Krvavý slib

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/big_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 4.51746
Série:

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 4.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino
Originální název:

Blood Promise, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (136)

Kniha Krvavý slib

Wajny
18. dubna

Vampýrská akademie patří mezi mé oblíbené série a kdybych měla času nazbyt, tak ji čtu každý rok. Takhle bohužel jen ob rok :)

Krvavý slib mám hrozně moc ráda a možná je i mým nejoblíbenějším. Líbí se mi nové prostředí knihy - Rusko a cestování s ním spojené, přibylo pár nových postav a dozvídáme se více z obyčejného života Dhampýrů, ale i Morojů a Strigojů. Právě Strigojové mě zde bavili opravdu hodně! Bavilo mě i propojení s životem ve škole, takže nejste opravdu o nic ochuzeni.

Nejvíc mě baví takové to pomyslné rozdělení dětství a dospělosti Rose. Rose se musí vypořádat s neuvěřitelnými věcmi, které chytnou za srdce téměř každého a poslední momenty s Dimitrijem byly neskutečné. Já si většinu pamatovala z předchozích čtení, ale i tak. Na konec jsem se vyloženě těšila.

Jediný, kdo mi trochu kazil čtení, byla Lisa, kterou fakt nemám ráda! A asi je to moje nejnenáviděnější pozitivní postava! Ale jelikož ji už znám, tak se jí snažím vypouštět.

Instagram - Nikmakbooks

Kate3003
13. dubna

Tento díl mě nebavil úplně tolik jako ty předchozí, ale i tak jsem si čtení užila. Ocenila bych možná trochu více částí z událostí, které se staly na akademii, protože většinu času byli poměrně nesourodé útržky. Lisa si pořád udržuje status největšího sobce série i když tentokrát i Rose měla své chvilky. I přes podstatně dost nových informací ze světa Morojů a Dhampýrů, které se díky cestě Rose dozvídáme mi v knize něco chybělo. Nedokážu přesně popsat co, ale prostě neměla tu samou energii jako předchozí díly. Mezi postavami nefungovala chemie tak dobře jako v předchozích dílech. Ve výsledku jsem si asi nejvíce užila pasáže s Adrianem, kterých tam ovšem moc nebylo. Konec byl ovšem znovu překvapivý a jsem zvědavá na další díly.


Zuzka_Zuu
18.12.2022

Kniha se četla krásně a svižně. Soucítila jsem s Rose celou dobu, truchlila jsem s ní, smála se a nadávala. Její láska v Dimitrijovi až bolí a místy jsem měla stejné pocity i u něj i když si trvají na tom, že je to nemožné. Určitě mohu doporučit :)

RoseJP
01.03.2022

(+ SPOILER) Jelikož jsem knížku musela číst na tabletu, tak si myslím, že proto se mi i líbila méně, ale bohužel jí prostě nikde nemají k půjčení! :(
Knížka hezky utíkala, nějak jsem tušila, že smrt D. nebude jen tak, vzhledem k tomu, že jsou ještě další díly... Taky se mi moc nelíbil rozchod Ch. s L., ale hádám, že to bude také mít pokračování. Byla jsem naštvaná na Rose, že nebyla schopná D. zabít, nebo na něj zaútočit dřív.
Těším se na další díl.

PhoebePollard
10.10.2021

Tohle je vlastně docela hezké pokračování, ačkoliv ten konec tak nějak smaže veškeré Roseino snažení po celou knihu... až má člověk pocit, že to vlastně bylo celé zbytečné.

ElizPetrova
22.09.2021

No myslela jsem, že tento díl bude opět lepší, vzhledem k tomu, že doposud pro mě měla série vzestupnou tendenci, ale musím upřímně říct, že tento díl se mi líbil opět méně než ten předchozí. S Rose se sice ocitáme opět v jiném prostředí, seznamujeme se s novými hrdiny a informacemi, nicméně ze směru, kterým se příběh začíná ubírat, nejsem příliš nadšená. Tak snad si v příštím díle opět polepšíme.

Tialexa
17.08.2021

Bezvadné díl. Moc se mi líbil. Byla to sranda.

monita333
18.08.2021

(+ SPOILER) Kde jen začít? Tenhle díl byl opravdu jiný než ty předchozí, a nemyslím tím teď změnu prostředí.
Jedním slovem byl ... temnější. Takový místy až depresivní, ale zároveň napínavý. Takže vás při čtení někdy až bolí srdce, ale jste tak zvědaví, co bude dál, takže to přecházíte. Samozřejmě, jak už se zmínila spousta lidí tady, změna prostředí sérii jen prospěla. Stejně tak, jako když naši hrdinové vyrazili na výlet do hor.

A znovu, stejně jako někteří čtenáři, jsem měla i já špatný pocit z Dimitrije. Rozhodně se mi jako Strigoj nelíbí a (omlouvám se jeho fanynkám) možná bych byla raději, kdyby umřel. Když už ne na konci předchozího dílu, tak alespoň teď. Samozřejmě, že bych byla ráda, kdyby byl naživu (jako člověk) a žili spolu s Rose šťastně až navěky. Ale to se zdá být nemožné. Možná se jim podaří ho "oživit", kdo ví? Ale za jakou cenu? Má se Rose pořád jen trápit? Nejdřív se zamiluje do muže, se kterým nemůže být. Pak ho zabijí. Vlastně ne, to by bylo málo dramatické. Stane se z něj krvežíznivé monstrum. Rose se ho vydá hledat a splnit tak slib, který si dali. Ale to je jak hledat jehlu v kupce sena. Přesto ho ale najde. On jí vězní a mučí, psychicky i fyzicky (nechci přehánět, ale tak mi to jako čtenáři připadalo). A přesto ho pořád miluje. Nakonec se jí ho podaří zabít. Podruhé vidí lásku svého života umřít. A když se s tím začíná pomalu, ale jistě vyrovnávat, dostane od něj vzkaz, že si pro ní jde.
Teda páni! Mě je té Rose teda sakra líto. Málokdo by tohle dal. A celý osud, který má pro tuto nebohou dívku, autorka připravený, mi přijde opravdu krutý. Tím nechci nějak špinit jméno Richelle Mead, ale proboha? Nezaslouží si ta holka aspoň na chvíli být šťastná? Třeba s krasným a hodným klukem, který by jí snesl modré z nebe? (opět se omlouvám fanynkám Dimitrije, ale Adrian je asi spíš můj typ :D) I když potom, co se stalo Masonovi (další beznadějně zamilovaný do Rose), bych se měla o Adriana začít bát :D :(

Doufám, že jsem to nepřehnala, ale čerstvě po přečtení, ze mě emoce přímo tryskají :D Chci jen říct, že pasáže, kde byla Rose a Dimitrij se mi hůře četly. Cítila jsem, jak je jejich láska toxická. Nebo spíš to, co cítil Dimitrij k Rose, ať už to bylo cokoliv. Rose měla zlomené srdce a dala by cokoliv za to, aby byl naživu + byla zdrogovaná kousnutími. Ale Dimitrij ji vnímal jen jako trofej, objekt či něco takového. To není láska. Proto mi jí bylo celou dobu tak hrozně líto. A když se vrátila domů, zalil mě pocit úlevy. Tedy ovšem než jsem se dostala na konec...

Ale abych řekla i něco pozitivního. Upřímně doufám, že když už si prošla tím vším, tak toho Dimitrije sakra vrátí do života. A on se jí má sakra co omlouvat! :D
Rusko a celý jeho popis se mi líbil. Tak, že bych se tam nejradši podívala. Rodina Belikovových byla hrozně sympatická, tyhle pasáže jsem si užívala. Oblíbila jsem si i Sydney a Abeho. Teda ale musím říct, že ten zvrat byl bomba. Vůbec by mě to nenapadlo :o

Takže teď jen doufat, že i přesto, že naší hrdinku čeká ještě dlouhá cesta, tak snad na to tentokrát už nebude sama.

1 ...