Krvavý slib

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/krvavy-slib-eM4-44403.jpg 4.51587

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Domino

Blood Promise, 2009

Kniha Krvavý slib

Alnima
06. listopadu

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).

Nel-ly

Za mě byl třetí díl vrcholem série, která je sama o sobě skvělá.
Líbily se mi především (a to mě dost překvapovalo) části, kde se Rose nacházela mimo své tělo a viděli jsme tedy, co se děje "doma".

ydnac

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)

Jája92

I přesto, že je tato kniha již čtvrtým dílem, vůbec nemá sestupnou tendenci jako to u mnohých sérií bývá. Paráda.

Cress

Tenhle díl jsem si oblíbila hlavně kvůli Rusku. Zase máme spoustu akce a tady jí je opravdu hodně. Od cca 100 strany až po konec musíte číst dál a dál, protože se pořád něco děje.

vladka16

Dočetla jsem,Rosa už dospívá,naložila si toho požehnaně,jdu jí i všem ostatním držet palce do dalšího dílu.

Horselen

Upíři nejsou zrovna něco, na čem bych vyloženě ujížděla a musela o tom hned číst, ale tohle mě strhlo s sebou.
První díl byl průměrný - dobrý, ale ne dost dobrý. Druhý byl lepší, ale při třetím se mi na konci málem zastavilo srdce.
Čtvrtý díl mi ho zlomil. Fakt mě štvalo "vidět" Dimitrije v tomhle stavu.
Dobrá kniha má vyvolat emoce a téhle se to vážně povedlo. Celá série je mnohem lepší, než jsem čekala.

Catyna

Parádní série