Stříbrná relikvie

Stříbrná relikvie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46726/bmid_stribrna-relikvie-KpS-46726.jpg 5 831 62

Mercedes Thompsonová série

< 5. díl >

Vrátit knihu by mohlo být docela jednoduché, kdyby v tom neměli prsty fae. K tomu všemu vlkodlaci protestuje proti přijetí Mercy do smečky a v boji proti ní používají nečestné zbraně, jak ji a Adama rozeštvat. Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti. Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Silver Borne , 2010


více info...

Přidat komentář

Senza Jenka
25.10.2023 4 z 5

Jako obvykle pomalý začátek. Tady jsem měla obzvlášť pocit, že se pokouším vlastníma rukama roztlačit zabržděný nákladní vlak. Ale když už se jednou rozjel... A problém se stěhováním se zdá být také vyřešen :D
Jen se stále snažím přijít na to, proč je děvče na titulce "jako obrázek". Pokud vím, má pouze jedno tetování - kojotí stopu na břiše.

Hatshepsut
29.11.2022 5 z 5

Opět moc krásný fantazy příběh této série. Zde se konečně Mercy více propojí s Adamem a jeho smečkou, i když to nebylo jednoduché. Tento díl měl až pohádkový námět, nebyl tak akční jako předchozí, přesto byl vynikající. Moc se mi líbí vývoj všech postav a vyprávění této autorky si stále udržuje moji 100 % pozornost!


Lacie
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Můj oblíbený díl. Teď už můžu napsat, aniž bych spoilerovala, že jsem od začátku fandila Adamovi, Sam mi nikdy nebyl moc sympatický, natož pro Mercy. Ovšem to, co se s ním děje od začátku tohoto dílu, bych mu nepřála.
Je tu opět spojeno mnoho linií – samotné téma Stříbrné relikvie kombinované se Samovými problémy, těžkými a nebezpečnými problémy Mercy se smečkou ústícími v konfrontaci, a nakonec nová postava, dar z nebes, hurá, hurá, tenhle díl začíná těžce, ale postupně se promění v radostný a nadějný. Dostaneme něco nového o fae, holi i vlkodlačích problémech.

Elea
19.09.2022 5 z 5

Tato kniha se mi zatím líbila nejvíc, v předcházejícím dílu série jsem měla trochu dojem, že autorka ztrácí dech, ale tady se opět rozjela.

hana4834
22.08.2022 5 z 5

Tak další napínavý díl, byl super

VonDracek
05.08.2022 4 z 5

Tak další díl plný vlkodlaků a fae je za mnou. Tento byl hodně dobrý. Pro mě byl dostatečně napínavý a líbí se mi, jak mnohé události a vztahy hezky navazují z předchozích dílů.
Hlavní myšlenkou knihy bylo, aby Mercy pochopila propojení a fungování vlkodlačí smečky. Nástrahy a překážky jí do toho házelo nejen její nevědomí. Celý ten systém je docela zajímavě vymyšlený, líbí se mi. Je fajn, jak se vyvinul vztah s Adamem a jakou dávku pochopení pro sebe ti dva mají, nikdo si tu nehraje na naschvál uraženého, díky za to.
Je super, že tu trošku vystoupil z pozadí i Bran a ukázal taky svůj význam. Stále však očekávám, že ještě něco velkého jednou ukáže.
Pro mě osobně bylo vyústění Samuelova příběhu poněkud nucené, jako z telenovely. Celou knihu to mělo zajímavý průběh a pak se to vyřeší skoro lusknutím prstu, taková náhoda, a ani se to na konci nijak neuzavře. No, to si ale každý udělejte svůj názor.
Jinak jsem spokojená, čte se to velice dobře, plyne to souvisle, většina vysvětlení je dostačující. :)

Blaufik
11.04.2022 5 z 5

I když se v tomto díle nesetkáme s hromadou akce a příběh se nese spíše v poklidnějším duchu, tak se rozhodně jedná o pokračování, které si vysokou laťku jistě udrželo a pevně věřím, že si ji udrží i v následujících dílech.

Heri76
26.08.2021 5 z 5

Další díl v sérii jsem přelouskala během chvilky. Velmi dobře se četl. A prohlásila bych ho za druhý nejlepší.
Líbí se mi, že Sam/Samuel dostal v knize větší a zároveň jinou roli než dosud. Měla jsem o něj po předchozích dílech strach a líbí se mi, jak se jeho příběh vyvinul. Přijde mi i zajímavý náhled na vlkodlaky - vlk vs. člověk v jednom a zároveň každý sám za sebe. Oproti jiným autorům trochu jiné ztvárnění.
V knize se objevují nové osoby jak kladné, tak záporné. A stejně jako u předchozích dílů se Mercedes zaplétá se zlem, tentokrát místo upírů jsou to fae, aniž by věděla jak :-)
V tomto díle mi chyběl Stefan, ale věřím, že se zase vrátí - lepší než dřív.
Autorka umí mistrně zvládnout popisy pocitů postav, jejich obav, strachů, radostí, všech emocí.
No těším se na další díl.

Luigi1
30.04.2021 5 z 5

Opět pěkné a napínavé čtení.

Pain
25.03.2021 5 z 5

Včera večer dočteno. Příběh se mi líbil. Sam má problémy, ale vypadá to, že je to na dobré cestě a třeba i on bude mít svůj díl "toho pravého štěstí".

vladka16
06.03.2021 5 z 5

Málo kdy se mi stává, že série si tak dlouho udrží mou pozornost. Tady zatím trvá a moc se mi to líbí, tak že potřebuji další díl.

kolacky
13.11.2020 4 z 5

Pasáž u královny víl mi připomněla anglickou pohádku O krásné Janě a rytíři Tamlinovi. Jana Tamlina udržela...

Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

Jass
15.03.2020 4 z 5

Mám pocit, že tenhle díl pro mě patřil mezi ty spíše méně oblíbené. Ale tentokrát jsem si ho výjimečně užila, nemohla jsem se odtrhnout, i když jsem věděla, jak to všechno zkončí... Líbí se mi, že autorka nezpomíná na události minulých dílů a dále s nimi pracuje, její postavy mají vážně osobnost.

havrmoni
29.10.2019 4 z 5

Tohle se mi líbilo o trochu méně než ty předchozí. Asi je to tím, že je tu méně akce a víc takových těch smečkovovlčích věcí. Chybí mi Stefan a teď přijdu asi i o Sama. Ještě, že je kolem Adama tolik sympaťáků, páč on ve mě nevyvolává nic. Je mi fuk když tam je nebo není.

luculi
22.10.2019 5 z 5

Pátý díl a přesto stále udržuje svoji úroveň čtivostí, zápletkou, výbornými postavami a tak dále. Ideální četba na odpoledne, která umí zabavit a rozhodně nezklame...

Yustina
21.08.2019 5 z 5

Velmi rychle přečtená, těším se na další díl :-)

MiraiYume
27.07.2019 5 z 5

Líbí se mi, jak jednotlivé knihy mají své vlastní dějové linie, ale krásně navazují na události předchozích dílů. Děje se tak nenásilně a přirozeně, takže připomínky minulých dějů v tom současném vůbec neruší. Trošku mě mrzí, že tentokrát byla detektivní zápletka upozaděna, ale zase nemůžu říct, že by to bylo na úkor příběhu. Autorce se podařilo elegantně zbavit Sama, aby Adam mohl zaujmout přední místo. Zároveň tu vygradovala situace ve smečce, takže tím se uzavřela další dějová linie. Co se mi opravdu líbilo, bylo závěrečně obnovení spojení pouta mezi Mercy a Adamem. Bylo to popsáno moc krásně.

katallinka
27.01.2019 4 z 5

Tentokrát bohužel slabší. Kdybych mohla dám 3,5 hvězdičky. Přišlo mi, že pořad o něčem diskutují a akce se zápletkou jsou dost slabé. Snad bude další díl lepší.

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé