Štvanice

KNIHA NAVÍC OBSAHUJE NOVELU ALFA A OMEGA, KTERÁ NAKONEC DALA NÁZEV I CELÉ SÉRII Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů. Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe. Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka – tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115677/stvanice-EQb-115677.png 4.6587

Alfa a Omega 1.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Cry Wolf, 2008

Kniha Štvanice

diana1217

Povedený příběh o vlkodlacích. Chvílemi sice trošku nudný, ale zároveň si vše dokážu živě představit a nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Pokračuji na další díl.

alice9642

Ano, ano, ano! Tato kniha je naprosto perfektní, tedy hlavně pro ty, kdo si oblíbili již serii s Mercy, ale má v sobě patrný literární posun autorky, která si tak krásně vyhrála s emocemi a vztahy. Nelze hodnotit jinak, než 5 *, protože se k této knize vracím znovu a znovu, ale ještě mě neomrzela a po přečtení se mám chuť pustit okamžitě i do dalších dílů.

meda2007

Tato serie se mi libi vic nez serie Mercedes Thopson. A ano obě jsou ctive a pekne napsane, ale tato ma v sobe proste to neco navic co mi u Mercy chybelo. Oba, jak Annu tak Charlse, jsem si oblibila.

saez

K první knize série jsem se dostala až naposled, protože nebyla k sehnání. Ale vlastně to vůbec nevadilo. Návrat do světa vlkodlaků jsem si užila.

kniha_v_hlave

Kniha byla hezky rozdělena do dvou “částí”, dalo by se nazvat - první je taková kratší novela Alfa a Omega a druhá část Štvanice.
V novele Alfa a Omega se dozvíme kdo a proč prodal dítě do otroctví a Charles, jedna z postav, odhalí a vyřeší tajemství Chicagské smečky. Dle všech indicií kniha navazuje na sérii Mercy, také od nakladatelství Fantomprint.
Štvanice sama o sobě měla děj mnohem komplikovanější, setkáváme se tu s vlkodlaky, čarodějkami, duchovním strážcem a obecně magií. Ze začátku jsem se v knize ztrácela, ale postupem času se četla rychleji a rychleji. Kniha je určitě dobrá pro milovníky fantasy!

KájaKoxík
27.10.2020

(+ SPOILER) Pro mne jako vždy 5 z 5. Úvodní povídku čtu stále dokola pokaždé, když potřebuji obnovit víru v dobro a prince na bílém koni trochu jinak.
Tuto autorku mám moc ráda je super, že po sérii knih s Mercy přidává autorka příběh o Charlesovi. Jediném vlkodlakovi, který se tak narodil a nebyl proměněn. Vzhledem k tomu, jak těžkou a náročnou práci mu v knihách přisoudila jsem ráda, že má vlastní sérii. I když to začalo spíše někým jiným.

Úvodní povídka Alfa a Omega vypráví příběh z doby korespondující s událostmi v knize Měsíční píseň ze série o Mercy. A začíná setkáním Anny a Charlese. Dozvíme se v ní, jak to začalo s Alanem MacKenzie Frazierem (objeví se i v Měsíční písni), kdo a proč prodal dítě do otroctví a na pokusy (tedy druhou část dějové linky jež je obsahem knihy Měsíční píseň). Charles odhalí pravý důvod v srdci Chicagské smečky a vyřeší ho jednou pro vždy. A jako nečekaný dar získá svou družku Omegu.

Druhá část jež následuje po úvodní povídce se odehrává z Aspen Creek místě, kde sídlí marokova smečka. Kniha v rámci dní navazuje na povídku Alfa a Omega.
SPOILER / OBSAH!
V horách poblíž Aspen Creek zaútočil vlkodlak na jednoho ze záchranářů, kteří tam pátrali po ztraceném turistovi. Marok pošle svého syna a jeho družku postarat se o toho, kdo to udělal. Vemni nepříjemným překvapením je, že situaci narafičila černá čarodějka, aby z marokovi smečky vylákala Asila. Čarodějka umučila Asilovu družku Saraii, také omegu, a udělala z ní svého duchovního strážce a tak získala i její nesmrtelnost. Asila hledá už téměř 200 let a konečně se jí podařilo ho najít. V horách je sveden velmi těžký boj, protože čarodějka skrze pouto se Saraii dokáže využít pouta smečky a donutí poslouchat nejen Charlese, ale i jeho otce, samotného maroka. Esem v rukávu se ukáže býti bývalý starý voják Walter, kterého Saraii proměnila ve vlkodlaka. A také Anna, která dokáže využít Charlesovu magii a svou omega sílu nepodvolit se rozkazům tak jako dominantní a submisivní vlci. Jen díky těm dvou nakonec čarodějka zemře.

Nějak se nemůžu rozhodnout jestli mám raději knihy s Mercy nebo s Annou. Velice se těším, až se tyhle dvě potkají.

johana3160
23.09.2020

Jedna z mych nejoblibenejsich serii a jedna z nejoblibenejsich knih, hlavne uvodni novela. Rada se k ni vracim a vracet budu.

maafa
20.09.2020

Chtěla jsem zkusit tento žánr, ale pardon, vlkodlaci, čarodějnice a podobné věci asi nejsou nic pro mě...Ke konci už jsem přeskakovala stránky...Něco se mi tam líbilo, Charles a Anna byli svým způsobem zajímaví, ale ty zápletky, ta dramata, moc mě to nechytlo. Možná kdyby mi bylo o x let méně, byla bych nadšená, kdoví:)...