Měsíční píseň

Měsíční píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/bmid_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4 1152 162

Mercedes Thompsonová série

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Moon Called , 2006

VonDracek
26.06.2022 4 z 5

Po dlouhé době čtu něco, co je celé vyprávěním z první osoby. Bylo to fakt bezva, děj dobře navazuje, průběžně je doplňován komentářem hlavní, celkem zábavné postavy Mercy, což je fajn. Svět a jeho logika se mi líbí, má to dostatečnou hloubku a věci mají svůj vysvětlený význam.
Postavy jsou dostatečně pestré a není jich do začátku příliš, člověk se v nich neztratí. Samuel i Adam mají oba své kouzlo. Další přátelé Mercy přidávají na zajímavosti děje!
Zápletka ušla, překvapilo mě rozuzlení, vyvrcholení mělo docela slušnou sílu a příchuť magie. Děj jako takový byl vlastně docela jednoduchý, ozvláštněný vztahy a minulostí různých postav.
Bylo to fajn, jdu na další díl!

Leat
07.02.2022 4 z 5

První díl byl skvělý. Dobře propracovaný svět vlkodlaků a upírů a dalších bytostí.Hlavní postava je starší už jí není 16 let, což oceňuji. Ale s postupem dílů už to tak super nebylo. Zvládla jsem asi 4 a další už číst nehodlám nebo až po delší době.

LilluLong
16.01.2022 4 z 5

Docitala som 7 časť zo sérii a musím uznať ze tato rozpravka pre dospelých mna naozaj oslovila, niektoré časti boli od začiatku do konca upútavke a u niektorých som mala pocit ze autorku opustila múza a pisala hlava-nehlava bez gradov . V každom prípade si myslim, ze asi bude schopná ma držať v napätí aby som celu sériu docitala plus následne ďalšie nezávisle (ci závislé) tri časti , uvidím, dam vam vediet :)

Miliamka
31.12.2021 4 z 5

Tahle kniha mě opravdu bavila! Mnohem lepší než první díl Alfy a Omegy, Mercy je fajn, drzá, ale i obětavá. Všechno se vysvětluje za pochodu a nenápadně opakuje, takže i můj mozek zamlžený kocovinou zvládal všechno chápat. Těším se na další díl. Jen upřímně doufám, že se milostný trojúhelník (nebo víceúhelník?) konat nebude.
A obálka je opravdu opravdu děsná.

Samery
14.11.2021 3 z 5

Hodně dlouho jsem se odhodlávala knihu přečíst, odrazovala mě obálka knihy. Opravdu se mi nelíbí. První chvíle knihy jsou navíc trochu nudné. Cca od poloviny se děj konečně rozjede a celá kniha se přečte jedním dechem. Líbil se mi popis vztahů jednotlivých postav. Také mě zaujala postava Mercy jako takové a i popis jejího světa. Z toho důvodu může být kniha pro některé nudná. Na druhou stranu bez toho by kniha byla pravděpodobně brak. Určitě jde o originální nápad, který musím ocenit. Knihu bych jednoznačně doporučila, ale pokud někdo četl něco jako Kate Daniels, může je kniha odradit (U mě se to málem stalo). Mercedes určitě není mezi mými top nejlepšími, na druhou stranu jde o první díl, který je spíše vstupem do série. Třeba mě další díly překvapí.

voody99
01.10.2021 4 z 5

Byla jsem velmi zvědavá, jelikož autorka je milovnícemi fantasy velmi chválena.
Za mě oprávněně. Kniha je krátká čtivá a děj ubíhá. Jsem opravdu moc spokojená a jednu hvězdu si nechávám do zásoby, přece jen mě čeká dost dílů.

Heri76
26.08.2021 4 z 5

Právě jsem dočetla sérii Kate Daniels, takže hodnotit hned teď první knihu v sérii Mercedes Thompson od Patricie Briggs možná není optimální. Mám v sobě ještě dojmy z Kate a první Měsíční píseň trochu pokulhává. Trochu. Jenomže, když nehodnotím hned po přečtení, obvykle už nehodnotím vůbec a to si zase tahle kniha nezaslouží, protože se mi líbila.
Příběh je podobný, vlkodlaci, magie, upíři .... detektivní zápletka a hlavní hrdinka. Silná a přesto křehká žena. Osamělá a přesto obklopena přáteli. Autorka se nespokojí jen se samotnou zmínkou o vlkodlacích nebo upírech či fae. Velmi dobře popisuje hierarchii a způsob jejich života. Informace jsou dávkovány postupně, tak jak je hlavní postava zjišťuje a tak má čtenář čas na to si je zapamatovat.
V prvním díle je alfa vlkodlaků po většinu doby tak trochu "slabochem", což je ve srovnání s Pánem šelem trochu jiná káva. Něco mi ale říká, že v dalších dílech dostane ještě příležitost ukázat svoji sílu. A tak si je nenechám ujít, protože první díl se četl velmi rychle, je to oddechovka, která mě bavila.
Dost mě mrzí obálka knihy, je taková sexisticky kýčová a spíše odrazuje od čtení, ale Mercedes přitom taková vůbec není.

Knihodrak
15.05.2021 5 z 5

Tuto celou sérii úplně miluji!️ Je hodně vtipná, ale i dobrodružná a lásku tu taky najdete, ale hlavně se dost nasmějete. Mercedes, Mercy, co opravuje Volkswageny navždy zůstane v mém srdci️️️️

Pain
25.03.2021 4 z 5

Při čtení prvního dílu této série musím souhlasit se SpeeDeeX. První polovina mě moc nezaujala a téměř to vypadalo, že knihu nedočtu. Poté se příběh rozjel. Rozhodla jsem se dát této sérii ještě šanci. Doporučuji vydržet. Aktuálně jsem u šestého dílu. ;-)

vladka16
27.02.2021 5 z 5

Jsem překvapená, a to tak, že příjemně.

kolacky
10.11.2020 4 z 5

Líbí se mi Mercyn názor na kříž. Mám s ním stejný problém...

SpeeDeeX
31.10.2020 3 z 5

No, první polovina mě absolutně vůbec nebavila a několikrát jsem přemýšlela, že knihu odložím. Skoro nic se tam nedělo a postavy mi taky nějak extra k srdci nepřirostly. Ve druhé půlce se to naštěstí zlepšilo, děj měl větší spád, i postavy jsem si trošku oblíbila. Zkusím ještě druhý díl a doufám, že bude lepší. A hlavně akčnější.

Blaufik
29.10.2020 4 z 5

Jsem opravdu ráda, že jsem se nechala zlákat k přečtení této knihy. Měsíční píseň je čtivá, je akční, místy vtipná. Hlavní hrdinka je sympatická a já jsem velice zvědavá, jak bude vypadat druhý díl. Myslím, že pro mnoho lidí bude tato série návyková. Pokud si ponese stejnou laťku i v příštích dílech, tak se není čemu divit.

lusitta05
12.08.2020 3 z 5

Prečítala som už dávnejšie, ale žeby ma to až tak oslnilo sa nedá povedať, niektoré časti výborné, ale niektoré hrozne nudné. Druhej časti dám šancu.

willis
30.07.2020 1 z 5

První díl nějaké nové série by měl být nejzajímavější, čtenář se seznamuje se světem a tak by se neměl, alespoň ze začátku, nudit. To bohužel neplatí v tomto případě. A pokud bude mít takováto krmná literatura, na úrovni fanfiction,devadesát procent, pak je něco zatraceně špatně.

Trina1
14.05.2020 3 z 5

Tak já nevím. První polovina se mi moc líbila, ale v té druhé jsem se dost nudila. A těch postav... Pletla se mi jména a neustále jsem se v nich ztrácela. Pak už jsem ani nevěděla, jestli tenhle je upír a tamten vlkodlak, nebo naopak. No ještě tomu dám šanci a zkusím druhý díl a pak se uvidí, jestli půjde tato série k ledu nebo ne :-)

KájaKoxík
07.04.2020 5 z 5

Jedná se o mou oblíbenou sérii, kterou čtu stále dokola. Nemohu tedy jinak než dát 5 z 5.
Vzhledem k častému využívání němčiny, doporučuji malé opakování :)

První díl ságy o Mercy se odehrává + - ve stejné době jako později vydaná povídka Alfa a Omega (najdete jak v knize Mihotavé stíny, tak v knize Štvanice). Také se v knize objevuje postava Bena (pokud chcete vědět něco o jeho minulosti najdete to na stránkách 309 - 334 v knize Mihotavé stíny, i když to obsahuje spoilery k dílům o Mercy, oficiálně se odehrává mezi Spálenou mrazem a Nocí zlomenou) a také Davidu Christiansenovi (část jeho příběhu se dozvíte v Mihotavých stínech strana 209 - 233, děj se odehrává po událostech v Měsíční písni).

Obecně: Jedná se o úplně nový svět a jak spolu s hlavní hrdinkou Mercedes objevíme, existují v něm vlastně všichni nadpřirození tvorové. Ať už to jsou známí vlkodlaci, upíři nebo čarodějky spadá sem i jedna velká skupina pojmenovaná fae. Pod tím si můžete představit všechny záporáky z pohádek (od šotků a víl přes troly až po opravdu mocné kouzelné tvory). O fae byste měli vědět, že není dobré jim děkovat (uznáte, že jste jim za něco vděční a oni toho využijí) a že nemohou lhát. To ale neznamená, že vás nemohou podfouknout nebo dodržet dohodu tak přesně, že byste ji raději neuzavřeli. Fae také vystoupili na veřejnost, tedy o nich vědí i normální lidi. Autorka podrobnosti o jednotlivých tvorech nebo skupinách odhaluje postupně během všech svých knih. Protože ani Mercy neví hned všechno, spolu s ní se to dozvíte jako součást příběhů.

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Zajímavá kniha. Příjemně se čte a určitě bych ji doporučila na dlouhé a klidné večery. ☺

Kriss6
30.03.2020 5 z 5

Četla jsem hodně knih s nadpřirozenou tématikou, ale tahle série knih je tak dobrá, že se posouvá na první místo v žebříčku mých oblíbených knih.

Catyna
25.03.2020 5 z 5