Stříbrná relikvie

Stříbrná relikvie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46726/bmid_stribrna-relikvie-KpS-46726.jpg 5 831 62

Mercedes Thompsonová série

Vrátit knihu by mohlo být docela jednoduché, kdyby v tom neměli prsty fae. K tomu všemu vlkodlaci protestuje proti přijetí Mercy do smečky a v boji proti ní používají nečestné zbraně, jak ji a Adama rozeštvat. Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti. Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Silver Borne , 2010

Charley
05.05.2018 5 z 5

Zcela určitě nemůžu souhlasit s názory, že tenhle díl byl nejslabší. Udržuje pořád vysokou laťku, kterou tahle série nastavila. Čtení jsem si užívala.

Ailee
01.05.2018 4 z 5

Pro mě zatím asi nejslabší díl. Nebyl špatný, to zas ne, ale... nezanechal po sobě takovou stopu jako předchozí díly. Možná to bylo tím, že jsem četla dva díly hned za sebou?

Shanib
26.01.2018 5 z 5

Super! Sice byste někdy Mercy nejraději vzali něčím po hlavě, ale stejně ji budete mít rádi. Adama je zbytečné komentovat, pasáže s ním jsou mé nejoblíbenější. Sam šel hodně do pozadí a trochu mě mrzí, že se ze silné postavy stal někdo, koho čtenáři nakonec litují. Každopádně mám moc ráda Bena. Každým dílem mi více přirůstá k srdci a byla bych ráda, kdyby dostal i jeho "příběh" více prostoru.

Andynka
13.01.2018 5 z 5

Zatím pro mě, úplně nejlepší díl z celé série. Kniha mě bavila od začátku do konce a nemohla jsem přestat číst. Plná napětí a zvratů, dělo se tam toho hodně najednou, takže bylo pořád, co řešit. Opravdu se tento díl povedl.

Svářeč
02.01.2018 3 z 5

Začínám mít takový nepříjemný pocit, že tady už se vaří z vody. Jediné, co se v rámci série posune trochu dopředu, je vztah mezi Mercy, Adamem a jeho smečkou. Co se týče samotného příběhu, nebyl pro mě příliš zajímavý a popravdě už teď mám docela problém si vzpomenout, o čem kniha vlastně byla. Takže: Stříbrná relikvie je sice podle mě zatím ze všech dílů nejhorší, což však neznamená, že je špatná. Pořád se to skvěle čte, příběh táhnou nahoru sympatické postavy - ale už to pro mě nemá ten šmrnc prvních dílů.

Anna Elizabeth
12.09.2017 5 z 5

Celá série je skvělá! :)

JanaBel
15.07.2017 5 z 5

"pozor...tyto knihy jsou návykové" mělo by stát tučným písmem na každé od této autorky....humorné,napínavé, prostě super...těžko se od nich odtrhává, dokud je nemáte dočtené

Xena011
29.06.2017 4 z 5

Opět super..plno napětí a postav, které hlavní hrdinku nenechají ve štychu. Dost mě zajímalo, jak dopadne Samuel a jak všichni v knize, tak ani já bych o něm nechtěla neslyšet, jak pomáhá v dalších dílech. Moc se mi líbilo, jak autorka krásně a zajímavě vykreslila pouta smečky a druhů - to bylo pro mě to nejkrásnější v knize. Líbí se mi, že každý díl skončí s určitým příběhem a nenechá vás v nevědomosti a napětí, že budete muset sáhnout ihned na další díl; vždy co kniha, to jiný příběh.
PS: Mercy s Adamem jsou skvělí a Sam bude mít taky konečně spřízněnou duši. :)

PeťkaW.
28.03.2017 4 z 5

Kdo si počká, ten se dočká. A já jsem opravdu ráda, že jsem se dočkala. Klasická dějová zápletka, která začínala být po předchozích dílech už trošku ohraná, se konečně trochu obměnila. Briggs upustila od osvědčené příběhové kostry, a to je moc dobře. Není tu možná tolik akce, ale zase jsme se dozvěděli mnohem víc o vnitřních charakteristikách postav, o jejich pohnutkách a minulosti.Společně se Železným polibkem, hodnotím Stříbrnou relikvii zatím jako nejvydařenější knihy se série. Jen je trochu zvláštní, že jsem si ani po 5 přečtených knihách nebyla schopná vytvořit nějaký hlubší vztah k hlavní postavě, ale mnohem víc mě zajímají postavy vedlejší. Něco podobného se mi moc často nestává, ale je to ryze můj problém a ostatní čtenáři můžou celou věc vidět úplně jinak. Navíc to nevidím jako negativum nebo chybu autorky, ale spíš jako takovou... zvláštnost :)

Fizulka71
13.03.2017 4 z 5

Opět povedený příběh. Docela jsem se bála o Samuela, že to nezvládne. Ale nakonec našel smysl života tam, kde by ho nejmíň čekal. A jsem fakt, jako fakt zvědavá, co za bytost je ta až děsivá holčička s jojem. Začíná mi připomínat ďáblem posedlou postavičku z jednoho filmu.

paprika75
07.03.2017 5 z 5

Výborná. 5*

evik.sv
30.12.2016 5 z 5

Zlá vílí královna,zlobivá vlčí smečka,dívka z jojem(příjde mi hrůzostrašná),babička nebabička, Sam a nakonec Bran.... prostě nemám slov.Povedený díl.

JupiterFire
28.10.2016 5 z 5

Člověk by si myslel, že už to začne být nuda, ale ne. Úžasně pokračování úžasné série. Moc se mi líbí jak dopadl Samuel. Zasloužil si to. Autorka se neustále zlepšuje. Přidává do děje všechny nadpřirozené druhy, perfektně vykresluje jejich povahy a odlišnosti od ostatních. Mercy mě nikdy nepřestane nudit a jsem velmi ráda, že je s Adamem.

Raven11
05.08.2016 5 z 5

Další úžasné pokračování. Zápletka nebyla tak napínavá jako u předchozích dílů, ale i tak jsem knihu rychle zhltla. Moc se mi líbily vztahy ve smečce, přišly mi zajímavější než fae a pátrání po knize. Také jsem ráda, že Samovi nehráblo a konečně si k sobě někoho našel. Jen tak dál, těším se na příští díl.

Evule114
04.05.2016 5 z 5

Opět mohu napsat, že to byl jedinečný díl, který se četl jedním dechem. Akorát jsem tedy čekala, že to bude více o Samově záchraně a ne o knize, ale i tak knížka byla naprosto skvělá. Jen mi připadalo, že děj je protáhlý a ani ne na 50 stránkách ke konci nabere vše neskutečný spád a vše se rychle vyřeší. Ale nic na tom nemění fakt, že se výborně četla.

Allie16
24.02.2016 5 z 5

Tento díl byl skvělý. Drama tentokrát na každé stránce. Opravdu skvělá jízda. A jsem ráda, že můj oblíbenec Sam nezůstane sám :-)

Laf
15.02.2015 4 z 5

Další super pokračování :) Konečně se vztahy někam hýbou. Jsem zvědavá, co si autorka připraví dál :)

jana5962
09.12.2014 5 z 5

Konečně! Adama a Mercy jsou spolu a všechno je "tak jak má být" :D. Opět mě spisovatelka nezklamala.

angelbooks
30.11.2014 5 z 5

Knihu jsem sice četla dlouho ( bohužel, kvůli nedostatku času na čtení ), ale vyplatilo se to :D.
Byla jsem hrozně napnutá jako to dopadne se Samem.
A taky mě moc potěšilo, že je Mercy s Adamem :DDD, je to suprová kniha nenechte si ji ujít :D. Doporučuju ji :), stejně jako předchozí 4 knihy :).

Nelly
28.11.2014 5 z 5

Opět jen potlesk. Skvělý příběh...