Magie útočí

Od chvíle, kdy začala Kate Danielsová pracovat pro Řád rytířů milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranormálními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá. Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtvý, Kate zjišťuje, že stojí proti dosud největší výzvě své kariéry. Její vyšetřování ji totiž zavede k Půlnočním hrám. Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná omezení ani pravidla. Jí a Curranovi, Pánovi šelem, se podaří odhalit temné plány, jež by mohly navždy změnit osudy všech atlantských kožoměnců…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98823/big_magie-utoci-Yud-98823.jpg 4.7530

Kate Daniels 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print

Magic Strikes, 2009

Kniha Magie útočí

Pain

(+ SPOILER) Raději spoiler. Zatím nejlepší díl. Dozvíme se, kdo Kate vlastně je. Tentokrát měla hrdinka namále. Interakce mezi Kate a pánem šelem je vtipná. Milovníci romantiky si přijdou na své.
Dereka mi bylo líto. Zdá se mi to nebo mezi Julii a Derekem by mohl být něco víc? Hrozně se mi líbí samolibý deviant Saiman. Vege tygřice byla fajn. :)
Co se týká Kate a její krve, tak celou dobu píše, že musí po sobě uklízet a krev nikde nenechávat. Pak udělá clonu z vlastní krve a s mečem naložila tak jak naložila a krve tekly potoky všude možně.

katallinka

Tohle bylo naprosto dokonalé čtení. Nejasnosti, které mi vadily u předchozích dílů se tady pěkně vyjasnily. Hlavní postavy jsou skvělé a chemie mezi nimi je úžasná. Navíc podobné souboje mám vždy v knížkách velmi ráda.

Lacie

(+ SPOILER) Třetí díl, třetí rozšíření informací o minulosti Kate a světě, ve kterém žije. Přichází Hugh a tentokrát velmi osobní detektivní pátrání – kdo tak příšerně ublížil Derekovi? Kate s hromadou hlášek prchá před Curranem do ilegality, aby mohla pátrat tam, kde to je mezi kožoměnci zakázané. Jim, Saiman, vegetariánka Dali, výlet pro Julii i samotné Půlnoční hry – romantická linka se už už chystá plně rozvinout a nad koncem musí každému srdce zaplesat.

Nikidree
06.11.2021

V podstatě bych mohla zkopírovat komentář u předchozího dílu a jen lehce poupravit dějové věci, aby seděly, a hotovo. Kate mi prostě sedí svou povahou. Většina postav, které se tam objevují nejvíc, mi sedí. Jeho chlupatá výsost, Jim, Derek a dokonce i Saiman. Sice je to strašný egoista, ale je napsaný tak dobře, že mi nevadí pasáže s ním.
Opět bych jen zmínila, že ty konce jsou takové hrozně rychlé. Ale už jsem si zvykla a vlastně mi to ani tak nevadí.

Heri76
26.08.2021

Tenhle díl se mi líbil moc. Nové postavy, další dobrodružství. Trochu víc romantiky a to je dobře, přesto to nekazí dějovou linku. Opět hodně vtipné hlášky, sarkasmus, ironie. Prostě příjemné čtení. Jen doufám, že to milostné "oťukávání" mezi hranicí nenávisti a lásky už bude mít v příštím díle nějaký zvrat. Nicméně "sexuální" podtext na mě velmi působí a celkově dobře pojatý příběh i zápletka mě láká k přečtení dalšího dílu. Nu což, nenechám se dlouho pobízet.

Knihomolka97
27.03.2021

Tak jo. Začínám být touto sérii doslova posedlá. Třetí díl jsem přečetla během jednoho dne a těším se na další. Je to naprosto skvělé! Nebudu lhát, velký podíl na tom mají Kate a Jeho Ignorantstvo Curran. ❤ Konečně jsem se dočkala nějakých pěkných chvilek mezi nimi, juchůů.
Curran se stává jedním z mých nejoblíbenějších mužských hrdinů, fakt ho žeru. :)
Celkově samozřejmě i dějově mě to moc baví, nechybí napětí, akce, krev, boje o přežití, magie, ale i vtipné momenty. Líbí se mi narážky na předchozí díly.
Kate pomalu odhaluje svou minulost a kdo vlastně je. Něco bylo předvídatelné, něco naopak vůbec. Jsem opravdu zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál!

Luigi1
24.03.2021

Další pěkná kniha ze serie fantasy,moc se mi líbí.

marie2577
23.12.2020