Magie ničivá přehled

Magie ničivá
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234709/bmid_kate-daniels-magie-niciva-VhI-234709.jpg 5 440 440

Kate Daniels série

< 7. díl >

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění. Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit je na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Katina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší. Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců nejrůznějších nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Magic Breaks , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Magie ničivá. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (49)

luculi
03.05.2024 3 z 5

No, tohle byl spíše slabší díl. Takový průměr. Docela mi lezlo krkem, o co se vlastně Hugh snažil. Takový trapný záměr jak z nějaké harlekýnky, to bylo ubohé a vůbec se to k ději nehodilo. Chtělo to nějaký 'ušlechtilejší' záporácký cíl...

Navíc jsem měla pocit zmatku v některých chvílích. Jakože po záchraně Kate následovaly určité dějové zápletky, které se staly příliš rychle za sebou a tak nějak jsem ztrácela logickou návaznost...

Čtení mě bavilo, ale tentokrát to bylo opravdu o ničem, nic úžasného. Jediné, co se mi zalíbilo, tak konec. Konečně nějaký jiný, než se v tomto typu knih stává. Otázkou zůstává, co bude dál. Nicméně mám teď jiné resty, takže si od Kate dám chvíli pauzu...

Senza Jenka
11.02.2024 5 z 5

Anotace je tentokrát úplně na prd. Konkláve není sraz různých frakcí, ale setkání zástupců Lidu a Smečky, a Kate se ho účastní celkem pravidelně. Také se nejedná o stěžejní zápletku, pouze o jednu drobnou epizodu na začátek - byť z ní pojde spousta dalších potíží.

SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER:
Tentokrát dorazí také Hugh d´Ambray (který, světe div se, přežil zlomenou páteř i magický oheň) a přinese mrtvolu. Pachatelem je zcela očividně vlkodlak. Kate má velmi málo času, zakázaný vstup na území Lidu, neshody s Řádem a lidské pořádkové síly jsou podplacené. Hugh ji prostě chce a vyvolat válku mezi Lidem a Smečkou je cesta. Ve chvíli, kdy se podaří válku zažehnat, je vinou Jennifeřiny zrady unesena - nečekaně spolu s Ghastekem. Zabíječ je zlomený a Kate s Ghastekem pomalu umírají hladem a podchlazením na neznámém místě, v cele z větší části zatopené vodou.
Cela je v Rolandově vězeňské věži hlídané divokými upíry, záchranná výprava dorazí včas, ale průchod věží je jednolitá noční můra a nakonec nevyváznou všichni. Hned potom dostane Kate ultimátum - buď se dostaví na dvůr svého otce a dva, které ztratili cestou ven (a Roland je zachránil) si může odvést, nebo zemřou všichni.
Dobře to dopadne, ale drama nekončí - ihned po návratu do Atlanty na mimořádném Konkláve vznese Roland na celé město nárok a Kate se nejen podaří ho odrazit, ale navíc označí území za své.
Následuje další ultimátum - buď se vzdá svého postavení ve Smečce, nebo Roland Smečku i město vyhubí a území stejně zabere. Kate samozřejmě souhlasí a Curran jde s ní. Smečku má převzít Jim.
KONEC SPOILERU.

Je to napínavé, dramatické, vtipné i dojemné a děj má spád, jako snad zatím v žádném z předchozích dílů. Klidně bych ještě * přidala.
K autorům mám dvě poznámky. Králík nepatří mezi hlodavce, ale do řádu zajícovců. A Mazlík - 16 dlaní (16x8cm) není na osla zas tak moc. Pokud bych vycházela z údaje 2,5 metru, 60 cm uši a mezi kohoutkem a vrškem hlavy cca 50 cm - pak už je to docela vysoký osel, ale zase nic tak dramatického. Poitouský osel, užívaný dříve ve Francii k chovu mul, je větší.


x-lee-x
21.10.2023 5 z 5

Nejlepší díl série! Po dočtení jsem nějakou chvíli jen dokázala sedět a snažila se udržet pusu zavřenou.
Tento díl měl neskutečný sešup. Od chvíle kdy před vás hodili tělo pána mrtvých, vás autorka nenechala ani na chvíli vydechnout.
Doteď vlastně nevím co bych napsala.
Snad jen, že nyní je laťka hodně vysoko a jsem zvědavá, jestli si ji další díly udrží nebo ji zvládnou ještě překonat.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Magie ničivá v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených663x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených55x
v Knihotéce270x
v Chystám se číst100x
v Chci si koupit40x
v dalších seznamech9x