Zkřížené hnáty

kniha od:

Zkřížené hnáty https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46725/bmid_zkrizene-hnaty-cis-46725.jpg 4.6 856

Mercedes Thompsonová série

< 4. díl >

Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde „čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi“. Jen velmi nezvyklá žena se v něm může cítit jako doma – a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje Mercy jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu. V noci uplatňuje své nadpřirozené schopnosti. Jako měňavec s velmi jedinečným nadáním musí často udržovat nejistou rovnováhu mezi lidmi a nelidmi. Tentokrát toho na ni ale možná bude příliš. Marsilie, místní upíří královna, totiž zjistila, že Mercy zabila člena jejího klanu – a nyní prahne po její krvi. Ale protože Mercy chrání před přímým útokem vlkodlačí smečka (a její blízký vztah se sexy alfou), rozhodne se Marsilie nejít přímo po ní. Nýbrž po krvi jejích přátel.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Bone Crosed , 2009


více info...

Komentáře (72)

Komentáře 72 Recenze 8

Senza Jenka
Senza Jenka
25.10.2023 5 z 5

V těchhle knihách mě fascinuje kontrast mezi jednoduchým vyprávěním a naprostou nemilosrdnou brutalitou děje. A zjevně bez ohledu na společnost všude platí - čím větší zvíře (netvor), tím vyšší ambice, tvrdší politika a špinavější triky.
Moc se mi nelíbí slovo "páření" protože v kontextu by bylo vhodnější párování.

11191
11191
13.10.2023 4 z 5

Zpočátku jsem byla ohledně této série trochu skeptická, nedovedla jsem si představit, že by mě mohlo bavit tolik knih s detektivní zápletkou. Ale musím uznat, že s každým novým dílem se úroveň zlepšuje. Tahle kniha se mi zatím líbila nejvíce z celé série. Není zde ryze detektivní zápletka, je mnohem více mystická a tím vybočuje. Jako nenáročnou četbu můžu knihu doporučit.


Lacie
Lacie
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtvrtý díl dějově navazuje na Železný polibek a Krevní pouto – Mercy se potýká s traumatem a zároveň na ní prasklo, co provedla s Andrém. Jako záchranného kruhu se proto chytne nabídky bývalé spolužačky, aby s ní zajela domů vyřešit duchařskou záhadu. Nebylo by to ale Mercy, kdyby se všechno neukázalo být úplně jinak, než se zpočátku zdálo.
K základnímu příběhu se přidávají první dvě trvalé linky – Stefanovo násilné vypuzení z upírského klanu a Mercyino začlenění do smečky – v celé smečce ji má rádo tolik vlků, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky, a ještě dva useknout. Díky Stefanovi se dozvíme pár dalších střípků z fungování klanu, zapojí se hůl a Mercy se opět zdokonalí ve využívání svých možností.

Hatshepsut
Hatshepsut
29.11.2022 5 z 5

U prvních dílů této série jsem byla trochu rozpačitá, jak a kam se děj bude ubírat. Teď musím přiznat, že co díl, tak je to lepší a lepší. Vzhledem k tomu, že celé už to má 13. dílů, jsem hodně zvědavá, zda bude autorka pokračovat ve stejném tempu, akce a napětí, zlehka i romantiky. Co příběh to originální zápletka, i když je pravda, že mají knihy podobnou skladbu. Tak snad se to neomrzí, zatím doporučuji.

Elea
Elea
18.09.2022 4 z 5

Zajímavé, napínavé, místy trochu romantiky, stále se něco děje, i když jsou zatím všechny knihy podle hodně podobného scénáře. Sama jsem zvědavá, jak mě to ještě dlouho bude bavit.

hana4834
hana4834
15.08.2022 5 z 5

Asi zatím nejlepší dil

VonDracek
VonDracek
20.07.2022 4 z 5

Tenhle díl byl opět dost kvalitní. Řešily se tu dost vztahy a Mercyiny následky z minulého příběhu (jsem ráda, že se to nevstřebalo do prázdna).
(mini spoilery) Příběhově mi to přišlo tak trochu 2 v 1 - rozuzlení a vysvětlení hrozby ze strany upírů kvůli zabití Andreho bylo pro mne lépe promyšlené a mělo slušné napětí, závěrečné vysvětlení od Marsilie se mi trošku nelíbilo, ale víc nepovím. Druhý paralelní příběh s duchem a sousedním upírem mi úplně na konci nedával smysl, asi se toho na konci událo příliš moc najednou a nestihla jsem něco vstřebat. Na to, jak se tu celkem poctivě řeší, kdo co prožívá, tak malý desetiletý kluk Chad byl na konci dost v pohodě. A popravdě jsem zvědavá na následky z téhle akce, to přeci nemůže tak hladce projít. :P
Prvky na které jsem čekala a dočkala jsem se - kouzelná ovčí hůl, pokračování se Stefanem (a něco mi říká, že to nebude všechno).

Blaufik
Blaufik
14.02.2022 4 z 5

Myslím, že tento díl je opět stejně povedený, jako díly předchozí. Disponuje vyváženou směsicí napětí, akce, tajemství, nebezpečí, ale také romantiky. Dohromady tento koktejl opravdu chutná a čtenář nemá šanci se nudit, ba právě naopak, dychtivě otáčí stranu za stranou a užívá si tuhle jízdu, od které dostane přesně to, co očekává.

Miliamka
Miliamka
08.01.2022 5 z 5

Skvělé, skvělé.. Jen mě mrzí, koho si Mercedes vybrala. Je to sice zlatíčko, ale prostě zároveň nějak 'meh'.. Těším se na další díl!

Heri76
Heri76
26.08.2021 4 z 5

Opět je velmi dobře zvládnutý napínavý příběh, které drží čtenářovu pozornost. Opět se Mercedes dostala do křížku se zlem a ani pořádně neví jak. A zase se jí díky pomoci přátel, díky své empatii k lidským i nelidským bytostem a s odvahou podařilo dostat z té šlamastiky. Opět mám pocit že tento příběh není 100% uzavřený a Mercy se s nějakou podoby zla z toho příběhu ještě setká.
Na scénu se vrací Stefan a je ještě více okouzlující než dříve, i přestože jsem celou dobu nevěděla, zda mu věřit nebo ne.
Minulé knize jsem dala 6 hvězdiček, ale tady musím pocitově jednu ubrat. Mercy se konečně rozhodla pro jednoho muže, gradace jejich milostného vztahu mě sice potěšila, ale intimní vyvrcholení mě zklamalo. Jak moc jsem se těšila na tento okamžik, tak zde mě autorka neuchvátila. Nějak jsem čekala víc. Více než jen náznaky.

Luigi1
Luigi1
29.04.2021 5 z 5

Další krásné čtení,které se čte samo.

Pain
Pain
25.03.2021 5 z 5

Tento díl byl naprosto skvělý. Stefana mi bylo líto. Nezasloužil si takové jednání.

vladka16
vladka16
04.03.2021 5 z 5

Tak - dočteno , stále trošku čekám, že mě to přestane bavit. Zatím dobrý. Tak že jdu na další díl.

jindriskamalovc
jindriskamalovc
23.09.2020 5 z 5

Stejně jako ostatní její knihy jsou boží.

Erlif
Erlif
29.06.2020 5 z 5

Kojotka je prostě super počtení, ke kterému se ráda vracím :) Je tu tentokrát i prostředí z jiného města, což knize neškodí. Knihy se ke konci špatně odkládají. Vztahy se vyvíjejí , rozhodně by člověk měl číst knihy popořadě, je to celkem zásadní, na začátku knihy autorka vše zopakuje, to kdyby se čtenáři po roce děj snad vypařil z hlavy, takže stále má přehled a netrvá mu dlouho se zorientovat. Pozitivní oproti předchozímu dílu - neměla jsem potřebu brečet :) takže tato kniha je krapet odlehčenější :)

Catyna
Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

Jass
Jass
15.03.2020 4 z 5

Zápletka tohodle dílu nepatří mezi moje oblíbené. Nicméně práce s charaktery je v tomhle díle krásně provedená. Jejich vývoj a chování je velmi uvěřitelné a plastické. Jsou zkrátka živí. Rozhodně tuhle sérii oceňuji daleko víc než při prvním čtení.

Vendulis
Vendulis
27.01.2020 4 z 5

Čtivé, vtipné, napínavé. Série se mi líbí, ale přijde mi, že se tam některé věci opakují a hlavně ty konce? Budou všechny díly končit tím, že Mercy chytne nějaký psychouš ? Ale jinak jo, za přečtení to stojí a 4 hvězdičky si zaslouží. :)

havrmoni
havrmoni
28.10.2019 5 z 5

Tak od tohoto dílu jsem se nemohla utrhnout. Fakt pěkný. Krom Samuela se mi zamlouvá i Stefan. Jen Adam i když je víceméně hl. postava a partner Mercy, mě nezaujal skoro vůbec.

luculi
luculi
27.09.2019 4 z 5

Jelikož čtu v podstatě v řadě jeden díl za druhým, vidím to trošku jinak. Knihu hodnotím o jednu hvězdičku méně, protože mi to přijde dost opakující se i když je to stále čtivé, plynulé a zajímavé...

MiraiYume
MiraiYume
13.07.2019 4 z 5

Tentokrát jsem v knize našla pár míst, která mě trošku zdržovala v čtení. Z předešlých dílů jsem byla namlsaná na samou akci. I tak to bylo velmi příjemné a návykové čtení. Opět se objevilo pár nových a překvapivých informací, zkrátka nám autorka Marcyn život dávkuje po přesně tak malých doušcích, abychom se v nich neutopili. Jsem zvědavá na další vývoj událostí.

katallinka
katallinka
17.01.2019 4 z 5

Nemůžu pořád uvěřit tomu, že jsem se do této série nepustila mnohem dřív. Opět příjemné čtení.

Lethania
Lethania
07.07.2018 5 z 5

Prostě další pecka od zkušené Patricie Briggs! Po celou dobu čtení jsem měla potutelný úsměv na tváři, jak vtipné to bylo. Další díl si určitě přečtu.

Ailee
Ailee
26.04.2018 4 z 5

Další skvělý díl. Mercy je prostě Mercy. Hrozně jsem se u knihy nasmála a i když mě konec trošku zklamal (mohl být trošku dramatičtější), tak si jsem celkem jistá, že tuhle sérii nečtu naposled.

claryssa
claryssa
05.04.2018 4 z 5

Skvělé, jako vždy. Dokonce jsme se konečně dočkali, že Mercy nepotřebovala Adama a smečku k tomu, aby ji přispěchali zachránit. Ale musím podotknout, že mi dost vadil výběr jmen pro vedlejší postavy: Jim-James-John, Chad-Char, Corban-Carson, Catherine.. Kdo se v tom měl vyznat? Trocha různorodosti by určitě nebyla na škodu :)

Andynka
Andynka
08.01.2018 4 z 5

Moc se mi líbí, že je příběh pořád propleteny se všemi knihami. Ale tak nějak mi začíná vadit laxní přístup hlavní hrdinky... Nic ji nepřekvapí... Pořád neříká, že nechce , aby za ni trpěli její přátelé. Tak snad ten další díl bude lepší. :-)

Charley
Charley
03.11.2017 5 z 5

Každý díl si asi užívám stále víc a víc. Naprosto se bavím popisy vztahu mezi Mercy a Adamem a vlastně i vším ostatním. Těším se na další díl. :)

Anna Elizabeth
Anna Elizabeth
12.09.2017 5 z 5

Celá série je skvělá! :)

JanaBel
JanaBel
15.07.2017 5 z 5

"pozor...tyto knihy jsou návykové" mělo by stát tučným písmem na každé od této autorky....humorné,napínavé, prostě super...těžko se od nich odtrhává, dokud je nemáte dočtené

PeťkaW.
PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Další strhující příběh plný akce a napětí. Trošku mi vadí opakující se šablona děje, ale není to nic, co by nějak extra rušilo při čtení nebo hodně snižovalo kvalitu knihy, jen doufám, že další díl se už bude trochu lišit, aby se stereotyp trochu rozbil.