Magie útočí

kniha od:

Magie útočí https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98823/bmid_magie-utoci-Yud-98823.jpg 4.7 581

Kate Daniels série

< 3. díl >

Od chvíle, kdy začala Kate Danielsová pracovat pro Řád rytířů milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranormálními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá. Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtvý, Kate zjišťuje, že stojí proti dosud největší výzvě své kariéry. Její vyšetřování ji totiž zavede k Půlnočním hrám. Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná omezení ani pravidla. Jí a Curranovi, Pánovi šelem, se podaří odhalit temné plány, jež by mohly navždy změnit osudy všech atlantských kožoměnců…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Magic Strikes , 2009


více info...

Komentáře (61)

Komentáře 61 Recenze 4

Senza Jenka
Senza Jenka
09.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Je to záhadné a je to akční. Derek - chudák - ale krása koneckonců není všechno.
Kate by si vážně měla dávat pozor na jazyk. A na ruce. A na krev.
A Curran mi pořád leze tak trochu na nervy :D Arogantní parchant - ale holt je to alfa všech dlaků, tak to má od autorů v popisu práce.
Nicméně i tady je občas nějaká blbost či nejasnost - střet se stříbrným golemem nesouhlasí s následným ošetřováním. Curran ho chytil zezadu - přitiskl se mu hrudí na záda - golem vytrčil ostny ze zad, prošpikoval ho tedy zpředu dozadu. Curran se od něj "odlámal", hroty mu zůstaly v těle. Měla by mu je tedy vytahovat z prsou a břicha, nikoliv ze zad. Navíc byly hluboko a minimálně 5 cm dlouhé - to je dost i na super extra osvaleného dlaka.

x-lee-x
x-lee-x
15.05.2023 5 z 5

S příběhy Kate máte šanci poznat tolik mýtických tvorů a postav, že se vaše představivost musí chtě nechtě tetelit blahem. Děj měl dokonalý spád a ani chvíli jsem se nenudila. Naopak mě dokázalo rozčílit kdykoliv mě někdo při čtení rušil. A ten závěr ... to je jen třešnička na dortu, která slibuje šťavnaté pokračování :)


Holubicka1
Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

Jak už jsem psala tak první dvě knížky jsou dobré,ale třetí díl je naprosto úžasný a pro mě byl zlomový a já oficiálně patřím do týmu, který zbožňuje Kate Daniels. Příběh je akčnější, temnější, smutnější ale i přesto je okořeněný i o vtipné dialogy a momenty.

Příběh začíná, kdy Kate zachraňuje banshee, když je náhle povolána k vraždě kožoměniče,kde je její pomoc ale odmítnuta. Curran o ničem nemá tušení a když se náhodou před Curranem Kate prořekne,tak zjišťuje, že jeho lidi jdou proti svému alfovi a zákonům smečky. Události eskalují a Kate a parta kožoměničů se zaplétají do temných události a přivádí je do ilegálního turnaje. Aby vyhráli a zachránili svět, musí vsadit vše a tento turnaj je může stát život.

Dozvídáme se více o Jimovi, Derekovi, Curranovi, Rolandovi, Andree, Dali, Raphaelovi a Kate a já se chci o všech dozvědět co možná nejvíc.

Myslim, že uz se v sérii nic nepokazí a tak bude patřit k jedné z mých nejoblíbenějších. Už mám přečtený i čtvrtý díl,ale jak se od sérii nemůžu odtrhnout,tak píšu recenze se zpožděním.

Damonka12
Damonka12
10.10.2022 5 z 5

Já tohle miluju, nejde to odložit. Spojení romantiky, fantasy a mytologie skvěle úžasně funguje.

kolacky
kolacky
18.09.2022 5 z 5

Teda... co ta Kate provádí, to je na palici... se svou vzácnou krví!!! Jak dokázala zničit Šarlatovou hvězdu! Naprosto úžasné.

Gabux
Gabux
15.06.2022 5 z 5

#rereading
Silnější díl než první a druhý. Půlnoční hry jsou perfektním zpestřením. Spousta nových tvorů a postav.
Miluju defakto jakýkoliv rozhovor mezi Kate a jakýmkoliv kožoměncem. Nejvíc se mi líbí, kromě samotného Pána šelem, doktor který se s ní prostě nepáře. Naprosto jsem si zde zamilovala Dereka, ale mám rozporuplný vztah k Saimanovi. Stále nevím, jestli ho víc miluju nebo nesnáším. Každopádně se zde konečně dozvídáme, co je zač. Souboje jsou skvěle popsané a je tu spousta akce.
Autorka stále drží lehký, svižný a čtivý styl. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

Pain
Pain
18.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Raději spoiler. Zatím nejlepší díl. Dozvíme se, kdo Kate vlastně je. Tentokrát měla hrdinka namále. Interakce mezi Kate a pánem šelem je vtipná. Milovníci romantiky si přijdou na své.
Dereka mi bylo líto. Zdá se mi to nebo mezi Julii a Derekem by mohl být něco víc? Hrozně se mi líbí samolibý deviant Saiman. Vege tygřice byla fajn. :)
Co se týká Kate a její krve, tak celou dobu píše, že musí po sobě uklízet a krev nikde nenechávat. Pak udělá clonu z vlastní krve a s mečem naložila tak jak naložila a krve tekly potoky všude možně.

katallinka
katallinka
19.02.2022 5 z 5

Tohle bylo naprosto dokonalé čtení. Nejasnosti, které mi vadily u předchozích dílů se tady pěkně vyjasnily. Hlavní postavy jsou skvělé a chemie mezi nimi je úžasná. Navíc podobné souboje mám vždy v knížkách velmi ráda.

Lacie
Lacie
09.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl, třetí rozšíření informací o minulosti Kate a světě, ve kterém žije. Přichází Hugh a tentokrát velmi osobní detektivní pátrání – kdo tak příšerně ublížil Derekovi? Kate s hromadou hlášek prchá před Curranem do ilegality, aby mohla pátrat tam, kde to je mezi kožoměnci zakázané. Jim, Saiman, vegetariánka Dali, výlet pro Julii i samotné Půlnoční hry – romantická linka se už už chystá plně rozvinout a nad koncem musí každému srdce zaplesat.

Nikidree
Nikidree
06.11.2021 5 z 5

V podstatě bych mohla zkopírovat komentář u předchozího dílu a jen lehce poupravit dějové věci, aby seděly, a hotovo. Kate mi prostě sedí svou povahou. Většina postav, které se tam objevují nejvíc, mi sedí. Jeho chlupatá výsost, Jim, Derek a dokonce i Saiman. Sice je to strašný egoista, ale je napsaný tak dobře, že mi nevadí pasáže s ním.
Opět bych jen zmínila, že ty konce jsou takové hrozně rychlé. Ale už jsem si zvykla a vlastně mi to ani tak nevadí.

Heri76
Heri76
26.08.2021 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil moc. Nové postavy, další dobrodružství. Trochu víc romantiky a to je dobře, přesto to nekazí dějovou linku. Opět hodně vtipné hlášky, sarkasmus, ironie. Prostě příjemné čtení. Jen doufám, že to milostné "oťukávání" mezi hranicí nenávisti a lásky už bude mít v příštím díle nějaký zvrat. Nicméně "sexuální" podtext na mě velmi působí a celkově dobře pojatý příběh i zápletka mě láká k přečtení dalšího dílu. Nu což, nenechám se dlouho pobízet.

Knihomolka97
Knihomolka97
27.03.2021 5 z 5

Tak jo. Začínám být touto sérii doslova posedlá. Třetí díl jsem přečetla během jednoho dne a těším se na další. Je to naprosto skvělé! Nebudu lhát, velký podíl na tom mají Kate a Jeho Ignorantstvo Curran. ❤ Konečně jsem se dočkala nějakých pěkných chvilek mezi nimi, juchůů.
Curran se stává jedním z mých nejoblíbenějších mužských hrdinů, fakt ho žeru. :)
Celkově samozřejmě i dějově mě to moc baví, nechybí napětí, akce, krev, boje o přežití, magie, ale i vtipné momenty. Líbí se mi narážky na předchozí díly.
Kate pomalu odhaluje svou minulost a kdo vlastně je. Něco bylo předvídatelné, něco naopak vůbec. Jsem opravdu zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál!

Luigi1
Luigi1
24.03.2021 5 z 5

Další pěkná kniha ze serie fantasy,moc se mi líbí.

marie2577
marie2577
23.12.2020 5 z 5

Líbilo se spokojenost

denniys
denniys
21.10.2020 4 z 5

Tento díl obsahuje zatím nejvíc romantiky.. kupodivu to vůbec není na škodu, jelikož to autoři skvěle vyvažují akcí a humorem, možná je i cítit "chlapská" ruka...Celá kniha mě bavila, dokázala zaujmout, má ideální tempo i počet stran.

Jass
Jass
12.10.2020 5 z 5

Pokud nechcete vědět vůbec nic, tak asi lehké spoilery... ale nic konkrétního...
Třetí díl je dost možná můj nejoblíbenější (ještě jsem nedokončila re-reading celé série, tak uvidíme, díly od šestého výš se mi vybavují dost mlhavě). Vztah Kate a Currana je přesně v té fázi, kterou mám ráda a napětí mezi nimi by se dalo krájet, nebo možná spíš hrozí, že něco podpálí... Navíc tu Derek - moje asi nejmilejší postava - dostává jednu z hlavních linek knihy a... uf... Tenhle a pátý díl jsou pravděpodobně jediné, u kterých jsem brečela. (Edit: Přehodnotila jsem to, tohle je naprostý kec, u většiny dílů uroním alespoň jednu slzu, ale tyhle dva jsou pro mě obzvlášť emotivní...) Taky poprvé potkáváme Dali a tuhle holku já vážně žeru. Celý koncept Půlnočních her mě neskutečně bere, nejsem si jistá, čím to je, protože nejsem fanoušek násilí, ani bitevních scén, ale tohle... z nějakého důvodu... jen mě mrzelo, že to není propracovanější, protože mi přišlo, že tam jsou nějaké ty díry, ale rozhodla jsem se je jednoduše nehledat. K tomuhle dílu se určitě ještě někdy vrátím.

johana3160
johana3160
07.09.2020 5 z 5

Zapletka se prohlubuje, jak Kateina minulost tak jeji vztah se zamotava. Pribeh je svizny a i kdyz je kazdy kozomenec v meziforme nocni mura, dobre veci prevazuji. Ocenuju i Kateinu zeleznou vuli, ta holka ma “koule” z oceli a Curranovi odolavat je umeni;)
Celkove se jedna o jeden z mych nejoblibenejsich pribehu o Kate. Dobre vymysleny system her i zajimavy zaporaci.

ydnac
ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

Elea
Elea
25.08.2020 5 z 5

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc, napínavý děj, celkem vtipné dialogy, občas nějaké překvapení.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
14.02.2020 4 z 5

No konečně jsou spolu! :-D A celé to začíná být promyšlené a mít grády...

LiLLu
LiLLu
08.09.2019 5 z 5

Skvele se to rozjizdi, jsem napnuta jak ksandy! Uz bylo na case pustit nam nejake tajemstvi:-)))

Leona91
Leona91
25.04.2019 5 z 5

Patří mezi mé tři nejoblíbenější z celé série a z prvnich pěti dílů je rozhodně nejlepší. Půlnoční hry jsou naprosto parádní. Žádnou stránku jsem se nenudila. Postava Hugha je výrazná a dává knize nový nádech. Konečně se dozvídáme původ Kate i když to bylo zcela jasné hned z první knihy. Čím častěji si knihu čtu tím více se mi líbí.

makynka911
makynka911
30.10.2018 4 z 5

Poutavá série o nevšední dvojici, město, kde se může stát cokoliv a můžete potkat i to, o čem jste si do té doby byli jistí, že neexistuje.

Půlnoční hry vnesly do knih víc akce, drama a řežby. Třetím dílem série opět nabrala dech, snad si knihy udrží tuto úroveň :)

Shaki
Shaki
27.10.2018 5 z 5

Tenhle díl byl prostě úžasný. Nejen akcemi, ale i spoustou nových informací. Curan perlil, jeho přístup ke Kate je vážně zábavný. Děj se posouvá dál... tak hurá na další díl.

Lethania
Lethania
03.07.2018 5 z 5

Asi nejlepší díl z předchozích dvou dílů. Bavila jsem se od začátku až do konce. Konečně jsme se dozvěděli i něco nového o minulosti Kate. Takže pecka!

kklepkaa
kklepkaa
28.02.2018 4 z 5

Tak zatím nejlepší díl. Čekala jsem víc Currana, ale je dobře, že autoři tu romantiku dávkují postupně.

Jimm1
Jimm1
29.11.2017 3 z 5

Vcelku čtivá série. Lehce předvídatelné, ale neustále napínavé. Jsem zvědav, kam to vše až povede, ač se směr dá tušit. Postupně se do dílů dostává stále více romantiky, tak jen doufám, že z toho nebude červená knihovna. Tento díl se nijak nevymyká standardu předchozích knih.

paprika75
paprika75
19.11.2017 4 z 5

JJ ... líbí se mi to. Je to sice předvídatelné, ale i tak to funguje. To, co je Kate zač, bylo jasné už v prvním díle,ale jsem zvědavá, kam se příběh vyvrbí :-) Mám je ráda, chlupáče. 4*

Navi70
Navi70
19.11.2017 5 z 5

Super. Jdu do třetího dílu.

esussi
esussi
17.07.2017 4 z 5

Knihu jsem četla ve čtečce. Aspoň jsem odolala nutkání si při každém pohledu na obálku knihy vypíchnout oči. Pokud komentáře někdy bude číst někdo z nakladatelství - prosím, příště radši úplně bez potisku, cokoliv jiného bude lepšího než tato parodie na přebal amatérského porna! Ještě, že se tady nehodnotí knihy podle obalu, protože tohle by byl propadák desetiletí!