Měsíční píseň

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/big_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4.51005

Mercedes Thompsonová 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Moon Called, 2006

Kniha Měsíční píseň

Samery
14. listopadu

Hodně dlouho jsem se odhodlávala knihu přečíst, odrazovala mě obálka knihy. Opravdu se mi nelíbí. První chvíle knihy jsou navíc trochu nudné. Cca od poloviny se děj konečně rozjede a celá kniha se přečte jedním dechem. Líbil se mi popis vztahů jednotlivých postav. Také mě zaujala postava Mercy jako takové a i popis jejího světa. Z toho důvodu může být kniha pro některé nudná. Na druhou stranu bez toho by kniha byla pravděpodobně brak. Určitě jde o originální nápad, který musím ocenit. Knihu bych jednoznačně doporučila, ale pokud někdo četl něco jako Kate Daniels, může je kniha odradit (U mě se to málem stalo). Mercedes určitě není mezi mými top nejlepšími, na druhou stranu jde o první díl, který je spíše vstupem do série. Třeba mě další díly překvapí.

voody99

Byla jsem velmi zvědavá, jelikož autorka je milovnícemi fantasy velmi chválena.
Za mě oprávněně. Kniha je krátká čtivá a děj ubíhá. Jsem opravdu moc spokojená a jednu hvězdu si nechávám do zásoby, přece jen mě čeká dost dílů.

Heri76

Právě jsem dočetla sérii Kate Daniels, takže hodnotit hned teď první knihu v sérii Mercedes Thompson od Patricie Briggs možná není optimální. Mám v sobě ještě dojmy z Kate a první Měsíční píseň trochu pokulhává. Trochu. Jenomže, když nehodnotím hned po přečtení, obvykle už nehodnotím vůbec a to si zase tahle kniha nezaslouží, protože se mi líbila.
Příběh je podobný, vlkodlaci, magie, upíři .... detektivní zápletka a hlavní hrdinka. Silná a přesto křehká žena. Osamělá a přesto obklopena přáteli. Autorka se nespokojí jen se samotnou zmínkou o vlkodlacích nebo upírech či fae. Velmi dobře popisuje hierarchii a způsob jejich života. Informace jsou dávkovány postupně, tak jak je hlavní postava zjišťuje a tak má čtenář čas na to si je zapamatovat.
V prvním díle je alfa vlkodlaků po většinu doby tak trochu "slabochem", což je ve srovnání s Pánem šelem trochu jiná káva. Něco mi ale říká, že v dalších dílech dostane ještě příležitost ukázat svoji sílu. A tak si je nenechám ujít, protože první díl se četl velmi rychle, je to oddechovka, která mě bavila.
Dost mě mrzí obálka knihy, je taková sexisticky kýčová a spíše odrazuje od čtení, ale Mercedes přitom taková vůbec není.

Knihodrak

Tuto celou sérii úplně miluji!️ Je hodně vtipná, ale i dobrodružná a lásku tu taky najdete, ale hlavně se dost nasmějete. Mercedes, Mercy, co opravuje Volkswageny navždy zůstane v mém srdci️️️️

Pain

Při čtení prvního dílu této série musím souhlasit se SpeeDeeX. První polovina mě moc nezaujala a téměř to vypadalo, že knihu nedočtu. Poté se příběh rozjel. Rozhodla jsem se dát této sérii ještě šanci. Doporučuji vydržet. Aktuálně jsem u šestého dílu. ;-)

vladka16

Jsem překvapená, a to tak, že příjemně.

kolacky
10.11.2020

Líbí se mi Mercyn názor na kříž. Mám s ním stejný problém...

SpeeDeeX
31.10.2020

No, první polovina mě absolutně vůbec nebavila a několikrát jsem přemýšlela, že knihu odložím. Skoro nic se tam nedělo a postavy mi taky nějak extra k srdci nepřirostly. Ve druhé půlce se to naštěstí zlepšilo, děj měl větší spád, i postavy jsem si trošku oblíbila. Zkusím ještě druhý díl a doufám, že bude lepší. A hlavně akčnější.