Spoutáni magií

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44404/big_spoutani-magii-6RK-44404.jpeg 4.51621

Vampýrská akademie / Upírska akadémia 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Spirit Bound, 2010

Kniha Spoutáni magií

PhoebePollard
10.10.2021

Nevím, Rose mě docela štvala už v první knize a postupem času se to nezlepšilo... Kniha se sice dá přečíst i bez většího přemáhání, ale nic to nezmění na skutečnosti, že z ní nikdy nebude opravdový trhák, nebude li většinu populace tvořit skupina třináctiletých slečen se zálibou v upírech (prosím výše zmíněné slečny, aby toto nebraly jako urážku, sama jsme se k nim ne tak dávno řadila)

ElizPetrova
03.10.2021

První část knihy mě zas až tolik nebavila, nicméně ke konci se naštěstí docela rozjela.. Rose mě ale svým postojem k Adrianovi a Dimitrijovi začíná lehce vytáčet.. sice bych byla ráda, kdyby se příběh více zaměřoval na jiné věci než milostný život Rose, ale i přesto byla knížka dobrá.

Tialexa
17.08.2021

Skvělý díl. Byla to pecka. Nikdy by mě nenapadlo, že to tak dopadne.

KarolínaV
10.07.2021

(+ SPOILER) Tuhle sérii prostě miluju ale jedna věc mi vadí. Jsem jediná kterou štve že je Rose s Andrianem? Jednu chvíli Rose říká jak moc miluje Dimitrie a snaží se ho zachránit a o pár řádků dál zas říká že chce být s Andrianem. Nechápu. Miluju Adriana a tohle k němu není fér protože všichni víme že Rose skončí s Dimitriem.
PS. Dimitri a Christian jsou nejlepší

Karoli282
24.02.2021

(+ SPOILER) Další skvělé pokračování. Jedná z mála sérií, kde neklesá kvalita s každým následujícím dílem. Jsem stejně nadšená jako jsem byla před deseti lety, když jsem tuto sérii četla poprvé. Dočkali jsme se zde několika zajímavých dějových zvratů, ať už se jedná o záchranu Dimitrije, vztah Adriana s Rose či morojské politikaření. Opravdu všem doporučuji.

Suzanne07
15.01.2021

Tahle série vůbec neklesá na čtivosti ani zajímavosti, čehož se u dlouhých sérií vždycky bojím. Doporučuji ❤

Luc.i
10.01.2021

Tahle série je prostě strašně čtivá, každý díl se čte skoro sám. Pro mě byl teda nejlepší třetí díl a v dalších knížkách už jsou jen sem tam fakt dobře a napínavé momenty. Taky mě Rose už čím dál víc vadí , vždycky má nějaký slabší moment což mi v prvních dílech vůbec nepřišlo. Závěr dílů byl celkem zajímavý a už se těším na poslední oběť, která doufám sérii dobře uzavře. Českem 4/5*

Alnima
06.11.2020

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).