V pasti

Vždycky jsem si myslela, že vím, kdo jsem. Ještě nikdy jsem se tolik nemýlila… Layla celkem klidně proplouvá životem. Studuje taneční školu a jediné problémy, které řeší, jsou úkoly a otravná spolužačka. Jednoho dne však zkolabuje. Sama a zmatená se ocitne v nemocnici. Doktoři netuší, proč skoro zemřela a co se jí vlastně stalo. Rychle se zotavuje, její smysly se však nepřirozeně zostřují. Když je rozrušená, začínají se kolem ní dít podivné věci. Když se ji z nemocnice pokusí odvést neznámy muž, její svět se obrátí vzhůru nohama. Je vržena do víru událostí, které od základů změní její život. Co se děje s jejím tělem? Proč se musí skrývat a bát se o svůj život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289456/v-pasti-vkP-289456.jpg 3.971

Projekt Alfa (1.)

Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Lafix

Tento příběh mě moc nenadchl, ačkoliv jsem to přečetla do konce.

Percabethka

I přes pár menších nedostatků jsem si příběh od začátku do konce užívala. Autorčin styl psaní mi hrozně moc připomněl Meg Cabot, kterou úplně miluju, takže mě knížka okamžitě chytla. Pořád se něco dělo a nebyla tam snad jediná nudná pasáž, četla se skoro sama a nápad byl taky skvělý. Jediné, co bych vytkla, bylo opakování stejných slov pořád dokola (např. Podívala jsem se na tu čarodějnici. "Čím se to voníš, čarodějnice?" Já tu čarodějnici vážně nenávidím. - Kdyby o ní mluvila jako o Amandě a pak jí oslovila "čarodějnice", tak nic neříkám, ale tohle bylo trochu přehnané...) a pak to, že česká autorka píše příběh z Ameriky. Jako by jich už tak nebylo dost :D A přečíst si pro změnu něco z Česka by bylo zajímavé. Hlavní ale je, že Američané mají trochu odlišný způsob myšlení, takže když čtu knihu z amerického prostředí od Američana a pak od Češky, vždycky mě zarazí detaily, které českému autorovi často nedojdou - třeba jiné školství, návyky a podobně.

drakee

Bomba!! Těším se na další díl.
Docela mě překvapilo že sem si oblíbila pravou ruku hlavního záporáka. Nemůžu si pomoct se Serovem je sranda

Calla2002

Nádherná kniha čtivá a zajímavá četla se rychle a strašně se mi to líbilo a Leo? pane bože....ten konec? skončilo to dobře ale s otevřeným koncem zajímalo by mě jestli bude další díl .. :-)

kyticka152

Kniha ani nepřekvapila, ale ani neurazila. Nebavil mě začátek. Připadalo mi, že se tam děje pořád to samé dokola. Prostředek to nějak vyrovnal a konec mi přišel jako každý jiný. Každopádně do výzvy se hodí!!! :)

Hoshi

Opravdu velmi zajímavý, strhující a čtivý příběh o sympatické Layle, která používá sarkasmus v mnohých situacích. Doufám, že se dočkáme nějakého pokračování.

nikol0783

Bylo to rozhodně něčím nové, hlavní hrdinka má podobný smysl pro humor jako já (ať žije sarkasmus). Jenže se snažila být vtipná i ve chvílích, kdy se to absolutně nehodilo - navíc se vsadím, že kdyby se autorka ocitla v podobných situacích jako Layla, nevydala by ze sebe ani hlásku, natož hlášku. Jinak vcelku fajn čtení.

Bettybook

Tak tahle kniha byla fakt něco!Chvílemi mi až mrazilo!

Dragita

5 Show more
Review První polovina byla super, vtáhla mě do děje. Layla mi byla sympatická,svá, tornádo v živém těle. Občas byla trochu víc výbušná. Kdo by se jí divil, v její situaci. Jen mě rušilo, jak oslovuje čtenáře a dělá z něj hlupáka ( pokud vám to ještě nedošlo... apod)
V institutu to bylo drsné, Layla se nevzdávala, dokud to šlo. Čtení bylo temnější. Jen závěrečná třetina příběhu má u mě mínus. Byla moc zrychlená. Vztahy mezi ní a doktorkou Sandrou a vůbec s betou, neměly šanci se podle mě tolik projevit, aby to vedlo k tomu závěru. Škoda, že je kniha tak tenká, slušelo by jí pár stran navíc.
I tak jsem si příběh užila - kdo hledá odpočinkové čtivo na jedno odpoledne, směle do toho. Fandím Layle, chci pokračování a nápad s genetickými hybridy je skvělý :)

marta14

Kniha se mi moc líbila.Byla taková jednoduchá.Konec sice otevřený,ale nevadí.Doporučuji.

Iwíček

Musím říci, že tato kniha byla skvělá. Uchvátilo mě, jak autorka pracovala s ich-formou tak, že se dalo krásně sledovat momentální rozpoložení hlavní hrdinky. Vše bylo přímočaré a nikde jsem neměla pocit, že by něco nesedělo. Líbilo se mi, doporučuji a těším se na pokračování. Hlavní hrdinku jsem si velice oblíbila a její vlastnosti mi přišly naprosto reálné, protože... uznejte sami, připadali jste si v jejím věku také jak utržení ze řetězu a do všeho jste se vrhali po hlavě? Taková je prostě puberta...

JirkaDitt
29.12.2016

Knížka byla supr. Byla to taková ta nenáročná knížečka, kterou si každý čas od času rád přečte. :-)
Do autobusu a na víkend úplně ideální! :-) Jsem zvědavý na druhý díl.

Morčička
26.12.2016

Tato kniha se mi velmi líbila. Doporučuji ji. Byla ale hodně drsná.

Aires
22.12.2016

Zajímavá kniha nabitá akcí, ve které si užijete parádní honičky, pronásledovačky a mistrovské přestřelky ve stylu Kobry 11 :) A tohle všechno má na svědomí holka, co prozatím hopsala na taneční akademii balet :) Jasně trochu přitažené za vlasy, ale bylo to čtivé a celkem mě to bavilo :) Jen škoda, že Layla připomíná neřízený granát a do všeho se vrhá po hlavě :D

pejty
25.11.2016

Když jsem začal číst tuto knihu, tak jsem byl nadšený. Sarkastická hlavní hrdinka, která neustále hláškuje, zajímavá zápletka a superschopnosti. Co víc si přát? No bohužel mé počáteční nadšení brzo opadlo. Autorka se totiž snažila být za každou cenu vtipná a neustále na čtenáře střílela hlášku za hláškou, což nakonec ale bylo dosti na škodu. Protože, když se někdo snaží být za každou cenu vtipný, tak se nakonec moc lidí nezasměje. Což byl tento případ. Neustále sarkastické poznámky se mě už asi na padesáté stránce omrzeli a mě kniha přestala bavit. Asi od půlky knihy mě příběh začal opět bavit, ale škoda už byla spáchána a už jsem se nedokázal do knihy tak zažrat.

Wizzly
22.11.2016

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout! Jsem nadšená z autorčina humoru, opravdu jsem se hodně nasmála, protože některé ty slovní hříčky to prostě hned tak někdo nevymyslí!! Musíte si to přečíst, aby jste pochopili! Jinak příběh hrdinky je od začátku až do konce akční, napínavý, takže se to čte velmi rychle, ale mně to tak vyhovuje. Žádné zdržování dlouhými popisy. Knížku vřele doporučuji! :)

simi28
02.10.2016

Super kniha. Přečetla jsem jí na doporučení mé nejlepší kamarádky a vůbec toho nelituji. Kniha je opravdu napínavá a má skvělou hlavní hrdinku, kterou jsem si oblíbila hlavně kvůli jejím vtipným a zároveň sarkastickým poznámkám. Dále jsem si oblíbila její nejlepší kamarádku Georgii a samozřejmě betu patnáct neboli Lea. Knihu opravdu doporučuji a těším se na další knihu od této autorky.

Atira
13.07.2016

Strhující děj, který vás nenechá ani chvíli si odpočinout, hlavní hrdinka ve svém až naivním přesvědčení, že o svém životě bude rozhodovat pouze ona, bojuje proti nepříteli, aby zachránila vše, co je jí drahé. Jako hlavní obranu používá drzost a své schopnosti. Nemusí sednout každému, ale rozhodně se jedná o příjemné počtení.

warca
12.07.2016

Nejprve nudné a zdlouhavé, ale pak, když se to trochu rozjelo, se mi kniha celkem líbila. Jen mi hlavni hrdinka přišla zvláštní a kapku nesympaticka.

rarášek
02.06.2016

Moc se mi kniha líbila! Nejdřív jsem nad tím, že si to přečtu, moc neuvažovala, ale pak jsem ji uviděla mezi novými přírůstky v knihovně, tak jsem si ji vzala. A myslím, že jsem udělala dobře. Neustálé napětí, pronásledování, které musela Layla prožívat. Moc se mi líbilo, že i když ji zlomili, tak se přese všechno dokázala znovu vzchopit a nedat se jen tak. Zalíbil se mi i Leo nebo taky beta patnáct, který ji nenechal na holičkách. Georgia se rozhodně projevila jako skvělá kamarádka. Obálka je rozhodně skvělá, skvěle se hodí. Po tom konci si rozhodně nenechám ujít další díl. :)