Krevní pouto

Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli. V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan…Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech – a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů.Ale tento upír není obyčejný – a stejně tak démon, který v něm přebývá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30739/big_krevni-pouto-7ej-30739.jpg 4.6913

Mercedes Thompsonová 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Blood Bound, 2007

Kniha Krevní pouto

SpeeDeeX

Rozhodně lepší než první díl. Když jsem četla ten, musela jsem se do čtení celkem nutit a ani jsem potom neměla nutkání číst další díl. Jsem ale ráda, že jsem se do dvojky nakonec pustila. Jelikož jsem jedničku četla už před nějakou dobou, moc jsem si ji nepamatovala, takže chvíli trvalo, než jsem se do děje dostala. Ale asi od půlky jsem se od čtení prakticky nemohla odtrhnout. Jsem ráda, že jsem této sérii dala ještě šanci a těším se na další díl :)

Lacie
29.11.2022

(+ SPOILER) Druhý díl přitvrdil a navedl nás cestu, kterou se bude série ubírat – žádná selanka. Do města zavítal démon v upírském těle a my se dozvíme pár podrobností o fungování krvesajné společnosti, něco více o fae i o Mercyiných schopnostech.
Démon je na kojota silné kafe a Mercy proto zpočátku stojí stranou a nechává vlkodlaky a upíry, aby se s problémem vypořádali. Až ve chvíli, kdy se to ukáže jako ta nejhorší možná volba a ostatní silní hráči prásknou do bot, aby se nádobou pro démona nestal někdo z mocných, zapojí se Mercy se svými nově objevenými schopnostmi do akce. Poražením démona ale děj nekončí, Mercy šlápne do plánů mocnému nepříteli, a i když všechno dopadne, jak má, zadělá si na pořádný průšvih.

Hatshepsut
26.11.2022

Tento díl byl pro mě plynulejší a o něco čtivější než první. Je to především tím, že už jsem znala prostředí a převážnou část postav, tak jsem se mohla více soustředit na samotný příběh. Opět musím zmínit, že i když je na trhu spoustu knih s touto tématikou, má tato série své originální prvky a je zajímavá. Zatím jsem spokojená a s touto fantazy jsem rozhodně neskončila.

Elea
14.09.2022

Tato kniha se mi líbila víc než první díl, série mi hodně připomíná Kate Daniels, jsem zvědavá na pokračování.

hana4834
04.08.2022

Moc se mi to líbilo. Hlavně jsem zvědavá koho si nakonec vybere

VonDracek
08.07.2022

S druhým dílem jsem také spokojená! Nevím, jestli je vyloženě lepší, myslím, že to čerpá hlavně z toho, že úvod do světa už máme za sebou. Spád děje byl ale opravdu kvalitní a celkem napínavý.
Styl příběhu a vyprávění z pohledu Mercedes mi hodně kápl do noty, je to v podstatě tak trošku krimi příběh, to jak odhaluje souvislosti a pátrá po nich, to já mám ráda! Dozvídáme se něco víc o upírech, ale i fae. Mercedes má neuvěřitelnou schopnost si udělat dobré kamarády mužského pohlaví ve všech možných skupinách bytostí a díky tomu přežívá i to, co by asi jinak nepřežila. Baví mě její povaha, i když není dokonalá a neztotožním se s ní, tak je podle mě opravdu uvěřitelně zachycen tok myšlenek. Jsem trošku zvědavá, jak to s těmi svými nápadníky vyřeší, protože máme pohled na ně jen z jejího pohledu, žádný z nich vlastně není vyloženě špatný a zavržení hodný...bude to mít těžké holka.
Jen málo věcí tu nedává smysl, hodně se toho vždy vysvětlí, je to velice dobře promyšlené, což je pro mě dost uspokojující. Těším se na další dobrodružství!

Heri76
26.08.2021

Druhý díl je o poznání lepší než první. Stefan dostává více prostoru a ukazuje se, že možná půjde o třetího muže v životě Mercedes. Sympatizuji s Adamem i Samuelem, ale více stojím na straně Adama a jsem moc zvědavá, kam se Mercyin vztah k mužům vyvine. Příběh je čtivý, zápletka zajímavá a pátrání Mercedes postupně odhaluje nové a nové informace o životě "magických" bytostí v jejím světě. Líbí se mi, že Mercedes není superhrdinka, ale je "z masa a kostí" a je zranitelná. Dělá chyby. I když se někdy chová dost nezodpovědně. Její touhu po samostatnosti a nezávislosti chápu. Je empatická a má smysl pro spravedlnost a to ji dostává do potíží. Velkých potíží.

Luigi1
29.04.2021

Jsem velice spokojený s vývojem děje a poutavým četbou.