Stříbrná relikvie

Vrátit knihu by mohlo být docela jednoduché, kdyby v tom neměli prsty fae. K tomu všemu vlkodlaci protestuje proti přijetí Mercy do smečky a v boji proti ní používají nečestné zbraně, jak ji a Adama rozeštvat. Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti. Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46726/big_stribrna-relikvie-KpS-46726.jpg 4.6748

Mercedes Thompsonová 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Silver Borne, 2010

Kniha Stříbrná relikvie

Blaufik

I když se v tomto díle nesetkáme s hromadou akce a příběh se nese spíše v poklidnějším duchu, tak se rozhodně jedná o pokračování, které si vysokou laťku jistě udrželo a pevně věřím, že si ji udrží i v následujících dílech.

Heri76
26.08.2021

Další díl v sérii jsem přelouskala během chvilky. Velmi dobře se četl. A prohlásila bych ho za druhý nejlepší.
Líbí se mi, že Sam/Samuel dostal v knize větší a zároveň jinou roli než dosud. Měla jsem o něj po předchozích dílech strach a líbí se mi, jak se jeho příběh vyvinul. Přijde mi i zajímavý náhled na vlkodlaky - vlk vs. člověk v jednom a zároveň každý sám za sebe. Oproti jiným autorům trochu jiné ztvárnění.
V knize se objevují nové osoby jak kladné, tak záporné. A stejně jako u předchozích dílů se Mercedes zaplétá se zlem, tentokrát místo upírů jsou to fae, aniž by věděla jak :-)
V tomto díle mi chyběl Stefan, ale věřím, že se zase vrátí - lepší než dřív.
Autorka umí mistrně zvládnout popisy pocitů postav, jejich obav, strachů, radostí, všech emocí.
No těším se na další díl.

Luigi1
30.04.2021

Opět pěkné a napínavé čtení.

Pain
25.03.2021

Včera večer dočteno. Příběh se mi líbil. Sam má problémy, ale vypadá to, že je to na dobré cestě a třeba i on bude mít svůj díl "toho pravého štěstí".

vladka16
06.03.2021

Málo kdy se mi stává, že série si tak dlouho udrží mou pozornost. Tady zatím trvá a moc se mi to líbí, tak že potřebuji další díl.

kolacky
13.11.2020

Pasáž u královny víl mi připomněla anglickou pohádku O krásné Janě a rytíři Tamlinovi. Jana Tamlina udržela...

Catyna
25.03.2020

Super série

Jass
15.03.2020

Mám pocit, že tenhle díl pro mě patřil mezi ty spíše méně oblíbené. Ale tentokrát jsem si ho výjimečně užila, nemohla jsem se odtrhnout, i když jsem věděla, jak to všechno zkončí... Líbí se mi, že autorka nezpomíná na události minulých dílů a dále s nimi pracuje, její postavy mají vážně osobnost.