Železný polibek

kniha od:

Železný polibek https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43117/bmid_zelezny-polibek-tRV-43117.jpg 4.6 888
Koupit Koupit eknihu Bazar

Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu – její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno. Mercyina věrnost je však vystavena zkoušce i z jiné strany. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni…... celý text

Série:

Mercedes Thompsonová 3.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Iron Kissed , 2008


více info...

Komentáře (68)

Komentáře 68 Recenze 5

scarletblue
scarletblue
10.04.2023 5 z 5

Tento díl se lišil oproti dvoum předchozím. Byla to pecka a nejradši bych přidala ještě jednu hvězdičku. Jsem zhrozená a znechucená a prostě tuhle sérii miluju. Zamilovala jsem si i nesympatického Bena. Jen tak dál Briggsová, jen tak dál.

Lacie
Lacie
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl a tentokrát se detektivka dotýká fae. Jak to tak u mocných bývá, v zájmu zakrytí vlastních potíží je často obětována vhodně zvolená osoba a původní problém následně nenápadně vyřešen mimo reflektory. Ona vhodně zvolená osoba ale tentokrát zase tak vhodně zvolená není, je to totiž Mercyin přítel Zee a i když sám se svým obětováním souhlasí, Mercy se s tím smířit nehodlá.
+ v tomto díle přichází na scénu hůl, má oblíbenkyně, a konečně je zvolen pan vyvolený, Adam nebo Sam? Neřeknu :)
– v tomto díle je to, co se stane, opravdu silné kafe, nemyslím si, že to bylo nutné dotáhnout do hořkého konce – ocenila bych, kdyby byla akce nedokončena, a i se znalostí dílů dalších jsem přesvědčena, že by to nijak nevadilo, všechny následné reakce a souvislosti by mohly probíhat beze změny.


Hatshepsut
Hatshepsut
28.11.2022 5 z 5

Vlastě jsou to takové fantazy detektivní případy. Kniha je plná napětí, akce, ale je zde i tenká linka romantiky. Tento díl byl čtivý a konec opravdu drsný. Nečekala bych to a hodně mě to překvapilo. Nicméně Mercy je prostě zvídavé štěně a vždy se k něčemu přimotá. Autorka umí skvěle vyprávět a upoutat své čtenáře. Jsem zvědavá, co nás ještě čeká. :-)

Elea
Elea
16.09.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, autorka se postupně zlepšuje.

hana4834
hana4834
07.08.2022 4 z 5

Zase super počtení těším se na pokračování ale musím si dát chvíli oddych

VonDracek
VonDracek
18.07.2022 4 z 5

No, tak tohle bylo nakonec docela dost drsné. Opět nezklamal styl fantasy-detektivky z pohledu Mercy. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli něco víc ze světa fae, o nichž se točí celý tento díl, jsou to docela drsná stvoření.
Mercedes a její rozhodování je někdy neuvěřitelné, ale kupodivu všechno dostatečně okomentuje a člověk tak nějak pochopí, že takhle ona prostě uvažuje.
Musím říct, že její osud byl tentokrát fakt docela dost drsný, vůbec jsem to nečekala (i když hlavní aktér se dal odhadnout). Bylo to poctivé vyvrcholení a nedala se odložit kniha. Dost jsem si kladla otázky, jak se z tohodle dostane.
Ještě že má opravdu ale opravdu dobré přátele, co jí mají rádi a někteří i upřímně milují. :)

Miliamka
Miliamka
08.01.2022 5 z 5

To si tak čtete 3. díl téhle povedené série a najednou zjistíte, že brečíte. Tohle bylo hodně propracované, sugestivní a napínavé. Mercedes je hrdinka se vším všudy.

Heri76
Heri76
26.08.2021 5 z 5

Třetímu dílu už dám ráda 6 hvězd. Autorka se zlepšuje. Tento díl byl plný napětí, nebezpečí, náznaků. Úplně zmizel ze scény Stefan, a to je možná dobře, protože bohatě stačí "souboj" mezi dvěma muži. Mercedes se snaží pomoci fae příteli Zeemu a zaplete se přitom do pořádné šlamastyky. Nehledě na to, že má v patách stále nedořešenou záležitost se zabitím upíra a to ji musí dříve či později dohnat. Spíše dříve. Získává si svým jednáním více a více nepřátel, ale na druhé straně i přátel nebo přinejmenším úctu některých nepřátel.
Adam u mě sbírá víc a víc bodů, ale jak se dozvídám nové informace o Samuelovi, i on má mnohem více mých sympatií. A Mercy si bude muset vybrat. Brzy.
Musím říct, že ona nešťastná záležitost s Timem v Mercyině garáži a vše, co následovalo je velmi bravurně zvládnuté. Mercedesiny pocity, obavy, strach, vnímání, nálady..... myslím, že autorka velmi dobře popsala, co se s obětmi tohoto typu násilí může dít a jak se cítí.

Luigi1
Luigi1
29.04.2021 5 z 5

Opět poutavé vypravování o Mercedes.

Blaufik
Blaufik
16.04.2021 4 z 5

Autorka si pro nás opět připravila solidní porci napětí doplněnou o akční scény, při kterých nám bude houstnout krev v žilách. V podstatě se jedná o nefalšovanou detektivku, ale místo klasických vyšetřovatelů si dosaďte vlkodlaky, upíry a fae.
Díky tomu by kniha a potažmo celá série, mohla zaujmout i čtenáře klasických detektivek, kteří s fantasy žánrem ještě do styku úplně nepřišli, ale začínají po něm trošku pošilhávat.

Pain
Pain
25.03.2021 5 z 5

Tento díl byl výborný, čtivý, děl rychle odsýpal. Mercy se za mě dobře rozhodla. T. dostal, co si zasloužil. Bylo mi Mercy líto. I když si někdy říkám, že do všeho strká ten svůj kojotí čenich. Kdyby nestrkala, tak nemáme co číst. :)

vladka16
vladka16
27.02.2021 5 z 5

Čekala jsem , že mě to pustí, ale nestalo se tak. Slupla jsem to jako malinu a já mám maliny ráda.

kolacky
kolacky
12.11.2020 5 z 5

Zee a strýček Mike jsou moji oblíbenci... !

Erlif
Erlif
19.06.2020 5 z 5

K sérii Mercedes jsem se po 10ti letech zase vrátila, už si moc nepamatuji o čem to je, i když základní kostru příběhu v paměti mám. A i tak jsem brečela jak želva :) a přestala číst v jednu ráno... :)
Briggs má pěkný styl psaní, kapitoly krapet delší, člověk se u knihy zasměje, dokonale se do hlavní hrdinky vžije. Každý příběh je o něčem jiném a postavy se dál vyvíjejí ... A jak člověk začne číst, musí to dočíst. Kniha nemá hluchá místa.
Za mě je to jedno z nejlepších románových fantasy, a přitom ten román je tam jakoby okrajově, nic přeslazeného, prostě spíš detektivní zápletka a řeší se i vztahy.

saez
saez
18.06.2020 4 z 5

Děsí mě jak je to čtivé. Já nečtu, já žeru a hltám. Za rok si patrně nebudu pamatovat nic moc, ale momentálně mě tahle série bezuzdně baví.

Catyna
Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

havrmoni
havrmoni
27.10.2019 5 z 5

Je to čím dál lepší. Samuel se mi stále líbí víc než Adam :))

Katie46
Katie46
20.10.2019 4 z 5

Miluju tento svět, vlkodlaci v něm a vše napínavé co s ním souvisí. Patricie to prostě umí napsat.

MiraiYume
MiraiYume
11.07.2019 5 z 5

Skvělý díl, bez hluchých míst, bez nudy. Akce od začátku do konce, výborně napsané! Zkrátka nemůžu šetřit superlativy, protože autorka je vážně výborná vypravěčka a její fantazie zřejmě nezná mezí. Od tohohle dílu bylo velmi těžké se odtrhnout. Čtení jsem si opravdu užila.
To, co Tim udělal Mercy, bylo zrůdné a šílené. Ještě jsem se snad nesetkala v žádné podobné knize s tím, že takhle dopadne hlavní hrdinka. Je mi to sice proti srsti, ale i za to dávám bod. Autorka vážně překvapila, o to víc, jak citlivě a procítěně dokázala danou věc podat.

katallinka
katallinka
16.11.2018 5 z 5

Opět velmi čtivé a pořad mě to moc bavi.

kkarmela
kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé

Lethania
Lethania
07.07.2018 5 z 5

Asi nejlepší díl o Mercy. Podobně jak Ailee, i já jsem si koupila celou sérii za vysokou cenu, ale rozhodně toho nelituji. Už se těším na další díl.

Ailee
Ailee
19.04.2018 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl. Jsem ráda, že jsem se k téhle sérii nakonec dostala a koupila si ji. A to i přesto, že jsem za tento díl musela dát trojnásobek původní ceny, abych ho měla. Hold jsem sběratel a nic mě nevytáčí víc, než nekompletní série. A kdyby mi zrovna tenhle kousek utekl, byla by to věčná škoda! Asi jdu hned číst další... :-)

Mercatino
Mercatino
17.03.2018 5 z 5

V této knize jsem objevil, že sebeovládaní je základním kamenem spolupráce mezi všemi lidmi. Kontrolovat svého vlka, kontrolovat svého démona, kontrolovat svou žízeň a touhu není snadné. Přijde mi, že Mercy nám krásně vykresluje jak na to :) Super, Mercy prostě nejde jinak než si zamilovat.

Andynka
Andynka
04.01.2018 4 z 5

Ten to díl mě bavil dokonce víc, jak ten první. Moc mě baví, jak se objevuje vždy nějaká nová postava a naprosto nechápu, kde na to spisovatelka bere fantazii, doufám že nebudu z dalších dílů zklamaná. :)

Peta87
Peta87
28.11.2017

Prosím prosím neprodává někdo tuto knihu? Děkuji

Charley
Charley
02.10.2017 5 z 5

Další povedený díl :) A jsem ráda, že se Mercy pro jednoho rozhodla (PS: ten výběr jí schvaluju) :D

JanaBel
JanaBel
15.07.2017 5 z 5

"pozor...tyto knihy jsou návykové" mělo by stát tučným písmem na každé od této autorky....humorné,napínavé, prostě super...těžko se od nich odtrhává, dokud je nemáte dočtené

PeťkaW.
PeťkaW.
28.03.2017 4 z 5

Gibbs zvyšuje laťku s každým dalším dílem a její styl je lepší a lepší. Třetí díl mě bavil prozatím asi nejvíc. Děj byl promyšlený, čtivý a závěr naprosto překvapivý a odzbrojující. Dříve jsem tomuto "křížení" detektivky s fantasy neholdovala, ale série o Mercy mě opravdu baví a těším se na další pokračování. Knihy totiž zatím mají všechno, co by poutavá kniha měla mít.

Fizulka71
Fizulka71
08.03.2017 4 z 5

Další skvělý díl našlapaný správnou dávkou akce, tajemna a romantiky. Tahle série zraje jako víno, doufám, že si to udrží. Pachatel vražd mě vlastně ve finále ani moc nepřekvapil, čekala jsem, že to bude nějaký looser, který si potřeboval vylepšit sebevědomí a bylo mu naprosto fuk, že jde přes mrtvoly. Doslova. Ale při tom konci, jak doslova vyjebal s Mercy (omlouvám se za ten výraz, ale jiný se na to, co jí provedl, použít nedá), se mi otvírala kudla v kapse a chtěla jsem ho roztrhat taky.

evik.sv
evik.sv
30.12.2016 5 z 5

Tento díl mě úplně dostal ...Za Mercy i slzička skanula.Tim překvapil parchant! Jsem ráda , že vyhrál Adam uvidíme , jak jejich vztah bude pokračovat jestli se nezabíjí navzájem. :)
Upřímně se těším na další díly.

JupiterFire
JupiterFire
28.10.2016 5 z 5

Ještě lepší :D S každým dalším dílem je autorka lepší a lepší. Romantická zápletka mě nadchla. Vražedná zápletka mě donutila přemýšlet o tom, kolik dívek a žen je každoročně znásilněno. Hrůza! Kniha je každopádně skvělá a nemůžu jí nic vytknout.

Raven11
Raven11
03.08.2016 5 z 5

Tento díl má teda grády. Chudák Mercy, nečekala jsem, že takový truhlík jako Tim by mohl být vrah a ještě k tomu brutální bastard... Co mě samozřejmě potěšilo, že si zvolila Adama, kterému jsem tajně držela palečky :) Tak uvidíme, jak jim to bude v příštím díle klapat a jaké mocné stvoření náš kojot zase převeze.

Evule114
Evule114
02.05.2016 5 z 5

Naprosto souhlasím, tento díl byl opět naprosto dechberoucí. Těžko říci, koho bych si vybrala já na místě Mercy, ale pro mě jsou sympatičtí všichni tři. I když by jí Stefan mohl ovládat, tak i on stojí za uvážení :-) No necháme se překvapit, jak to bude v dalším díle.

Allie16
Allie16
19.02.2016

MILUJU! ... předchozí dva díly byly skvělé, ale tento byl zase o kousek lepší. Více fantasy a konec byl tak napínavý, že to snad ani víc nešlo. Všechny postavy jsou sympatické, i když každý svým vlastním způsobem a fakt, že jsem jí přečetla tak rychle mě i trošku rozesmutnil. Ještě že mám pár dalších dílů ještě před sebou :-)

Shadeee
Shadeee
04.08.2015 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Z prvního a druhého dílu jsem byla poměrně zklamaná. Proto příjemné překvapení:)

julliette
julliette
25.04.2015 5 z 5

Nádherné pokračování série. Nedokázala jsem od knihy odtrhnout oči, protože jsem se těšila, jak to bude pokračovat mezi Mercy, Samuelem a Adamem. No, dočkala jsem se zajímavých věcí, třeba že odmítla Samuela, i když ho miluje. S Adamem, alfou, který ji prohlásil za svou družku, měli pár sporů, on na ni byl naštvaný, ale i tak o ni pečoval. A když jí tak trochu znásilnil Tim, od kterého zjistila, že je vrah a sama ho zabila, ale i přesto jí to Adam nevyčítal, nemohla za to. I když se na pár dnů uzavřela do sebe a byla netečná a zraněná, nakonec se vzchopila a hádejte jak to skončilo, vyjela po Adamovi. A tím kniha končí, sice jsem se detaily nedozvěděla, protože to končí tím, že shodila triko na zem. A proto se strašně těším na další díl, už abych přečetla ostatní knihy, abych mohla vyrazit pro další díl. :D

Laf
Laf
12.02.2015 4 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Těžko se šlo odtrhnout, proto jsem ji měla tak rychle přečtenou :)

jana5962
jana5962
09.12.2014 5 z 5

OK. Nemám ráda milostné trojúhelníky, ale z nějakého důvodu mi tenhle vznikající mnohoúhelník nevadil. Skvělá kniha stejně jako předchozí.

Nelly
Nelly
24.11.2014 4 z 5

Pro mne zatím nejlepší z celé série - doufám, že rezervace a její "tajemství" snad budou ještě více využity v některém dalším díle. Kojote, máš dobré srdce, ale smůly celý pytel - ještě, že Tě obklopují přátelé, ale tak to už v životě chodí. - Děkuji spisovatelce, že vytvořila tak sympatickou hlavní hrdinku a také za to, že knihy, jak to už u takového žánru někdy bývá, nesklouzávají k povrchnímu erotickému čtení...

Štítky knihy

magie vlkodlaci městská (urban) fantasy kožoměnci

Autorovy další knížky

Patricia Briggs
americká, 1965
2009  88%Měsíční píseň
2012  90%Štvanice
2010  92%Železný polibek
2010  91%Krevní pouto
2014  92%Nocí zlomená

Kniha Železný polibek je v

Právě čtených4x
Přečtených1 412x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených135x
Knihotéce423x
Chystám se číst81x
Chci si koupit41x
dalších seznamech11x