mě zklamal konec, ale i přesto hodnotím 5/5.

simi28
28.03.2016 5 z 5

Super kniha, ale ten konec! Je mi ho opravdu líto.

adela3429
22.02.2016 5 z 5

Asi nejslabší díl, ale já jsem do téhle série tak zamilovaná, že ode mě musí dostat pět hvězdiček prostě celá.

mStationka
25.10.2015 3 z 5

Pomalu celý druhý díl jsem odbíhala od knihy jako to bylo u prvního dílu...až posledních pár stran mě dokonale upoutalo a jakmile se rozbrečela po uvědomění - boji, musím přiznat, že mi slza taky ukápla...jsem zvědavá jak ta série bude pokračovat dál....

Haňulec
17.10.2015 4 z 5

Tento díl akademie byl celkem dobrý. Líbil se mi děj a a zápletka. Ale myslela jsem si, že se více rozjede vztah Dimitrijeva a Rose. Uvidíme jak to bude pokračovat dále.

Kačuba
27.09.2015 2 z 5

Upřímně? Čekala jsem víc a to hlavně proto, že se mi moc líbil první díl. Tenhle díl byl o dost slabší, než ten předešlí. Ale i tak jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla, protože nějaké pasáže byly opravdu skvělé a pozvedly knihu na vyšší úroveň.

Babsie
22.07.2015 5 z 5

Nejhorší díl ze série, téměř celou knihu se nic nedělo. Pořád je to nejlepší série, a autorka píše skvěle, takže hodnocení zůstává 5/5 ale určitě byla, co se děje týče, nejslabší. Zajímavý byl až konec, a ten byl tedy opravdu srdcervoucí...