Měsíční píseň

Měsíční píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/bmid_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4 1152 162

Mercedes Thompsonová série

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Moon Called , 2006

Maitter
23.02.2020 3 z 5

Kate Danielsová je často přirovnávána k Mercy Thompson, tak jsem si řekla, že se na ni konečně podívám. Z mého pohledu
plusy: urban fantasy, dobrá překladatelka (je to fakt čtivé!), sympatická hlavní hrdinka (automechanička [srdíčko]), neotřelý původ hlavní hrdinky, nedozvíme se všechno hned (pustím se do dalších dílů, protože úžasná série s Kate už skončila), zajímavé pojetí magie upírů a opět bez plného vysvětlení (někde se pomalé odhalování informaci hodí, jinde ne);
mínusy: nudný, jednoduchý svět, míchání mytologií bez vysvětlení, dětinské a/nebo hloupé a/nebo přehnaně iracionální vedlejší postavy, divné vztahy, předvídatelnost vývoje romantiky (but I still ship it), nevěrohodná (nepromyšlená?) zápletka (jako by autorka psala neustále vpřed a pořádně podle toho neupravila děj zpětně).
K obálce od Fantom Printu řeknu jen: A C H J O. Také v tom vyloženě vidíte pragmatickou automechaničku v zimě?

cirilla.s
06.01.2020 4 z 5

Příjemně se čte, vtáhne do děje a odlehčí dny. Trošku mi přišel ten konec urychlený a všechno "co bylo přece naprosto jasné" mi přišlo nedomyšlené. Ale to neznamená, že jsem hned nešáhla po druhém díle, ježiš jak já se na něj těšila:D
Protože má knížka poměrně hodně postav, ocenila bych shrnutí postav na začátku knížky, ke kterému bych se v průběhu čtení mohla vracet. Ale aspoň jsem musela víc zapojit své mozkové závity, to taky neuškodí:)

Cometka
27.11.2019 4 z 5

Moc pěkná fantasy, i když mě ke konci trochu zklamala (nějak jsem se nemohla vyznat kdo koho s kým). Jinak vykreslení příběhu super a těším se na další vlkodlačí díly!

Marthas
19.11.2019 3 z 5

Ocenila bych více hvězdami, kdyby byl lepší překlad a nebyl odfláknutý konec.
Jinak jsem se někdy ztrácela v postavách, ale to bude jistě čistě můj osobní problém.

havrmoni
25.10.2019 5 z 5

Další pěkná fantasy a bez sexu. I tak je to čtivé :))

luculi
19.09.2019 5 z 5

Ideální, pohodové a nenáročné čtení. Příběh je zasazený do mderní doby s náhechem mystična (prostě vlkodlaci, upíři, čaroddějové a tak dále :-)). Je to vtipné, svižné, napínavé. Na své si přijdou i romantici. Prostě všechno na jednom místě a žádná bichle. Za mě samé plusy :-D

Yustina
03.08.2019 4 z 5

Velmi dobře se čte, těším se na další díly

kaiax
23.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Vytvořený svět byl perfektní a Mercy mě doslova vtáhla do děje. Doporučuji všem

MiraiYume
07.07.2019 5 z 5

Měsíční píseň absolutně předčila moje očekávání! Velkým plusem pro mě bylo, že se autorka nespokojila jen s vlkodlaky, ale podařilo se jí vystavět ucelený fantastický svět. Kniha byla napěchovaná akcí, ani jsem v ní nepostřehla žádná hluchá místa. Četla se lehce a nedovolila mi odtrhnout se od stránek. Konec byl vtipný a plný příslibů, takže se určitě vrhnu na pokračování. První díl je pro milovníky detektivní fantasy a vlkodlaků jednoznačně výborná volba!

Denisar92
06.05.2019 5 z 5

Knižní série je super...

tanja
07.03.2019 5 z 5

Moje první knížka od této spisovatelky. Přiznávám, že jsem se nechala nachytat na obálku, nečekala jsem nic světoborného, upíři, vlkodlaci jsou v každém druhém paberbacku. ALE! Byla jsem mile překvapena. Knížka měla šmrnc, děj hezky odsejpal, žádná hluchá místa. Za mě plný počet a jdu na druhy díl!

Kvinma
16.01.2019 5 z 5

Knižka se mi líbí, hlavně neobvyklým tématem o mechaničce. Jako budoucí mechaničce se mi tedy téma bylo blízké a ještě s oblíbenou tématikou o vlkodlacích atd. Super rychle přečtená. Doporučuji

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

absolutně super čtení

katallinka
02.11.2018 5 z 5

Z knihy jsem naprosto nadšená. Čekala jsem slátaninu a dostala jsem pravý opak. Sympatické postavy, zajímavá zápletka a hlavně se kniha strašně dobře četla. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Rychle musím sehnat další díl. Chci pokračování !!!!

Bades
21.09.2018 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem :)

Evka3814
21.08.2018 5 z 5

Marcy jsem si oblíbila,kniha se pěkně četla. Poutavej příběh že se člověk nenudí

Lethania
07.07.2018 5 z 5

Podobně jako Magie mrtvých od Ilony Andrews, Provinilých slastí od Laury K. Hamilton nebo Jednou nohou v hrobě od Jeaniene Frost, tak i tento první díl série o Mercedes Thompsonové nasadil laťku hodně vysoko. Mercy, automechanička a kojotí kožoměnec, si mě podmanila svou bojovností a černým humorem. Nebojí se jít do zdánlivě sebevražedné situace, čehož si na ni vážím. A Adam je prostě Adam. Další parádní urban fantasy série, která se každým dílem zlepšuje. A o akci rozhodně není nouze! Doporučuji.

Maruš.D
17.06.2018 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná. Mám ráda knihy na téma vlkodlaků, upírů a jiných magicky nadpřirozených bytostí, ale taky mám ráda, když ke v tom nějaký romantický příběh. Tady se sice něco málo rodí, ale jen velmi okrajově. Hádám, že si to autorka nechala do dalších dílů, ale já nejsem přesvědčena, že se mi chce číst dále. Příběh není špatný, ale nesedl mi autorčin styl psaní. Mnohokrát jsem se ztrácela, kdo- co- kdy- kde a jak... některé pasáže byly nudné a přeskakovala jsem řádky.
Kniha nebyla špatná (neměla jsem nutkání ji nedočíst), ale znovu si ji už asi nepřečtu.

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Jelikož mám ráda knihy o upírech , vlkodlacích a dalších příšerkách , tak jsem si první díl ze série s Mercedes užila. Je to příjemné odpočinkové čtení , a už jsem se pustila do dalšího dílu . Uvidíme jestli budou další díly taky tak čtivé jako první díl .

Mercatino
17.03.2018 4 z 5

Dokonalé oddechové, stačí se jen uvolnit, otevřít oči, nadechnout se a vstoupit do světa pravidel vlčí smečky, ovzduší dominance, vůně krve, a touhy být sám sebou. Mercy jako průvodce tímto světem je úžasná. První kniha, kterou jsem si přečetl jen kvůli tomu, že se mi líbil přebal knihy a stálo to za to.