Bez slitování

Bez slitování

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289524/bez-slitovani-pcU-289524.jpg 4.1222

David Raker (5.)

Fall From Grace (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mystery Press

TeaPeter

Neotřelý nápad na zmizení, i když samotná realizace byla až triviální. Pátrání bylo zajímavé, ale místy jsem měl pocit, že to autor všechno zbytečně (a zdá se mi, že až samoúčelně) zamotává a natahuje, a líčení tím ztrácí na uvěřitelnosti.

CharlesWard

Napínavé, to ano. Jen by knize určitě prospělo, kdyby autor udělal závěrečnou korekci a vyškrtal z ní všechny ty osobní dramata hlavního hrdiny, stejně tvořily pouze vatu pro umělé navýšení počtu stránek.

Peslik

Jít na padoucha jen s kusem dřeva může vážně jen David :D to mě vážně baví.
Začátek trochu pomalejší, ale pak to byl fičák. Konec mě dost překvapil.
Těším se na další a doporučuji

muchomurka

Napínavý příběh, jehož závěr mě velmi překvapil, takovou bombu jsem nečekala. Vůbec si nedovedu představit, co to musela se zúčastněnými udělat.
Jediné, co mi přijde už praštěné, je to, že David jde vždycky do nějaké akce absolutně neozbrojen, max. si těsně před vezme nějaký nalezený předmět, klacek... Vždyť kolikrát ví, že stojí proti ozbrojenému protivníkovi, který se před ničím nezastaví, a on jde prohledat jeho dům a neozbrojen a pak je to jen překvapení a štěstí.

EmilieJF

Tím Weaver - Bez slitování

Skvěle napsaný příběh .... Vyprávění v první osobě a bylo to čtivě napsané.
Byla to moje první kniha od autora a na začátku jsem věděla co od knihy čekat a byla jsem velmi hezky překvapená

Valeyman

Ano, na jedné straně klasický Weaver, na druhé straně ne. Na můj vkus a soudě podle ostatních weaverových knih trochu pomalejší rozjezd. Byl jsem zvyklý, že autor do toho skočí rovnýma nohama, ale tady se cca 300 stran řeší víceméně to samé pořád dokola bez většího průlomu ve vyšetřování. Třeba pasáž útěku lupiče z Davidovo bytu mi přišla roztahaná a víceméně zbytečná. Vše, ale vynahrazuje konec, který je skvělý, jednoduchý, osobitý, uvěřitelný. Vše krásně zapadne jako dílky puzzle. No a co mi přimělo dát plný počet hvězd definitivně je samotný konec a upoutávka na Němé oběti. Nechával jsem si jí na konec a moc se těším.

Schamila

Tak děj ve dvou třetinách knihy byl trochu slabší, ale závěr se dostal do obrátek, zápletek a hooodně překvapivého konce. Kam na ty nápady chodí, hodně originální, takže mohu jen doporučit. Těším se na další díly....

Lenka40

Tak tohle byla moje první kniha od autora a byla jsem velice spokojená . Vyšetřování odloženého případu ztracené osoby ,byl velice čtivý pořádně zamotaný a na konci nechybělo pořádné překvapení. Určitě si přečtu i další knihy od autora a samozřejmě doporučuji k přečtení.

klarence

Moje první kniha od tohoto autora. Nebylo to špatné, ale konec mne trochu zklamal.

maličkán

Bez slitování mně teda zklamalo. Krásná obálka, moc dobré hodnocení, zajímavá anotace , ale skutek utek. Tak jak už tu bylo napsáno, zbytečně zdlouhavé, klidně by kniha mohla mít o 200 stran méně. Četla jsem ji hodně dlouho, protože i přes autorovy pokusy o napětí, se nic se mnou nedělo, nenutilo mě to číst dál a dál. Zaujalo mě snad až posledních 100 stran. Další knihy od autora shánět nebudu.

Jane417

"Bez slitování" je pátý díl ze série případů detektiva Davida Rakera, který řeší záhadná zmizení lidí, která policie už odložila. Příběh má originální námět, protože zmizelou osobou není tentokrát dítě, ale 60tiletý bývalý policista, který zmizel beze stopy, když šel na dvorek pro dříví... už se domů nevrátil. Co se stalo a co vše je za zmizením policisty skrytého... po tom David pátrá. Kniha by ode mě dostala 5*, kdyby měla o 100 stran méně. Začátek je asi zdlouhavější. Nicméně i tak je děj plný napětí, detektivních záhad, zvratů a posledních 100 stran je dokonalých... včetně poslední věty!

kap66

Angličtí čtenáři jsou totiž nepozorní a nesoustředění. Takže autor jim pomáhá, jak může, aby se v ději a postavách orientovali. Např.: David Raker pověří své dva známé (známé už i nám) úkolem a mezitím se děje něco jiného. Jeden z nich mu zavolá a David si (nám) řekne: To je ... , já málem zapomněl, že jsem ho požádal, aby mi ... ! Čtenář je hned v obraze, že - a kniha bobtná a bobtná. Time Weavere, my Češi to nepotřebujeme (soudím i podle zdejších komentářů), pro nás prosím své knížky trochu, ne, raději trochu víc, proškrtejte.
Ale abych autorovi nekřivdila. Weaver psát umí, překvapit umí také a já dočetla knížku se zájmem.

allyce

Soukromý detektiv David Raker je sympaťák, o tom žádná, škoda jen, že z něj autor udělal téměř Supermana s brilantním logickým myšlením a tak nízkým prahem bolesti, že pro mě bylo těžké, určitým situacím uvěřit. Také některé popisné pasáže jsou zbytečné, pokud si tedy nechcete při čtení chvilku zdřímnout. Ubrala bych stránky, ubrala na dokonalosti Davida a pak bych dala pět hvězd.

elisa194

Kdyby kniha mela méně stran, možná by to bylo lepší. Takto se zbytečně děj protahoval, popisování všech věcí bylo až moc do podrobna.
Co se týče děje. Líbilo se mi postupné odtajnovani minulosti, zápletka byla opravdu zapletená a rozuzleni nečekané.
Ale i tak, jsem některé pasáže rychle projížděla očima (popisy) a snažila se mít knihu už rychle doctenou, protože me extra nebavila...

Anasa

Devět desetin knihy se mi zdálo skvělých - pozvolné odkrývání tajemství, prostor pro to, abych mohl sama uvažovat, podezírat. Naštěstí tam nebylo ani moc vstupů Kay a všechny měly své opodstatnění. Vysvětlení se mi zdála logická, což se z detektivek a thrillerů často vytrácí. Zde ne, když došlo na objasňování, padoucha jsem pochopila, nad druhou postavou jsem zavrtěla hlavou, jak se jí to mohlo zdát jako nejlepší řešení, ale koneckonců, proč ne. V tomhle bodě měla knížka skončit. Posledních padesát stránek bylo krkolomných a nelogických. Představovala jsem si, jak nakladatel drží autorovi pistoli u hlavy a nutí jej ještě kus připsat. Neměl se dát!

Jolča1

Miluji Davida ... super knížka :-)

Evule *
26.12.2017

Moje prvni kniha od tohoto autora a super napinava, uz se tesim na dalsi...

ArwenAragorn
12.12.2017

Příběh je obsáhlý, zpočátku hodně popisný, ale napětí je dobře nadávkováno a ke konci už děj vyloženě letí, bez zbytečných drastických scén. Přestože se zdá být obsah časem složitější a objevuje se v něm více postav, na konci je vše jasně a logicky vysvětleno. Detektivka je krásně promyšlená a plné hodnocení si určitě zaslouží.

Gi-Gi
16.11.2017

Musím říct, že si to titul bestseller zaslouží ve smyslu toho, že chápu, proč to lidi čtou a jak rychle.
Dost dobrý a dost zamotaný a "fakt hustý"

martina.tim
15.11.2017

První setkání s Davidem a je to pro mě takové vlažnější. Nebyl to špatný příběh, ale jak už zde spousta zmiňovala, tak ten děj se mnohdy vlekl hrozně pomaloučku. Ke konci se děj začíná rozjíždět a posledních 50 stran jako by to autor chtěl tomu čtenáři vynahradit. Ale už to bylo trošku překombinované. No jelikož toto bylo první setkání a potkala jsem tam spoustu spoilerů na předešlý díl, tak ten předešlý číst už nebudu, ale spíše se zaměřím na další. Dám mu tu šanci. Jinak hodnocení je spíše 3 a půl hvězdy.

gordon13
05.11.2017

Příběh opravdu chytil, překvapil, místy lehce zdlouhavé, ale neztracíte zájem číst dál, nový, hodně dobrý autor thrillerů...budu sledovat další knihy

veronika9143
01.11.2017

Skvělá, dobře napsaná, napínavá. Moc mě bavila, dlouho trvá odhalit vraha, paráda. Jediná výtka, což není ke knize, ale k nakladatelství. Je škoda, že se vydává od pátého dílu, pak čtvrtý, šestý, atd... To nemám ráda.

AlenaF
08.10.2017

Kniha mě chytla hned od začátku. Napínavý děj, dobře přeložené, čtivé. Doporučuji.

wooloong
24.09.2017

Příliš mnoho stran a příliš málo děje. Občas jsem se přistihla, že mi oči jen tak kloužou po stránce, dokud jsem nedošla k výsledku. Proč podrobně popisovat, kudy hrdina jel, kde zahnul doprava, kde doleva, do jaké ulice, když se nic zásadního během cesty nestane. Jestli je autor placen od stránky, tak se to dá pochopit. Můžeme být rádi, že si nenamastil kapsu popisem, jakou rychlost hrdina zrovna zařadil, jaké dopravní cedule a protijedoucí auta potkal a zda nepřekročil rychlost v obci. Dobrá zápletka i dobré vyprávění až na tu hromadu vaty.

SimonaP
11.09.2017

Děj knížky by se dal napsat tak do padesáti stran. Zbytečně natahované nic, a nic se tam ani podstatnou část knihy neděje. Nebavilo mě to.

Ka.Flo
21.08.2017

Napínavé od začátku do konce! I ty detaily, které u většiny knih nutí k usnutí, byly podány naprosto vzrušujícím způsobem. Výborný děj, není to typická detektivka jako všechny ostatní. Doufám že ostatní dílly budou také tak povedené

Aligator805
20.08.2017

Právě jsem dočetla. Místy trochu zbytečně natažené, ale velice dobrý děj a zápletka. Jen je škoda, že to u nás vychází až od 4. dílu a unikají tak vazby hlavního hrdiny v soukromí.

Eevina
22.07.2017

Naprostá spokojenost, sice mi trochu mrzelo, že jsem nezačala tím dílem předchozím, ale za mě super, je to čtivý, napínavý, jediné co bych trochu vytkla je to, že mi to přišlo trochu natažené. Určitě zkusím i další díly. Ale to co mě mrzí je to, že jsou u nás knihy vydávány až od poloviny série a tak soukromý život hlavního hrdiny si člověk musí krapet domýšlet.

Lenka40
21.07.2017

OldřichHanton
17.07.2017

Docela slušná detektivka ze série, která mi byla doteď neznámá. Bez slitování má rozhodně super atmosférou co mě na začátku úplně vtáhla, bohužel už v půlce se díky jisté zdlouhavosti a drobným nelogičnostem v chování postav začalo kouzlo poněkud vytrácet. Konec naštěstí nebyl špatný, takže mohu doporučit.