Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380544/nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4.690

Tajemství detektiva Jude Fontaineové (1.)

The Body Reader (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Ikar (ČR)

Evka27
předevčírem

Přečteno na jeden zátah. Zase naštěstí jedna z povedených knih.

happy-smile

Kniha mě velmi mile překvapila. Čte se sama, má spád. Hlavní postava, která má za sebou takový pohnutý osud, se jen tak nevidí. Díky tomu to bylo docela originální čtivo. Potěšilo by mě, kdyby autorka napsala nějaké další pokračování.

rodak

No vida ani kniha nepotřebuje
tu kulatou nálepkuu světový bestseller.Super čtení,moc jsem si knihu užíval.Postavy perfektně vykreslené, sympatické i s jejich neduhy.Děj plyne srozumitelně (to jak se stalo s tou motorkářskou helmou a následně to bylo fakt děsivě popsáno) ke konci a zjistíte ,že ačkoliv námět knihy je dost drsný chtělo by se vám číst dál.Tak se vám dostanou pod kůži.Jude a Uriah.

Costanzo

Jude mi hrozně připomíná Lisbeth z Milénia od Stiega Larssona. Obě prožily peklo, a obě mají za otce stvůru. Velmi dobré vykreslení hlavní postavy, kniha se skvěle četla, škoda, že byla tak krátká. Určitě přečtu i další díl, na prvotinu dost dobré.

Zuzka222

Kniha je rozhodně čtivá, příběh nápaditý, ale něco mi tam prostě chybělo. Myslím, že by kniha unesla mnohem větší rozsah a podrobnosti uvěznění mohly být více vykreslené. Určitě by to navodilo mnohem temnější atmosféru, kterou by si příběh zasloužil. Rozuzlení na konci mi také přišlo až příliš rychlé a některé souvislosti mi úplně nesedí. Každopádně jsem zvědavá jak bude série pokračovat....

certik003

Knížka vlastně nemá obvyklý pomalý rozjezd, je napínavá hned od začátku. I když pachatele jsem odhalila, sotva se v ději objevil (a to se mi stává zřídka), knížce to rozhodně neubralo na čtivosti. Navíc jsem samozřejmě nemohla tušit, jestli jsem ho uhodla. Moc se mi líbilo psychologické vykreslení postav - Jude i Uriaha.

tchiwawa

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, rychle a napínavé, přesně co jsem od ní očekávala. Rozuzlení jsem ale odhadla poměrně brzo...

rajcatko

Čtivé, svižné, žádné nudné popisky krajinek, nechyběla akce i zajímavé vztahové roviny, samotná zápletka byla dobře rozpracovaná a pro mě nejdůležitější faktor, hlavní hrdince jsem fandila celou dobu čtení. Rozhodně doporučuji!

bajinecka

Pro me bohuzel zklamani-dle hodnoceni jsem cekala pecku...a vysledek je takovy nijaky.
Je to ctive, napad hlavni hrdinky vyborny, ale o klasickou detektivku se nejedna. Resi se hlavne psychika vsech kolem. Samotne setreni vrazdy a unosu se resi jakoby mimo, vyreseni bylo vlastne nahodne.

Soda14

Super knížka, mohu jedině doporučit, mám velmi rád tenhle druh kriminálek, tedy thriller či psychothriller, tenhle je opravdu povedený. Jedna z nejlepších knih, které jsem četl. Palec hore :)

helenkan

Neříkám,že by se mi to nelíbilo. Jen bych řekla trochu přeceňované. A pachatel se dá uhodnout dost brzy.

nemer

Začátek a první část knihy velmi slibná, konec aspoň na mne trochu uspěchaný a nijak překvapivý, spíš naopak. Na druhé straně všechny drobné nešvary vyvažují sympatičtí detektivové, ryšavý kocour a ve výsledku, navzdory traumatickým zážitkům většiny postav, i optimistické vyznění knihy. Oddechová jednohubka.

Šánka

Tady musím poděkovat mým oblíbeným ,,detektivkářům" za jejich komentáře, které mě v tom množství detektivkothrillerů navedly na tento vynikající kousek.
Do děje jsem byla vtažena ihned od prvních stránek, žádné začítání se nekonalo, nestačíte otáčet stránky a pokud je to jen trošku možné, knihu neodkládáte vůbec. Má to spád, má to dostatečné napětí a nepřekombinovaný závěr. K tomu detektivové, které si musíte oblíbit i s jejich (jak jinak!) démony.
Takže super, za pět a doporučuji dál !!!

petula22

U knihy jsem se rozhodně nenudila, měla spád, žádná "nudná" místa.

Svabik

Naprosto skvěle napsaná knížka, která se četla jedním dechem a i když musíte z jakéhokoliv důvodu přestat, rychle se vracíte, abyste mohli číst dál.

Gibis

Tak tohle byla velká paráda! Jude Fontaineová stráví 3 roky v zajetí, kde s ní její únosce velmi krutě zachází. Po útěku je její život v troskách, ale přesto se rozhodne vrátit se ke své práci vyšetřovatelky na oddělení vražd a s vervou se pouští do vyšetřování nového případu, ale také nepřestává pátrat po svém únosci. Dokáže se ovšem vrátit nejen k práci, ale i ke svému životu? To si musíte přečíst :)
P.S. Moc mě bavil Uriah :) A těším se na další díly!

Lenka_S

Tahle kniha mě upoutala hned od prvních řádek. okamžitě jsem věděla, že potřebuji znát jak to dopadne. Zhruba někde od poloviny jsem tušila kdo by to mohl být, přesto mě závěr překvapil.

kasavubu

Pěkná knížka, jen ten konec a vlastní rozuzlení mi přišlo trochu předvídatelné. Jinak byla knížka úžasně čtivá, hlavní hrdinka Jude mi přišla sympatická a její postava byla skvěle propracovaná. Klobouk dolů za perfektní vylíčení psychického stavu člověka, který se doslova "vrátil mezi živé". Neumím si vůbec představit, jak bych se s Judiným traumatem vypořádávala já. Snad se brzy dočkáme dalšího pokračování.

Marluksa

Naprosto skvělá.

JustWomen

Naprosto skvělé, konečně zase úžasná kniha, žádná nuda, skvělé postavy, čtivé, logické. Jude Fontaineová a Uriah Asby, ráda jsem vás poznala, doufám, že se nesetkáváme naposled. Doporučuji!!!

lenka666

Kniha měla spád, moc dobře se mi četla. Napínavá až do konce.

kytarka

Když kniha vyšla, tak jsem ji zaznamenala díky krásné obálce. Je to však první kniha, kterou mi doporučil knihkupec a jsem ta to ráda. Jude byla vězněná dlouhé tři roky, mimo civilizaci v zatemněném a odhlučněném sklepě. Jednoho dne, když byl výpadek proudu se ji pidařilo věznitele zabít a utéct. Svoboda jí však nepřinesla to co čekala a bojuje s návratem do normálního života. Před únosem pracovala na policii a řešila vraždy. Nyní se ke své práci vrací a začíná hned vraždou mladé dívky. Při vyšetřování se jí odhalují střípky toho co se všechno stalo. Celkem dost neuvěřitelný příběh, nicméně to na čtivosti neubírá. Tohle bylo plné napětí a nutilo mě to číst a číst. Za mě povedeně napsáno, hlavně svižně.

bugatti06

Velké zklamání! Vzhledem k hodnocení ostatních. Připadá mi taková divná, vlastně ani nevím v čem, ale rozhodně se nečetla dobře.

Ceeca

Kniha se mi líbila, něco bylo přitažené za vlasy a konec uspěchaný, ale za mě dobrá detektivka.

klokan.1905

Nejsem mrtvá...
Kniha se mi dostala do rukou díky doporučení jedné ze zdejších čtenářek... Opět mi nezbývá než moc poděkovat... Tohle byla naprosto famózní detektivka... Doufám, že vyjde pokračování této série... ;-) Malé upozornění, není to až taková čtenářská jednohubka, nemá 208 stran, ale 278... Vůbec by mi nevadilo, kdyby měla ještě o pár více... ;-) Knížka se četla skvěle, nejenom díky krátkým kapitolám...
K samotné knize....
Detektivu Jude Fontaineové se po třech letech podaří utéct z temné podzemní cely, kde je držena sadistickým věznitelem... Návrat do běžného života je pro ni však těžký - její přítel si našel jinou ženu, ostatní děsí... Po pár týdnech se vrací do zaměstnání - na oddělení vražd v minneapoliském policejním oddělení... Avšak kolegové jí příliš nevěří... Vzápětí poté začíná řešit případ utonulé mladé dívky... Ostatní policisté se domnívají, že se jedná o sebevraždu, ale Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt... Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…
Další významnou postavou této knihy je detektiv Uriah Asby... I s tímto policistou se život pěkně pohrává...
Nechci nijak více prozrazovat... Knížku si určitě přečtěte, rozhodně stojí za to...

Martiiiik

Kniha se mi moc líbila :-) Jen mi přišlo, že autorka nevykreslila hlavní hrdinku realisticky.. ale pět hvězdiček za snahu si určitě zaslouží.. :-) už se těším na další díl :-)

anishta

Aaach, to se mi tak líbilo. Mám ráda podivíny a Jude je úplně nejlepší. Asi v půlce jsem viděla náznak vraha a únosců, tak jsem si říkala, že škoda, že je to tak průhledné, ale omyl. Není to vůbec předvídatelné a končí to dost překvapivě. Já jsem nadšená a těším se na další knihy autorky.

Petra88

Je to má druhá přečtená detektivka a naprosto mě pohltila. Kniha má spád a velice dobře se čte.

alcerka

Čekala jsem ledacos, ale takovýto konec??? Wow!

Hannik

Jak jsem se na tuto knížku těšila, tak byla pro mě docela zklamání. Nápad o detektivce, která se dostala z domu, kde ji zavřel její věznitel, byla skvělá. Začátek mě i docela chytl, ale pak mi to přišlo takové strohé a rychle ukončené. Sice autorka už něco napsala, ale přišlo mi to jako prvotina... Asi si rozmyslím, jestli číst pokračování...