Lethania Online Lethania komentáře u knih

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Prostě další pecka od zkušené Patricie Briggs! Po celou dobu čtení jsem měla potutelný úsměv na tváři, jak vtipné to bylo. Další díl si určitě přečtu.

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Asi nejlepší díl o Mercy. Podobně jak Ailee, i já jsem si koupila celou sérii za vysokou cenu, ale rozhodně toho nelituji. Už se těším na další díl.

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Další díl mě rozhodně nezklamal. Spíš naopak. Mercy a Adam mi jsou čím dál víc sympatičtější. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den, což samo o sobě vypovídá o skvěle napsaném příběhu.

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Podobně jako Magie mrtvých od Ilony Andrews, Provinilých slastí od Laury K. Hamilton nebo Jednou nohou v hrobě od Jeaniene Frost, tak i tento první díl série o Mercedes Thompsonové nasadil laťku hodně vysoko. Mercy, automechanička a kojotí kožoměnec, si mě podmanila svou bojovností a černým humorem. Nebojí se jít do zdánlivě sebevražedné situace, čehož si na ni vážím. A Adam je prostě Adam. Další parádní urban fantasy série, která se každým dílem zlepšuje. A o akci rozhodně není nouze! Doporučuji.

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Nevím proč, ale tenhle díl byl o maličko horší než první dva díly. Měla jsem z toho prostě jinačí pocit. Ale nový Londýn se mi neskutečně zamlouvá. Jen tak dál.

04.07.2018 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Pokračování prvního dílu je snad ještě lepší. Ještě větší napětí a akce. Nové postavy se mi zalíbili. Prostě paráda! Další díl si nenechám ujít.

04.07.2018 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Další parádní fantasy série, která mě nadchla. Originálně zpracované postavy a jejich schopnosti, úplně nový svět, kde vládne fašismus a zajímavý příběh. Neuškodilo by ubrat trochu romantiky, ale jinak se kniha vezla na vlně napětí a akce. Doporučuji.

04.07.2018 5 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Další pecka od manželů Ilony a Gordona. Příběh vás nutí pořád číst a o zábavu nebylo nouze. Dát si pauzu bylo nemyslitelné. Doufám, že si další díl udrží stejné tempo.

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Opět parádní dil, který neztrácí ze své originality. Hugh a otec Kate jsou skvělí nepřátelé. U knihy jsem se vůbec nenudila a pořád jsem se potutelně usmívala. Za mě plný počet.

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Další parádní díl, který změnil prostředí, což je dobře. Všechno zlé se přece nemůže odehrávat v Atlantě. Hlavní záporák Hugh se mi hodně zamlouvá. Doufám, že bude i v dalších dílech.

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Myslela jsem si, že už to nemůže být lepší, ale zase jsem se zmýlila. Kate a Curran mě neskutečně baví. Tahle série je pro mě jedna z nejlepších fantasy sérií, které jsem kdy četla!

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Po minulém dílu jsem si myslela, že pokračování nedosáhne takových kvalit jako třetí díl, ale to jsem se spletla. Téměř na každé stránce byla akce a parádní černý humor hlavní hrdinky Kate. Kniha má ode mě i malé plus za to, že milostná linka nepřevládá (narozdíl od některých urban fantasy sérií).

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Asi nejlepší díl z předchozích dvou dílů. Bavila jsem se od začátku až do konce. Konečně jsme se dozvěděli i něco nového o minulosti Kate. Takže pecka!

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Další díl mě nezklamal. Kate mě, společně s Curranen, neskutečně bavila. Parádní závěrečné vyvrcholení celé knihy se mi hodně zamlouvalo. Kate prostě není žádná slečinka, ale dokáže se o sebe postarat (a o všechny ostatní). Doporučuji.

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Prostě paráda! Sarkastická Kate se mi oblíbila hned na začátku knihy a nepřestala mě bavit až do skvělého konce. Dlouho jsem se tak nebavila. Při čtení jsem se pořád usmívala. A Curran... Boží. Dávám plný počet a už se chystám na další díl. Všem doporučuji.

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Asi bych nečetla, kdyby se nejedlo o českou spisovatelku. V poslední době dávám českým spisovatelům šanci, abych jim moc nekřivdila. Ale ve většině případů jsou zahraniční (fantasy) knihy prostě lepší. Nejedná se o špatný nápad, ale o provedení. Děj sice plynul, ale některé pasáže byly lehce naivní. Hlavní hrdinka mi vadila. Víc jak 3* si kniha nezaslouží.

03.07.2018 3 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Další podprůměrná fantasy kniha, kterou jsen četla před několika lety a jelikož si nepamatuji o čem to vlastně bylo, tak to samo o sobě vypovídá o tom, že je kniha nudná a zanechá jen špatný dojem. Nedoporučuji.

03.07.2018 2 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Z anotace jsem si myslela, že půjde o nějaké další fantasy, ale to jsem se spletla. Jedná se spíš o psychothriller, který se mi docela líbil. Začátek knihy byl nudný, ale pak jsem se začetla a konec jsem vůvec nečekala. Za mě povedená psychologická kniha, která si zaslouží 4*.

03.07.2018 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Nejdříve jsem viděla seriál, který byl však ukončen po první sérii. Takže jsem přirozeně chtěla vědět, jak to pokračuje - ale kniha mě zklamala. Přišlo mi to takové vláčné, děj nudný a postavy mi byli krajně nesympatické. Pro mě to byla ztráta času (ale měla jsem to přečtený za pár hodin). Další díl číst nebudu.

03.07.2018 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha se mi líbíla. A hodně. Jedná se o mrazivý přívěh s důležitým poselství - jedině člověk dokáže propadnout zlu a šílenství. Ladislav Fuks dokázal skvěle vykreslit psychologickou stránku hlavního hrdiny a jeho bližních. Četla jsem před pár lety do povinné četby k maturitě, a rozhodně toho nelituji!

03.07.2018 4 z 5