Železný polibek

Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu – její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno. Mercyina věrnost je však vystavena zkoušce i z jiné strany. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43117/big_zelezny-polibek-tRV-43117.jpg 4.6827

Mercedes Thompsonová 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Iron Kissed, 2008

Kniha Železný polibek

Miliamka

To si tak čtete 3. díl téhle povedené série a najednou zjistíte, že brečíte. Tohle bylo hodně propracované, sugestivní a napínavé. Mercedes je hrdinka se vším všudy.

Heri76
26.08.2021

Třetímu dílu už dám ráda 6 hvězd. Autorka se zlepšuje. Tento díl byl plný napětí, nebezpečí, náznaků. Úplně zmizel ze scény Stefan, a to je možná dobře, protože bohatě stačí "souboj" mezi dvěma muži. Mercedes se snaží pomoci fae příteli Zeemu a zaplete se přitom do pořádné šlamastyky. Nehledě na to, že má v patách stále nedořešenou záležitost se zabitím upíra a to ji musí dříve či později dohnat. Spíše dříve. Získává si svým jednáním více a více nepřátel, ale na druhé straně i přátel nebo přinejmenším úctu některých nepřátel.
Adam u mě sbírá víc a víc bodů, ale jak se dozvídám nové informace o Samuelovi, i on má mnohem více mých sympatií. A Mercy si bude muset vybrat. Brzy.
Musím říct, že ona nešťastná záležitost s Timem v Mercyině garáži a vše, co následovalo je velmi bravurně zvládnuté. Mercedesiny pocity, obavy, strach, vnímání, nálady..... myslím, že autorka velmi dobře popsala, co se s obětmi tohoto typu násilí může dít a jak se cítí.

Luigi1
29.04.2021

Opět poutavé vypravování o Mercedes.

Blaufik
16.04.2021

Autorka si pro nás opět připravila solidní porci napětí doplněnou o akční scény, při kterých nám bude houstnout krev v žilách. V podstatě se jedná o nefalšovanou detektivku, ale místo klasických vyšetřovatelů si dosaďte vlkodlaky, upíry a fae.
Díky tomu by kniha a potažmo celá série, mohla zaujmout i čtenáře klasických detektivek, kteří s fantasy žánrem ještě do styku úplně nepřišli, ale začínají po něm trošku pošilhávat.

Pain
25.03.2021

Tento díl byl výborný, čtivý, děl rychle odsýpal. Mercy se za mě dobře rozhodla. T. dostal, co si zasloužil. Bylo mi Mercy líto. I když si někdy říkám, že do všeho strká ten svůj kojotí čenich. Kdyby nestrkala, tak nemáme co číst. :)

vladka16
27.02.2021

Čekala jsem , že mě to pustí, ale nestalo se tak. Slupla jsem to jako malinu a já mám maliny ráda.

kolacky
12.11.2020

Zee a strýček Mike jsou moji oblíbenci... !

Erlif
19.06.2020

K sérii Mercedes jsem se po 10ti letech zase vrátila, už si moc nepamatuji o čem to je, i když základní kostru příběhu v paměti mám. A i tak jsem brečela jak želva :) a přestala číst v jednu ráno... :)
Briggs má pěkný styl psaní, kapitoly krapet delší, člověk se u knihy zasměje, dokonale se do hlavní hrdinky vžije. Každý příběh je o něčem jiném a postavy se dál vyvíjejí ... A jak člověk začne číst, musí to dočíst. Kniha nemá hluchá místa.
Za mě je to jedno z nejlepších románových fantasy, a přitom ten román je tam jakoby okrajově, nic přeslazeného, prostě spíš detektivní zápletka a řeší se i vztahy.