Bez slitování

od:


KoupitKoupit eknihu

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289524/bez-slitovani-pcU-289524.jpg 4.1251
Série:

David Raker (5.)

Orig. název:

Fall From Grace (2014)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mystery Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (95)

Přidat komentář
Ms.Floyd
dnes

David sám o sobě opět super, ale přiznám se, že tenhle příběh mě nijak zvlášť nenadchnul. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, protože mi místy přišel příběh překombinovaný. Myslím, že celá série DR má i silnější knihy, např. Ta předchozí, to byla naprostá pecka.
Takže za mě tentokrát za 3*, každopádně moje dojmy z toho dílů nijak nemění můj celkový dojem z díla o Davidu Rakerovi, kterého jsem zamilovala a díky tomu zařadila Tima Weavera mezi své oblíbené spisovatele.

Katulinka69
19. října

Super série s Davidem,už se těším na další.

nadenka13
15. října

líbilo doporučuji

Fazulina
04. října

Na mě příliš překombinované, ten konec podle mě je dost přitažený za vlasy, kdyby tam nebylo to poslední rozuzlení (kdo je kdo), tak by to bylo lepší. Ale knížka je napínavá a čtivá. Údolí mrtvých se mi ale líbilo víc.

derminator
30. září

Byla to má druhá kniha od Weavera. Musím říci, že to nebyla taková hitparáda, ale kniha má spád, je čtivá. Ale předcházející se mě líbila více a proto dávám 70%.

Strnady095
07. září

Prima pokračování, pomalý rozjezd (skoro do půlky knihy) a pak se to rozjede, prima námět, dobrá zápletka (neuhádl jsem ... až na konci) ... jdu na pokračování

mmmisulka.r
07. září

Neexistuje, aby tento autor zklamal!

Terez25
30. srpna

Další z dílů série Davida Rakera mě sice nezklamal, ale dle mého byl zbytečně obsažný. Příběh ale jako vždy dobrý.
D. Raker je sympaťák, na jeho postavě se mi především líbí jeho přímočarost a tvrdohlavost. :-)

karantena
27. srpna

Já se vždy vyděsím toho rozláčněného začátku,ale pak.......to stojí za to.Vše do sebe zapadne jako náročná skládačka.Nic není opomenutu,či zapomenuto a čtenáři je vždy minulost taktně připomenuta takže se v knize neztratíte.Moc se mi líbila a jdu hned číst další knihu.

MarieH
14. srpna

Asi jsem jediná, ale mě se kniha nelíbila.

martina3126
14. srpna

Kniha se mi líbila. Závěr byl opravdu nečekaný. Některé informace se v knize opakují znovu, což přispívá k tomu, že je kniha značně rozsáhlá. Ráda si přečtu od autora i něco jiného.

Janča089
06. srpna

Pravda, že by mohla být kniha kratší. Napínavá místa tam byla, zápletka není nudná, čtenář při tom může přemýšlet, protože se informace dozvídá pěkně postupně, což se mi líbí. Jen nevím, jestli závěr nebyl už trošku překombinovaný. SPOILER: Po zamyšlení se v závěru: jak moc je pravděpodobné, že by Franks opravdu takto zmizel ze světa a opustil vše co měl? Beze stopy, bez vysvětlení rodině, na které mu přece záleželo? Pomohl si tím?? Navíc neměl žádnou jistotu, že informace dotyčný nezveřejní i přesto..

Pavlnka
28. července

Napínavá. Závěr mě fakt dostal.

sabca
25. července

Po dvou knihách Roberta Brandzy jsem se do knížky nemohla začít. Připadala mi zdlouhavá. Klidně by mohla mít o takových 200 stránek méně. Když jsem se začetla a hlavně ten konec byl tak napínavý, že jsem knihu dočítala až ve 3 hod. ráno. Vůbec jsem netušila jak vše dopadne. Doporučuji

TeaPeter
14. července

Neotřelý nápad na zmizení, i když samotná realizace byla až triviální. Pátrání bylo zajímavé, ale místy jsem měl pocit, že to autor všechno zbytečně (a zdá se mi, že až samoúčelně) zamotává a natahuje, a líčení tím ztrácí na uvěřitelnosti.

CharlesWard
02. července

Napínavé, to ano. Jen by knize určitě prospělo, kdyby autor udělal závěrečnou korekci a vyškrtal z ní všechny ty osobní dramata hlavního hrdiny, stejně tvořily pouze vatu pro umělé navýšení počtu stránek.

Peslik
14. června

Jít na padoucha jen s kusem dřeva může vážně jen David :D to mě vážně baví.
Začátek trochu pomalejší, ale pak to byl fičák. Konec mě dost překvapil.
Těším se na další a doporučuji

muchomurka
09. června

Napínavý příběh, jehož závěr mě velmi překvapil, takovou bombu jsem nečekala. Vůbec si nedovedu představit, co to musela se zúčastněnými udělat.
Jediné, co mi přijde už praštěné, je to, že David jde vždycky do nějaké akce absolutně neozbrojen, max. si těsně před vezme nějaký nalezený předmět, klacek... Vždyť kolikrát ví, že stojí proti ozbrojenému protivníkovi, který se před ničím nezastaví, a on jde prohledat jeho dům a neozbrojen a pak je to jen překvapení a štěstí.

EmilieJF
02. června

Tím Weaver - Bez slitování

Skvěle napsaný příběh .... Vyprávění v první osobě a bylo to čtivě napsané.
Byla to moje první kniha od autora a na začátku jsem věděla co od knihy čekat a byla jsem velmi hezky překvapená

Valeyman
17. května

Ano, na jedné straně klasický Weaver, na druhé straně ne. Na můj vkus a soudě podle ostatních weaverových knih trochu pomalejší rozjezd. Byl jsem zvyklý, že autor do toho skočí rovnýma nohama, ale tady se cca 300 stran řeší víceméně to samé pořád dokola bez většího průlomu ve vyšetřování. Třeba pasáž útěku lupiče z Davidovo bytu mi přišla roztahaná a víceméně zbytečná. Vše, ale vynahrazuje konec, který je skvělý, jednoduchý, osobitý, uvěřitelný. Vše krásně zapadne jako dílky puzzle. No a co mi přimělo dát plný počet hvězd definitivně je samotný konec a upoutávka na Němé oběti. Nechával jsem si jí na konec a moc se těším.

Schamila
04. května

Tak děj ve dvou třetinách knihy byl trochu slabší, ale závěr se dostal do obrátek, zápletek a hooodně překvapivého konce. Kam na ty nápady chodí, hodně originální, takže mohu jen doporučit. Těším se na další díly....

Lenka40
08. dubna

Tak tohle byla moje první kniha od autora a byla jsem velice spokojená . Vyšetřování odloženého případu ztracené osoby ,byl velice čtivý pořádně zamotaný a na konci nechybělo pořádné překvapení. Určitě si přečtu i další knihy od autora a samozřejmě doporučuji k přečtení.

klarence
05. dubna

Moje první kniha od tohoto autora. Nebylo to špatné, ale konec mne trochu zklamal.

maličkán
03. dubna

Bez slitování mně teda zklamalo. Krásná obálka, moc dobré hodnocení, zajímavá anotace , ale skutek utek. Tak jak už tu bylo napsáno, zbytečně zdlouhavé, klidně by kniha mohla mít o 200 stran méně. Četla jsem ji hodně dlouho, protože i přes autorovy pokusy o napětí, se nic se mnou nedělo, nenutilo mě to číst dál a dál. Zaujalo mě snad až posledních 100 stran. Další knihy od autora shánět nebudu.

Jane417
27. března

"Bez slitování" je pátý díl ze série případů detektiva Davida Rakera, který řeší záhadná zmizení lidí, která policie už odložila. Příběh má originální námět, protože zmizelou osobou není tentokrát dítě, ale 60tiletý bývalý policista, který zmizel beze stopy, když šel na dvorek pro dříví... už se domů nevrátil. Co se stalo a co vše je za zmizením policisty skrytého... po tom David pátrá. Kniha by ode mě dostala 5*, kdyby měla o 100 stran méně. Začátek je asi zdlouhavější. Nicméně i tak je děj plný napětí, detektivních záhad, zvratů a posledních 100 stran je dokonalých... včetně poslední věty!

kap66
18. března

Angličtí čtenáři jsou totiž nepozorní a nesoustředění. Takže autor jim pomáhá, jak může, aby se v ději a postavách orientovali. Např.: David Raker pověří své dva známé (známé už i nám) úkolem a mezitím se děje něco jiného. Jeden z nich mu zavolá a David si (nám) řekne: To je ... , já málem zapomněl, že jsem ho požádal, aby mi ... ! Čtenář je hned v obraze, že - a kniha bobtná a bobtná. Time Weavere, my Češi to nepotřebujeme (soudím i podle zdejších komentářů), pro nás prosím své knížky trochu, ne, raději trochu víc, proškrtejte.
Ale abych autorovi nekřivdila. Weaver psát umí, překvapit umí také a já dočetla knížku se zájmem.

allyce
15. března

Soukromý detektiv David Raker je sympaťák, o tom žádná, škoda jen, že z něj autor udělal téměř Supermana s brilantním logickým myšlením a tak nízkým prahem bolesti, že pro mě bylo těžké, určitým situacím uvěřit. Také některé popisné pasáže jsou zbytečné, pokud si tedy nechcete při čtení chvilku zdřímnout. Ubrala bych stránky, ubrala na dokonalosti Davida a pak bych dala pět hvězd.

elisa194
28. února

Kdyby kniha mela méně stran, možná by to bylo lepší. Takto se zbytečně děj protahoval, popisování všech věcí bylo až moc do podrobna.
Co se týče děje. Líbilo se mi postupné odtajnovani minulosti, zápletka byla opravdu zapletená a rozuzleni nečekané.
Ale i tak, jsem některé pasáže rychle projížděla očima (popisy) a snažila se mít knihu už rychle doctenou, protože me extra nebavila...

Anasa
14. února

Devět desetin knihy se mi zdálo skvělých - pozvolné odkrývání tajemství, prostor pro to, abych mohl sama uvažovat, podezírat. Naštěstí tam nebylo ani moc vstupů Kay a všechny měly své opodstatnění. Vysvětlení se mi zdála logická, což se z detektivek a thrillerů často vytrácí. Zde ne, když došlo na objasňování, padoucha jsem pochopila, nad druhou postavou jsem zavrtěla hlavou, jak se jí to mohlo zdát jako nejlepší řešení, ale koneckonců, proč ne. V tomhle bodě měla knížka skončit. Posledních padesát stránek bylo krkolomných a nelogických. Představovala jsem si, jak nakladatel drží autorovi pistoli u hlavy a nutí jej ještě kus připsat. Neměl se dát!

Jolča1
06. ledna

Miluji Davida ... super knížka :-)