Magie spaluje

Jelikož se Kate Danielsová živí odstraňováním nepořádku, který s sebou přináší magie, má docela přehled o rizicích vlastního povolání. Vlny paranormální energie obvykle zaplavují město a zase ustupují, podobné mořskému příboji. Ale jednou za sedm let nastane čas erupce, kdy se magie utrhne ze řetězu. A tentokrát se Kate bude muset poprat s problémem nevídaných rozměrů. Doslova božských....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85078/magie-spaluje-Svo-85078.jpg 4.5496

Kate Daniels 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fantom Print

Magic Burns, 2008

Kniha Magie spaluje

marie2577
23.12.2020

Četlo se svižně a bylo to napinave

denniys
14.10.2020

Pro mě ideální příběh na odreagování od náročnějšího čtení. Sarkasmus, vtip, akce, úplné minimum romantiky a příjemné množství stránek..

Jass
12.10.2020

Ač druhý díl není mému srdci nejbližší, musím říct, že má svoje kvality - na řadu z nich jsem zapomněla, protože i druhý díl jsem četla do teď tuším jen jednou. Na scéně se poprvé objevuje Andrea (jak vůbec první díl mohl existovat bez ní je mimo mé chápání), Julie (pro kterou mám osobně slabost) a Rafael (raději bez komentáře).

"Takže ty po mně chceš, abych se vydala po stopě nadpřirozeně rychlého ostřelovače, který dokáže zničehonic zmizet, sehnat vám mapy a ještě to zařídit tak, aby se nikdo nedozvěděl, co a proč dělám?"
"Přesně tak."
Povzdechla jsem si. "Donesu ti na to formulář."

Na knize je vidět, že se její svět stále ještě rýsuje. V určitých místech bych čekala zmínky na které zkrátka nedojde (například rváči se v tomhle díle jasně nabízejí...). Celkově velmi dobrý díl, i když je vidět, že se série teprve rozjíždí, bonusem je pravděpodobně nejlepší epilog ze všech dílů.

johana3160
05.09.2020

(+ SPOILER) V teto serii neni spatnych dilu. Tady se vice dozvidame o svete Kate a zacina se nam zamotavat jeji “vztah” s Curranem. Libi se mi jejich spickovani. Autori pomalu utvari komplikovany a propracovany svet, sem tam se vloudi drobna chybicka v cislech, ale toho si clovek sotva vsimne (vsimnete si jak se navysuji bez udani duvodu pocty kozomencu... Az se ustali na nejakych 1500)...

ydnac
02.09.2020

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

Elea
23.08.2020

Tentokrát trochu delší dobu trvalo než se děj rozjel, líbil se mi Bran. Těším se na další díl.

protokol
15.07.2019odpad!

jednotku som nejak prežil ale dvojka 3/4 nuda až odpor ku knihe ako može byť niekto tak dementný ako hlavná hrdinka a tie ostatné postavi ďalší obyvatelia cvokhauzu no chcel som isť aj na 3 knihu ale nie radsej to skončím kým sa nezcvoknem aj ja
a nepriatelia nato aký boli chitrí pri ukrití kotla tak boli hlúpi pri záverečnom boji

Leona91
23.04.2019

Tak tímto dílem jsem sérii absolutně propadla. Brano byl úžasným oživením knihy jen ten konec se mi nelíbil. Hlášky mezi Curanem a Kate mě vždy pobaví. Všechny postavy jsou skvělé. Hajzlík Red mi pil řádně krev. Konečně dostali víc prostoru mé oblíbené boudy s kterými se člověk nikdy nenudí.