Vlci zimy

Zapomeňte na staré dobré časy. Zapomeňte na léto. Zapomeňte na teplo. Zapomeňte na všechno, co není nutné k přežití. Čtyřiadvacetiletá Lynn McBrideová si poté, co svět zasáhla nukleární válka a smrtící chřipková epidemie, prochází drsnou školou života. V nemilosrdném prostředí zasněženého kanadského Yukonu je pronásledovaná mučivými vzpomínkami na předchozí život. Spolu se svou rodinou je den co den nucena bojovat o přežití. Učí se stopovat, lovit a klást pasti. Její nejistá existence však jednoho dne utrpí ránu, když stíny starého světa doputují k její malé osadě v podobě záhadného cizince Jaxe. Ten rozpoutá řetězec událostí. Ty přimějí Lynn vydat se na dlouhou a strastiplnou cestu sněžnou pustinou na jejímž konci má naplnit svůj osud, o kterém by se jí nikdy ani nesnilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380323/big_vlci-zimy-rIx-380323.jpg 3.9134
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fobos

The Wolves of Winter, 2018

Kniha Vlci zimy

Janadvorackova
28.12.2021

Tak trochu zklamání. Tohle byla střelba na slepo. Tušila jsem, že nebudu cílovka.
Autor to psal ještě před "touhle dobou," takže mě některé věci upřimně rozesmály a jindy jsem s lehkým povzdechem pokyvovala na souhlas.

Prostředí divokého severu, kde v chatkách o sušeném mase, sem tam čerstvém, proloženém zeleninou, přežívá několik lidí a časem se ukazuje, kdo jsou a jak se tam dostali, mi přišel jako fajn nápad na zimní čtení.

Ale... ach bože. Hrdince je 23 let a je napsaná tak, jako by jí bylo 13. Nesmím samozřejmě zapomínat na to, že v určité chvíli se její vývoj jaksi zastavil a posunul trochu jinam, ale to nebyla jediná věc, která mi vadila. Ti lidé se chovali zvláštně a neustálé roztoužení a životní moudra načerpaná z jedné sbírky básní... naivita a téměř vše viděno jen z pohledu Lynn, to vše příběh hrozně ochudilo.

Ale je to autorova prvotina, tak třeba příště přijde s něčím, nad čím nebudu tak remcat.
Chápejte, držkuju proto, že to mělo tolik nevyužitých myšlenek...

Viky007
10.10.2021

Jedna z mála postapo knih, u které byste i věřili, že se to fakt může stát. Války, chřipka, experimenty na lidech... sakra, všechno to zní tak trochu povědomě. Popravdě si myslím, že jednou se to nějak zvrtne a lidstvo se zničí samo. No radši nad tím moc nepřemýšlet, z toho by se člověk mohl i zbláznit. Celkově knihu hodnotím spíš jako průměrnou, ale rozhodně má potenciál pro další díly. Čte se v podstatě sama. Jen mě trochu mrzí, jak to schytal Ramsey - jasně, nadbytečná postava, ale mohl mít celkem zajímavý vývoj. Jinak doporučuji. Ještě kdyby byl k dispozici další díl, to by bylo ideální :).

Ellis03
07.10.2021

Není to tak napinava kniha, která nutí každou volnou minutu pokračovat ve čtení. A není to ani nijak zvlášť akcni. Ale každopádně je zajímavá, taková oddechovka, trochu k zamyšlení. A každopádně je Dobre napsána. Když už jsem se ke knize vrátila a začala zase číst, měla jsem problém ji odložit. Já jsem spokojena. Za mě 4,5*

vlkove
25.09.2021

Kniha se mi opravdu líbila. V podstatě je to typická žánrovna. Svět v rozkladu, uzavřené společenství, jednoduchá zápletka a jen špetka milostných zalíbení. Je to velice komorní prostředí s jen málo postavami.
Moc se mi líbilo vykreslení života postav, které přežívají v nehostiných podmínkách. Část atmosféry se na mě skutečně přeneslo a při čtení mi byla stutečně zima.
Prvních 70 stran bylo trochu pomalejších, ale pak se to pořádně rozjelo.

UPOZORNĚNÍ: V knize umírá spoustu zvířat a jsou zde podrobně popsány praktiky lovu zvířat a následné zpracování masa. Autor uvádí vše na pravou míru a zvířata jsou usmrcena za zdrojem potravy nikoliv pro potěšení lovce.

trudoš
03.07.2021

Myšlenka dobrá a některé detaily byly moc hezky zvládnuté, ale jinak mi přišlo, že je to román o ničem. Nic, co by už nebylo stokrát zpracováno lépe a zajímavěji. Nejde přitom o kulisy pomalého konce světa, které jsou zrovna trendy, ale o fádní koncepci zápletky, jež se ani nepokouší o nějakou originalitu. Zlí pronásledují hodné a v okamžiku, kdy si to všechno vyříkají, odhalí se očekávaná pointa – pročež finále příběhu je za námi. To celé je prokládáno podbízivě jímavými vzpomínkami čtyřiadvacetileté hrdinky na mrtvého otce. Neříkám, že to v určitých momentech nemělo šmrnc, ale mnohem častěji mi lezlo na nervy pubertální chování protagonistů, kteří už pár let žijí ve smrtonosné krajině; případně nesmyslné odbíhání od ústředního motivu, které jinak stostránkovou osnovu roztáhlo na takřka čtyřnásobek. Jako kdyby si Tyrell Johnson nebyl schopen vybrat, jestli bude psát young adult romanci nebo poctivý postapokalyptický road trip a skončil trochu nešťastně na půli cesty mezi oběma žánry.

nai.ivka
18.04.2021

Chřipka nejvíc útočí v nejchladnějších měsících roku a proto své postavy posílá do sněhu a chladu ... nespletl se autor, nechtěl použít nějakou jinou smrtící chorobu? Možná se teď při pandemii poučil. Jako jo, kniha se dala číst, nelogické věci mě ale dost iritovaly. Pokračování si nechám ujít.

RunningWolf
12.04.2021

Čistej průměr.Rozhodně ne brak ale vrchol zánru zrovna taky ne.
Na čtení před spaním nebo někam na cesty aby se človk nemusel bát že o knihu příjde je kniha ideální

martina.culik
08.03.2021

Knihu jsem četla během karantény a nepřečetla jsem si pořádně anotaci, takže mě to trochu zaskočilo. Ve chvílích, kdy bylo vysvětlování, jak k tomu celému došlo, mi z toho nebylo úplně příjemně, protože některé části byly až moc reálné (i když bych ještě před rokem tvrdila, že je to nemožné).
Knížka je fajn, ale konec má nakročeno na pokračování, což mě zklamalo, protože zůstává neuzavřený a já mám raději, když knížka opravdu skončí (a nebo má k dispozici i navazující díly), což v tomto případě splněné není.