Skrytá

Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím – skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne – něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info –...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154666/avena-skryta-uWQ-154666.jpg 3.4211

Avena 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Hidden, 2012

Kniha Skrytá

Johhanka79
20.06.2019

Klasická blbina pro mládež:-D, tím si projde většina dívek. Ale alespoň jsem se zasmála a zavzpomínala na svá mladá léta. Nečekejte skvost, hloubku ani rozumný děj.

Lethania
03.07.2018

Další podprůměrná fantasy kniha, kterou jsen četla před několika lety a jelikož si nepamatuji o čem to vlastně bylo, tak to samo o sobě vypovídá o tom, že je kniha nudná a zanechá jen špatný dojem. Nedoporučuji.

TheQueenOfIron
05.04.2018

Chci začít tím, že jsem fanynkou Marianniných knih. Nebo možná spíše konceptů, které v nich představuje. Způsob, jakým to dělá, nebývá nejlepší.
Tahle kniha je ale lepší než si pamatuji. První polovina vlastní není vůbec špatná, dokonce je někdy vtipná. Zápletka samotná by byla také dobrá, zrcadlí Luciferův pád a ukazuje nám, co mohlo přijít po něm. Skrytá má ale jeden velký problém - postavy. Máme zde dva vypravěče, což je formát, který Marianne obvykle používá a který si obvykle i užívám. Jeden z nich je dobře napsaný, vtipný, uvěřitelný a mladší čtenář se s ním může ztotožnit - druhý je hlavní postava. Ebony není od samého začátku špatná postava, přinejhorším je prostě nudná a je tím typem "nejsem ničím výjimečná, ale něco na mně je" - ale taková je prakticky každá hrdinka YA literatury, takže hádám, že to je v pořádku. Snaží se najít, její tělo se výrazně mění, a to je vlastně skvělá tématika pro mladé lidi. Ale tohle všechno jde z cesty, jakmile má možnost nějaké odpovědi získat. Nathanaelova postava je také v pořádku - v první polovině knížky. Jeho vztah s Jordanem je asi ten nejdůležitější v celé knize a je hezké sledovat, jak si k sobě nacházejí cestu. Ale všechno stojí a padá na tom momentu, kdy se setkají Nathanael a Ebony. Vím, že k sobě patří, Marianne s konceptem spřízněných duší pracovala už dříve, ale tentokrát to prostě nefunguje. Není mezi nimi žádná chemie, Ebony mu nevěří, uzavírá se do sebe a, jak jsem již zmínila, nestojí o ty odpovědi - a fakt, že má Nathanael vážně krásné oči to prostě nezachrání. A pak spolu stráví pět minut o samotě a ona jej najednou miluje. A je trapné. A zatímco jsem si po celou dobu užívala Jordanovy kapitoly víc, v tuhle chvíli jsem si přála, abych Ebonyiny nemusela číst. Naštěstí ale za rohem číhá záporák a v knize se objeví nějaká ta akce a před Ebony stojí těžká volba. Která vlastně není zas tak těžká, protože osobně bych s Lucou šla bez sebemenšího zaváhání. Chci říct... Zvuk hlasu člověka, kterého milujete (asi tak hodinu) klidně obětuji za to, abych zachránila svou rodinu a jako bonus získala tisíc let absolutního míru na zemi.
Poslední kapitola je dostatečně napínavá a zajímavá, aby člověk čekal na další díl a Skrytá za sebou nechává také dost otázek, které je ještě třeba zodpovědět, což je skvělé. Ale je velmi snadné z této knihy vyrůst. Je to YA kniha, která z toho tu adult část tak trochu vyjímá (ačkoliv vágně zmiňuje sex a dokonce se objeví nějaké nadávky, což jsou věci, které nebyly v ostatních Marianniných knihách tak výrazné), což není nutně špatné. Jsem si jistá, že kniha na svou cílovou skupinu čtenářů působí mnohem lépe než na mne, mnohem lépe s tou mladou částí než dospělou - a nemyslím si, že se k téhle knize někdy ještě vrátím.

Ažula
07.03.2018

Tuto knížku jsem četla někdy ve svých 13ti letech. Pamatuji, že jsem z ní byla naprosto unešená. Díky mému nadšení z ní, jsem se začala zajímat o knížky více. (samozřejmě jsem do té doby četla ráda, ale většinou jen knížky, které mi ukázali rodiče) Každopádně se ze mě díky ní stal knihomol. Můžu říct, že jsem od té doby jsem objevila i spoustu lepších knížek. Normálně bych tuto knížku hodnotila čtyřmi hvězdičkami, milé a čtivé, nenadchne ani neurazí. Já dávám pět, protože je to pro mě prostě srdcovka a v době jejího dočtení jsem z ní prostě nadšená byla. A ačkoliv je to už přes tři roky, tak si pořád knížku pamatuji, jako kdybych ji četla včera. Moc mě mrzí, že nevyšly další díly, ale máme aspoň angličtinu.
Kažopádně se mi knížka líbila a patří mezi ty lepší knížky, aspoň za mě. Doporučovala bych.

parvitas
17.10.2017

Obálka, ktorá ma dostala - je fakt nádherná - strieborno-modro-čierna - takúto kombináciu milujem! Ale príbeh, no veď posúdťe sami...
Podľa mňa je to dobrá blbosť. Nikdy sa mi nepáčili knihy o anjeloch a ani táto nie je výnimkou. Dievča je iné, rodičia jej to taja 16 r., a nie je to iba preto, že jazdí na koni a je extra silná. A potom sa tam objavia nie dvaja, ale rovno traja sexi nápadníci a ich kamoši a tak nejako jej rastú krídla a potom rásť prestanú a všetci z nej chcú mať svoju nevestu/milenku/matku svojich detí alebo niečo podobné. Ale som to prežila, popri čítaní prehrala len dve partie Človeče nehnevaj sa, pozrela si pri čítaní dva fajn filmy - Deadpool a Oblivion - tie filmy odporúčam, Avenu nie.
Prečo nie? Je to také divné, keď sa ju snažia presvedčiť, že je anjelka. A ona im vraví, nie, nie, to vy ste tí divní. A tak vysielajú človeka, jej budúceho, ktorého bude musieť časom ochraňovať, aby ju presvedčil, ale on je do nej zaľúbený, všakáno. A jemu sa nejako presvedčiť dá, ale aj tak sa dievčinka zahľadí do anjela. A áno, dobrí majú modré oči, ten zlý zelené. Fakt to nemusíte čítať.
Iba ak veľmi-veľmi chcete.

Lucik100
12.07.2017

No nebylo to nejhorší, ale zas tak mě to nevzalo. Vadí mi ale, že nejsou další díly.

Zebra01
14.06.2017

Knížka mě zaujala více než jsem očekávala, i když některé události by stály za to více rozepsat.
Nevíte jestli vyjdou další díly? Nebo jestli jsou k sehnání další knihy této tématiky, popřípadě jaké?

AnuQa
09.05.2017

čtení rychlé ale spíše dětské tohle mi je jedno ale když už se začtete tak to slibuje další díly které nejsou