Spoutáni magií

kniha od:

Spoutáni magií https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44404/bmid_spoutani-magii-6RK-44404.jpeg 4.5 1686
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?... celý text

Série:

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 5.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino
Originální název:

Spirit Bound , 2010


více info...

Komentáře (108)

Komentáře 108 Recenze 10

Kate3003
Kate3003
11.09.2023 4 z 5

Je opravdu škoda, že mi tahle série tak dlouho unikala a dostala jsem se k ní až teď. Ale ty původní obálky byly opravdu dost hrozné. Takže jsem ráda, že se Booklab rozhodl sérii vydat s novými obálkami.
Tenhle díl mě bavil zase o něco více než ten předchozí. Děj celkové mnohem lépe odsýpal a nebyl tak utahaný jako u předchozího dílu. Opravdu jsem si oblíbila Adriana a společně s Christianem to budou asi mé nejoblíbenější postavy. Naopak mě tentokrát docela štvala Rose, kterou jsem předtím měla docela ráda. Jenže její chování k určitě postavě a její zatvrzelé chování a jakási nerozhodnost v tom jak se má ke komu chovat mě dost iritovala. Jsem zvědavá co přinese další díl, protože tady se odehrálo pár velmi zajímavých zvratů a jsem opravdu zvědavá jakým směrem se to bude vyvíjet.

Zuzka_Zuu
Zuzka_Zuu
25.12.2022 5 z 5

Kniha byla dobrá, stejně jako kdysi jsem ji odkládala častěji než ty ostatní. Vztah Rose - Adrian - Dimitrij, mě trošku drásá, protože chápu Rose, ale chápu i Adriana a bolí mě to za něj. Jako vedlejší postava mě nejvíc zaujala postava Abeho Mazura. No, vzhůru na další díl :)


PhoebePollard
PhoebePollard
10.10.2021 3 z 5

Nevím, Rose mě docela štvala už v první knize a postupem času se to nezlepšilo... Kniha se sice dá přečíst i bez většího přemáhání, ale nic to nezmění na skutečnosti, že z ní nikdy nebude opravdový trhák, nebude li většinu populace tvořit skupina třináctiletých slečen se zálibou v upírech (prosím výše zmíněné slečny, aby toto nebraly jako urážku, sama jsme se k nim ne tak dávno řadila)

ElizPetrova
ElizPetrova
03.10.2021 3 z 5

První část knihy mě zas až tolik nebavila, nicméně ke konci se naštěstí docela rozjela.. Rose mě ale svým postojem k Adrianovi a Dimitrijovi začíná lehce vytáčet.. sice bych byla ráda, kdyby se příběh více zaměřoval na jiné věci než milostný život Rose, ale i přesto byla knížka dobrá.

Tialexa
Tialexa
17.08.2021 5 z 5

Skvělý díl. Byla to pecka. Nikdy by mě nenapadlo, že to tak dopadne.

KarolínaV
KarolínaV
10.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Tuhle sérii prostě miluju ale jedna věc mi vadí. Jsem jediná kterou štve že je Rose s Andrianem? Jednu chvíli Rose říká jak moc miluje Dimitrie a snaží se ho zachránit a o pár řádků dál zas říká že chce být s Andrianem. Nechápu. Miluju Adriana a tohle k němu není fér protože všichni víme že Rose skončí s Dimitriem.
PS. Dimitri a Christian jsou nejlepší

Karoli282
Karoli282
24.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Další skvělé pokračování. Jedná z mála sérií, kde neklesá kvalita s každým následujícím dílem. Jsem stejně nadšená jako jsem byla před deseti lety, když jsem tuto sérii četla poprvé. Dočkali jsme se zde několika zajímavých dějových zvratů, ať už se jedná o záchranu Dimitrije, vztah Adriana s Rose či morojské politikaření. Opravdu všem doporučuji.

Luc.i
Luc.i
10.01.2021 4 z 5

Tahle série je prostě strašně čtivá, každý díl se čte skoro sám. Pro mě byl teda nejlepší třetí díl a v dalších knížkách už jsou jen sem tam fakt dobře a napínavé momenty. Taky mě Rose už čím dál víc vadí , vždycky má nějaký slabší moment což mi v prvních dílech vůbec nepřišlo. Závěr dílů byl celkem zajímavý a už se těším na poslední oběť, která doufám sérii dobře uzavře. Českem 4/5*

Alnima
Alnima
06.11.2020 4 z 5

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).

Nel-ly
Nel-ly
15.09.2020 4 z 5

Jsem přesvědčená, že kdyby autorka spojila 4. a 5. díl, jednalo by se o epický závěr. Ta série je zbytečně dlouhá. Vrchol byl během třetího dílu. Dále je to hezky zpracované, velmi čtivé, zábavné, ale ta epičnost už tu není.
Každopádně ten konec...

ydnac
ydnac
07.09.2020 4 z 5

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)

Jája92
Jája92
21.07.2020 5 z 5

Všechny díly se čtou velmi dobře, tento díl není výjimkou.

Cress
Cress
28.06.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí díly naprosto boží. V téhle knížce je hodně Adriana. Pořád se něco děje, čte se sama a konec vás donutí pustit se ihned do dalšího dílu.

Catyna
Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

marianna7090
marianna7090
19.11.2019 5 z 5

Najrýchlejšie (aj skrz písanie bakalárky) prečítaná kniha tejto perfektnej série. Ale možno len kvôli tomu, že som konečne potrebovala Dimitriho naspäť ako dhampira. Nevadí, rozhodne ďaľšia skvelá časť, asi začínam bezpodmienečne milovať Adriana. Je to poklad. Čisté zlato.

Lucka1355
Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Další díl této úžasné trilogie, mě vždycky překvapí jelikož je v něm zase opět něco jiného a nového. Opět je tu tolik zvratu, napětí a akcí, že se člověk při čtení knihy nemůže ani na chvíli nudit. Navíc při čtení každého dílů jsem si čím dál tím víc zamilovala Dimitriho, a i když je strigoj, tak není úplně k zahození.
Rozhodně doporučuji přečíst, určitě se zamilujete do tohoto příběhu, tak jako já

DannyLady
DannyLady
02.01.2019 4 z 5

Zajímavý vývoj událostí. Spoilerově musím říct, že zlý Dimitrij mi opravdu lámal srdce. Kniha byla suprová, stejně jako celá tato série, ale musím ubrat hvězdičku, protože místy mi to přišlo hodně vycpávané a prodlužované a konec se zase seběhl až moc rychle. Každopádně jako veliký fanoušek páru Dimitrij a Rose se moc těším na další díl, který doufám skončí dobře. Rose mě místy až irituje jak furt nadbíhá Dimitriovi a plazí se za nim že ho miluje a o dvě stránky dál se vrhá na Adriana. Ať už si vybere (samo Dimitrije). :D

Twinny
Twinny
27.12.2018 4 z 5

Rose se dozví o možnosti vše zachránit. A opět jako v minulých dílech se do všeho vrhá po hlavě. A tentokrát neušetří ani Lissu. Je načase, aby princezna Dragomirová přestala jen brát a taky něco dala. Konec skrývá více překvapení, než se na první pohled zdá.

2013

Hoshi
Hoshi
18.11.2018 5 z 5

Jak by mohla? Ach Rose.. Tolik mě to mrzí. Buď silná a my budeme také. Dimko, jak si mohl? Pfff... Jsem naštvaná, jen když na to pomyslím. Předposlední díl je čtivý, nabitý emocemi a zajímavými zvraty.

Lethania
Lethania
02.09.2018 5 z 5

Ano, ano, ano... Pátý a předposlední díl neztrácí na čtivosti, co víc, pořád se zlepšuje. Postavy se během dílů postupně vyvíjejí a je slast o nich číst.

Szekynka
Szekynka
06.03.2018 5 z 5

Tak to by bylo aby to nebylo :). Happy end téměř na všech frontách.

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
21.01.2018 4 z 5

Jsem lehce na rozpacích, jak knihu hodnotit. Má pomalý rozjezd, kdy se nadobro loučíme s naší milovanou Akademií a jedeme na Královský dvůr. Upřímně, změnu prostředí jsem nějak moc nezaregistrovala, Rose se sice mohla více flákat, ale to je asi tak všechno. Pak tu máme zas nějakou tu akci, která byla poměrně dějově k ničemu, ale za to se nám tu rozmohl jakýsi nešvar. A ten nešvar se jmenuje Adrian. Já vím nevím, ale mě prostě přijde, že tam ten odporný milostný vztah dala autorka kvůli naléhání fanynek. Co si budem, děsně se okolo hlavního páru motá, Rose splete hlavu, a já nevím, prostě jsem ho chtěla nechat ukamenovat, aby se tam laskavě nepletl. Když už jsem mluvila o tom hlavním páru, tak se k tomu taky vrátím. Co říct. Možná budu trochu přehánět, ale Rose a Dimko mi připadá zatím jako nejcharismatičtější pár, s jakým jsem se zatím v YA setkala. Samozřejmě za to spousta faktorů. Hlavně ten nejvýraznější, a to je ten, že v žádné knize spolu prakticky nejsou spolu. Tedy samozřejmě až na Krvavý slib, ale to prostě nebylo ono. Nejspíš proto čtenáři doslova slintají nad pasážemi kdy jsou spolu, a proto je nejspíš tak zábavný, protože téměř přes celou sérii je to s nimi jak s kočkou a myší. A právě proto nikoho nezajímá Christian s Lissou, protože ty jsou naopak téměř přes celou sérii spolu, takže je to pak s nimi vlastně nuda. Jop, záhada hlavolamu vyřešena. Každopádně, abych se vrátila ke knize a nenechala se rozhořčit milostnými aférami. Spoutáni magií mi přijde na stejné vlně jako čtyřka. Zase je tu nějaký ten "lov", pak shledání, které není dvakrát šťastné a na konci nečekaný zvrat (který jsem už odhalila, protože tuhle knihu komentuji po přečtení celé série, asi jsem divná). Ale přesto to má hlavu a patu, nedivila bych se, kdyby byla Richelle nějaká zvláštní Morojka se zvláštními schopnostmi.

Veveruškaaa
Veveruškaaa
05.11.2017 5 z 5

Další pro mně dechberoucí díl, místy jsem nevěděla jestli začít brečet nebo být šťastná.
Navíc je Dimitrij zpět, a docela chápu jeho chování přesto mi přijde, že k Rose pořád něco cítí. A teď ještě ten konec s Rose no.. Jsem zvědavá na poslední díl.
Ps: myslela jsem si že, ho mám půjčený doma a rozečtu si ho ale, musím to přetrpět až do zítřka :-D každopádně se těším jak, to dopadne. A určitě si hodlám přečíst i Pokrevní pouta. :-) 5* :-)

ejmus0033
ejmus0033
05.11.2017 4 z 5

Veľmi oddychové čítanie. Prvých päť kníh som zhltla približne za týždeň (aj menej). Jednu knihu na deň:) Neočakávajte nejaké epické literárne dielo či ťažké čítanie, je to proste kniha pre teenagerov ale POZOR (a verte tomu, že už som ich "pár" prečítala) dobrá, s vcelku originálnym námetom, milými postavami a zaujímavými zápletkami. Ako čítanie na večer určite odporúčam:)

ReziEngli
ReziEngli
14.08.2017

Celá série naprosto super :)

TheMelorry
TheMelorry
25.06.2017 5 z 5

Tenhle díl mě vyloženě chytl. U předchozích dílů jsem se už tolik nebavila a trochu jsem se bála, jak se vude příběh vyvíjet. Tenhle díl ale všechny moje obavy odstranil hned při prvních několika stránkách. Akce byla v knize od začátku do konce a nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu a musím říct, že jsem zvědavá jak se celý příběh nakonec uzavře...

lucie1575
lucie1575
23.06.2017 4 z 5

Ze začátku nuda, ale konec byl opravdu nejlepší.

Adriana21
Adriana21
06.06.2017 5 z 5

OMG!!! Tak to bylo něco!!! Co jiného napsat, než že to byl zase další úžasný díl.
A Rose, jak mě jí bylo v některých momentech na konci knihy líto. To si nezasloužila.

KatulakT
KatulakT
25.04.2017 5 z 5

Mám takový dojem, že mi spadla brada. Doslova.
Pro záchranu milovaného člověka jsme schopni neskutečných činů - v tomto díle nám to dokázala hlavně Rose. Brilantně napsáno, nemohla jsem odtrhnout oči, i když můj budík ukazoval už pět ráno. Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Sice byl díl v porovnání s třetím a čtvrtým poněkud pomalejší, měl méně vrcholů, ale i tak jsem nadšená.
Díky Bohu, že je zase naživu!

Celkově hodnocení 95 %

PeťkaW.
PeťkaW.
24.03.2017 4 z 5

Další skvělé pokračování. Příběh se hezky vyvíjí a pomalu graduje. V knize je mnohem víc akce, než v v předchozích dílech, rozvíjí se další zápletky, takže čtenář ani nemá čas začít se nudit. V tomhle díle mi Rose přišla svým chováním trochu otravná, ale dalo se to přežít a patřilo to víceméně k ději. Jsem zvědavá, v jakém duchu se ponese závěrečný díl, i když konec je, podle mého názoru, už tak nějak daný :)

pavlinka04
pavlinka04
05.03.2017 5 z 5

Snad nejlepší série ze všech ♥
Poutavý děj, který skrývá hodně překvapení, ani nevím co psát, za mě TOP ♥

Klarisska1
Klarisska1
03.12.2016 4 z 5

Knížka mi přišla chvílemi velmi zdlouhavá a docela nudná, ale i tak jsem ji nemohla odložit a nějak se dopracovala az do konce a jsem ráda ze jsem tak učinila. Konec byl jako vždycky fenomenální a ihned jsem musela popadnout další a zároveň poslední díl.......

zuzana4291
zuzana4291
05.11.2016 2 z 5

Tento díl mi přišel naprosto zbytečný. Kdyby se zakomponovala nejdůležitější část do dalšího dílu, udělala by autorka mnohem lépe. No, uvidíme co poslední díl této série. Ale zatím to je čím dál tím horší.

BarkaS
BarkaS
24.10.2016 3 z 5

Už se to trochu táhne a nějak se to matlá, ale číst se to dá.

evca7271
evca7271
24.09.2016 5 z 5

Super nezklamala,uz se tesim na posledni dil a bude me to i docela lito,ze to uz bude posledni dil.

Adele02
Adele02
05.09.2016 4 z 5

Poprvé čteno - 17. 11. 2013 - 29. 11. 2013
Re-reading - 31. 8. 2016 - 5. 9. 2016

Tak jo, u toho čtyři a půl asi zůstanu. Pořád je to boží díl, tolik akce, zvratů, a hlavně ten konec! Jo, vždycky mi to vyrazí dech.

zuzanagelnarova
zuzanagelnarova
18.08.2016 5 z 5

No, není co dodat přečteno sice pomalu, ale musím přiznat nelituji předčení :)

Veeria
Veeria
09.08.2016 5 z 5

Miluji. Jedno slovo - tisíc emocí.:)

Edona
Edona
07.08.2016 5 z 5

Páty díl jsem zhltla stejně rychle, jako ty předchozí, možná i rychleji. Změna prostředí, nové i dávno zapomenuté postavy a akce, to všechno dodalo pátému dílu šťávu. Na druhou stranu jsem při čtení dost trpěla. Fáze, kdy jsem radostí nemohla přestat číst (záchranná mise), vystřídalo zděšení (Dimitrij a jeho odmítání), při kterém jsem musela pokračovat, i když mi to nebylo zrovna po chuti. Na poslední díl se těším, ale zároveň se s Vampýrskou akademií nechci loučit.

K.Lara
K.Lara
22.05.2016

Knížky mně z nějakého důvodu iritují. Zdá se mi to už moc zdlouhavý a nudný. Např.: Všimli jste si, že první tři díly byly kromě zápletky na konci skoro o ničem? 4. díl to trochu rozjel, ale myslím, že kdyby nebyl, tak to pokračování knih nijak zásadně neovlivní. A 5. díl? Asi je z nich nejzajímavější. Možná je to tím, že jsem se pokoušela vynechávat Rosiny citový výlevy. Nic proti Rose, ale občas se chová jako mučednice s PMS. Kdyby tam nebyl Abe, Adrian a pár dalších, tak to asi zahodím. Asi už jsem na to moc stará (a to jsem mladší než Lissa). Ale chci vědět, jak to dopadne, takže 6. se ještě pokusím přelouskat