Lethania Lethania komentáře u knih

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tim Weaver mě dokáže mile překvapit. Opět. Téma z filmového průmyslu bylo originální a musím se přiznat, že jsem se ve filmografii Roberta Hosterlitze zpočátku ztrácela, což mě trochu štvalo. Ale to byla spíš má vina než autorova. Kniha se četla sama, děj se nezadrhává a o akci není nouze. Další díl mě nemine.

29.03.2019 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Šestý díl byl o trochu lepší než díl předchozí, ačkoli jsme se opět nevyhnuli nesmrtelnému Davidovi jako v minulých dílech. To mě trochu štve. Že se David vždy dokáže dostat z těžké situace a obrátit ji ve svůj prospěch - superhrdina. Jinak dobrá detektivka.

27.03.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dlouho mi trvalo než jsem se ke knize dostala, a když už jsem ji konečně držela v ruce, nedokázala jsem přestat číst. Sice se mi zpočátku nedařilo do příběhu ponořit, ale postupem času jsem se začetla. Postavy jsou mi sympatické, akce je skoro na každé stránce a autorka přidala i trochu té romantiky. Za mě další parádní fantasy.

25.03.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další skvělá detektivka, která mě nutila číst dál a dál a dál až jsem zjistila, že jsem na konci knihy. Skvěle napsaná, napětí se dalo krájet. Sedmý díl mě nemine.

21.03.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další parádní detektivka, kterou jsem zhltla za jediný den. Erika mě nepřestává bavit a stále mě dokáže překvapit, což se u některých detektivních sériích říct nedá. Prostě paráda. Sedmý díl mě nemine.

17.03.2019 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Za mě průměrná detektivka, která se sice velmi dobře četla, ale žádného vau efektu jsem se od ní nedočkala. Chybělo mi tam trochu víc napětí. Další díl si asi přečtu - jestli teda bude.

16.03.2019 3 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Postapo čtu ráda a proto mě ani tato kniha neminula. Přestože není děj moc originální a všechny objevy jsem už dávno věděla dřív, než se o nich autor zmínil, tak se mi kniha líbala a dobře se četla. Doufám, že bude i další díl.

05.02.2019 4 z 5

Tak k prozacu se přidal i lexaurin s rohypnolem, což ovlivnilo chování postav - jak jinak. Kniha se nese ve stejným duchu jako předešlé díly, ale taky mě něco pobavilo - to nepopírám. Za mě dobrá oddechovka na dvě hodiny.

16.01.2019 3 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Zajímavá kniha o královně biatlonu, ke které jsem se dlouho odhodlávala, protože jsem netušila o čem vlastně bude. Autobiografie moc nečtu, ale zde jsem udělala výjimku, protože mám ráda biatlon a pravidelně ho sleduji. Gábina vypráví o svém dětství, životní lásce, biatlonu a o lidech kolem něj. Kniha je napsána jednoduše, takže jsem ji přečetla za odpoledne, ale nenadchla mě. Průměr.

15.01.2019

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Další neskutečná jízda, která mě doslova pohltila a která mě nutila číst dál a dál, dokud jsem knihu za jeden den nepřečetla. Naprosto strhující příběh. Musím se přiznat, že jsem Chaola neměla moc ráda z předcházejících dílů, ale zde u mě stoupl na žebříčku oblíbených postav této série. Kniha se četla velmi rychle, neměla slepá místa. Některé postavy se sice chovali naivně, ale tak už to v knihách bývá. Já jsem z této knihy nadšená a doporučuji ji všem milovníkům fantasy.

29.12.2018 5 z 5

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Neslané, nemastné. Kniha se sice četla skoro sama, ale příběh byl nic moc. Kdo bude tím špatným vládcem mi bylo jasné od prvních kapitol. Žádné překvapení se nekonalo. Další díl asi číst nebudu.

28.12.2018 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Slabší než předchozí díly, ale to mě ani tak neodradilo a knihu jsem přečetla za jediný den, což samo o sobě vypovídá o tom, jak Angela Marsonsová dokáže napsat příběh tak, aby se u něj člověk nenudil. Někdy to sice bylo až moc překombinované a chování postav nelogické, ale přes všechny negativní věci se mi kniha líbila. Už se těším na další díl.

28.12.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ani tento díl mě nezklamal. Napětí se co stránku stupňovalo a konečné odhalení jsem vůbec nečekala, ačkoli to bylo zřejmé. Přestože jsem se okolo 200 stránky zasekla a týden jsem knihu nečetla, nijak neovlivnilo můj celkový dojem, ba naopak - pauza prospěla (nelze to jen hltat jako předchozí díly). Je třeba si každou stránku patřičně užít. Konec mě opět naladil na další díl. Doporučuji.

22.12.2018 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Myslela jsem si, že Svědkyni ohně už nic nepřekoná, ale to jsem se spletla. Písečný muž je o hvězdu lepší. Napínavý děj od začátku až po závěr, mě nenechal vydechnout - musela jsem stále číst. Velmi kvalitní detektivka.

30.11.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak to byla neskutečná jízda. I když jsem od půlky tušila, kdo to asi bude, stále jsem četla se zatajeným dechem, jak to všechno skončí. Napětí se co stránku stupňovalo. A závěr? Další díl si určo přečtu!

28.11.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Mnohem lepší díl než ten první. Tentokrát jsem se začetla už na prvních stránkách a nemohla jsem přestat číst, jak napínavé to bylo. Pravda, žádné velké odhalení se tu neobjevilo, ale i tak se jedná o kvalitní detektivku. Další díl si určitě přečtu.

27.11.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zpočátku jsem se nemohla pořádně začíst, měla jsem problém si zvyknou na způsob psaní těchto autorů, ale od poloviny se to obrátilo k lepšímu, dokonce jsem se i těšila na to, jak příběh skončí. Příběh byl docela dobře vymyšlený, akorát mě trochu překvapilo, že se na vraha Josefa trochu pozapomnělo. Další díl učitě zkusím.

25.11.2018 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Knihu jsem tentokrát četla déle než předchozí díly, protože jsem se nemohla pořádně začíst, takže jsem prvních 300 stránek doslova protrpěla. První část byla až moc zdlouhavá a nudná. Kdyby Tim Weaver vypustil tak 200 stránek, udělal by dobře. Takhle to bylo zbytečně natahované a celou zápletku jsem v půlce už odhadla, kromě jedné. A opět jsme se dočkali "nesmrtelného" Davida. Za mě další slabší díl, tak uvidím, co na mě čeká v díle přístím.

24.11.2018 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě David vtáhnul do děje tak, že jsem knihu přečetla za jediný den, což se jen tak nestává. Na druhou stranu se autor nevyhnul "nesmrtelnému" Davidovi, který se dokáže dostat z jakékoli nebezpečné situace živý (přesně jako v prvním díle). Příběh se místy táhnul a byl nudný. Asi by neuškodilo míň stránek. Zatím nejhorší díl. Doufám, že mě další dobrodružství s Davidem nezklame.

20.11.2018 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Další parádní kniha o Davidu Rakerovi, která mi přišla trochu zdlouhavá, ale ne nudná. Příběh byl uvěřitelný a konečné odhalení mě překvapilo. Za mě 4,5*.

19.11.2018 4 z 5