Nejsem mrtvá

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380544/nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4.6155

Tajemství detektiva Jude Fontaineové (1.)

The Body Reader (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Ikar (ČR)

Carolxc
11. listopadu

Zaujali mě hlavní postavy, jak Jude, tak její kolega. Knížka mě po celou dobu bavila a kdybych měla více času, přečetla bych ji nejspíše na jeden zátah. Přesto ve mě nezanechala úplně takový dojem, abych dala plné hodnocení.
I tak jsem velmi spokojená a vzala bych jí do ruky ještě jednou.

Desiree
08. listopadu

Tak tohle bylo vážně nečekané! Příběh mě dostal od první stránky a naprosto pohltil. Nikdy jsem nad žádnou knihou tak nepřemýšlela jako nad Nejsem mrtvá. Už jen ten pocit, že jste uvězněni v nějaké kopce, kde vás pohlcuje jen tma, strach a nejistota. Přemýšlela jsem nad tím, jak se dá vybudovat vztah k psychicky narušené osobě, která vás vězní a zneužívá několik let a přitom jste po nějaké době vlastně vděční za jeho přítomnost, protože to je jediná jistota kterou máte. Jediná spojitost s realitou, byť zvrácenou. A pak se vám podaří utéct a najednou se cítíte prázdní. Nemáte už vůbec nic. Rodina Vám nevěří a považuje vás za blázna. V práci Vám nedůvěřují a i když vám dají šanci, tak na vás stále pohlíží s obavami, zda to zvládnete, zda se nezhroutíte. A taková je hrdinka Jude. Zažila si peklo na zemi, ale neztrácí naději a snaží se zvládat nový svět kolem sebe. A tak se vrhá do práce, jako vyšetřovatelka na oddělení vražd. Do rukou se ji dostane případ, který je s ní spojen víc než by se dalo čekat.

Za mě jedno velké doporučení a už se těším na další případy Jude Fontaineové. Tohle byl kvalitní start nové série. Neotřelé a originální.

Nikkaa
05. listopadu

Výborná kniha,četla se parádně lehce,rozuzlení na konci což se mi moc líbilo,a hodně překvapilo.Jude byla zvláštní moc mi nesedla ale zas chápu za to čím vším si prošla...nakonec dopadlo vše jak mělo

plamínek21
05. listopadu

Kniha se čte sama, napínavá, postavy plasticky vykreslené. Dala bych plný počet, ale za závěr, který mne zklamal jednu * odebírám.

ivana1975
04. listopadu

Mňa osobne to vôbec nebavilo. Veľmi som sa na túto knihu tešila, ale nastalo sklamanie. Musela som sa nútiť otáčať stránky až nakoniec som ju zavrela na 160strane a myslim, že už ju ani neotvorím. No nebavila ma...

Sabina2012
03. listopadu

Super knizka,dobre se cetla. Jedna z tech,co ji nemuzete polozit a chcete cist dal a dal. Doporucuji precist.

Dreisii
02. listopadu

Tak tohle bylo jedním dechem!

Storm5007

Kniha je skvělá. Četla se velmi rychle, děj se stupňoval a nebylo tam jediné nudné místo. Postavy detektivů jsou sympatické a mají propracované charaktery. Příběh je promyšlený a moc se mi líbil.
I když jsem přišla na zápletku docela brzy, čtení knihy mi to nezkazilo. Jsem moc zvědavá na další knihu z této série. Určitě doporučuji :oD

kozisek1

Přečteno na doporučení, během pár dnů. Četlo se to samo.

PaniJani

Skvělá kniha. Od začátku do konce čtivá, poutavá a bez nudných míst. Detektivka Jude i její kolega vypadají jako sympaťáci a zajímají mě i jejich další osudy. Některým věcem by se mohlo věnovat více prostoru, ale celkově jsem hodně spokojená a mrzí mě, že kniha nemá více stran. Těším se na pokračování .

janina66

Naprosto úžasná kniha. Doufám, že u nás vyjdou zbývajíci 2 knihy pokračování.

Šerďa2012

Napínavá, čtivá. Poutavý příběh. Četla se sama.

SimonaP

Napínavá kniha, četla se dobře, ke konci už jsem se od čtení nemohla odtrhnout.

RADOST

Skvělé! Velmi oceňuji autorčinu snahu nastínit myšlení ženy-oběti, tak těžce zkoušené životem, traumatizované nejen minulostí, ale i současností. Linie vyšetřování byla napínavá, ale pro mě spíše druhořadá. I když jsem si správně vytipovala pachatele, nic to neubralo knize na poutavosti, spádu a čtivosti.

esterkucerova

Tak nevím, kde se stala chyba..
podle místního hodnocení jsem čekala pecku, ale dostalo se mi jne zklamání.
Kniha se přečte celkem lehce, ale výsledkem je, alepsoň pro mě, minimální napětí a fakt, že druhý den už si nepamatuji, jak se hlavní postavy jemnovaly..
zápletka taky velmi průhledná a celkově je pro mě tato kniha hodně nadhodnocená.

putpuda

Hm... To bylo dobré, opravdu dobré! Před chvílí jsem dočetla (dnes jsem ani nic jiného nedělala:)) Kniha vtáhne hned od začátku. Nejlepší je samozřejmě několik posledních kapitol...srdce mi bušilo, jak splašené. Předpokládám, že se s Jude a Uriahem ještě setkáme, takže se už teď těším :)

Erlif

Děj knihy se rozjede od první stránky a je čtivá až do konce. Osud hlavní hrdinky je smutný a asi nikdo by se do její kůže nechtěl dostat. Jen mi přijde škoda, že o vztazích v rodině Jude se dozvídáme po kouskách a kniha začíná jejím útěkem, i tak se v tom člověk dobře orientuje. Docela by se mi líbila kniha, která se bude odehrávat před touto :-) Rozhodně jsem zvědavá na další dvě knihy, která má autorka v plánu.

Reat

Bezkonkurenčně na první dobrou a bez přestávek přečteno za jeden (pracovní, takže psst) den. Toť první nesmírná deviza knihy. Tou druhou je určitá neotřelost příběhu...žena vězněná tři roky se záhy vrací na své místo u kriminálky, do života a do světa, přičemž ani do jednoho se jí to pořádně nepodaří. Klišé zde bohudík chybí, žádné románky s kolegy, žádné nečekané (rozuměj nesmyslné) zvraty také ne, takže jediné, co se dá maličko vytknout, je určitá až přílišná fantasknost příběhu. Dovolil bych si zaspoilerovat, takže prosím pozor pro neznalé................no těžko by nechali vyšetřovat, respektive ponechali ve vyšetřování vraždy osobu, které se našla v její motorkářské helmě hlava oběti!!!! Taková by byla první na ráně v seznamu podezřelých a putovala by rovnou do vazby...alespoň podle mě tedy. Ale budiž....když se od tohoto oprostíte, a také od toho, že zde se vše odehrává tak nějak mimochodem....zabití věznitele, útěk, znovunástup na kriminálku, setkání s ex a podobně, máte před sebou skvělou a zábavnou krimi. A to není málo....

Ashlee86

Nemám co vytknout. Napínavý děj, žádné nudné místa. Kniha, která vás pohltí.

jxr

Kniha se dobře četla, hlavní postavy si mě získaly....ale...přečetl jsem hodně knih s detektivním žánrem a musím říct, že pro mě tato kniha zase taková bomba není - byl jsem ve tři čtvrtě knihy a děj se neustále motal kolem Jude a jejího vnitřního vyrovnávání s okolním světem po té co byla tři roky vězněna, samotné vyšetřování však vázlo a jako čtenář jsem musel dlouho čekat na objevení dalších stop k objasnění případu...žádné pořádné napětí, zvraty v případu...na knihu jsem se těšil, musím však říct, že byla pro mě zklamáním

Hana46

Velmi napínavé čtení,přečteno jedním dechem.

MonikaK

Většinou mi detektivky, kde je hlavni vyšetřovatel žena příliš nesednou, ale zde je tomu naopak. Především je to tím, ze se nejedna o typickou zenu, ale zenu, která si s sebou nese svoji děsivou minulost. Utéct svému vezniteli, který ji tři roky držel v temném sklepě a mučil ji, to se jen tak někomu nepodaři, není tedy divu, ze již není schopna navázat na svůj dřívější život a stává se z ni "druha" Lizbeth, a to já moc rada. Samotná zápletka je velmi napínava a je zde mnoho zajímavých vedlejších linek, o kterých není jasne, jak moc se propojují. Jako velké plus honotim, ze jsem si většinu knihy nebyla jista, kdo je vrahem. Kupodivu jsem nehonotila negativně ani občasné nezodpovědné jednani hlavni vysetrovatelky. Pokud bude další díl s touto vysetrovatelkou, doufám, ze z ni autor neudělá "normální" zenu a nechá ji její zajímavost, neschopnost vycházet snadno s druhými a opět se bravurně vyhne romantické linii.

hs777

Trochu jiný thriller a naprosto senzační. Detektivka Jude po třech letech věznění a týrání uteče svému únosci a vrací se zpátky k policii a hlavně do normálního života. Napínavé, zajímavé, originální a neodložitelné - také za nasměrování děkuji svým oblíbeným.

JitkaHambi

To bylo něco!Přečteno za neděli!:-)Nemohla jsem se odtrhnout.Sice jsem od půlky měla tušení, kdo za tím vším stojí, ale jistá jsem si nebyla.Opravdu úžasná kniha, doporučuji všem!;-)

Ivulka432

Za mě výborné čtení! Zajímavá zápletka, rychlý spád. Doporučuji, moc pěkná detektivka. Přečteno za jeden den.

Danago

Knížka měla spád je naprosto bez hluchých míst. Má celou dobu to správné napětí. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Za mě skvělé čtení.

zbožňuju_knihy

Kniha byla výborná, čtivá, hezky to odsýpalo. Někdo psal o podobnosti s Lisbeth, já tam vidím taky určitou obdobu s "Muži, kteří nenávidí ženy". Nenapadá mne nic, co by se knize dalo vytknout. Očekávala jsem nějaký románek s kolegou, ale jsem ráda, že k němu nedošlo a kniha nezčervenala. Těším se na další díl!

tulip131

Kniha mě hned vtáhla do děje, dobrý příběh, žádné rušivé elementy. Až bylo škoda, že je tak krátká.

harena

Díky doporučení čtenářů DK se mi dostal do rukou naprosto vynikající, napínavý detektivní příběh, který se čte jedním dechem a opravdu neradi knihu odkládáte. Ani život jednotlivých aktérů nestojí stranou a sympatickou Jude Fontaineovou a jejího partnera Uriaha si hned oblíbíte. Přečteno téměř na jeden zátah a těším se na další díl. Jasných pět hvězdiček.

Evka27

Přečteno na jeden zátah. Zase naštěstí jedna z povedených knih.